Skocz do zawartości
assire

R5 3500x

Rekomendowane odpowiedzi

ale za procek płaciłeś przelewem z polskiego banku?

deklaracja na paczce była tylko CPU?

bez jakiejkolwiek ceny?

bo vat jest od obrotu towarami wiec jeśli dostał byś procek a nie go kupił to nie mogli by go naliczyć

 

a ile trwała dostawa poniżej 7 dni?

 

5. Na moim Gig DS3H nie boostuje przy obciążeniu 100% wyżej niż 3,95GHz.

4,1 to na jednym rdzeniu i z XFR

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny vat, wszystko już opisałem. Dostawa prawie 3 tyg. Na sieci pełno jest opisów jak to się załatwia jak Ci się trafi.

 

PS. Vat jest prawie od wszystkiego :P

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie lipa.

 

1. Mocno skaczą temperatury. Tak jak na wszystkich Zen3. Każdy przyzwyczajony do Ryza 1/2 się zdziwi.

2. Absolutnie brakuje wydajności wielowątkowej. W programach widać to na każdym kroku.

3. W grach tak jak 2700 - przy GTX1060/RX570/580 nie ma różnicy w FPS lub jest niewielka. Korzyść jedynie w procesorowych sytuacjach.

4. Procesor jest OK jedynie do gier. Poza zeżre go nawet bandycko tani 1600 ze względu na 2x więcej wątków.

5. Na moim Gig DS3H nie boostuje przy obciążeniu 100% wyżej niż 3,95GHz.

 

Sorry, ale brzmisz, jakbyś był pracownikiem sklepu komputerowego i miał za zadanie wyprzedać zalegające Ryz 1/2 :D Dziwnie to wygląda, gdy rejestrujesz konto i pierwszym postem jest to, że "kupiłeś 3500X na ali i wyszedłeś jak zabłocki na mydle". Tak jakbyś chciał zniechęcić ludzi do zakupu, już zignorowanie prośby o historię trackingu pomijam.

 

No wydajności wielowątkowej brakuje tak jak w i5 9400, a z tym prockiem rywalizuje w kwestii wydajności. No i dziwne, że według Ciebie w grach jest jak 2700, skoro wiele testów mówi, że wydajność na poziomie 3600, w niektórych niewiele niższa, a w niektórych nawet o tego 1 fpsa większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu znalazłem w google ten temat. Nigdzie indziej o tym się nie rozpisują*. Dlatego się odezwałem.

 

*w sensie na polskich forach

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wg. mnie lipa.

 

1. Mocno skaczą temperatury. Tak jak na wszystkich Zen3. Każdy przyzwyczajony do Ryza 1/2 się zdziwi.

2. Absolutnie brakuje wydajności wielowątkowej. W programach widać to na każdym kroku.

3. W grach tak jak 2700 - przy GTX1060/RX570/580 nie ma różnicy w FPS lub jest niewielka. Korzyść jedynie w procesorowych sytuacjach.

4. Procesor jest OK jedynie do gier. Poza zeżre go nawet bandycko tani 1600 ze względu na 2x więcej wątków.

5. Na moim Gig DS3H nie boostuje przy obciążeniu 100% wyżej niż 3,95GHz.

 

Dlatego trzeba kręcić, ustawić sztywno napięcie i krzywą wentylatora i gra i buczy.

 

Pytałem wcześniej o możliwości o/c. Mój 4250Mhz przy znośnym 1.375V a w cięższych sytuacjach 1.344-1.356

 

W programach pytanie jakich. Wyniki Geekbench i Cinebech pokazują, że w pierwszym 3500x pokojnuje Ryża 2600, a w Cinebench Ryża 1600X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba kręcić, ustawić sztywno napięcie i krzywą wentylatora i gra i buczy.

 

Pytałem wcześniej o możliwości o/c. Mój 4250Mhz przy znośnym 1.375V a w cięższych sytuacjach 1.344-1.356

 

W programach pytanie jakich. Wyniki Geekbench i Cinebech pokazują, że w pierwszym 3500x pokojnuje Ryża 2600, a w Cinebench Ryża 1600X.

Tragedii nie ma ale przy Ryzenie 7 2700 w PL sklepie za 599 z kodami na gry za 150zl blado wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma ale przy Ryzenie 7 2700 w PL sklepie za 599 z kodami na gry za 150zl blado wygląda.

