Skocz do zawartości
assire

R5 3500x

Rekomendowane odpowiedzi

U chińczyków na aliexpress można kupić ten procesor za jakieś 450zł. Generalnie to samo co 3600 ale bez obsługi SMT, czyli 6 wątków zamiast 12. Opłaca się tylko do grania? Co uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 450zł jest to ciekawa propozycja. W niektórych grach 3500x potrafi ładnie odjechać r5tce 2600 po OC, czasami nawet przegoni r5 3600 ze względu na wyłączone SMT. Porównywalna cena względem procków na zen/zen+ i do tego ładna przewaga IPC. Jednak 3500x może dostać w przyszłości w kość, ze względu na brak SMT, podobny przykład to stare i5 i i7, gdzie przez parę ładnych lat po premierze 4/4 oferowały podobną albo lepszą wydajność w grach niż 4/8, a dzisiaj potrafią być wąskim gardłem w niektórych produkcjach, jak np: BF V na serwerach z 64 graczami. IMO: Jak szukasz procka na teraz to bierz 3500x, bo jest bardzo spoko jak za tą cenę, ale przy okazji weź dobrą płytę na am4, by móc w przyszłości zrobić upgrade na r7 3700x, a jeśli cena będzie atrakcyjna, to może i r9 3900x :) Ramy conajmniej 3200hz cl16 , dobry cooler i płyta, by PBO2 robiło swoje.

Edytowane przez G3MB0Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia dodatkowych opłat? Dodać VAT, ~550zł. Dodać jakieś chłodzenie (np. wraith spire powinien go ogarniać spokojnie) +50zł i wychodzi 600zł. To są już okolice krajowego Ryzen 2700 bez X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia dodatkowych opłat? Dodać VAT, ~550zł. Dodać jakieś chłodzenie (np. wraith spire powinien go ogarniać spokojnie) +50zł i wychodzi 600zł. To są już okolice krajowego Ryzen 2700 bez X.

 

ja wyrwałem za równe 420zł z kuponem rabatowym -10$

kupowałem kiedyś ryzena 1400 i było bez Vat

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak wygląda kwestia dodatkowych opłat? Dodać VAT, ~550zł. Dodać jakieś chłodzenie (np. wraith spire powinien go ogarniać spokojnie) +50zł i wychodzi 600zł. To są już okolice krajowego Ryzen 2700 bez X.

 

Jak się uda ominąć opłaty to nawet w miarę. Niestety to losowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówisz metodą wysyłki Aliexpress Standard Shipping paczka zostanie nadana z numerem 00459... zostanie przeładowana we Francji, Belgii lub Holandii tam przejdzie odprawę celną, później trafi przez Komorniki, Bydgoszcz prosto do domu bez cła.

Inpostem spróbujcie :E

Dobra opcja z tym prockiem.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak spisuje się gigabyte b450 z ryzenami bo kolega chce kupić z ryzenem 5 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówisz metodą wysyłki Aliexpress Standard Shipping paczka zostanie nadana z numerem 00459... zostanie przeładowana we Francji, Belgii lub Holandii tam przejdzie odprawę celną, później trafi przez Komorniki, Bydgoszcz prosto do domu. Inpostem spróbujcie :E

Dobra opcja z tym prockiem.

 

Ale sugerujesz, że Standard Shippingiem naliczą vat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamów do paczkomatu inpost z ali, wtedy na 99% nie będzie cła i vat

 

tak można zamawiać prosto do paczkomatu od niedawna:

 

https://inpost.pl/aktualnosci-inpost-rozpoczyna-strategiczna-wspolprace-z-aliexpress-0

 

Wiem o inpoście, nie o to pytałem. Mój procek już w drodze, akurat nie miałem opcji wzięcia paczkomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marjanoos nie to miałem na myśli, paczka przyjdzie z europy więc PP nie nałoży cła. Post edytowałem.

Chociaż ostatnio znajomy zamawiał jakieś oświetlenie LED to przyszło bezpośrednio do Polski, brak trackingu po drodze i zapłacił 120zł. Ale paczka była duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nałożyli VAT. Wyszedłem jak zabłocki na mydle..... A mogłem brać Ryzena 1600 od ręki na miejscu w kraju...... Zapłaciłem 450 za Ryzena 5 3500x używkę oem i 120 za Vat plus obsługę celną. Mogłem mieć taniej 1600 w kraju albo nowego Ryzena 7 2700 z xkom z grami za 599. Odradzam.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nałożyli VAT. Wyszedłem jak zabłocki na mydle..... A mogłem brać Ryzena 1600 od ręki na miejscu w kraju...... Zapłaciłem 450 za Ryzena 5 3500x używkę oem i 120 za Vat plus obsługę celną. Mogłem mieć taniej 1600 w kraju albo nowego Ryzena 7 2700 z xkom z grami za 599. Odradzam.

