Skocz do zawartości
Valeri

Obnizenie vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosillbym o pomoc bardziej doswiadczonych uzytkownikow o obnizenie vcore procesora na plycie msi z390 gaming plus. Na tescie z aida 64 plyta podaje 1.312v core przy czym procesor osiaga 77 stopni.

W opcjach biosu mam takie zakladki(screen nizej) i nie mam pojecia co tu przestawic i od jakiej domyslnej wartosci startowac. Dodam ze zalezy mi na tym aby procesor w iddle zrzucal zegar i napiecia.

https://zapodaj.net/a651d126acda6.jpg.html

//Edit:

Ustawilem offset mode i do nominalnej wartosci 0.990v core dodalem 0.25 i plyta zaczela podawac napiecie rzedu 1.528v

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam procesor zaś inną płytę, ale postaram ci pomóc. Jak chcesz aby CPU zrzucal napięcie i zegary musisz ustawić napięcie CPU na offset lub adaptive. Zapisz ile płyta daje maksymalne napięcia na auto w pulpicie windy programem CPU-z lub hwinfo (parametr VCORE). Potem w BIOS ustaw offset na ujemny i daj 0.1 v. Powinno wyjść w okolicy 1.3 v. Następnie jak wstanie winda bez problemu to zapodaj szybki test systemu, polecam occt lub Asus Real Bench. Jak stabilnie obniz napięcie offset o jeszcze o kolejny stopień. Mój CPU chodzi na 1.28v podkręcony na 5.0 przy llc 4. Ostatecznie w pulpicie windy powinien zrzucać zegary i napięcie z zrównoważonym planem zasilania.

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...