Skocz do zawartości
pillsxp

HTPC pod telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie szukania taniego Mini PC który mógłbym podłączyć pod telewizor.

Na telewizorze 43 cale oglądam filmy HD i czasami 4K, z telewizji nie korzystam.

Miałem tablet na Windows 8.1 i wszystko poniżej 720P działa mi bardzo dobrze, nawet strony www się zbierają na tym maleństwie.

Ostatnio nabyłem Asus QM1 na Intel Atom Z8300 i 2 GB RAM oraz Windows 10 i okazuje się że on jeszcze działa gorzej niż ten stary tablet z Windows 8.1.

Szukając znalazłem kilka modeli w okolicach 300 - 1000 zł i zastanawiam się nad zakupem.

Barebone Zotac Zbox 300 zł na Celeron 3050 bez RAM i dysku.

Komputer AcePC z Atom Z8350, 4 GB RAM i 64 pamięci eMMC i Windows 10 za ok 400 zł.

Beelink BT3-X z Celeron J3355 4 GB RAM i 64 GB eMMC za ok 450 zł

Voyo Mini PC z Pentium N4200, 4 GB RAM i 128 GB SSD za ok 800 zł.

Intel Compute Stick z Intel Core M za ok 900 zł też na pamięci eMMC 64 GB i 4 GB RAM.

Co myślicie o tych propozycjach lub czy macie jakieś inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że on chce mieć "niskie zużycie energii", a tu laptopowe złomy rządzą. Ponadto widzę, że celuje w mikroskopijne rozmiary obudowy.

 

Oczywiście dużo lepszym wyjściem jest i5 4 rdzenie, i5-2400 to nadal potęga, ale ze względu na zużycie energii warto brać i5-3470. Biurowy komp matki bierze 40-45 W przy przeglądaniu internetu (zaś OCCT na maxa 90 W). Na tak niskie zużycie ma wpływ brak karty graficznej - sama integra i 1 kość RAM 4 GB. Jednakże tuner DVB-T to zaledwie 9,2 W (zaś konsola PS3 70W!).

 

Ostatnio nabyłem Asus QM1 na Intel Atom Z8300 i 2 GB RAM oraz Windows 10
Tu masz porównanie twojego złoma (z 4 lata starszym średniakiem): https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-2400-vs-Intel-Atom-x5-Z8300/803vsm37765. Co do reszty wymagań to chociażby to: https://forum.pclab.pl/topic/1292394-Komputer-HTPC-do-salonu/page__view__findpost__p__15651330

 

Nie znajduję żadnego spełniającego wymagania (mikroskop, bardzo tanio, dość wydajnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam też laptopa 13 cali na procesorze Intel Core M-5Y10 i dysk SSD ale on służy mi do pracy, ale procesor nie jest mulasty.

Co myślicie o jakimś Pentium niskonapięciowym lub tym Core M? One biorą chyba ok 4 - 6W.

Edytowane przez pillsxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej jak weźmiesz gotowego boxa z N4200, j3355 może sobie nie poradzić ze swoimi dwoma rdzeniami.

U Chińczyka znajdziesz gotowe boxy z j1900 (4R) 10W.

co do Twojego M-5Y10 2 rdzenie 4 wątki ale ma speedstep, sprawdź jak się zachowa jak przestawisz tryb pracy na 'wysoka wydajność'.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a MacMini używany? Można tam mieć SSD, system dostajesz z urządzeniem. Pełne i5 lub nawet i7, można nawet kupić pilot do niego. Kwestia budżetu.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacMini odpada ze względu na system operacyjny i zużycie energi, chciałbym pozostać przy Windows lub Linux i na pewno postawie Kodi.

Zależy mi na jaknajniższym zużyciu energii i wydajności wyższej od Atom Z8300 który aktualnie mam i nie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

podepne sie pod temat

mam podobny pomysl, zeby stworzyc sobie cos pod TV

ale zamiast gotowca myslalem o zlozeniu czegos samemu

myslalem o takich podzespolach:

- Athlon 3000G

- plyta najtansza A320 (np. Płyta główna ASRock A320M-DVS R4.0)-ta jest bez HDMI ale to tylko przyklad

- zasilacz typu pico 120

- Ram juz zakupilem: (Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL16 (2x8GB))

- Obudowa - mysle o zrobieniu takiej samemu z plyty akrylowej

- jakies dyski

 

Autor rowniez moze isc w tym kierunku - mozna dobrac jakas obudowe z zasilaczem, postawic linuxa i powinno grac.

 

wiem ze do zastosowan mutimedialnych wystarczy, ale mam dodatkowe pytanie

czy byla by mozliwosc zeby dodtkowo postawic virtualke z np. openmediavault, czy freenas ???

czy sprzet podola i czy takie cos ma sens wogole???

 

bede wdzieczny za porady

Edytowane przez pinokioadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taką propozycję?

Edytowane przez pillsxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Spoko opcja.

Jedynie malo pamieci na dane, musisz cos dokupic i zorientowac sie ile zmiesci Ci sie dyskow.

Bo 16Gb na Os nawet nie wystarczy

 

Ja ostatecznie poszedlem w takie cos.

 

Płyta główna ASRock J4105B-ITX

Pamięć do laptopa Crucial DDR4 SODIMM 4GB 2400MHz CL17 (CT4G4SFS824A)

Obudowa Inter-Tech ITX-601 (60W) (88881217)

PNY 240GB 2,5" SATA SSD CS900

Dysk Toshiba L200 2 TB 2.5" SATA III (HDWL120UZSVA)

 

Jak wezmiesz bez dysku na dane, i tansza obudowe, bo mozna znalezc taka cos w okolicach 170 zl.

To wyjdzie cos kolo 700-800zl.

Dodasz usluge w morele, zeby Ci zlozyli chyba 70 zl.

I bedziesz mial spokojnie pod multimedia z gwarancja.

Z czasem mozna dokupic wiekszy dysk i dolozyc karte wifi z aledrogo za pare zl i gra gitara i ewentualnie druga kosc ram.

 

A jak chcesz wydac naprawde malo kasy to trzasnij sobie raspberry pi 4.

Na jakies stronce z akcesoriami widzialem chyba wersje z 2gb za 350 zl z akcesoriami(czyli obudowa, zasilacz itd)

Dokupujesz dysk i do FHD powinno wystarczyc, 4K tez powinno dac rade.

 

 

Mnie lacznie wyszlo nieco ponad 1000zl

Edytowane przez pinokioadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...