 

Pokażesz historię trackingową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popłynąłeś

Jaka miałeś deklaracje na paczce i czy brałeś z w pudełku z chłodzeniem czy bez

To ma duze znaczenie bo sam procek przychodzi w malutkim kartoniku okolo 90g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to popłynąłeś

Jaka miałeś deklaracje na paczce i czy brałeś z w pudełku z chłodzeniem czy bez

To ma duze znaczenie bo sam procek przychodzi w malutkim kartoniku okolo 90g

Na paczce deklaracja "CPU". Pisałem już wcześniej że OEM kupiłem

 

Pokażesz historię trackingową?

Nie podam bo da się odczytać pół kodu pocztowego. Pół imienia,nazwiska, nr.tel i pół nazwy miasta. Aż w szoku byłem że parcel tracking jest w stanie tyle danych wyłuskać. Zacieśniają kontrole i chyba zaczynają czytać deklaracje na mniejszych paczkach. Choć przyznam że wcześniej Ryzen 1600 mi doszedł bez problemu.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podam bo da się odczytać pół kodu pocztowego. Pół imienia,nazwiska, nr.tel i pół nazwy miasta. Aż w szoku byłem że parcel tracking jest w stanie tyle danych wyłuskać. Zacieśniają kontrole i chyba zaczynają czytać deklaracje na mniejszych paczkach. Choć przyznam że wcześniej Ryzen 1600 mi doszedł bez problemu.

 

Nie chodzi mi o numer trackingowy, tylko screena historii np. ze strony Alipaczka, tak jak tutaj:

http://prntscr.com/qdzp7l

 

Wrażliwe dane zawsze możesz przecież zamazać.

Ja akurat zamówiłem wersję BOX. Ciekaw jestem, najwyżej przeboleję te dodatkowe 130 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pochwalcie się O/C na swoich 3500X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o numer trackingowy, tylko screena historii np. ze strony Alipaczka, tak jak tutaj:

http://prntscr.com/qdzp7l

 

Wrażliwe dane zawsze możesz przecież zamazać.

Ja akurat zamówiłem wersję BOX. Ciekaw jestem, najwyżej przeboleję te dodatkowe 130 zł.

Normalnie. Wer Warszawa zatrzymanie w cle.

 

Pochwalcie się O/C na swoich 3500X :)

Jutro i pojutrze zamierzam się pobawić. Pochwalę się na pewno. Na pepperze coś tam przybąkiwali że nie ma vootu ale mi się trafiło. Life is brutal.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Wer Warszawa zatrzymanie w cle.

 

Kurczę no, serio ciężko zrobić screena tej historii? Chcę porównać ze swoją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo chętnie przyjrzę się tym testom ;-)

 

pzdr

 

Ja mam trzy. No, w zasadzie cztery jeśli doliczymy możliwości o/c - 4250Mhz przy 1.375V. 4225Mhz na 1.35.

 

 

Geekbench: https://browser.geekbench.com/v5/cpu/814076

 

AC Origins 80 fps, gdy na 3600X było 79 fps.

 

Cinebench nie chce mi się screena robić, ale single core 202, multi nie wiedzieć czemu nie zapisało ale było coś w granicach 1150-80 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nałożyli VAT. Wyszedłem jak zabłocki na mydle..... A mogłem brać Ryzena 1600 od ręki na miejscu w kraju...... Zapłaciłem 450 za Ryzena 5 3500x używkę oem i 120 za Vat plus obsługę celną. Mogłem mieć taniej 1600 w kraju albo nowego Ryzena 7 2700 z xkom z grami za 599. Odradzam.

a jaka miałeś metodę płatności?

Import_VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie lipa.

 

1. Mocno skaczą temperatury. Tak jak na wszystkich Zen3. Każdy przyzwyczajony do Ryza 1/2 się zdziwi.

2. Absolutnie brakuje wydajności wielowątkowej. W programach widać to na każdym kroku.

3. W grach tak jak 2700 - przy GTX1060/RX570/580 nie ma różnicy w FPS lub jest niewielka. Korzyść jedynie w procesorowych sytuacjach.

4. Procesor jest OK jedynie do gier. Poza zeżre go nawet bandycko tani 1600 ze względu na 2x więcej wątków.

5. Na moim Gig DS3H nie boostuje przy obciążeniu 100% wyżej niż 3,95GHz.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...