Skocz do zawartości
Adrian9

[Modernizacja] 2000-2500zł/Multimedia/B-OC/Moc/Inne/Zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Po kilku latach postanowiłem znacznie zmodernizować swój komputer. W grę wchodzi wymiana:

- płyty głównej,

- procesora,

- pamięci RAM,

- zasilacza,

- obudowy.

 

Moja obecna konfiguracja:

- płyta główna: ASRock Fatal1ty P67 Professional,

- karta graficzna: GeForce 1060 6gb Windforce,

- procesor: i5 3570k,

- pamięć RAM: 8gb Kingston DDR3.

 

Do zostawienia jest karta graficzna oraz dyski - SSD Plextor 128gb i HDD Seagate 2TB.

 

Komputer używam głównie do gier, ale dość często oglądam filmy czy słucham muzyki.

 

Nie mam preferencji co do procesora. Zależy mi na jak najbardziej wydajnych komponentach w kwocie 2 000,00 zł - 2 500,00 zł. Chciałbym aby wszystko grało jak należy, nie znam się zbytnio na komputerach więc liczę na Waszą pomoc ;)

 

Z góry dzięki za propozycje!

 

Edit

 

Przepraszam, faktycznie zrobiłem błąd. Karta graficzna to GF 1060 6gb, nie 1080.

Edytowane przez Adrian9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego: morele.net/inventory/info/3b98cecb/

Jak ma być taniej to podmianka zasilacza na supremo m2 550w, obudowy na rg4 lub sg1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego: morele.net/inventory/info/3b98cecb/

Jak ma być taniej to podmianka zasilacza na supremo m2 550w, obudowy na rg4 lub sg1.

A czy jest sens dopłacić 50zł do tych pamięci RAM - 3200 MHz zamiast 3000?

Edytowane przez Adrian9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zmieniać platformę do GTX 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens dopłacić 50zł do tych pamięci RAM - 3200 MHz zamiast 3000?

 

3000 MHz CL15 = 3200 MHz CL16, więc nie ma. Tym bardziej, że te Cruciale fajnie z Ryzenami współpracują.

 

Ale po co zmieniać platformę do GTX 1060?

 

A czemu nie? Przecież kartę zawsze można wymienić w przyszłości, a z procka już teraz w coraz większej ilości gier zrobi użytek.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są gry gdzie potrafi i5 spocić nawet przy tej karcie, ale tu wystarczyłoby wymienić na 2600K pod OC, koszt 200 zł i problem stutteru z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest to jakieś rozwiązanie, ale jeszcze przydałoby się dołożyć RAM-u i ewentualnie lepszy cooler (o ile takiego nie ma), i kończy się na inwestowaniu kilku stów w starą platformę która nie wiadomo ile jeszcze pociągnie (w sensie, czy płyta nie padnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zmieniać platformę do GTX 1060?

Wychodząc z takiego założenia równie dobrze mógłbym dokupić 8gb RAM i działać na tym co mam obecnie. Nic więcej z obecnej konfiguracji nie wyciągnę więc chcę zainwestować w nowsze podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego: morele.net/inventory/info/3b98cecb/

Jak ma być taniej to podmianka zasilacza na supremo m2 550w, obudowy na rg4 lub sg1.

 

Witam. Nastąpiła u mnie mała zamiana planów. Do zestawu z linka potrzebuję karty graficznej. Jaką byście polecili żeby zestaw był zoptymalizowany? Na kartę mógłbym przeznaczyć mniej więcej do 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele.net/inventory/info/3b98cecb/

 

Do tego co poof podrzucił.

Edytowane przez Adrian9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego GTX 1060 6GB nie możesz przerzucić do tego zestawu? Na razie będzie ok, a w drugiej połowie roku pomyślałbym nad zmianą na coś z nowszej serii. Bo do 1500 zł to kupisz najwyżej RTX 2060 a nie jestem przekonany, czy warto się przesiadać z GTX 1060 na RTX 2060. Skok wydajności niby jest, ale znów GTX 1060 jeszcze daje radę w grach na przyzwoitych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotny plan był właśnie taki żeby zostawić tego 1060, ale obecny zestaw ma być również do użytku. Czyli warto by było poszukać jakiejś używki póki co i poczekać kilka miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak to chyba lepiej od razu kupić tego RTX 2060 i mieć spokój, skoro 1060 leci do innego PC. W takim przypadku nie wiem czy jest sens czekać bo to jednak pewnie szybciej niż po wakacjach te nowe karty się nie pojawią, choć kto wie.

 

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-oc-6gb-gddr6-gv-n2060wf2oc-6gd-2-0-p1364835

 

Zawsze za rok czy tam kiedy można tego 2060 podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Czyli do zestawu z linka dobieram tę kartę, którą podałeś i mam komplet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...