Skocz do zawartości
TrueFaith

Tani wzmacniacz w klasie D - recenzja/przemyślenia o Alientek D8

Rekomendowane odpowiedzi

A co chcecie kino domowe robić? Chyba to logiczne ze robiąc 5 kanałów czy więcej, poleci cały wzmacniacz po kosztach produkcji.

Bez przesady te nowe pełnowymiarowe wzmaki to badziew nie dźwięk chyba, że ktoś chce ryzykować i sprawdzać.

 

 

teoretycznie 14 dni na zwrot

i w sumie te ponad 4kg cos tam musi wazyc.. no wiadomo ze nie jest to hi end ale moze nie az tak zle jak sie wydawac moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby ta "bestia" była dobra, 5 kanałów, wygląda mało porządnie, nie wiemy co w tym siedzi. Pewnie będzie to poziom wzmacniaczy stereo w klasie D za około 100-150 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie kupujcie amplitunerów 5.1 do stereo. Ogólna zasada jest taka że zamiast dobrych, dwóch kanałów dostaniesz 5 słabych, zasilanie itp. wszystko jest wtedy podzielone na 5 a nie na 2. W naprawdę drogich amplitunerach HT jest trochę inaczej ale to inny budżet.

 

Za te 300-400zł wolałbym prędziej jakiegoś młodego Denona, np: 

https://allegro.pl/o...azja-8517712053

 

Lubie też Pioneery z końca lat 90, 407R, 607R itp. ale tu też kłania się serwis. Ostatnio miałem 407R który raz grał na jedną kolumne, raz na dwie. Skończyło się na przelutowaniu płytki i wymianie przekaźników, niestety oryginalne są zalewane i nie da się ich otworzyć żeby wypolerować styki.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, to są trupy. Oprócz kondensatorów lecą luty, po 20-30 latach w niektórych sprzętach tranzystory praktycznie wypadają z płytki (Sony ES, Harman Kardon oraz NAD), potem dochodzą zużyte nadpalone przekaźniki, zaśniedziałe potencjometry albo jeszcze gorzej - zeżarte przez kontakt spray jakiegoś domorosłego specmajstra.

 

Nie wiedziałem, że luty ołowiowe puszczają szczerbaty.gif Prawidłowy lut przetrwa n-lat, a jak fabrycznie jest zimny lut to już inna para kaloszy.

 

Mam 40 letniego DUAL-a i jakoś luty nie chcą puszczać lol2.gif Jaki problem wymienić elektrolity, wyczyścić potencjometry i mechaniczne przełączniki oraz przekaźniki, nie ma nawet większego problemu by wymienić na nowe. Jak dla mnie to opowiadasz o gruszkach na wierzbie lub o sprzętach z odzysku trzymanych w garażu, szopie etc gdzie wilgoć zrobiła swoje.

 

Nic nie widzę na tym zdjęciu, ale najwidoczniej 20lat za pan brat z lutownicą to za mało szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy powiem tak, że miałem 4 wzmacniacze 20-40 letnie i jakie problemy były? W moim pierwszym wzmaku Sony F570ES czasem nie łapał 1 kanał, lecz gdy podkręciłem głośność to załapało prawidłowo, w obecnym wzmacniaczu Luxmana padła mi żaróweczka która w sumie tylko przeszkadza, bo zbyt mocno daje po oczach w nocy.

Jak na tak stare "trupy" to nie narzekam na ich awaryjność, bardzo dużo zależy na jaka sztukę trafimy.

Edytowane przez Aro1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że luty ołowiowe puszczają szczerbaty.gif Prawidłowy lut przetrwa n-lat, a jak fabrycznie jest zimny lut to już inna para kaloszy.

 

Mam 40 letniego DUAL-a i jakoś luty nie chcą puszczać lol2.gif Jaki problem wymienić elektrolity, wyczyścić potencjometry i mechaniczne przełączniki oraz przekaźniki, nie ma nawet większego problemu by wymienić na nowe. Jak dla mnie to opowiadasz o gruszkach na wierzbie lub o sprzętach z odzysku trzymanych w garażu, szopie etc gdzie wilgoć zrobiła swoje.

