Skocz do zawartości
Killer85

Wakacje 2020r.nad morzem-nocleg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na sierpień planuje tygodniowy wypad nad morze ze swoją kobietą

 

O ile ze zwiedzaniem i atrakcjami nie ma problemu to już noclegami z tego co widzę tak...

Nie oczekuję hotelu 5 gwiazdkowego tylko czegoś w miarę skromnego bo i tak pokój będzie nam służył głównie do spania a przez cały dzień zwiedzanie...

 

Na booking.com ceny wahają się w granicach 800zł.+

Chciałbym coś wynająć najchętniej w Gdańsku,Sopocie lub Gdyni ostatecznie

Niestety rodziny czy znajomych w tych rejonach brak...

 

Jakieś rady?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli standard nie jest istotny, to może warto popatrzeć na akademiki. Generalnie wszystkie uczelnie w Trójmieście wynajmują pokoje turystom. Przykładowo:

Politechnika, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Medyczny. Cenniki są jeszcze za ten rok, ale zawsze można zadzwonić się zapytać. Generalnie ta opcja niestety dużo tańsza nie będzie, ale zawsze coś. W sumie na booking.com jakieś pokoje widzę nawet za mniej niż te akademiki, ale zawsze warto mieć więcej opcji do wyboru a domy studenckie zazwyczaj są w dobrej lokalizacji pod względem dojazdów.

 

Tanich opcji można jeszcze szukać na Airbnb. Czasem można trafić na wyjątkowo dobre okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info bo nie wiedziałem o takich akademikach i Airbnb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przez ostatnie 2 lata nad naszym morzem i raz korzystałem z Olive Hostel i raz Noclegi Wrzeszcz przy Własna Strzecha 18 B / 9, oba noclegi w Gdańsku. Oba mogę polecić. Ten pierwszy jest jakieś 15-20 min spacerem od plaży, do SKM jest 3-5 min drogi piechotą, parking jest bezpłatny wzdłuż ulicy, pokoje czyste, łóżka bardzo wygodne, dwa aneksy kuchenne do dyspozycji, opiekunka obiektu bardzo sympatyczna, można z nią wszystko załatwić, za 5 nocy zapłaciłem 840 zł za 2 os, rezerwowałem w sezonie na 3 tygodnie przed wyjazdem. Ten drugi nocleg płaciłem 834 zł za 6 nocy, problem z postojem samochodu, ale wtedy akurat przyjechałem pociągiem, jest wzdłuż parking miejski, płatny, pokój znajduje się w mieszkaniu, w kamienicy, łóżka wygodne, kuchnia w pełni wyposażona, dwie łazienki, dostępna pralka, suszarka, żelazko itd. Mieszkanie na zamek cyfrowy, więc wchodzi się o dowolnej porze i nie ma możliwości zgubienia kluczy, Czysto, cisza i spokój, a samo centrum. Do SKM z buta jakieś 8 min, do tramwaju 3-5 min, na plażę tramwaj dojeżdża coś koło 15 min jak dobrze pamiętam.

 

Jak zarezerwujesz wcześniej to pewnie i ceny lepsze, ja szukałem zawsze na ostatnią chwilę, bo nie byłem pewny terminu, dodatkowo wybierałem takie noclegi, w których była możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji.

 

Samochodem po trójmieście szkoda się użerać, najlepiej zakupić sobie bilet na komunikację miejską 72 godzinne, wsiadasz w dowolny skm/tramwaj/autobus i śmigasz tak po całym trójmieście.

