Skocz do zawartości
mrc_jarz

Nowy PC nie przesyła obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Złożyłem w minionym tygodniu kompa. Niestety po podłączeniu wszystkiego i pierwszym uruchomieniu poczułem zapach spalenizny. Wyłączyłem go szybko, śmierdziała karta graficzna albo płyta główna. Sprawdziłem jeszcze raz czy wszystko dobrze podłączyłem, ale wszystko powinno być ok. Odłączyłem kartę, podłączyłem kabel HDMI pod gniazdo płyty - komputer nie śmierdzi po włączeniu, ale monitor nie dostaje sygnału spod HDMI. Spróbowałem jeszcze raz z tą kartą, podpiąłem HDMI - już nie śmierdzi, ale też brak sygnału. Monitor działał z innym kompem, teraz nie mam jak tego sprawdzić, ale zakładam że to nie on jest problemem.

 

 

Mój zestaw to:

Procek Ryzen 3 1200 BOX (chłodzenie z Boxa)

Płyta Gigabyte AB350M

Karta PowerColor RX 580 8GB

 

Chciałbym możliwie szybko ustalić czy warto coś reklamować i co.

 

Q1. Czy gniazdo HDMI powinno przesyłać obraz z płyty, kiedy w ogóle nie mam zintegrowanej karty?

Q2. Czy mogę jeszcze jakoś coś sprawdzić, nie mając innych części do podmieniania? Chciałbym wiedzieć czy boot w ogóle wchodzi do biosu i rzuca jakiś komunikat albo co widzi, a czego nie. Gdybym miał DVI to prześle sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź RAM czy dobrze na pewno siedzi; mi ostatnio nie odpalał bo nie dopchnąłem XD ( możesz odpiąć ramy całkowicie i zobaczyć czy będzie piszczał)

Jak nie masz integry to ci się nic nie pojawi na hdmi z płyty głównej

Edytowane przez Lazama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopchnąć to można walizkę, aby ją zasunąć ram albo jest prawidłowo zamontowany albo nie dopychanie go może go uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopchnąć to można walizkę, aby ją zasunąć ram albo jest prawidłowo zamontowany albo nie dopychanie go może go uszkodzić.

Nie przesadzaj; niektóre płyty mają zasuwkę tylko z jednej strony i dlatego mi się zdarzyło nie docisnąć. Z wyczuciem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania jeżeli akurat uszkodziło się tylko wyjście hdmi(chociaż jeśli poczułeś spalenizne to wątpie że to tylko taka mała rzecz) to jest szansa że kablem dvi sygnał pójdzie; sprawdzić można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam z komputerem do serwisu bo zasilacz mógł być też przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłbym inną kartę, gdybym miał. Z drugiej strony jeśli to na przykład zasilacz spalił mi kartę, to strach podpiąć inną, bo tamtą może też spali. Oddam do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...