Skocz do zawartości
dawid123d

Migający zielony ekran, lagi, problem z dźwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 3 miesiące temu kupiłem komputer o takich parametrach:

 

Płyta główna MSI B450-A PRO

Procesor AMD Ryzen 5 3600

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO RGB

Karta graficzna MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5 (RX 570 ARMOR 4G OC)

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

Obudowa SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB

Karta sieciowa Asus PCE-N10

WIN 10 64bit

 

 

Pod PC podłączony mam interfejs audio Focusrite Scarlett 6i6, a do interfejsu 2 monitory Yamaha HS5 i od początku użytkowania zauważyłem problem z wyjątkowo wysokim noise floor, głośniki buczały i trzeszczały ale mocno to zbagatelizowałem, gdyż był do przełknięcia i podejrzewałem coś z uziemieniem. Od jakiegoś tygodnia szumy i trzaski zaczęły narastać, stały się nie do zniesienia i często są głośniejsze od samego audio gier - zauważyłem też, że występują tylko i wyłącznie w momentach gdy gdy obciążenie GPU rośnie - testowałem benchmarkiem i tylko przy użyciu karty graficznej szumy narastają. Co ciekawe szumy pojawiają się nawet przy wyłączonym interfejsie audio, wystarczy jedynie połączenie przez kabel USB z komputerem. Przy odłączeniu połączenia USB odgłosy znikają. Do tego od kilku dni uporczywie męczy migający zielony ekran przy obciążeniu w losowych odstępach, zaczęły pojawiać się też lagi, a raz jakąś minutę po włączeniu PC ekran zmienił się w zniekształconą szarą szachownicę, po czym zaczął migać na zielono i zupełnie zawiesił komputer. Pomógł jedynie hard reset. Dwa dni temu PC nie chciał się uruchomić, nie chciał nawet przejść POSTu; pomogło wtedy wyjęcie beterii CMOS. Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji, po tym jak wyczytałem, że dużo osób skarży się na połączenie Ryzenów z tą serią płyt głównych i update BIOSu pomaga i mi rzeczywiście pomógł, choć problem migoczącego ekranu i szumów pozostał.

 

Sprawdziłem po kolei każdy podzespół. Buczenie znika po podłączeniu interfejsu pod laptopa, więc uszkodzony interfejs odpada. Podejrzewałem kartę graficzną lub zasilacz, jednak po podłączeniu innego zasilacza problem ciągle występuje, występuje też po zmianie karty. Reinstalowałem też sterowniki. Sprawdziłem każdą możliwość, przekładałem RAM, przekładałem karty do innych portów PCI-E i nie mam pojęcia co powoduje te problemy, choć w tej chwili podejrzewam płytę główną. Jest ktoś w stanie pomóc mi z moim problemem lub spotkał się z czymś podobnym? Załączam też link do nagrania migoczącego ekranu:

 

Ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, udało mi się rozwiązać problem. Przyczyną 'brumu' była pętla masy, którą podejrzewałem od początku - podłączenie monitorów osobno pod listwę bez uziemienia sprawia, że szum znika. Migoczący ekran jest wynikiem błędów sterowników od AMD, wystarczyło na sztywno ustalić dwa tryby pracy - 300Mhz i 1268Mhz i ręczne ustawienie pracy wentylatora, tak by karta przestała być półpasywna i jej temperatura nie przekraczała 60-65 stopni. Z tego co zawuażyłem problem migotania ekranu występował tylko przy przechodzeniu karty w kolejne tryby pracy przy dość wysokiej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...