Skocz do zawartości
#-ZAQ

Chłodzenie Fortis 3 v2 a wielkość wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem chłodzenia SilentiumPC Fortis 3. Na przedzie standardowo dołączony jest wentylator 140mm PWM.

Tak się składa, że mam na zbyciu wentylator Noctua A12x25 czyli wielkości 120mm.

Czy zamiast tego 140mm dołączanego do zestawu mógłbym bezproblemowo zamontować tą 120mm Noctue ?

Bo na pewno Noctua będzie chodzić wydajniej a przede wszystkim ciszej.

Czy jest taka możliwość, te zapinki pasują zarówno do 140 jak i 120mm ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem chłodzenia SilentiumPC Fortis 3. Na przedzie standardowo dołączony jest wentylator 140mm PWM.

Tak się składa, że mam na zbyciu wentylator Noctua A12x25 czyli wielkości 120mm.

Czy zamiast tego 140mm dołączanego do zestawu mógłbym bezproblemowo zamontować tą 120mm Noctue ?

Bo na pewno Noctua będzie chodzić wydajniej a przede wszystkim ciszej.

Czy jest taka możliwość, te zapinki pasują zarówno do 140 jak i 120mm ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

A ta Noctua to PWM? Zamontować zamontujesz bez problemu. Akurt w Fortisie ten wentylator jest o tyle dobry, że owiewa też sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem chłodzenia SilentiumPC Fortis 3. Na przedzie standardowo dołączony jest wentylator 140mm PWM.

Tak się składa, że mam na zbyciu wentylator Noctua A12x25 czyli wielkości 120mm.

Czy zamiast tego 140mm dołączanego do zestawu mógłbym bezproblemowo zamontować tą 120mm Noctue ?

Bo na pewno Noctua będzie chodzić wydajniej a przede wszystkim ciszej.

Czy jest taka możliwość, te zapinki pasują zarówno do 140 jak i 120mm ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Zapinki do Fortisa są na wentylator 120 mm. Ten zamontowany fabrycznie jest typu oversize. Czyli ma średnicę 140 ale zapięcia 120.

Inna sprawa, że ta Noctua nie ma szans być i wydajniejszą i cichszą od oryginalnego wentyla :) Ale zawsze możesz sprawdzić jak mi nie wierzysz

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ta Noctua to model A12x25 PWM. Ona jak się rozpędzi to idzie na 2000rpm przy czym nie jest głośna.

Ciężko mi uwierzyć by ta Sigma była bardziej cicha od niej.

Po prostu myślałem że jakoś dobrze wykorzystam tą Noctuę, bo mam ją na aktualnym chłodzeniu (Fera3) a nie opłaca się mi jej sprzedawać.

 

Tak w ogóle to opłaca się zmieniać SiltentiumPC z Fera3 na Fortis3 ? Coś zyskam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Born jeśli myślisz, że ta Noctua nie będzie cichsza i wydajniejsza od oryginalnego wentyla fortisa to radzę iść po młotek i się puknąć w głowę.. trochę praktyki i własnych doświadczeń radzę, zamiast domniemań i tego co się wyczytało.. sekcja może mieć trochę wyższe temperatury, ale porządna 120 będzie lepsza od oryginalnej 140 pod względem kultury pracy, a wydajność nie będzie gorsza to na pewno. Sprawdzałem SW3 120mm i było znacznie ciszej przy tych samych temperaturach, a ta Noctua jest jeszcze lepsza więc..

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Born jeśli myślisz, że ta Noctua nie będzie cichsza i wydajniejsza od oryginalnego wentyla fortisa to radzę iść po młotek i się puknąć w głowę.. trochę praktyki i własnych doświadczeń radzę, zamiast domniemań i tego co się wyczytało.. sekcja może mieć trochę wyższe temperatury, ale porządna 120 będzie lepsza od oryginalnej 140 pod względem kultury pracy, a wydajność nie będzie gorsza to na pewno. Sprawdzałem SW3 120mm i było znacznie ciszej przy tych samych temperaturach, a ta Noctua jest jeszcze lepsza więc..

Najwyraźniej sam się puknij tym młotkiem w głowę, bo zanim coś napiszę to to sprawdzam. Ale żeby nie być gołosłownym, a jednocześnie by sprawdzić czy nie jesteś po prostu dzieciakiem co ma gębę ale tylko jak wystaje zza klawiatury, to proponuję dwie opcje:

1. robimy zakład o 250 zł - podbijam stawkę (wpłacamy oboje po 250 na konto ustalonej osoby np. zawisztheblack), robię test w którym z sonometrem porównuje Noctue A12 z oryginalnym wentylem Fortisa 3.

2. zobowiązujesz się przez zrobieniem powyższego testu przeze mnie że nagrasz film na którym będzie widać Twoją gębę i pierd..... czy jak tam wolisz "pukniesz" się tym młotkiem w głowę jeśli udowodnię, że oryginalny wentyl Fortisa 3 nie jest JEDNOCZEŚNIE głośniejszy i mniej wydajny od Noctuy A12

 

Masz odwage cywilną by przystąpić na jedną albo drugą opcje?

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz dalej, idę po popcorn :lol2: nie rób śmietnika w temacie bo widzę, że uraziłem czymś "dzieciaka"..

Udowadniaj co chcesz ja wiem swoje i piszę jak ktoś "pierd....." dorośnij człowieku :thumbup:

 

Co do tematu to zmiana wentyla na Frotisie na Noctue A12x25 da mniej dB nie tracąc na wydajności (tempraturach), a wręcz może być i chłodniej.

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz dalej, idę po popcorn :lol2: nie rób śmietnika w temacie bo widzę, że uraziłem czymś "dzieciaka"..

Udowadniaj co chcesz ja wiem swoje i piszę jak ktoś "pierd....." dorośnij człowieku :thumbup:

 

Co do tematu to zmiana wentyla na Frotise na Noctue A12x25 da mniej dB nie tracąc na wydajności, a wręcz może być i chłodniej.

Wyszło kto tutaj jest dzieciakiem, kto nie dorósł i kto nie ma odwagi cywilnej. Jak to szło? Chojrak w internecie...

Nie pozdrawiam

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ta Noctua to model A12x25 PWM. Ona jak się rozpędzi to idzie na 2000rpm przy czym nie jest głośna.

Ciężko mi uwierzyć by ta Sigma była bardziej cicha od niej.

Po prostu myślałem że jakoś dobrze wykorzystam tą Noctuę, bo mam ją na aktualnym chłodzeniu (Fera3) a nie opłaca się mi jej sprzedawać.

 

Tak w ogóle to opłaca się zmieniać SiltentiumPC z Fera3 na Fortis3 ? Coś zyskam ?

Wymiana z Fery na Fortisa zrzuci możę ze 2 stopnie, więc nie za wiele. Te coolery różni za to poziom hałasu, jak je zrównasz pod tym względem to uzyskasz już 4-5 stopni, nie zmienia to faktu że chyba nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że zależy mi też bardzo na wysokiej kulturze pracy zarówno w idle jak i przy obciążeniu. Miałem już wentylatory typu sigma pro i zdarzało im się terkotac na najniższych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś istotnych szczegółów co będziesz chłodzić ani nie podałeś reszty podzespołów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chłodzić podkręconego intela 8600k na plycie ASRock z370 pro4. 16gb ram - 2x Kingston predator 2400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...