Skocz do zawartości
saker2k8

Dorwać oszusta z OLX !

Rekomendowane odpowiedzi

narazie cisza nie odzywa sie ostatnia wiadomość od niego że potrzebuje jakies zaswiadczenie z serwisu ze procesor jest uszkodzony i wtedy moze oddac pieniądze ewentualnie no ale oczywiscie musiałbym odesłać mu procesor :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie cisza nie odzywa sie ostatnia wiadomość od niego że potrzebuje jakies zaswiadczenie z serwisu ze procesor jest uszkodzony i wtedy moze oddac pieniądze ewentualnie no ale oczywiscie musiałbym odesłać mu procesor :/

Podpuść typa, że mu go wyślesz, to będziesz miał adres, pewnie zmyślony ale może będzie tak głupi i poda prawdziwy. Wyślij mu pustą paczkę poleconym priorytetowym, wtedy nie będzie mógł podać fałszywych danych. Przynajmniej u mnie na PP jak kiedyś rzadko sprawdzali dowód, to teraz za każdym razem sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olx bezczelnie dalej wspiera oszusta!!!

chciałem odebrać osobiście, więc napisał, że jest z Kielc a tylko w opisie ma Warszawę.

Na co gdy ja mu odpisałem że też jestem z Kielc i to nie stanowi problemu zaczął ściemniać, że nie da rady.

Ostrzegam uważać na pajaca!!!

 

olx

Edytowane przez jaro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie że to poskutkuje jeżeli wyślę mu takie przedsądowe wezwanie do zapłaty ?

 

@jaro44 próbowałeś do niego dzwonić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślicie że to poskutkuje jeżeli wyślę mu takie przedsądowe wezwanie do zapłaty ?

 

@jaro44 próbowałeś do niego dzwonić ?

Kupujecie na OLX i gówno wiecie? Może byś regulamin przeczytał. OLX pisze w jednym punkcie, że ich portal służy tylko do lokalnej odsprzedaży/kupna z odbiorem osobistym. Jeżeli ktoś kupuje wysyłkowo robi to na własną odpowiedzialność. Dlatego też jak pójdziesz na policję i powiesz że kupiłeś coś wysyłkowo z OLX i zostałeś oszukany to kompletnie to olewają bo w regulaminie jest to odradzane. Także policja się pewnie zajmie sprawą jak oszuka kogoś po odbiorze osobistym. A na odbiór osobisty pewnie z nikim się nie umawia. Tak myślę, że przekazując na policji dowody potwierdzające, że wy wszyscy kupowaliście wysyłkowo sami siebie udupiacie a policjanci pewnie wyrzucają do kosza te zgłoszenia jak zobaczą, że sprawa dotyczy kupna wysyłkowego. Jak byś spisał (nawet internetowo) umowę kupa sprzedaży w której było by napisane "w pełni sprawny procesor" to byłby jakiś dowód a tak to nie ma żadnego. Pozostaje tylko "samemu stać się sędzią" i wymierzyć karę. Ale trzeba być 100% pewnym komu się ją wymierz. Na gorącym uczynku przyłapać. Według mnie to jest jakiś młodziak który udaje "Pana". Oczytał się między innymi takich tematów.

 

A teraz mój apel do wszystkich gamoni bo dzięki wam są tacy oszuści. Jak kupujecie na allegro to patrzcie na opis i żądajcie zmiany opisu jeżeli nie ma w nim zdania że "jest 100% sprawne" "w pełni sprawne" "bez wad".

