Skocz do zawartości
fragx12

zestaw do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu komputera do gier i niekiedy do obróbki filmów .Budżet całkowity 9k w tym skrzynka do 7-8k i monitor 1k. Chyba że zrobicie lepszą tańszą konfiguracje to czemu nie ;)

Zależy mi na ciszy żeby nie nic nie wyło ,szumiało . Proszę o podpowiedzi bądź wymianę niektórych podzespołów na inne tańsze/wydajniejsze/ . Jakie chłodzenie procesora ?

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Myślałem nad takim zestawem

 

Procesor: AMD Ryzen 7 3700X

chłodzenie cpu: ?

Grafika: MSI RTX 2080 SUPER VENTUS XS OC 8GB GDDR6 albo Palit RTX2080

Płyta : MSI B450 GAMING PLUS MAX

Pamięć: G.Skill Aegis, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL16

Zasilacz: be quiet! Straight Power 11 650W

Obudowa: be quiet! Pure Base 600 Window Orange

Dysk SSD : ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe

system : Win 10 64bit

 

Monitor :AOC 24G2U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram na Crucial Balistix 3000 CL15 , chłodzenie może być minimum: https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-p1346645

 

i -chyba- ventusa bym nie brał , on chyba nie ma tryby pasywnego ... choć opinie na necie i spory radiator nie wygląda źle - jak oglądam ją na YT.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aktualny, post po edycji.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ram z opóźnieniem cl15 np ten crucial . A co do karty graficznej,monitora może jeszcze ktoś się wypowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę mi się to nei zgrywa. Ryzen 7 3700X, RTX 2080 Super i monitor FullHD 144 Hz.

Tutaj warto byłoby ogarnąć coś 1440p a jak nie, to po prostu pod 1080p zejść z GPU na RTX 2070S.

Cisza i chłodzenie Ventus na 2080S też tak nie bardzo.

 

160 zł poza budżet ale z monitorem 1440p 144 Hz VA

https://proline.pl/koszyk/014cd79c

 

Pamięci dołożysz sobie za jakiś czas.

Jak będzie Pure Base 500, to też można brać.

 

Jakbyś zostawał przy FullHD, to znacznie taniej szedłbym nawet w https://proline.pl/koszyk/c6724fb4 gdzie masz ponad 2000 zł oszczędności. Ile jest tej obróbki video? Pod użytek domowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i tu ciężka decyzja myślałem nad monitorem max 24 ale nie brałem pod uwagi 1444p .Przesiadam się z gamingowego laptopa i tu mam 15 i fhd . I teraz czytam i tak ciężko stwierdzić co wybrać . Obróbka filmów typowo domowa z wyjazdów wakacji itp. niekiedy od znajomych.Może ktoś podpowie czy warto inwestować w 1444p czy zostać przy fhd. Będzie duża różnica czy znikoma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica w jakosci obrazu jest duza... w koncu to 2 razy wiecej pixeli. Oczywiscie moc potrzebna do 1440p jest odpowiednio wieksza, jednak przy takiej kwocie - z R7 3700X oraz 2080Super nie bedzie z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to pierwszy zestaw ,ale zasilacz nie bd za słaby nie lepiej 650 wat tam dać ? Obudowa be quiet! Pure Base 600 Czarna z oknem ;) a ram nie lepiej jakieś z cl 15 i jedna kość 16bg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym się jeszcze zastanowić nad ryzenem i płytą na B450 która tak naprawdę blokuje procesor z X który teoretycznie kupujemy ze względu na możliwość OC oraz wyższe taktowanie. Temperatury na sekcji zasilania sięgają na niektórych płytach nawet około 120C. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym się jeszcze zastanowić nad ryzenem i płytą na B450 która tak naprawdę blokuje procesor z X który teoretycznie kupujemy ze względu na możliwość OC oraz wyższe taktowanie. Temperatury na sekcji zasilania sięgają na niektórych płytach nawet około 120C. :E

 

Jakie możliwości podkręcania? Przecież Ryzen 7 3700X ledwo się kręci. Płyta B450 Tomahawk MAX ma sekcję, która spokojnie ogarnia to CPU. Nic tu niczego nie blokuje, procesor osiąga na niej nominalne taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem, r7 3700x posiada tylko 65w, a r7 2700x aż 105w. Ledwo ale jednak. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując taki zestaw ma sens czy jeszcze coś zmienić ? Mój link

Edytowane przez fragx12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw link, musisz udostepnic koszyk (na dole strony masz opcje wyslij koszyk) i wrzuc stamtąd link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jak wyżej, słabo wentylowana.

 

Jeszcze kartę podmieniłbym na https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2080-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n208sgaming-oc-8gc-p1371390 - dopłata 90 zł do modelu z lepszym chłodzeniem to nie jest majątek przy takim budżecie.

 

Plus w wersji Gaming OC masz też rok dłuższą gwarancję po rejestracji karty na stronie producenta (czyli łącznie 4 lata). Dorzuć te 90 zł koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to karte zmieniam na Gigabyte rtx2080 super gaming a co z tą obudową Obudowa be quiet! Pure Base 600 Czarna z oknem czy Obudowa Fractal Design Meshify C Dark TG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Meshify da ci sporo lepszą wentylację, choć sam wolałbym wziąć https://proline.pl/obudowa-phanteks-enthoo-pro-black-ph-es614pc-bk-p936189 - solidniejsza i pojemniejsza buda. Dobrą opcją jest też https://proline.pl/obudowa-phanteks-enthoo-pro-m-black-tempered-glass-window-ph-es515ptg-bk-z-oknem-hartowane-szklo-p1109076

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie blokowanie cpu?? b450 tomahawk max daje rade z podkręconym Ryzen 9 3950X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 1080p do takiego zestawu ? Już mi Ciebie żal, tyle stracić z 1080p :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując ostatecznie taki zestaw Mój link . W obudowie jest kontroler obrotów wentylatorów czy trzeba dokupić osobno ? A te dwa wentylatory wystarczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM na 2x8GB a nie 1x16GB bo brak Dual Channel przydusi ci wydajnośc zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...