 

:thumbup:

ten cpu byłby oki gdyby był w PL za 400-450 złociszy. targanie tego z chin, przy obecnych cenach drugiej generacji zen+, nie ma najmniejszego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny vat, wszystko już opisałem. Dostawa prawie 3 tyg. Na sieci pełno jest opisów jak to się załatwia jak Ci się trafi.

 

PS. Vat jest prawie od wszystkiego :P

tylko mi chodzi o sama tranzakcie z alli nie zapłatę VAT :P

próbuje zrozumieć losowość tego przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem 6/6 styknie do streamowania? Obecnie streamowałem na 4/4 i sie dławił ale i tak dawał jakoś radę z tym że nie w mocno procesorowych grach

Tutaj jednak dwa rdzenie więcej. Bo do 3600 nie chce dopłacać tyle kasy, a 2600 jednak nie pozwoli mi sie pobawić z szybkimi ramami przez kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem 6/6 styknie do streamowania? Obecnie streamowałem na 4/4 i sie dławił ale i tak dawał jakoś radę z tym że nie w mocno procesorowych grach

Tutaj jednak dwa rdzenie więcej. Bo do 3600 nie chce dopłacać tyle kasy, a 2600 jednak nie pozwoli mi sie pobawić z szybkimi ramami przez kontroler.

Na Ryzenie 2700 bez problemu puszczałem nie raz ballistixy na 3600. Do streamingu lepiej mieć Ryza 2700 - za 599zł da się go kupić z dobrym chłodzeniem SPIRE RGB. Bez porównania lepszy wybór do streamingu niż 3500X. Pomyśl trochę..... 6 wątków kontra 16???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 16 wątków tylko czy duzo słabsze wyniki fps w grach względem 3500x nie beda bardziej "szkodliwe" od gołych 6 rdzeni?

jednak stream w obs encodowany przez gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote czasy kupowania elektroniki z ALI się skończyły, Morawieckiemu brakuje pieniążków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote czasy kupowania elektroniki z ALI się skończyły, Morawieckiemu brakuje pieniążków

Posiadasz jakieś bardziej szczegółowe wiadomości w temacie zwiększonego poboru VAT'u od zakupów na Aliexpress?

Bo to że pewne ryzyko istnieje to wiadomo było od dawna.

Pytanie czy nadal jest ono niewielkie i dotyczy tylko pojedynczych pechowców, czy to jakaś grubsza akcja?

 

Widzę że temat Ryzena 3500X jest coraz popularniejszy na zachodnich kanałach:

 

 

Choć w obliczu ofert na nowe Ryzeny 2700 po 589zł (z grami) ta opcja nie wygląda już tak atrakcyjnie jak wcześniej.

Co nie zmienia faktu że 3500X to również bardzo fajny i dobrze wyceniony procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz jakieś bardziej szczegółowe wiadomości w temacie zwiększonego poboru VAT'u od zakupów na Aliexpress?

Bo to że pewne ryzyko istnieje to wiadomo było od dawna.

Pytanie czy nadal jest ono niewielkie i dotyczy tylko pojedynczych pechowców, czy to jakaś grubsza akcja?

 

Widzę że temat Ryzena 3500X jest coraz popularniejszy na zachodnich kanałach:

 

 

Choć w obliczu ofert na nowe Ryzeny 2700 po 589zł (z grami) ta opcja nie wygląda już tak atrakcyjnie jak wcześniej.

Co nie zmienia faktu że 3500X to również bardzo fajny i dobrze wyceniony procesor.

 

 

Dziwne te wyniki, albo źle obejrzałem, albo GN wyszło zupełnie co innego niż HU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego gościa chyba sponsoruje intel. W grach 3500X jest równy 3600, przy czym w cenie jest tańszy 80USD a ten dalej klepie że odradza zakup. Gdzie tu logika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz jakieś bardziej szczegółowe wiadomości w temacie zwiększonego poboru VAT'u od zakupów na Aliexpress?

przecież od 4 lat trąbią na prawo i lewo o ukróceniu karuzel watowskich wiec ...

 

żeby było spieszniej to takiego Al Capone przyskrzyniano własnie za podatki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety Gamers Nexus wychodzi, że trochę kłamie, a szanowałem ludzi.

 

U mnie 3500X robi lepsze wyniki niż 3600X w większości gier, więc naprawdę dziwne jest co pokazują. A miałem oba procki, nic nie zmieniane w systemie, zero.

