Skocz do zawartości
KameeK

Internet Orange nagle zwolnił

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj podczas oglądania filmu internet nagle mi zwolnił prawie że do zera, przez co strony ładują sie bardzo długo.

Konsultant z infolinii Orange stwierdził, że po ich stronie jest wszystko w porządku, lecz problem ciągle jest.

Router podłączony jest kablem do płyty głównej i zielona dioda się ciągle świeci, a pomarańczowa miga.

Robiłem reinstall sterowników karty sieciowej, lecz ciągle to samo.

Dodaje logi z FRST z których nic nie rozumiem ;)

Addition_27-12-2019 17.55.41.txt

FRST_27-12-2019 17.55.41.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki internet? adsl?

To zaloguj się na router i wklej statystyki adsl. Pewnie coś na linii nawaliło i ci synchronizacje ścieło.

Druga sprawa to standardowe popołudniowe przeciążenia na tepsianych adslach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki internet ? Kabel , swiatlowod , lte ?

 

Internet po kablu

 

Jaki internet? adsl?

To zaloguj się na router i wklej statystyki adsl. Pewnie coś na linii nawaliło i ci synchronizacje ścieło.

Druga sprawa to standardowe popołudniowe przeciążenia na tepsianych adslach.

post-563403-15774675769662_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycja Neostrady jest spadek transferu z upływem czasu

podpisujesz umowę na do 10 mbit/s dostając 6 mbit/s, sześć lat później masz 1,5 mbit/s

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycja Neostrady jest spadek transferu z upływem czasu

podpisujesz umowę na do 10 mbit/s dostając 6 mbit/s, sześć lat później masz 1,5 mbit/s

Umowę mam do 10 a na codzien było max do 7, ale żeby tak nagle spadło to nie wydaje mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W logach z FRST nie ma nic szkodliwego. Sprawdzałeś jak wychodzi test szybkości łącza?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetnij router, jak nie pomoże to sprawdź w nocy po 23. Wygląda na standardowe popołudniowe przeciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetnij router, jak nie pomoże to sprawdź w nocy po 23. Wygląda na standardowe popołudniowe przeciążenia.

Pierwszy raz mam taką sytuację, a Orange mam od 2011

 

W logach z FRST nie ma nic szkodliwego. Sprawdzałeś jak wychodzi test szybkości łącza?

Download: 0.01 Mbps (Powinno być ok. 6.5Mbps

Upload: 0.60Mbps (Tu akurat zawsze tak było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień tryb z Interleave na cokolwiek innego.

 

2. Masz potworne tłumienie i bardzo niski SNR, nawet na tak słabym łączu to może mieć znaczenie choc błędów nie ma. Odepnij co się da i podłącz sie najbliżej gniazda telefonicznego jak to możliwe, przetrzyj styki czy cos nie zaśniedziało. to że masz wynegocjowane takie pasmo nie znaczy ze podczas transferu nie zdycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli ma się włamać na centralę?

2. Tłumienie ma niskie, a SNR nie wiadomo jaki, Margin to co innego! To tylko zapas.

 

Co do reszty to:

-Uptime jest absurdalny nie wiem co to znaczy, czyżby 2 minuty 9 sekund po chińsku?

-to współgra z czasem synchronizacji 131 sekund

-synchronizacja jest bardzo niska jak na tak niskie tłumienie, tryb nieznany - co to za dziwny router

-błędów dość dużo, ale nie wiadomo z jakiego czasu

-a 14 LOSS to może być 14 zerwań synchro.

 

Jednak nawet gdyby rwało synchro co chwilę to 0,01 Mb/s jest nieosiągalne (dużo szybciej błąd testu, timeout lub 0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, sprawa się rozwiązała.

Zadzwonił do mnie technik i powiedział, że zresetowali porty i teraz wszystko jest juz dobrze.

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak z ciekawości, jaki masz teraz ping i pobieranie na speedtest od Okla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh ten piękny ADSL... Nie masz w okolicy lokalnego operatora? Korzystanie z takiego łącza to jest katorga w obecnych czasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, sprawa się rozwiązała.

Zadzwonił do mnie technik i powiedział, że zresetowali porty i teraz wszystko jest juz dobrze.

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

 

Poczekaj do popołudniowego szczytu jak gimby wstaną i włączą steamy i inne plejstejszon networki :E

Jak będzie działać ok po 16 to dopiero się ciesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa gadka aby się klient odczepił :)

Przerabiałem mając jeszcze w 2004 neostrade (ta bez limitu i neozdrapek) która zawsze po 16 klękała aż do punkt 23 - dlatego mu napisałem aby sprawdził w nocy łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa gadka aby się klient odczepił :)

Przerabiałem mając jeszcze w 2004 neostrade (ta bez limitu i neozdrapek) która zawsze po 16 klękała aż do punkt 23 - dlatego mu napisałem aby sprawdził w nocy łącze.

Przez prawie cały dzień było git, a teraz widze ze znowu spadło do 1 Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie coś z tym zrobić z domu czy może jednak wezwać techników?

Pierwszy raz coś mi się takiego przytrafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie jedynie załatwić drogą reklamacji zerwanie umowy z winy operatora. Mamy niestety rok 2020 lada moment i orange już nie inwestuje w adsl. Odbębnili to co mieli nakazane od uke w kwestii inwestycji i ruszyli pełną parą w światłowody do domu.

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek902

Ja mam taki sam problem. Pierwszy objaw pojawil sie w swieta, internet z 20 mb/s zwolnil do 1 mb/s. Zrestartowalem router i problem zniknal. A od tygodnia mam ciagle spadki z 20 na 5 mb, albo nawet i 3. Przyjechał technik od orange i stwierdzil ze wszystko ok, porobil speedtesty i pokazywalo wtedy ok 18 mb/s. Pokazalem mu fotki jak speedtest pokazywal nawet 2 mb/s, zmienil mi port na centrali, przez chwile bylo ok, a teraz znowu spadki. Mam w domu dwa routery, jeden od orange drugi moj prywatny i na obu takie cuda. Moj internet to neostrada po kablu 20 mb/s.

W routerze od orange zaznaczylem opcje "wymus polaczenia ipv4" czy cos takiego. To 12 godzin mialem prawie 20 mb. W chwili gdy pisze post mam 5, a raz speedtest pokazal 18. Raczej nikt nie ukradl hasla do routera, bo na moim prywatnym wykres uzycia linii w chwili spadku predkosci pokazywal 0 zuzycia. Zgłaszając problem na czacie orange, koles stwierdzil, ze mam spiete 20 mega i wszystko spoko. technik podczas wizyty dzwonil gdzies tam, to powiedzieli ze nie ma przeciazen ani awarii. Czyli czekac az sie samo naprawi, czy jestem w dupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...