Skocz do zawartości
matrxxx2x

Problem z uruchomieniem komputera bo dołożeniu pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sytuacja wygląda następująco kupiłem dodatkowe 2x4gb ramu do obecnych 2x4gb ich taktowanie jest takie same jedynie jedne mają cl10 a drugie cl9. Montując nowy ram zobaczyłem, że moje obecne 2 kości są źle wpięte bo w slotach obok siebie(A1 , A2) a nie tak jak powinny być (w slotach czyli A2 i B2). W takiej sytuacji odpiąłem z A1 i włożyłem w slot B2. Następnie dołożyłem nowe kości w sloty A1 i A3. Przy próbie uruchomienia komputera która się nie udaje na płycie głównej (ASRock z87 extreme4) jest widoczny błąd 53 - Memory initialization error. No usable memory detected. Co zrobić w takim przypadku?

 

Edit Pomyliłem się, ich taktowanie(1600mhz) oraz opóźnienie(cl9) jest takie same różnią się jedynie innym producentem.

Edytowane przez matrxxx2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij bateryjkę z płyty głównej odłącz zasilanie od kompa na 2 minuty i zresetuje się bios płyty głównej do ustawień fabrycznych. Wtedy spróbuj ponownie. Ponadto jeśli to nie pomoże to włóż kości danego producenta do tych samych slotów czyli np. Cruciale do a1 i b1 a drugiego producenta do a2 i b2

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś jeszcze dodać, że po skasowaniu CMOS skasują się też ustawienia pamięci i należy je od nowa skonfigurować albo przez wybór profilu XMP (przy różnych modułach chyba nie będzie tej opcji) albo przez ręczne wprowadzenie parametrów.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazles rozwiazanie problemu? Jestem w podobnej sytuacji. Ramy byly zle zamontowane, co powodowalo blue screen'y. Po ustawieniu ich w poprawnych slotach komputer sie nie uruchamia (ciagle resetuje po 3 sekundach od wlaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...