 

Rezerwując teraz to pewnie w podobnych pieniądzach coś przy plaży znajdziesz. Nie pchaj się w SOPOT, bo to straszny syf, najlepszą bazą do wypadów będzie Gdańsk.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne info odnośnie noclegu ;)

 

Tak komunikacja miejska to dobry pomysł

https://forum.pclab.pl/topic/1252899-Przemieszczanie-si%C4%99-po-Tr%C3%B3jmie%C5%9Bcie/

 

Ja już szukam teraz bo wiem że wypadnie to w sierpniu a na ostatnia chwile to wiem ze może być lipa

 

Gdańsk to najlepsza opcja na nocleg...wiem

 

Wg.booking nie ma noclegów na 1 połowę sierpnia a własnej strzechy niema na booking a na

https://noclegi-wrzeszcz-gdansk.booked.com.pl/#roomstab też brak miejsc na sierpień

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jak jade za granicę to wynajmuję sobie mieszkanie na airbnb bo tak wychodzi najtaniej (booking i tego typu serwisy sa jednak o wiele droższe). Jedanak jak wybieram się gdzieś w Polskę to znacznie wygodniej jest mi wynajać sobie po prostu nocleg w hostelu czy w hotelu, ze sniadaniem Dzięki temu przynajmniej z rana człowiek nie musi sie martwić o jedzenie.

 

Szkoda, ze nie bierzesz rownież innych miejscowości pod kątem wyjazdu. Moim zdaniem równie dobrym kierunkiem jest zachodnie wybrzeże Polski, szczególnie okolice Dziwnowa. W Dziwnowie byłem już kilka razy. Mała spokojna miejscowość, wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Poza tym maja tam jedną z ładniejszych plaż w POlsce.

https://www.e-wczasy.pl/blog/top-8-spokojnych-plaz-nad-baltykiem/

Edytowane przez Jastim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, ze nie bierzesz rownież innych miejscowości pod kątem wyjazdu. Moim zdaniem równie dobrym kierunkiem jest zachodnie wybrzeże Polski, szczególnie okolice Dziwnowa. W Dziwnowie byłem już kilka razy. Mała spokojna miejscowość, wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Poza tym maja tam jedną z ładniejszych plaż w POlsce.

To jest miejsce na odrębna wyprawę

 

Wstępny plan:

Dzień 1

 

Wyjazd w godzinach rannych…dotarcie do Gdańska 15-17

Zakwaterowanie w hotelu, spoczynek

Dzień 2

Gdynia ciekawe miejsca:

-plaża w Orłowie(bo ma swój specyficzny urok jeśli chodzi o nazwijmy to "miejscówkę na zdjęcie do widokówki")

- marina bo może akurat będzie zacumowany statek zza granicy, który będzie można zwiedzić – Akwarium Gdyńskie MIR(Duże akwarium z pomieszczeniem, w którym można przyjrzeć się z bliska niektórym jego mieszkańcom.)

- Okręt-Muzeum ORP "Błyskawica"( Muzeum polskiej marynarki na pokładzie brytyjskiego niszczyciela z II wojny światowej.)

- Muzeum Emigracji(Zabytkowy nadmorski budynek z ekspozycjami artefaktów przedstawiającymi historię polskiej emigracji.)

- Muzeum Miasta Gdyni

 

Sopot:

-Monciak(Ul.Boh.Monte Cassino)

-Molo

- Krzywy Domek(Niezwykły budynek handlowy o zakrzywionej konstrukcji mieszczący sklepy, restauracje i kawiarnie z ogródkami.)

- Muzeum Sopotu(Muzeum z początku XX w. w dawnym domu przy plaży: ekspozycje stałe i czasowe, obrazujące historię regionu.)

-w okresie letnim będzie czynne kino letnie na molo, fajna sprawa przy ładnej pogodzie.

 

Dzień 3 i 4

 

Gdańsk ciekawe miejsca:

-Gdański Ogród Zoologiczny(Zoo otwarte w 1954 r.: liczne gatunki zwierząt (w tym gospodarskie), pociąg, jazda na kucykach i restauracje.)

- Park Oliwski(Zajmujący 10 ha park miejski ze ścieżkami, ogrodami w stylu francuskim i szklarnią z egzotycznymi roślinami.)

- Westerplatte(Dawny obszar wojskowy i miejsce pierwszej inwazji w II wojnie światowej, obecnie z wielkim kamiennym pomnikiem.)

