Skocz do zawartości
reactorpcsu

Po OC spadek klatek w grze....

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zmieniłem CPU z i5 2500K na i7 2600K oraz GPU z GTX580 na RTX 2060 ZOTAC Twin Fan. Zobaczyłem jak wszystko pracuje na grach i wszystko ok! Gra World Of Tanks w rozdzielczości 3440x1440@100Hz detale HD ULTRA (max możliwe) w obu poniższych wariantach!

 

Przed OC i7 2600k @ 3400Mhz - wartości średnie

GPU Temp.: 60*C i 60% użycia

CPU Temp.: 40*C i 40% użycia

FPS: 90-100

 

Wszystko pięknie chodzi i jest ok, to robie małe OC...

 

 

Po OC i7 2600k @ 4500Mhz - wartości dokładne

GPU Temp.: 75*C i 95-99% użycia

CPU Temp.: 50*C i 40% użycia

FPS: 65-80

 

 

 

Po OC wszystko ładnie pracuje nic złego się nie dzieje... (Grafika wydaje się być ładniejsza, ale to chyba niemożliwe...) Widzimiy tutaj drastyczny spadek klatek i mocno zwiększona temp GPU oraz użycie GPU...

 

Czy wszystko jest ok? Czy wyciśniecie więcej z CPU spowodowało, że GPU daje z siebie jeszcze więcej i stąd te zmiany i wzrost wartości użycia oraz spadek klatek?

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz wynik z oc samego procesora, na 3400mhz bardzo blokuje tą kartę...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po OC masz gorszy wynik niż przed to znaczy że było to ujowe OC, za małe napięcie albo nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... albo blokuje tą kartę na 3400MHZ, albo coś niedobrego dzieje po OC tylko nie wime co i dlaczego... Zapomniałem napisać, że zmieniłem CPU z i5 2500K na i7 2600K i te parametry to są wynikiem na I7 2600K

 

OC jest obecnie zrobione dokładnie tak jak na tym filmiku. To na podstawie jego się wzorowałem

 

 

PS: napięcie OfFset +100mV

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... albo blokuje tą kartę na 3400MHZ, albo coś niedobrego dzieje po OC tylko nie wime co i dlaczego... Zapomniałem napisać, że zmieniłem CPU z i5 2500K na i7 2600K i te parametry to są wynikiem na I7 2600K

 

OC jest obecnie zrobione dokładnie tak jak na tym filmiku. To na podstawie jego się wzorowałem

 

 

PS: napięcie OfFset +100mV

 

Napięcie pierw dawaj na sztywno, zaczynaj od wysokich wartości np. 1.45V i schodź niżej, aż dojdziesz do granicy stabilności.

Sprawdź też temperatury, bo może coś być nie tak.

Ja 2600k max puściłem na 4.8GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będe musiał się bardziej obeznać w OC niż tylko srobić instrukcje z filmu... Ktoś by podesłał jakiś link dla młodego i zielonego adepta sztuki OC? :)Najlepiej na przykładzie i7 2600K i Asrocka z68 Extreme 4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie brzmi - czy procesor po tym OC pracuje faktycznie na 4,5 GHz?

Dlaczego przed OC grafika pracowała na 60%? CPU bottleneckował? Jeśli tak to trzeba sprawdzić obciążenie poszczególnych wątków. Z tego co wiem ta gra obecnie już nie ma problemu z wielowątkowością.

 

Natomiast spadek ilości klatek mimo wyższego obciążenia GPU można według mnie wytłumaczyć w tylko jeden sposób - wyższą jakością grafiki (o czym zresztą sam wspomniałeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysokie temperatury po OC, procesor "zrzuca" taktowanie dla tego są spadki wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto78 - Z tego co mi wiadomo to chyba do 80*C temp można uznać za akceptowalną...

 

W MSI Afterburner mowa o monitoringu wszystkich rdzeni w czasie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tej linijce...?

 

Tcase - 72.6°C

 

Tak, ale ja źle odczytałem Twój post :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... ;P To jak przy pomocy MSI sprawdzić staqbilność zegarów CPU? Mowa tu o monitoringu w czasie gry, czy jest jakiś tester?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie gry. Ustaw sobie w OSD wyświetlanie obciążenia wszystkich wątków z osobna i będziesz widział co się dzieje. Proponuję też ustawić temperatury CPU i GPU, jak również ich taktowanie.

A potem szybka rundka w grze, spisz wartości i zrób to samo na ustawieniach bez OC. Porównamy wyniki i może to nam coś powie.

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sié to nie wiem... jakoś tak zapisać© czy cos w jakims logu, aby mozna byøo wklei© tutaj? Bo danych jest sporo do obserwacji i porównania, a w czasie rzeczywistym troché to trudne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem głównie uwagę na zegary w CPU. Zarówno w grze PUBG (na maxa detale) jak i w MSI Kombuster są one sztywne 4500Mhz wszystkie rdzenie. Są chwilowe skoki na ułamki sekund spadki do równo 1600Mhz, ale z tego co gdzieś tam doczytałem, to ogólnie, jak CPU nie jest w pełni wykorzystywane w danym momecię to zmienia się zegar na niższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sié to nie wiem... jakoś tak zapisać© czy cos w jakims logu, aby mozna byøo wklei© tutaj? Bo danych jest sporo do obserwacji i porównania, a w czasie rzeczywistym troché to trudne :P

Da się, zaraz poniżej tego okna, gdzie się wybiera elementy do monitorowania jest ptaszek "loguj do pliku". Ustaw sobie tylko hotkey i uruchom log podczas gry. Potem otwórz katalog z logiem i sobie go skopiuj, bo go może nadpisać.

 

Zegary są mniej istotne, obserwuj obciążenie rdzeni.

 

I zrewiduj ustawienia graficzne gry, bo mi tu coś nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tcase to nie temperatura rdzenia. Do monitoringu używaj Hwinfo. Do sprawdzenia wzrostu wydajności na samym wzroście taktowania - cinebench R20 ustawiając priorytet programu na czas rzeczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Inny procek co prawda (6700k) i inne różnice w fps.

 

Np. w benchmarku Rdr2 mam mniejszy średni fps (44 vs 46) na stocku niż na oc 4,5GHz. Dodatkowo na obu ustawieniach jest regularne chrupnięcie, na stocku w innym miejscu, na oc w innym.

 

W AC:Oddysey mam znowu o dwa razy mniejszy min fps w porównaniu do stocka.

 

CPU trzyma taktowanie, vcore 1.35, max temp to 65 stopni.

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...