 

Tym bardziej, że 3600X boostował do ponad 4.2Ghz a 3500X mam na sztywno 4.2Ghz. I np w AC Origins 1 fps więcej 3500X wyciąga, a jednak to gra która lubi procki.

 

Właśnie dlatego uznałem, że po co mi 3600X teraz jeśli 3500X w wielu grach lepiej wypada, w innych RÓWNO. Gorzej - rzadko (np Tomb Raidera nie mam, więc nie wiem jak tu idzie).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Gamers Nexus wychodzi, że trochę kłamie, a szanowałem ludzi.

 

U mnie 3500X robi lepsze wyniki niż 3600X w większości gier, więc naprawdę dziwne jest co pokazują. A miałem oba procki, nic nie zmieniane w systemie, zero.

 

Tym bardziej, że 3600X boostował do ponad 4.2Ghz a 3500X mam na sztywno 4.2Ghz. I np w AC Origins 1 fps więcej 3500X wyciąga, a jednak to gra która lubi procki.

 

Właśnie dlatego uznałem, że po co mi 3600X teraz jeśli 3500X w wielu grach lepiej wypada, w innych RÓWNO. Gorzej - rzadko (np Tomb Raidera nie mam, więc nie wiem jak tu idzie).

 

No właśnie wyniki Gamers Nexus jeszcze sensownie wyglądają - na równi z 3600 w niektórych grach, w niektórych trochę słabiej. Jednak Hardware Unboxed stawia często porównuje 3500X z 1600, co wygląda dziwnie. Tak jakby chcieli zniechęcić ludzi do kombinowania z zakupem, mam wrażenie.

 

Z drugiej strony Gamers Nexus nie polecili jednoznacznie zakupu tego procka, bo ceny 2600 i 2700 są coraz bardziej atrakcyjne, a wydajność nie jest jakoś mega niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.

Jak ktoś słusznie zauważył na HWU Ryzen 1600 często jest na równi lub niewiele gorszy od Ryzena 3500X.

Przy czym mowa tu o Ryzenie pierwszej generacji który na stocku pracuje z częstotliwością 3.4GHz, a przedstawicielem Zen2 który robi na stocku 3.9-4.0GHz i ma o 15% wyższe IPC.

Nagle gry zaczęły wykorzystywać 12 wątków?

 

W ogóle pokazali tam ten procesor w niekorzystnym świetle.

A już najbardziej zastanawia mnie stwierdzenie że do gier wolałby i5-9400F, gdzie ten tak samo ma 6c/6t i znacznie bardziej ograniczone możliwości upradge. :hmm:

 

Tutaj test z rosyjskiej strony, gdzie Ryzen 5 3500X wypada podobnie jak na innych portalach, czyli w więszkości przypadków lepiej niż Ryzeny 2xxx (zarówno pod kątem średniego jak i minimalnego fps):

link

 

Mimo wszystko Ryzen 7 2700 za 589zł z grami jest w tej chwili najbardziej opłacalną opcją.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma szans żeby 1600 był na równi z 3500x, nie licząc zastosowan innych niz gry.

 

A 2700 bez X musi być kręcony, by był opłacalny

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby 1600 był na równi z 3500x, nie licząc zastosowan innych niz gry.

 

A 2700 bez X musi być kręcony, by był opłacalny

Poza grami 1600 jest trochę lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza grami 1600 jest trochę lepszy.

 

nie licząc zastosowan innych niz gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Gamers Nexus wychodzi, że trochę kłamie, a szanowałem ludzi.

 

U mnie 3500X robi lepsze wyniki niż 3600X w większości gier, więc naprawdę dziwne jest co pokazują. A miałem oba procki, nic nie zmieniane w systemie, zero.

 

Tym bardziej, że 3600X boostował do ponad 4.2Ghz a 3500X mam na sztywno 4.2Ghz. I np w AC Origins 1 fps więcej 3500X wyciąga, a jednak to gra która lubi procki.

 

Właśnie dlatego uznałem, że po co mi 3600X teraz jeśli 3500X w wielu grach lepiej wypada, w innych RÓWNO. Gorzej - rzadko (np Tomb Raidera nie mam, więc nie wiem jak tu idzie).

 

 

masz typowy tok rozumowania nie pasują wyniki lub testy posiadanego *produktu* twierdzisz że kłamią bo Ty to wyrocznia?, nabywcy 3500X dla poprawy swojego samopoczucia mogą sobie gadać co chcą nawet to że ich 3500X jest lepszy od 3950X *podobnie jak z nabywcami kiepskich samochodow*

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...