 

Nic nie widzę na tym zdjęciu, ale najwidoczniej 20lat za pan brat z lutownicą to za mało szczerbaty.gif

Mam szczerą nadzieję że żartujesz co do tego foto. Każdy lut na tym foto jest popękany i praktycznie element już bujał się na płytce. Gdyby tego nie naprawiać z czasem sprzęt zacznie przerywać, strzelać po kolumnach albo w najgorszym przypadku poleci kilka elementów (zależnie od tego które luty poszły taki sprzęt może się zacząć wzbudzać)

 

Ołowiowe puszczają ten sam sposób, tylko wolniej. Przeważnie luty lecą przy elementach typu złączki, oraz tam gdzie sprzęt jest najgorętszy - tranzystory i rezystory. Drogie Sony ES praktycznie wszystkie wyglądają tak:

drysolderjoint2.jpg

 

 

Taki sam problem ma AKAI, Denon oraz Harmany produkowane w Japonii. Luxman to też kompletny dramat, te z ery Alpine'a mają cienkie PCB jak z boomboxów.

 

Jeśli chodzi o luty to tylko Kenwood i Accuphase trzymają jako taki poziom po 40 latach, no i te bardzo stare modele do końca lat 70 gdzie ładowali więcej ołowiu do cyny i było jej dużo więcej, np. takie wyciosane PCB jak w starych Philipsach.

W sumie klasa sprzętu nie ma tutaj wielkiego znaczenia co do lutów, widziałem już kilka upieczonych Krell-i i Levinsonów.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza oferta Klik

 

105,31 $ z DHL

 

Chaby autor tematu też kupował od tego sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I.AM.D V200

 

Ktoś się na to skusi do testow? Specyfikację ma pi razy oko jak wzmacniacze po 2-3 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I.AM.D V200

 

Ktoś się na to skusi do testow? Specyfikację ma pi razy oko jak wzmacniacze po 2-3 tysiące.

Cenowo podobnie jak Alientek D8...sam mam rozkmine czy ten czy ten...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widaje mi się że v200 lepszy.

 

Tak przynajmniej patrząc na tor audio i BT5.

 

Szczególnie w takim zestawie. Niestety to już 154 dolce za wzmacniacz z BT5 i zasilacz.

 

https://pl.aliexpress.com/item/33029745991.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza oferta Klik

 

105,31 $ z DHL

 

Chaby autor tematu też kupował od tego sprzedawcy...

Dokładnie. W czwartek wysłali, w poniedziałek (przed świętami!) był u mnie.

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/comparaison-png.30804/

Tutaj macie zmierzone parametry kilku popularnych podobnych wzmacniaczy. Wszystko zależy od tego jakich funkcji oczekujecie (słuchawki, wifi, bluetooth, subwoofer). Do alienteka macie dość dobry i mocny zasilacz (uzyskacie z niego prawie maksymalną możliwą moc), do I.AM.D V200 musicie sobie doliczyć (za 320zł jest wzmacniacz bez zasilacza). FX Audio D802 ma delikatnie lepsze parametry, ale nie ma wyjścia słuchawkowego. Topping MX3 jest dostępny w Polsce, za to dają do niego zasilacz zauważalnie mniejszej mocy niż urządzenie może przyjąć, do tego ma dobry DAC ale podobno gorzej ze wzmacniaczem. Pytanie na ile jest to wiarygodne jeśli nie mamy testów porównawczych od jednej osoby. W sytuacji gdzie każdy mierzy czym innym i w inny sposób nie możemy porównać tych urządzeń pod względem parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W czwartek wysłali, w poniedziałek (przed świętami!) był u mnie.

