Skocz do zawartości
KorniszonZBeki3

Canon eos 2000d czy Nikon D3500?

Canon Eos 2000d czy Nikon D3500   

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Eos 2000d czy D3500?

    • Canon EOS 2000d+18-55IS STM+ 55 250mm IS
      0
    • z Nikon D3500 18-55 af-p dx vr+ af-p 70-300mm vr
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję lustrzanki do fotografii ptactwa i astrofotografii oraz czasami do nagrywania timelapsów w Full HD i tutaj 60 fps których w canonie nie ma. Ora niski szum na wysokich iso potrzebny do zdjęć nocnych.

 

Co wybrać?

Czy da się robić na ogniskowej 250mm zdjęcia z ręki? Ten obiektyw ma stabilizacje.

Wybrałbym nikona gdyby miał wifi i mniejszy szum na iso 6400.

 

Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się robić zdjęcia na 250mm z ręki? Wszystko zależy od ręki :E Da się, chyba ze Ci się ręce trzęsą jak alkusowi z 15 letnim stażem. Niestety na rękach się nie kończy, co innego robić zdjęcie obiektu nieruchomego, w dobrym świetle a co innego zdjęcie w locie, czy w marnych warunkach. Poza tym to uważam e 300mm do zdjęć ptactwa i innych zwierzaków to jest absooolutne minimum.

 

Aparat oczywiście jest ważny, ale niee az tak bardzo jak dobry jasny obiektyw. Przed zakupem poczytaj o obiektywach do jednej i drugiej marki, byś był świadomy w co wchodzisz, bo zakup aparatu to dopiero początek wydatków.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 300mm ze stablizacją do canona to minimum 1500zł.

 

Co do ptactwa to czasem w locie czasem w karmniku.

 

No i mam budżet ograniczony do 2500/2600zł

 

Nic jaśniejszego niż f4 nie kupię w tej cenie.

 

Ręce nie trzęsą się jakoś mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że potrzebujesz czegoś z dobrym AF, możliwie dużym fps i dużym buforem, a do tego idealnie z dobrym wyższym ISO.

Może jakaś używka sprzętu z półki wyższej od najniższej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 300mm ze stablizacją do canona to minimum 1500zł.

 

 

No i mam budżet ograniczony do 2500/2600zł

 

Nic jaśniejszego niż f4 nie kupię w tej cenie.

 

 

Przecież już napisałem, ze zakup aparatu to dopiero początek wydatków, z hobby jakim jest fotografia, jest podobnie do komputerów, worek bez dna. :E Na szczęście nie trzeba wszystkiego kupować na raz i nie wszystko musi być nowe. ;)

 

Co do ptactwa to czasem w locie czasem w karmniku.

 

Ręce nie trzęsą się jakoś mocno.

 

Jasny obiektyw i dobra pogoda to krótsze czasy i bardziej ostre zdjęcia. NIetety z twoim budżetem będzie ciężko, najtańszym rozwiązaniem będzie chyba TAMRON SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD - Używany poniżej tysiaka.

 

im dłuższa ogniskowa, tym najmniejsze nawet drgania są bardziej widoczne, wiec statyw to "must have". Wszelkiego rodzaju ptactwo, zwierzynę, najlepiej fotografować z wcześniej przygotowanych kryjówek, do których "przyzwyczajenie" zwierzyny czasami potrafi trwać wieki :E, ale za to potrafi zaowocować dobrymi efektami, nawet przy "tańszych krótszych obiektywach"

 

 

Jeszcze raz napisze, zanim cokolwiek kupisz, poczytaj, dużo poczytaj.

 

Możesz zacząć czyctać np tutaj Od czego zacząć przygodę z fotografią przyrodniczą?, FOTOPRZYRODA.PL

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ptactwa robiłem już starym kompaktem z 2008 roku z ogniskową 160 więc wiem z czym to się je.

 

Ale wracając do tematu nikon czy canon?

 

Gdybym miał większy budżet to brałbym bez wachania nikona d5600 lub eosa 250d które spełniają moje wymagania.

 

Używka odpada, kupiłem używanego sony a300 i miał walniętą stabilizacje i ledwo działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik systemu pentaxa, trudno mi polecić cokolwiek innej firmy Nie, nie dlatego że jestem fanboyem, po prostu jestem mało obeznany w puszkach innych firm ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to jeszcze nagrywać to wymienione aparaty to porażka. Znowu robienie timelaps-ów z filmów mija się z celem. To się robi ze zdjęć ustawiając odpowiedni interwał czasowy. Jak ma to być budżetowy zestaw to może Panasonic G7 z kitem 14-140 ? Całość w okolicy 2800 zł a sam obiektyw posiada stabilizację. Co prawda dopiero dobija do 300 mm małego obrazka no ale zestaw dość kompaktowy i moim zdaniem G7-ka jest bardziej ergonomiczna i praktyczna od proponowanych aparatów. Ma apkę do sterowania parametrami aparatu. Dodatkowo uchylny ekran też plus. Funkcje wideo też lepsze.

Edytowane przez skypan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...