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie na OLX i gówno wiecie? Może byś regulamin przeczytał. OLX pisze w jednym punkcie, że ich portal służy tylko do lokalnej odsprzedaży/kupna z odbiorem osobistym. Jeżeli ktoś kupuje wysyłkowo robi to na własną odpowiedzialność. Dlatego też jak pójdziesz na policję i powiesz że kupiłeś coś wysyłkowo z OLX i zostałeś oszukany to kompletnie to olewają bo w regulaminie jest to odradzane. Także policja się pewnie zajmie sprawą jak oszuka kogoś po odbiorze osobistym. A na odbiór osobisty pewnie z nikim się nie umawia. Tak myślę, że przekazując na policji dowody potwierdzające, że wy wszyscy kupowaliście wysyłkowo sami siebie udupiacie a policjanci pewnie wyrzucają do kosza te zgłoszenia jak zobaczą, że sprawa dotyczy kupna wysyłkowego. Jak byś spisał (nawet internetowo) umowę kupa sprzedaży w której było by napisane "w pełni sprawny procesor" to byłby jakiś dowód a tak to nie ma żadnego. Pozostaje tylko "samemu stać się sędzią" i wymierzyć karę. Ale trzeba być 100% pewnym komu się ją wymierz. Na gorącym uczynku przyłapać. Według mnie to jest jakiś młodziak który udaje "Pana". Oczytał się między innymi takich tematów.

 

A teraz mój apel do wszystkich gamoni bo dzięki wam są tacy oszuści. Jak kupujecie na allegro to patrzcie na opis i żądajcie zmiany opisu jeżeli nie ma w nim zdania że "jest 100% sprawne" "w pełni sprawne" "bez wad".

Widać masz zerowe doświadczenie w takich sprawach...tutaj gość wysłał cokolwiek i jest lipa a inaczej by było jak by nic nie wysłał

 

ps.

A teraz mój apel do wszystkich gamoni bo dzięki wam są tacy oszuści. Jak kupujecie na allegro to patrzcie na opis i żądajcie zmiany opisu jeżeli nie ma w nim zdania że "jest 100% sprawne" "w pełni sprawne" "bez wad".

Na allegro takie oferty lądują w kategorii "uszkodzone" geniuszu :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać masz zerowe doświadczenie w takich sprawach...tutaj gość wysłał cokolwiek i jest lipa a inaczej by było jak by nic nie wysłał

 

ps.

 

Na allegro takie oferty lądują w kategorii "uszkodzone" geniuszu :E

 

Nawet jakby nic nie wysłał to nie ma żadnej umowy prawnej że pieniądze są zapłatą za coś. Jest tylko przekazanie środków z konta na konto od osoby fizycznej do osoby fizycznej. A osoby fizyczne powinny spisywać ze sobą umowę kupna sprzedaży jako dowód że pieniądze są zapłatą za coś i konkretnie za co. Jedynie pozostaje zgłoszenie wycofania przelewu na które jest 7 dni. Ale bank musi namierzyć właściciela konta i się z nim skontaktować.

 

I nie szczerz już tej szczerbatej szczęki.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby nic nie wysłał to nie ma żadnej umowy prawnej że pieniądze są zapłatą za coś. Jest tylko przekazanie środków z konta na konto od osoby fizycznej do osoby fizycznej. A osoby fizyczne powinny spisywać ze sobą umowę kupna sprzedaży jako dowód że pieniądze są zapłatą za coś i konkretnie za co. Jedynie pozostaje zgłoszenie wycofania przelewu na które jest 7 dni. Ale bank musi namierzyć właściciela konta i się z nim skontaktować.

 

I nie szczerz już tej szczerbatej szczęki.

Widać przepisy są Ci obce :E

 

Zapoznaj się z tym a potem coś pisz

https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/262930,Co-grozi-za-oszustwo-na-aukcji-internetowej.html

 

Odnoszę wrażenie że nie ogarniasz tematu całkowicie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać przepisy są Ci obce :E

 

Zapoznaj się z tym a potem coś pisz

https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/262930,Co-grozi-za-oszustwo-na-aukcji-internetowej.html

 