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?attachments/comparaison-png.30804/

Tutaj macie zmierzone parametry kilku popularnych podobnych wzmacniaczy. Wszystko zależy od tego jakich funkcji oczekujecie (słuchawki, wifi, bluetooth, subwoofer). Do alienteka macie dość dobry i mocny zasilacz (uzyskacie z niego prawie maksymalną możliwą moc), do I.AM.D V200 musicie sobie doliczyć (za 320zł jest wzmacniacz bez zasilacza). FX Audio D802 ma delikatnie lepsze parametry, ale nie ma wyjścia słuchawkowego. Topping MX3 jest dostępny w Polsce, za to dają do niego zasilacz zauważalnie mniejszej mocy niż urządzenie może przyjąć, do tego ma dobry DAC ale podobno gorzej ze wzmacniaczem. Pytanie na ile jest to wiarygodne jeśli nie mamy testów porównawczych od jednej osoby. W sytuacji gdzie każdy mierzy czym innym i w inny sposób nie możemy porównać tych urządzeń pod względem parametrów

W świetle takich aspektów w moim przypadku wystarczy Alientek D8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D8 ma jeszcze jedną cechę/wadę o której nie wspomniałem, słuchawki i głośniki grają jednocześnie, nie odkryłem żadnego przełącznika ani ustawienia które wyłączałoby kolumny przy podpiętych słuchawkach. Biorąc ten fakt pod uwagę zalecałbym korzystanie z wtyków bananowych aby łatwo odłączyć kolumny podczas korzystania ze słuchawek. Być może coś umknęło mojej uwadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam czytając o nim przed kilkoma laty da się oczywiście to przełączyć w Alienteku, ale nie jest to intuicyjne i automatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem @ TrueFaith że napisałeś na forum odnośnie tego problemu...może ktoś odpisze o ile się da...

 

 

Hello,

i bought Alientek D8 few days ago, sound quality is perfect for me but i have 2 problems:

-speakers still playing when im pluging my headphones, i didnt found any switch or setting to change that

-it has quiet noise all the time

 

Can anyone help me?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam mute z pilota wycisza kolumny a słuchawkowego nie ,chyba że przestawimy to w ustawieniach. Dość dziwaczne rozwiązanie.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić opcję "MuteRelated" na NO, domyślnie jest YES. Domyślnie wycisza i kolumny i słuchawki, po przestawieniu na "NO" wycisza tylko kolumny. Żeby do tego dojść musiałem znaleźć user manual w internecie bo w dołączanej instrukcji nic o tym nie piszą. Nieco pokręcone ale ważne że działa :thumbup:

 

Po dłuższym odsłuchu dodam że wyjście słuchawkowe jest moim zdaniem zauważalnie lepsze (pod kilkoma względami) niż w Prodigy Cube (oraz w kartach dźwiękowych typu Xonar DX i podobnej klasy): ma dużo więcej mocy, słychać że słuchawki są nieco lepiej wysterowane na basie, do tego absolutnie zero szumu/zakłóceń gdzie na Prodigy Cube były zauważalne szczególnie przy głośnym odsłuchu kiedy zatrzymało się muzykę. Więcej nie napiszę bo wolę słuchać muzyki niż sprzętu ;)

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
But my second problem, quiet noise. Im using USB, not analog input, i have perfect silent when im not playing any music or sounds but when im playing quiet music or facebook sounds i can hear noise.

 

Czyli po podpięciu poprzez USB jest ten problem...on robi za DAC-a aby tylko aby używać słuchawek?

 

Zamówione

Transaction details:

 

Transaction amount: 410,58 PLN

Charges payable by the client: 0,00 PLN

 

screenshot_2019-12-29sljar.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po podpięciu poprzez USB jest ten problem...on robi za DAC-a aby tylko aby używać słuchawek?

