Skocz do zawartości
jacktheripper

Najtańszy wzmacniacz do słuchawek?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest dla mnie ważne jaki to będzie format tego wzmacniacza, czy jako karta rozszerzeń PCI/PCIE, czy podłączany pod USB, wolnostojący itp. Może mieć w sobie DAC, może być tzw. kartą dźwiękowa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jaki widzę to kupi kartę dźwiękową wielości pendrive pod USB za 10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy jaki widzę to kupi kartę dźwiękową wielości pendrive pod USB za 10zł

 

Lepiej to napędzi słuchawki niż taka zwykła integra [alc 887/892] w najtańszym mobo[gigabyte b85m-d3h] za 300zł? Bo jak dla mnie trochę za cicho grają[sennheisery hd201].

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy kupisz za grosze od Chińczyków. Pytanie, czy ma być tanio, czy ma być dobrze? Określ konkretnie maksymalny budżet. Podaj jakie masz słuchawki. Coś się znajdzie. W najgorszym przypadku dowiesz się, na co składać kasę.

Edytowane przez brzepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to napędzi słuchawki niż taka zwykła integra [alc 887/892] w najtańszym mobo[gigabyte b85m-d3h] za 300zł? Bo jak dla mnie trochę za cicho grają[sennheisery hd201].

 

Napędzić (wysterować) to nie to samo, co zapewnić odpowiednią głośność. Wbrew powszechnemu przekonaniu wysokoomowe słuchawki łatwiej wysterować od niskoomowych, mimo że maksymalna głośność może być za mała. I na odwrót: łatwość zapewnienia przez wzmacniacz/źródło dużej głośności nie musi iść w parze z łatwością zapewnienia wysokiej jakości dźwięku. Innymi słowy, może być głośniej, ale mniej dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie jak pisze kolega wyżej, mój przykład gdy ostatnio kupiłem planarne HE560 i mimo, ze głośności mam duuuzy zapas to słuchawki za ostro/krzykliwie graja przez brak mocy we wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jakie masz słuchawki?

 

Mam sennki hd201 z impedancją 32 ohm do napędzenia, ale grają ciszej! niż audio technica ath t500 z impedancją 140 ohm. Nie wiem jakim cudem, może ktoś światlejszy wyjaśni? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sennki hd201 z impedancją 32 ohm do napędzenia, ale grają ciszej! niż audio technica ath t500 z impedancją 140 ohm. Nie wiem jakim cudem, może ktoś światlejszy wyjaśni? xD

 

Takim samym cudem 8-omowe kolumny estradowe będą grały głośniej od 4-omowych podłogowych do domu, a 4-omowe podstawkowce będą grały głośniej od innych 4-omowych podstawkowców. Różna skuteczność układu, różne przetworniki, w ogóle różna konstrukcja. Impedancja (znamionowa i jej zmienność) to tylko jeden z parametrów.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...