Skocz do zawartości
Filip112

Ryzen 7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ryzen 7 2700 to dobry wybór?

W tej cenie nie ma szans dostać 8 rdzeni 16 wątków od intela. Przypomnę że ten Ryzen kosztuje nie całe 700 zł A za taką propozycję od intela trzeba zapłacić co najmniej 1600 zł i to za 8/8

Możecie też coś polecić

Moje GPU to RTX 2060 SUPER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajny, ale kręcić trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ok ale trzeba kręcić bo na stoku wydajność, głównie jednowątkowa jest powiedzmy sobie średnia. Gorsza/tudzież podobna jak w modelu Ryzen 5 1600x np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale kręcić trzeba.

Dokładnie co z tego że ma 8/16 jak taktowanie nawet w mało wymagających grach siedzących na 2 rdzeniach wynosi w okolicach 3350-3400mhz zależy od biosu :E kręcić należy inaczej lepiej kupic 2600x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez chlopie nie sluchaj tych wszystkich co maja ryzeny hahaah interes zycia zrobili a jak do gier to ryzeny sie nie nadaja...... 8 rdzeni ale slabo polaczone mylą sie i gubia klatki... kup intela a nawet i5 9400 bedzie lepszy od 8 rdzeni ryzena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez chlopie nie sluchaj tych wszystkich co maja ryzeny hahaah interes zycia zrobili a jak do gier to ryzeny sie nie nadaja...... 8 rdzeni ale slabo polaczone mylą sie i gubia klatki... kup intela a nawet i5 9400 bedzie lepszy od 8 rdzeni ryzena

:hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm::E

trolik :) już ma urlop świąteczny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kóleżanki und Kolegen

 

Zmieniać 2600k na r7 2700? jest teraz w dobrej cenie, chyba 589 zł, czy uskuteczniać nadal sandy?

 

W sumie nie czuje potrzeby zmiany, no ale na pewno starczy taki 8/16 na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kóleżanki und Kolegen

 

Zmieniać 2600k na r7 2700? jest teraz w dobrej cenie, chyba 589 zł, czy uskuteczniać nadal sandy?

 

W sumie nie czuje potrzeby zmiany, no ale na pewno starczy taki 8/16 na dłużej.

 

od tej i7 szybszy jest nawet ryzen 1400 więc R2600 zrobi spory skok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

No właśnie w tym problem że nie jest szybszy w grach ;) dopiero r5 1600 po max OC oferuje "podobną" wydajność, zależnie od gry.

 

Pytam bo przy karcie 1070 to wyniki się spłaszczają i sens mocniejszego procka się zmniejsza

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

No właśnie w tym problem że nie jest szybszy w grach ;) dopiero r5 1600 po max OC oferuje "podobną" wydajność, zależnie od gry.

 

 

masz jakieś sensowne źródło które potwierdza że jest tak jak piszesz ?

nawet biorąc 3dmarki w teście fizyki jest daleko w tyle no chyba że bazujesz się na grach 10 lat w tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Bazuje na swoich testach jak i z internetu, ale w realnych miejscach procesorowych, a Ty?

 

To pokaż tego 3d marka, bo to co piszesz jest niesamowicie ciekawe- chociaż to test syntetyczny jak cinebench, a mnie interesuje wydajność w grach z gtx 1070.

 

Mój link

 

PS. Ja się mocno zastanawiam czy jest w ogóle jakikolwiek sens zmieniać na r7 2700@4.2ghz przy tej karcie, a Ty piszesz że r5 1400 jest dużo szybszy od mojego obecnego :hmm:

 

PS2. r7 2700@4.2ghz jest na poziomie i7 4790k OC w grach, więc nie jest tak kolorowo.

 

PS3. Wyszło teraz myślenie większości, że stare to złe i "martwe" podstawki/procesory, które jednak nadal dobrze sobie radzą

tu wychodzi że nie ma sensu zmieniać nawet na i7 8700k przy karcie typu 1070 w fhd.

 

Znowu sam muszę sobie odpowiadać...

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

No właśnie w tym problem że nie jest szybszy w grach ;) dopiero r5 1600 po max OC oferuje "podobną" wydajność, zależnie od gry.