 

Generalnie "problem" jest na każdym wejściu, ktoś w tamtym temacie stwierdził że problem jest tylko kiedy używamy RCA (aby podpiąć np inny DAC, moim zdaniem bez sensu na tego typu urządzeniu), ale sprzęt szumi też po USB czy po optyku. Tak jak pisałem tutaj w pierwszym poście, szum nie jest szczególnie męczący ani też głośny, ale w nocy przy oglądaniu jakiejś gadaniny na youtubie słychać go. Nikt mi nie odpisał na tamtym forum, ale nadal pozostaje rozwiązanie które ktoś podał na początku tematu czyli wstawienie cewki bodajże między 5V a zasilanie. Tak czy siak w sprzęcie za 400zł który zastępuje kilka urządzeń, jest mały, ma pilot i ładnie wygląda jest to całkowicie akceptowalne, bo brzmi bardzo dobrze

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej...on robi za DAC-a u Ciebie tylko aby używać słuchawek?

 

Mój wzmak idzie jednak zwykłą przesyłką ze względu na cło...za późno zobaczyłem info od sprzedawcy aby zareagować...zwróci różnice w koszcie przesyłki na Pay Pal...mam tam konto od wielu lat

 

To prawda ze wystarczy do takiego przelewu tylko email?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce tanio to może zamówić sam moduł wzmacniacza za 6$, do tego kupić zasilacz impulsowy od laptopa i ma podobną jakość:

https://pl.aliexpress.com/item/32563436103.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6a5c5c0fm0T2nk

 

Ten moduł ponoć gra na poziomie przeciętnych dobrych modeli z dawnych lat. Pewnie swoje zyska na porządnym zasilaniu.

Mam dwa takie moduł od pół roku, ale nie chce mi się tego podłączać :lol2: . Może w końcu to zrobię.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce tanio to może zamówić sam moduł wzmacniacza za 6$, do tego kupić zasilacz impulsowy od laptopa i ma podobną jakość:

https://pl.aliexpress.com/item/32563436103.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6a5c5c0fm0T2nk

 

Ten moduł ponoć gra na poziomie przeciętnych dobrych modeli z dawnych lat. Pewnie swoje zyska na porządnym zasilaniu.

Mam dwa takie moduł od pół roku, ale nie chce mi się tego podłączać :lol2: . Może w końcu to zrobię.

Tylko do tego potrzebujesz DAC tudzież musisz korzystać ze zintegrowanej dźwiękówki, w dodatku układ w urządzeniach które podałem jako przykład w temacie jest znacznie bardziej rozbudowany i lepszej jakości. Natomiast prawdą jest że za parę złotych możemy mieć mocny wzmacniacz jakości niegorszej niż te w tanich głośnikach typu Logitech ;)

 

Inaczej...on robi za DAC-a u Ciebie tylko aby używać słuchawek?

Nie bardzo rozumiem pytanie, korzystam z cyfrowego wejścia (USB) oraz wyjść słuchawkowych i głośnikowych, ale (z tego jak opisują to sklepy oraz jak opisują to ludzie) nie możemy tu mówić o DAC'u bo mamy do czynienia ze wzmacniaczem w pełni cyfrowym. Wzmacniacz ma możliwość podłączenia zewnętrznego DAC'a do wejścia analogowego (2xRCA) natomiast nie widzę sensu w takim rozwiązaniu. Jeśli chodzi o cło, u mnie się obeszło bez niego, tak samo jak bez vatu, możliwe że przez okres świąteczny nie sprawdzali dokładnie paczek lub puszczali wszystkie małe

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie(i panie)

Alientek w drodze...

Dostałem też Creative Sound Blaster X-Fi Titanium

Sprzęt jaki mam to:

AKAI AM2400

CANTON GLX 100

MD SONY MDS-JE510(Jako DAC)

Philips CD-733 TDA1543

Akai AT-K02

JVC HA-RX700

 

W związku z zakupem nie będę już korzystał z AKAI AM2400 i MD SONY MDS-JE510(Jako DAC)

 

Wcześniej planowałem podpięcie Alientek z Creative poprzez SPDIF ale przecież mogę podpiąć poprzez USB

 

Czy takie podłączenie będzie właściwe i nie potrzebuję już Creative Sound Blaster X-Fi Titanium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmy

i
w temacie. Oba kanały tego samego autora zresztą, które też polecam. Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...