Odnoszę wrażenie że nie ogarniasz tematu całkowicie

Nie wiem coś ty tu za link wstawił bo przekierowuje on na nic. Druga sprawa "co grozi za oszustwo na aukcji". Aukcji nie ogłoszenie. Aukcja jest chroniona prawnie jak na allegro. Wszystko na allegro czy kup teraz czy licytacja to aukcja. Na Olx nie ma aukcji tylko ogłoszenie pełniące formę informacyjną. Możesz tylko zakładać sprawy cywilne ale musisz mieć dowody. Zakupy na olx są tak chronione prawem jak byś spotkał się z sąsiadem na ulicy i kupił od niego wiertarkę. Jak kupisz bez spisania umowy sprzedaży to gówno udowodnisz jak wiertarka okaże się niedziałająca. Możesz tylko na własną rękę wyjaśniać z sąsiadem. Olx w internecie pełni rolę słupa ogłoszeniowego, a nie serwisu z nowy/używanym sprzętem z ochroną prawną.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem coś ty tu za link wstawił bo przekierowuje on na nic. Druga sprawa "co grozi za oszustwo na aukcji". Aukcji nie ogłoszenie. Aukcja jest chroniona prawnie jak na allegro. Wszystko na allegro czy kup teraz czy licytacja to aukcja. Na Olx nie ma aukcji tylko ogłoszenie pełniące formę informacyjną. Możesz tylko zakładać sprawy cywilne ale musisz mieć dowody. Zakupy na olx są tak chronione prawem jak byś spotkał się z sąsiadem na ulicy i kupił od niego wiertarkę. Jak kupisz bez spisania umowy sprzedaży to gówno udowodnisz jak wiertarka okaże się niedziałająca. Możesz tylko na własną rękę wyjaśniać z sąsiadem. Olx w internecie pełni rolę słupa ogłoszeniowego, a nie serwisu z nowy/używanym sprzętem z ochroną prawną.

 

Forum jest "lekko" stare i nie radzi sobie z długimi linkami, a przecinki w linkach już je wogóle zabijają. Najlepiej wstawiać tak co Kiler85 jako stary użyszkodnik powinien wiedzieć :Up_to_s:

Mój link

 

Po za tym mylisz się. Każda umowa ma moc prawną, nawet przysłowiowa "na gębę" Nic nie trzeba spisywać, wiadomo że udowodnić potem trudniej ale jakakolwiek wymiana dóbr/gotówki jest traktowana jako umowa. Choć w tym wypadku autor znalazł innych poszkodowanych i do tego z wiadomości wynika jasne krętactwo tego błazna, więc nie powinno być tak trudno.

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem coś ty tu za link wstawił bo przekierowuje on na nic. Druga sprawa "co grozi za oszustwo na aukcji". Aukcji nie ogłoszenie. Aukcja jest chroniona prawnie jak na allegro. Wszystko na allegro czy kup teraz czy licytacja to aukcja. Na Olx nie ma aukcji tylko ogłoszenie pełniące formę informacyjną. Możesz tylko zakładać sprawy cywilne ale musisz mieć dowody. Zakupy na olx są tak chronione prawem jak byś spotkał się z sąsiadem na ulicy i kupił od niego wiertarkę. Jak kupisz bez spisania umowy sprzedaży to gówno udowodnisz jak wiertarka okaże się niedziałająca. Możesz tylko na własną rękę wyjaśniać z sąsiadem. Olx w internecie pełni rolę słupa ogłoszeniowego, a nie serwisu z nowy/używanym sprzętem z ochroną prawną.

Ignorant z Ciebie że że hej nie znający prawa :E

 

Jakbyś miał nieco więcej IQ to byś pomyślał i wiedział że kontakt może być przez wiadomości na OLX więc dowody mamy

 

Forum jest "lekko" stare i nie radzi sobie z długimi linkami, a przecinki w linkach już je wogóle zabijają. Najlepiej wstawiać tak co Kiler85 jako stary użyszkodnik powinien wiedzieć

Wie,wie ale późna pora była już była wczoraj ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całości, ale idzie się na komisariat - trochę lipny okres, bo koronawirus - i zgłasza oszustwo art 286 KK. Zbiera się tyle danych ile można, kopie ogłoszeń, rozmów, dowód wpłaty itd. Oficjalnie z tych danych nie skorzystają, ale... skorzystają ;) Jeśli to jakiś prosty oszuścik to długo im nie zejdzie.

