Skocz do zawartości
xoxoq

BRAK SIŁY NA RAMY.. CRUCIALE + Ryzen 9 3900x

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Forumowicze!

 

Zwracam się z prośbą, ponieważ kupiłem komputer, podkręciłem to co umiałem żeby to jakoś chodziło, ale patrząc co ludzie robią z ramami w innych tematach to chyba mam zły wynik? Chciałem się dowiedzieć / prosić czy ktoś mógłby podać mi lub wyliczyć co i jak mam ustawić bo zielony wszedłem w gęsty las i ani w lewo ani w prawo nie idzie z niego wyjść! :( Otóż tak posiadam taki komputer i napiszę co ustawiłem..:

 

R9 3900x - ustawiony na 1.27 V, 4250 Mhz na wszystkich rdzeniach, temperatury w np. CS GO po 5h gry jakieś 42-43 stopnie

MSI MEG X570 ACE - tutaj ustawiłem napięcie SoC VOltage - 1.08 v na sztywno te napięcia VDDP i to drugie chyba VDDG jest na 0.9v lub 0.95v

RTX 2080 SUPER X trio od Msi - nic z kartą nie robiłem, żadnego OC, kompletnie nic

TERAZ NASZE RAMY :( - Crucial ballistix sport LT Gray w kodzie producenta jest to AES, 2x16GB 3000 Mhz, CL 15 i napięcie mam ustawione 1.43 v, 3733 Mhz, 1866 FCLK no i te VDDP i VDDG jak tam wyżej, jeśli chodzi o te wszystkie timingi to mam Gear Down Mode na ON, potem CL 16 19 16 16 38 potem te pierwsze z gory TR.. 60 i to TRFC 1/2/4 jakoś tak.. na 600.. i tak: Na takich nastawach komputer przechodzi OCCT godzine bez błędu, jakieś 20x CR20, geekbench, Aida, a wyniki są takie:

 

Aida64 - latency 67.8 ..

Cinebench R20 - między 7580, a 7600 z prockiem 4250 all core

Geekbench - między 13830, a 13900 all core

 

reszta specyfikacji:

 

- chłodzenie krakena x72

- dysk evo 970 1 TB plus SSD

- zasilacz BQ dark power pro 11 850 na platynie

- Obudowa ta wielka od fractala design s2 rgb vision

 

Mógłby ktoś mi pomóc? Jak ustawić te ramy lepiej, zmienić coś z prockiem? Czy może mam zmienić RAM na inne? Naprawdę szczerze dziękuję za pomoc i będę czekał.. za chiny nie potrafię zrobić tak tych RAM jak spece z forum.

 

Pozdrawiam serdecznie!!

Edytowane przez xoxoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD synchronicznie masz BDB , ja bym nie kombinowalł "dalej" .. Ja mam na 1 Dualu max 3666 stabilne , na 4x8 3466 ;P - tyle , że ja ich nie chce "watować" za wysoko ...

Niesynchronicznie 4000 szło CL16 na 1-wszym Dual .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resztę subtimngów masz na auto? Jeśli tak to tutaj jeszcze można trochę poprawić wyniki, szczególnie jeśli płyta je mocno rozjechała.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AMD synchronicznie masz BDB , ja bym nie kombinowalł "dalej" .. Ja mam na 1 Dualu max 3666 stabilne , na 4x8 3466 ;P - tyle , że ja ich nie chce "watować" za wysoko ...

Niesynchronicznie 4000 szło CL16 na 1-wszym Dual .

Tylko, ze gdzies w temacie widizalem, ze podobno jak ustawie te VDDP i VDDG na 1.1 to podobno bede mogl zrobic 3733 CL 15 15 15 15 28?

Nie wiem sam co robic..

 

Resztę subtimngów masz na auto? Jeśli tak to tutaj jeszcze można trochę poprawić wyniki, szczególnie jeśli płyta je mocno rozjechała.