Symboliczne miejsce rozpoczęcia Drugiej Wojny Światowej. Westerplatte możemy zobaczyć zrujnowany budynek Nowych koszar, cmentarz obrońców Westerplatte oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża. Budynek Wartowni Nr 1, gdzie w sezonie otwarta jest wystawa wejście JEST PŁATNE.

 

- Twierdza Wisłoujście. Oddział Muzeum Gdańska

- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

„Bardzo dobre miejsce do przekonania się, czym jesteśmy kiedy zapominamy o naszym człowieczeństwie. Doskonale pokazuje jak niewiele nam do stania się wrogiem drugiego człowieka. Ile wystarczy, żebyśmy zawiesili rozsądek i rozum, a poddali się ciemności gniewu i strachu. Bardzo bogate muzeum - bogate w wiedzę, przekaz, źródła. Świetne multimedialnie, dobrze skomponowane, łatwe do ogarnięcia od początku do końca. Wychodzi się z myślami i przestrogą. Ceny przystępne, obsługa profesjonalna. Warto jednak mieć na uwadze, że 2 godziny to bardzo mało, żeby wszystko zobaczyć lub choćby poznać. Powinno się tam spędzić przynajmniej 4 godziny. Zaplanujcie więc więcej czasu ale zabierzcie rodzinę i wybierzcie się w tę podróż w mroczne czasy historii, której mrok jeszcze długo będzie na nas oddziaływał.:

- Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Siedziba główna

- Muzeum Archeologiczne w Gdańsku(w sobotę wstęp bezpłatny)

-Żuraw. Oddział Narodowego Muzeum Morskiego(koszt 10zł.)

Zabytkowy dźwig portowy i jedna z bram wodnych Gdańska która mieści się nad Motławą na końcu ulicy szerokiej . Największy i najstarszy zachowany dźwig portowy średniowiecznej Europy . Zbudowany w latach 1442 - 44 . Służył przede wszystkim jako urządzenie portowe do załadunku towarów i balastu oraz do stawiania masztów . Był w stanie podnieść ciężar dwóch ton na wysokość 27 m .

- Statek-muzeum "Sołdek". Oddział Narodowego Muzeum Morskiego

SS Sołdek – masowiec o napędzie parowym – pierwszy statek zbudowany całkowicie w Polsce po II wojnie światowej (wcześniej – 24.04.1948 roku – został dokończony i zwodowany (pod prowizoryczną nazwą „Oliwa”) statek typu „Hansa”, pozostawiony przez Niemców na pochylni w Szczecinie), który następnie przez szereg lat pływał pod polską banderą handlową, a później służył m.in. jako magazyn pływający na Odrze w Szczecinie. Prototyp serii dwudziestu dziewięciu rudowęglowców – małych masowców typu B30 budowanych w latach 1949-1954 w Stoczni Gdańskiej. Otrzymał nazwisko ówczesnego trasera Stoczni Gdańskiej, przodownika pracy Stanisława Sołdka, którego żona, Helena, była matką chrzestną. Do 30 grudnia 1980 roku „Sołdek” odbył 1478 rejsów morskich, przewiózł ponad 3,5 miliona ton towarów, zawijając do ponad 60 portów. W grudniu 2014 r. statek użyty został w filmie „Persona non grata” w roli statku japońskiego, wiozącego w 1941 r. żydowskich uchodźców z Litwy i Polski przez Władywostok do Japonii. W 2016 statek zwiedziły ponad 43 tysiące osób, a w 2017 57440 osób.

-Muzeum Inkluzji w Bursztynie

„Polecam do odwiedzenia. Byłam z dzieckiem, które wyszło bardzo zadowolone. Oprócz bursztynów w tym samym budynku można zobaczyć szkielet wieloryba i wiele zwierząt. Teren wokół zachęca do małego spaceru.”

