Skocz do zawartości
sparrovw

Mikrofon a telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego że nagrywam amatorsko filmy na YT, chciałem zrobić krok do przodu a niestety chyba stoję w miejscu :)

Nagrywam telefonem Huawei mate 20 pro , zakupiłem mikrofon audio-technica lavalier , niestety telefon nie czyta mi tego mikro, mam przejściówkę z usb typu c na aux, kolejna to jest przejściówka która rozgałęzia wejście mikro oraz słuchawek (zielona i różowa) aż w końcu mogę podłączyć mikro i niestety telefon czyta dźwięk z swojego wbudowanego mikro, próbowałem kilku apek do nagrywania filmów, niestety to na nic.

Aby uprzedzić zapytania, Mikrofon działa, na moim lg g7 thinq, bez problemu nagrywam z dźwiękiem, tylko tam jest od razu wbudowany aux i nie muszę brać przejściówki z usb c na aux:) tylko od razu rozgałęźnik i podłączam mikro.

Jeśli jestem totalnie w D**** i nic się z tym nie da zrobić w takim razie poproszę o pomoc.

Czy jest jakiś mikro za +- 500zł z usb typu C, i teraz pytanie czy kupić krawatowy czy kierunkowy (nagrywam w salonie, gdzie nikt nie hałasuje idealna cisza ok 100m2 pokój.

 

Ps. jeśli trafiłem na złe forum , poda mi ktoś takie gdzie mój post będzie się nadawał :)?

 

Dziękuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywaj obraz telefonem, a dźwięk na komputerze z podłączonym mikrofonem. Potem w programie do edytowania podmieniasz audio z telefonu na to, które nagrałeś na komputerze i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak tylko zamiast komputera drugim telefonem, ale mogę nagrywać na tel max 10min filmiki, i jest z tego materiału kilka filmów, i za każdym razem podmieniać to jest problem, ponieważ muszę idealnie audio wpasować z ruchem ust, wiesz jaka może być przyczyna tego o co pytałem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...