Skocz do zawartości
Smoczek1988

MSI B450 TOMAHAWK MAX czy B450M MORTAR MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Po zakupie Ryzena 5 3600 i włożeniu go do płyty Asrock ab350 pro4 (BIOS 5.80 i 6.00) okazało się, że komputer nie wstaje. Zrobiłem już chyba wszystko co możliwe. W związku z tym chce wymienić płytę główną.

 

Którą byście bardziej polecali i dlaczego jeśli brać pod uwagę MSI B450 TOMAHAWK MAX i MSI B450M MORTAR MAX, różnica około 100 zł. Ewentualnie może jakaś alternatywa do 400-500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mortar jest lepiej wyposazona plyta: ma wyjscie optyczne audio i dwa sloty m.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mortar jest lepiej wyposazona plyta: ma wyjscie optyczne audio i dwa sloty m.2

 

No tak tyle też stwierdziłem po porównaniu tych dwóch płyt i dodatkowo cena mniejsza. Ale jak patrze po forum częściej jest polecany Tomahawk stąd moje zapytanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wstawać przez konflikt ramu , może pomóc aktualizacja bios - miałem 1 taki PC z ASRock i pamięciami Corsair Vengeance .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wstawać przez konflikt ramu , może pomóc aktualizacja bios - miałem 1 taki PC z ASRock i pamięciami Corsair Vengeance .

 

RAM mam ADATA 2x8GB 3000MHz XPG Z1 Gold CL16. BIOS najnowszy. Spróbuje pożyczyć jedną kostkę dzisiaj od kolegi i zobaczę co się zadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne kostki ramu wrzuciłem i ten sam problem. Komputer po kilku próbach raz się uruchomił ale po restarcie ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Mortar max (bo ma s/pdif) i jest tańsza, gdy kiedyś gdzieś u znajomego posłuchasz porządnego amplitunera z porządnymi kolumnami podłączonego cyfrowo do komputera - też będziesz chciał tak mieć. Ja zrezygnowałem z I5 8400 na rzecz AMD właśnie przez s/pdif na taniej płycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...