- Hevelianum (stara nazwa Centrum Hewelianum)– wystawa – „Wehikuł czasu – człowiek i pocisk, czyli epizody z historii Góry Gradowej”

Wystawa zlokalizowana jest w byłych schronach i remizach artyleryjskich. Zwiedzający mogą się nie tylko dowiedzieć ciekawostek z historii tego miejsca, ale także tych związanych ze sztuką wojenną. Cała wystawa zlokalizowana jest na Górze Gradowej, z której podziwiać możemy panoramę Gdańska.

Wystawa zlokalizowana jest w Hevelianum i bezpłatnie można ją zwiedzić codziennie oprócz poniedziałków.

Wehikuł czasu – człowiek i pocisk godziny otwarcia:

wtorek – piątek w godzinach 8:00 – 16:00

sobota i niedziela w godzinach 10:00 – 18:00

W poniedziałki zamknięte!

Hevelianum adres: ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk

Najbliższa stacja SKM: Gdańsk Główny

 

Dzień 5

 

Rejs na Hel i eksploracja mierzei Helskiej

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sopotu dołącz jeszcze Monciak(Ul.Boh.Monte Cassino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deptak obowiązkowo ;)

 

Wszelakie informacje i komentarze mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Gdańsku(bardzo rzadko korzystam z usług ZTM),ale dosyć często i gęsto jeżdżę gdyńską komunikacją miejską i powiem że funkcjonuje nie najgorzej,poza godzinami szczytu(ok. godziny 15-17) autobusy są nawet punktualne,w godzinach szczytu potrafią się spóźniać nawet 20-30 minut.

Niezbyt często podróżuję SKM - ale jak się zabierałem na SKM niezależnie czy do Gdańska czy do Wejherowa,to się nie spóźniały bądź tylko kilka minut.

 

Rejs na Hel i eksploracja mierzei Helskiej

Co będziesz na Helu robił?

Od siebie polecam spacer ul.Wiejską,Fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co będziesz na Helu robił?

Od siebie polecam spacer ul.Wiejską,Fokarium oraz Muzeum Obrony Wybrzeża

Właśnie to...+może Władysławowo

 

Muzeum Motyli + Muzeum Iluzji + Wieża Widokowa w Domu Rybaka.

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to...+może Wejherowo

W Wejherowie najciekawsze miejsca to Rynek z placem Jakuba Wejhera,Kalwaria Wejherowska,Deptak(ul.Jana III Sobieskiego) oraz kilka kościołów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wejherowie najciekawsze miejsca to Rynek z placem Jakuba Wejhera,Kalwaria Wejherowska,Deptak(ul.Jana III Sobieskiego) oraz kilka kościołów

Poprawione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Władysławowa to rób jak chcesz,ale w wakacje Władysławowo jest oblężone pod naporem turystów(sam widzę i słyszę co tam się dzieje,bo mieszkam 20 km od "Władka")

Najciekawsze miejsca we Władku to Dom Rybaka z Wieżą Widokową oraz OceanPark,także Muzeum Motyli może być godnym polecenia ;)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Władysławowa to rób jak chcesz,ale w wakacje Władysławowo jest oblężone pod naporem turystów(sam widzę i słyszę co tam się dzieje,bo mieszkam 20 km od "Władka")

Najciekawsze miejsca we Władku to Dom Rybaka oraz OceanPark

Będzie po drodze z Helu więc siłą rzeczy...a po 2 to nie często bywam nad morzem jak wspominałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orłowie jest ten słynny klif, który widać z molo, i który ciągle się degraduje. Podchodzić pod niego to w sumie żadna atrakcja, ale do zobaczenia jest.

W całej Polsce otwarte są Papugarnie, w Trójmieście pewnie też jest, jak ktoś nie był to fajna sprawa wziąć Arę na rękę ;)

Z Trójmiasta masz pociąg do Malborka, to wycieczka na 3/4 dnia (wieczór pozostaje dla Was w Gdańsku), mnie Malbork nie przypadł do gustu i akurat dla mnie to był czas stracony, ale może akurat to Wasz gust, dlatego wspominam o takiej możliwości.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orłowie jest ten słynny klif, który widać z molo, i który ciągle się degraduje. Podchodzić pod niego to w sumie żadna atrakcja, ale do zobaczenia jest.