 

Kiedyś opisywałem tutaj jak mnie wyfrajerzono na olx przy odbiorze osobistym - za duże zaufanie, kwota była śmieszna, rutyna, bo był to okres, że sporo sprzętu kupowałem, montowałem komputery. Kupiłem cepa z pł. główną - komplet jakieś 120 zł. Cyk kasa z rączki do rączki, towar, wsiadam do auta i powrót do domu. Zbieram się do montażu, a płyta ma wszystkie piny w podstawce powyginane. Telefon do gościa, jakiś bełkot, potem przestał odbierać i odpisywać. KLASYKA. Miałem kopię ogłoszenia i nr telefonu, odrobina google i udało się mniej więcej gościa zlokalizować. Na komendzie złożone zeznania właśnie w sprawie oszustwa, dostarczona dokumentacja na tyle na ile byłem w stanie: sms, ogłoszenie, nr tel, to co udało mi się znaleźć. Po paru dniach telefon z komendy, że gościa znaleźli i grzecznie Kamil - imię pamiętam - odda pieniążki. Oddał. Taka oto historia.

 

Z błaznami nie ma się co patyczkować i rozmawiać, bo to strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znam prawa. Nie czytałem artykułów w kodeksie. Po prostu na logikę piszę z głowy jak to wygląda. I jeżeli pokażesz mi że ten gość zostanie aresztowany i trafi przed sąd to przyznam że byłem w błędzie. Nadajecie się do pisania co niby można więc jak można to dlaczego gość jeszcze nie siedzi w areszcie. A ja piszę tak jak to wygląda realnie. Rozmowa na olx też musi mieć odpowiednią formę żeby była dowodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znam prawa. Nie czytałem artykułów w kodeksie. Po prostu na logikę piszę z głowy jak to wygląda. I jeżeli pokażesz mi że ten gość zostanie aresztowany i trafi przed sąd to przyznam że byłem w błędzie. Nadajecie się do pisania co niby można więc jak można to dlaczego gość jeszcze nie siedzi w areszcie. A ja piszę tak jak to wygląda realnie. Rozmowa na olx też musi mieć odpowiednią formę żeby była dowodem.

teoretycznie nic ustalac nie musisz, wystarczy ze przelejesz komuś srodki a tamten nie ogarnie ze dostał, co nie znaczy ze ten co dostał te srodki popełnił przestepstwo, poprostu bank/dzielnicowy skontaktuje sie z wlascicielem konta i ten jak zobaczy w historii ze kasa extra jakas jest to poprostu dostanie nakaz zwrotu srodkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz w obecnej sytuacji nie pojde na policje ale jak sie uspokoi :)

 

PS: co ciekawe usunął wszystkie swoje ogłoszenia nasz Pan Witold :/ - konto oszuta na OLX

Edytowane przez saker2k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecydowałem się razem z innym oszukanym przekazać wszystkie dowody/informacje na policję :D wszystkie rozmowy, ogłoszenia, wiadomości.

 

Dzisiaj dostałem odpowiedź że zgłoszenie przyjęte :)

 

PS: KWP w Kielcach jest oddalona o niespełna 3km od adresu oszusta bD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok muszę Wam to napisać...

 

Kontaktowałem się z Panią, która prowadziła "moje zgłoszenie" :) i wiecie co ? ... Pani była zszokowana i zaskoczona jak ten Pan może robić takie rzeczy bo go zna :D ... tak... zna osobiście :)

 

Powiedziała że dzwoniła do niego ale przeprowadził z nią identyczną rozmowę jak ze mną przez olx. "Mówił bardzo spokojnie i pewnie... w ogóle nie sprawiał wrażenia zaskoczonego... nie wydawało się żeby coś było nie tak..."

 

Pani stwierdziła że jeżeli faktycznie oszukuje, to robi to bardzo dobrze i jest bardzo dobrze kierowany i pozostaje mi jedynie droga sądowa. Obiecała że porozmawia jeszcze z nim ale będzie to jedynie jego dobra wola jeżeli odda mi pieniądze. Ewentualnie jeżeli będę miał jakieś potwierdzenie z serwisu że procesor jest niesprawny to wtedy może oddać...

