Skocz do zawartości
King Arthas

Pytanie o zwrot na OLX i Allegro.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pisze w związku z 2 reklamacjami, z jakimi mam teraz do czynienia.

 

(przez przypadek dałem "wyślij". Zaraz uzupełnię temat)

 

1. Zakupiłem na allegro 2 perfumy. Pech chciał, że nie nagrałem otwierania paczki, jak to mam w zwyczaju. Zamówiłem jeden za 33 i drugi za 65 zł. Sprzedawca wysłał 2 za 33 zł. Nie odpisuje na maile od kilku dni. Jak zrezygnuję z zakupu, to nie mam mu jak oddać tych dwóch, bo błędne zamówienie dostałem. Czy w takim wypadku można pisać do Allegro, a jak to nic nie da to iść po chargeback? Płaciłem kartą, ale niestety nie mam filmu nagranego z otwarciem paczki.

 

2. Sprzedałem słuchawki BT siostry, zakupione na Aliexpress. Były sprawne na pewno. Sam zamówiłem znajomych takich 3 sztuki oraz miałem swoje, które już sprzedałem jakiś czas temu. Po dwóch dniach sprzedający napisał, że słuchawki się w ogóle nie ładują, wyczyścił alkoholem izopropylowym styki, dalej nie ładują i jak sprzedawca z Ali nie przyjmie gwarancji to on chce skorzystać z prawa rękojmii i zwrócić je. Dzień wcześniej pisał, że dobrze działają, ale nie wiem czy je ładował. Mam mu oddać pieniądze za nie. Słuchawki były sprawne na 100%, sam je sprawdzałem. Nie wiem co siostra powie, bo to jej pieniądze, ale chciałbym zapytać was o radę. Wychodzi na to, że może mnie pozwać do sądu, jeśli mu nie oddam pieniędzy, dobrze rozumiem? Kosztowały 160 zł z tego co pamiętam.

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Proponuje założyć sprawę w allegro

2. Owszem jest coś takiego jak rękojmia ale to on musi udowodnić że sprzedałeś mu wadliwy towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Proponuje założyć sprawę w allegro

2. Owszem jest coś takiego jak rękojmia ale to on musi udowodnić że sprzedałeś mu wadliwy towar.

 

 

Dzięki, dziś po pracy tam zadzwonię i przedstawię im sytuację w sprawie tych perfum.

 

A co do rękojmii to myślałem, że jeżeli prywatna kupuje od prywatnej osoby i to na olx to nie ma czegoś takiego. Równie dobrze on je mógł zepsuć albo mu wpadły do wody, a teraz udaje głupiego. Napisałem mu, by wysłał zdjęcia pudełka z numerem seryjnym, słuchawek oraz nagrał filmik, jak rzekomo słuchawki się nie ładują. Wszystko się może zepsuć, bo rachunek prawdopodobieństwa jakiś tam jest.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ty jako sprzedający prywatnie musisz udzielić rękojmi, ale w razie wadliwego sprzętu/produktu to kupujący musi udowodnić, iż dostał wadliwy towar. Bo tak Każdy by kupował poużywał 2 dni zepsuł i żądał zwrotu pieniędzy tak to nie działa więc nie musisz mu nic oddawać no chyba że w jakiś sposób udowodni iż został oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w komfortowej sytuacji bo potwierdził, że otrzymał sprawne słuchawki. Teraz będzie musiał udowodnić, że w sprzęcie była wada ukryta co nie będzie proste. Możliwe, że ma uszkodzony zasilacz lub jest coś nie tak z przewodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

M moich było tak, że jak się rozładowały do zera, ale tak mocno, to wtedy trzeba było zresetowac pudełeczko z ładowania, by się zaczęły ładować. Sprzedawca napisał, że u niego to nie działa. Siostra nie zgłaszała żadnych problemów, a używała ich raz na tydzien przy robieniu porządków. Jak będzie dalej się spierał, to mogę mu napisać, że ja się wywiązałem z transakcji i co dalej zrobi to już leży w jego kwestii? Nie chciałbym, by zaczął mi wydzwaniać i mi spamować na czacie OLX.

 

Zobaczymy jak wyśle filmik i zdjęcia.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mu powiedział aby zresetować pudełko do ładowania, i sprawa po twojej stronie zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do sprzedawcy na Ali, a jak ten odmówi wymiany/zwrotu to napiszę to sprzedawcy i niech dalej robi co chce. Najwyżej niech mnie pozywa, przegram i stracę pieniądze na kosztach sądowych.

 

A do tego sklepu, co pisałem w 1 sprawie, to napisałem maila, żeby zwrócili różnicę chociaż, by nie musieli tracić na wysyłce, bo błędy się zdarzają i cisza. Po pracy tam zadzwonię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Sprawa zakończona. Sprzedawca Ali napisał, by wysłać filmik na Youtube z problemem. Napisałem do kupującego i nagle zaczęły działać, hehe. Ciekawe. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...