W całej Polsce otwarte są Papugarnie, w Trójmieście pewnie też jest, jak ktoś nie był to fajna sprawa wziąć Arę na rękę ;)

Z Trójmiasta masz pociąg do Malborka, to wycieczka na 3/4 dnia (wieczór pozostaje dla Was w Gdańsku), mnie Malbork nie przypadł do gustu i akurat dla mnie to był czas stracony, ale może akurat to Wasz gust, dlatego wspominam o takiej możliwości.

Można zobaczyć ten klif ;)

 

W Malborku jest Zamek Krzyżacki więc jest to do przemyślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć ten klif ;)

 

W Malborku jest Zamek Krzyżacki więc jest to do przemyślenia ;)

Szczerze lepszy klif jest na plaży w mechelinkach no i cypel rewski. Ogólnie jedyne lokacje obrębie Trójmiasta, gdzie możwsz miec w szczycie sezonu plażę tylko dla siebie.

W Sopocie warto odwiedzić grodzisko.

W Gdańsku mega jest muzeum poczty polskiej, a mało kto o tym mówi.

 

Jak chcesz trochę adrenaliny to na wejściu do lasów oliwskich masz starą wieże pozycyjną dawnego lotniska na zaspie. Ładny widok.

Jeśli wolisz wersje bez adrenaliny to za 20 zł wjedziesz na ostatnie piętro Olivia Prime, najwyższego budynku w 3city. Widok podobny jak z wieży ;)

Edytowane przez Dziku1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze lepszy klif jest na plaży w mechelinkach no i cypel rewski. Ogólnie jedyne lokacje obrębie Trójmiasta, gdzie możwsz miec w szczycie sezonu plażę tylko dla siebie.

W Sopocie warto odwiedzić grodzisko.

W Gdańsku mega jest muzeum poczty polskiej, a mało kto o tym mówi.

 

Jak chcesz trochę adrenaliny to na wejściu do lasów oliwskich masz starą wieże pozycyjną dawnego lotniska na zaspie. Ładny widok.

Jeśli wolisz wersje bez adrenaliny to za 20 zł wjedziesz na ostatnie piętro Olivia Prime, najwyższego budynku w 3city. Widok podobny jak z wieży ;)

Przemyśle i uwzględnię w moim planie... ;)

 

Stara wieża...adrenalina...brzmi ciekawie ale trochę się się obawiam bo mam urwane więzadło krzyżowe przednie a operacja w połowie stycznia 2021r.

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lasach oliwskich masz jeszcze dawną skocznię narciarską, jeśli lubisz bardziej industrialny klimat ;)

Jak już będziesz w parku Oliwskim to ogólnie warto się pokręcić po starej oliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podbijam temat. Tak się złożyło, że też na sierpień (koniec) planuję wakacje nad morzem (Polska), chcemy wziąć wstępnie wtedy urlopy. Oczywiście, jeśli będzie to możliwe za te 3 miesiące. Podpowiedzcie jakieś miasto, gdzie:

- jeździ mało ludzi

- są duże plaże jak w Międzyzdrojach (czyli nie kamienie przy klifie i 3 metry piasku)

- będzie mało ludzi na plaży, bo to mniej znane miasto (podane wyżej propozycje więc raczej odpadają)

- miejscówka to najlepiej dom murowany, który właściciel zmienił w pensjonat

- dostępność do małych sklepików nie dalej niż 500m od ośrodka

- dużo zieleni i lasów

- coś ciekawego do zobaczenia w pobliżu

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też podbijam, szukam miejsca na wypad na mazury albo w góry, sierpień na 6 osób (tylko domek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...