 

Szok... Mają gościa jak na tacy... Znają go... Ale ogólnie to jest przyzwolenie na oszukiwanie ludzi... Brak słów... Zostaje mi jeszcze tylko zaświadczenie z serwisu ale ze względu na sytuacje w kraju i moją prace mam ograniczony czas na załatwienie tego ale to ostatnia deska ratunku.

Edytowane przez saker2k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie bajki opowiadane o 286 kk. To takie forumowe legendy. Oczywiście zgłaszać to sobie można i policjanci korzystają z tych informacji naciskając na strony transakcji "by się dogadały" czytaj sprzedawca oddał pieniadze. Dlaczego tak jest ? Dlatego że udowodnienie oszustwa nie jest takie proste. Żeby przejść z kc na kk musi istnieć zamiar oszukania u sprawcy a tak często nie jest a za to pojawiają się sytuacje losowe - tłuste łapki kupujących niszczące kupiony sprzęt. Jednak nacisk policjantów i lek sprzedających by nie mieć nas*ane w papierach robi swoje. Czy dobrze ? Takie sprawy w 90% to sprawy z kc a nie kk. Takie wtrącenie moje po tym jak przeczytałem temat. Oczywiście jak zawsze polecam sięgnąć do orzecznictwa na orzeczenia.ms.gov.pl.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz Powinien Killer85 i chartkor załatwić sprawę. Znawcy prawa i paragrafów przy klawiaturze. Powinni pójść teraz do tej policjantki i pokazać jej jak ma go aresztować. No bo przecież wysłał. No bo przecież rozmowy z komunikatora OLX. Jest to o czym mówiłem. Jedynie może z nim pogadać żeby oddał pieniądze bo nic innego nie zrobią. Tak się kończy kupowanie bez umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz Powinien Killer85 i chartkor załatwić sprawę.

 

Uspokój się chłopcze. To że Policja jest bezsilna w wypadku drobnych oszustw nie zmienia faktu że dalej mam rację. Umowa dalej ma moc prawną, zgłoszenie zostało przyjęta i pani oficer sama nawet zasugerowała drogę sądową. Więc trochę nie wiem czemu pianę bijesz. W dalszym ciągu nie masz racji pajacyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek idę na "przesłuchanie" do KPP :D

 

wczoraj kontaktował się ze mną policjant :D ... tak sam od siebie :D co prawda po jakimś czasie ale skontaktował się w mojej sprawie :)

 

zobaczymy co z tego wyjdzie... :D pewnie nic więcej niż z rozmowy z KWP w Kielcach bo po mailach do gościa i sms'ach zero odpowiedzi więc pewnie juz nic sie nie ruszy... no ale akurat mam czas to pójdę :P

 

Ehhh... Gdybym tylko bliżej Kielc mieszkał to sam pojechałbym zwróć towar :E

Edytowane przez saker2k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy kupowanie bez umowy.

Przecież zakup jest umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie za bardzo się przyzwyczaili że to legalnie jest być oszukanym.

Skoro w ogłoszeniu OLX ktoś pisze że coś sprzedaje a później nie dotrzymuje warunków to nawet jak w regulaminie OLX jest napisane że zielone ludziki siedzą na drzewach i roznoszą covid19 przez sieć 5G - to i tak jest to wprowadzenie kogoś w błąd, - sprowokowanie do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem. Nie wiem dokładnie jak się ten przepis nazywa i czy to na konkretnie ten czy inny sie można powołać, ale na pewno nie zgodzę się z tym że mozna kogoś oszukać i zasłaniać się regulaminem OLX później.

Inna sprawa że trzeba mieć dobrego adwokata i dużo determinacji żeby walczyć o swoje. W naszym kraju może być z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefonowali do mnie z prokuratury z Kielc wiec sprawa zawędrowała aż tam... Pan Piotr ma zwrócić mi pieniądze polubownie jak twierdził na przesłuchaniu :)

 

czekamcały czas bo pieniędzy jeszcze nie mam a telefon był jakiś tydzień temu... :D po prostu gość jest niemożliwy ale w końcu mam nadzieje że odzyskam swoje pieniądze.

Edytowane przez saker2k8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...