Skocz do zawartości
mrc_jarz

Nowy PC nie przesyła obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Złożyłem w minionym tygodniu kompa. Niestety po podłączeniu wszystkiego i pierwszym uruchomieniu poczułem zapach spalenizny. Wyłączyłem go szybko, śmierdziała karta graficzna albo płyta główna. Sprawdziłem jeszcze raz czy wszystko dobrze podłączyłem, ale wszystko powinno być ok. Odłączyłem kartę, podłączyłem kabel HDMI pod gniazdo płyty - komputer nie śmierdzi po włączeniu, ale monitor nie dostaje sygnału spod HDMI. Spróbowałem jeszcze raz z tą kartą, podpiąłem HDMI - już nie śmierdzi, ale też brak sygnału. Monitor działał z innym kompem, teraz nie mam jak tego sprawdzić, ale zakładam że to nie on jest problemem.

 

 

Mój zestaw to:

Procek Ryzen 3 1200 BOX (chłodzenie z Boxa)

Płyta Gigabyte AB350M

Karta PowerColor RX 580 8GB

 

Chciałbym możliwie szybko ustalić czy warto coś reklamować i co.

 

Q1. Czy gniazdo HDMI powinno przesyłać obraz z płyty, kiedy w ogóle nie mam zintegrowanej karty?

Q2. Czy mogę jeszcze jakoś coś sprawdzić, nie mając innych części do podmieniania? Chciałbym wiedzieć czy boot w ogóle wchodzi do biosu i rzuca jakiś komunikat albo co widzi, a czego nie. Gdybym miał DVI to prześle sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź RAM czy dobrze na pewno siedzi; mi ostatnio nie odpalał bo nie dopchnąłem XD ( możesz odpiąć ramy całkowicie i zobaczyć czy będzie piszczał)

Jak nie masz integry to ci się nic nie pojawi na hdmi z płyty głównej

Edytowane przez Lazama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopchnąć to można walizkę, aby ją zasunąć ram albo jest prawidłowo zamontowany albo nie dopychanie go może go uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopchnąć to można walizkę, aby ją zasunąć ram albo jest prawidłowo zamontowany albo nie dopychanie go może go uszkodzić.

Nie przesadzaj; niektóre płyty mają zasuwkę tylko z jednej strony i dlatego mi się zdarzyło nie docisnąć. Z wyczuciem oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania jeżeli akurat uszkodziło się tylko wyjście hdmi(chociaż jeśli poczułeś spalenizne to wątpie że to tylko taka mała rzecz) to jest szansa że kablem dvi sygnał pójdzie; sprawdzić można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam z komputerem do serwisu bo zasilacz mógł być też przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłbym inną kartę, gdybym miał. Z drugiej strony jeśli to na przykład zasilacz spalił mi kartę, to strach podpiąć inną, bo tamtą może też spali. Oddam do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...