 

Pytam bo przy karcie 1070 to wyniki się spłaszczają i sens mocniejszego procka się zmniejsza

Cena tego Ryzena 2700 jest świetna (ponoć dorzucają jeszcze gry), pamięci DDR4 są obecnie rekordowo tanie, a i7-2600K da się jeszcze sprzedać.

Poza tym płyty P67/Z68/Z77 trzymają na aukcjach zaskakująco wysokie ceny.

 

Jak masz trochę kasy na upradge to teraz jest całkiem niezły moment na zmianę.

Nawet z GTX1070 znajdziesz scenariusze w których da się odczuć wyższą wydajność Ryzena.

O możliwościach w zadaniach wielowątkowych i potencjale ewentualnej rozbudowy w przyszłości nie wspominając.

 

Wpisz sobie w google: "Test procesora Intel Core i3-8100 - Core i5-7500 w cenie Core i3-7100!".

Tam masz bezpośrednie porównanie i7-2600K z Ryzenem 1800X (R7 2700 będzie nieco szybszy).

 

Tylko jedna rzecz- pokręcony Ryzen 2700 potrafi już ładnie dać w kość sekcji zasilania, więc dobrze jest mieć do niego płytę na odpowiednim poziomie.

 

Tu masz najświeższe porównianie jak w grach wypada Ryzen 2700(X) na tle Ryzena 3500X, 3600 i reszty nowych procesorów:

 

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.3dmark.com/fs/21348206

 

testy z PClab troche rozczarowują bo na zagranicznych serwisach widze sporo lepsze wyniki tego procka np guru3d pokazuje wydajnosc na poziomie 6600k a nawet wyżej

nie wiem jak wygląda sprawa dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostawiam i męczę dziadka dalej :) dopiero jak nie będzie wyraźnie dawał rady to zmienię, ale to pewnie na jeszcze nowszą generację min 8c/16t żeby było na dłużej.

 

Procki raczej nie uciekną, a ceny powinny spadać.

 

https://www.3dmark.com/fs/21348206

 

testy z PClab troche rozczarowują bo na zagranicznych serwisach widze sporo lepsze wyniki tego procka np guru3d pokazuje wydajnosc na poziomie 6600k a nawet wyżej

nie wiem jak wygląda sprawa dzisiaj

 

AMD zawsze wypadały dobrze w syntetykach, ale nie przekładało się to na gry (8320/1400 itp) a mi chodzi tylko i wyłącznie o granie.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko do gier i nie chcesz wydawac kasy na 3700X, to bierz R5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten procek będzie dobry do rx 570 8 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to różnica rzędu 200 zł, po co miałbym kupować poprzednią generację? Albo inaczej - czy jest sens brać Ryzena 7 do gier EA (np fallen order - tam w zalecanych jest 7, więc pewnie gra wykorzystuje 8 rdzeni)? Czy lepiej pomyśleć o Intelu do tego rx 570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana procesora przy tej karcie nic Ci nie da raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FX-4170 :P Nie chcę komputera z NASA, tylko żeby można było pograć w nowe tytuły

Edytowane przez pqwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FX-4170 :P Nie chcę komputera z NASA, tylko żeby można było pograć w nowe tytuły

 

Jeśli masz taki sprzęt to zmienić nawet wypada. I nie na r7, wystarczy r5 2600 lub 3600 (kwestia kasy), przyzwoita mobo na B450 i 16gb pamięci 3000MHz w górę. Przy rx570 odczujesz mega duży skok wydajności na plus. I nie ma się tu co oszukiwać. Przy okazji niezbyt drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki sprzęt to zmienić nawet wypada. I nie na r7, wystarczy r5 2600 lub 3600 (kwestia kasy), przyzwoita mobo na B450 i 16gb pamięci 3000MHz w górę. Przy rx570 odczujesz mega duży skok wydajności na plus. I nie ma się tu co oszukiwać. Przy okazji niezbyt drogo.

 

Jaką mobo uznałbyś za przyzwoitą do tego zestawu? Czy rx 570 zmieści się do micro-atx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...