Te wszystkie timingi reszte mam jakieś ustawione co tam wyczaiłem z tego kalkulatora.. moglbys mi wyslac screena jakbym mial ustawic? Chcialbnym miec np 3733 CL 15 15 15 15 28?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta , CPU i ram są jednak inne = nie ma "złotego kalkulatora- czyt. nieomylnego" ... Masz czas i chęć> musisz sam testować "każdy timing" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta , CPU i ram są jednak inne = nie ma "złotego kalkulatora- czyt. nieomylnego" ... Masz czas i chęć> musisz sam testować "każdy timing" ...

Bardziej chodzi mi o to jeśli ustawię ten VDDP i VDDg na 1.1 to nic mi się z pc nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale czego Ty oczekujesz, nie jest źle, jak na niskie taktowanie procka i ram 3733.

 

Da się oczywiście to ustawić lepiej ale pewnie zyskasz 1ns. RFC spróbuj 57 i RTFC 570 to na początek.

 

Potrzeba też innych timingów, by coś doradzić, daj screen z Ryzen Master albo biosu.

 

Plus - bios najnowszy? Windows 1903 czy 1909? A może starszy?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego Ty oczekujesz, nie jest źle, jak na niskie taktowanie procka i ram 3733.

 

Da się oczywiście to ustawić lepiej ale pewnie zyskasz 1ns. RFC spróbuj 57 i RTFC 570 to na początek.

 

Potrzeba też innych timingów, by coś doradzić, daj screen z Ryzen Master albo biosu.

 

Plus - bios najnowszy? Windows 1903 czy 1909? A może starszy?

Tak wyglada ryzen master: https://zapodaj.net/d39169fb71ec7.png.html

 

Co do windowsa to mam Windows 1903, windows 10 oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trochę się to da jeszcze podkręcić patrząc na te timingi, ale wiele nie zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się to da jeszcze podkręcić patrząc na te timingi, ale wiele nie zyskasz.

Pytanie, jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sens do czego? Za mało fps gdzieś masz, za wolno PC chodzi?

 

Minimalny wzrost będzie, ale wątpie by odzuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens do czego? Za mało fps gdzieś masz, za wolno PC chodzi?

 

Minimalny wzrost będzie, ale wątpie by odzuwalny.

Nie no pc śmiga bardzo dobrze, ale po prostu tak zapytałem. ;p Chyba nie ma sensu nic więcej ruszać.

 

Mam tylko jeszcze pytanie czy takie patrioty CL 19 4400 Mhz beda szybsze od tych cruciali podkreconych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą szybsze , ale takie patrioty się kręci na ryzenach w dół.

Ustawienie fclk np 1800 a puszczenie ramu na 4400mhz nic nie da i wydajność będzie mniejsza niż na ramie puszczonym 3600mhz . Jeśli nie grasz w gry 144fps+ (cs się nie liczy , bo nie ma różnicy w fps) to nie ma sensu brać patriotów, jak oczekujesz każdego dodatkowego fps, to można wziąć patrioty i kręcić w opór, 3733mhz cl14 zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą szybsze , ale takie patrioty się kręci na ryzenach w dół.

Ustawienie fclk np 1800 a puszczenie ramu na 4400mhz nic nie da i wydajność będzie mniejsza niż na ramie puszczonym 3600mhz . Jeśli nie grasz w gry 144fps+ (cs się nie liczy , bo nie ma różnicy w fps) to nie ma sensu brać patriotów, jak oczekujesz każdego dodatkowego fps, to można wziąć patrioty i kręcić w opór, 3733mhz cl14 zrobią.

Jeśli mam teraz te cruciale i one są 32 GB to jeśli wezmę np. takie patrioty 16GB ram i wrzucę je na to 3733 CL 14 to jaka duża różnica będzie w fps?

 

Oraz drugie pytanie czy 16 GB wystarczy? Nie będzie komp zamulał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy w jakiej rozdzielczości, w wyższych prawie wcale te fps nie urosną. To jest zabawa dla eksperymenciarzy tak naprawdę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...