Skocz do zawartości
dbdb424

ps4 pro chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar wyjac zaisalcz z ps4 pro bo ogolnie mam zamiar ulepszyc chlodzenie. czy zasilacz poza obudowa bedzie potrzebowal jakis wentylaor do chlodzenia czy nie trzeba go chlodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zasilacz musi mieć wymuszony obieg powietrza przez wentylator żeby go schładzać. Konsola po włączeniu nie ma trybu silent, wentylator cały czas się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nagrzewa się znacząco, powiedziałbym że w stresie ma w granicach 50C - więc zostawienie go bez chłodzenia doprowadzi do przegrzania i spalenia. Wprawdzie PS4 w każdej niemal wersji chłodzi ten podzespół tak samo - wiejąc ciepłym powietrzem z apu, ale jednak obieg jest zachowany. Optymalnie więc musisz umieścić zasilacz w jakiejś obudowie i od jego frontu zamontować wolnoobrotowy wentylator lub ich zespół. Jeżeli uda Ci się rozgałęzić pin od wentylatora głównego odpowiedzialny za regulację pracy chłodzenia, to ten dodatkowy wentyl będzie się regulował z obciążeniem konsoli. IMHO pomysł ciekawy, jak uda się coś osiągnąć to daj mi znać. Praktycznie od premiery chodzi mi po głowie wyrzucenie czwórki pro z ciasnoty obudowy i zapewnienie jej właściwego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec własneie dzisial przerobilem konsole. Jednak nie trzeba chlodzic zasilacza. Pozbylem się dolnej i gornej klapy konsoli. przedluzylem kable zasilacza i teraz zailacz jest metr od konsoli. Zasilacz jest znacznie chlodzniejszy poza obudowa, sprawdzałem po kilku godzinnym graniu w days gone. Wentylator tak naprawdę ogrzewal ten zasilacz dmuchając w niego gorącym powietrzem wytworzonym przez ps4. O zasilacz się nie musze martwic wiec teraz zajme się dalszym ulepszaniem chłodzenia. już teraz dzięki temu ps4 jest znacznie chlodzniejsza a mam zamiar jeszcze dokupić wentylatory z radiatorami i wsadzić w miejsce zasilacza. wentylatory raczej podlacze pod zasialcz pc. to jest plan pierwszy. drugi plan jeszcze mam taki żeby całkowicie się obudowy pozbyć tak żeby plyta glowna była tylko scisnieta w te metalowe blachy i sobie tak swobodnie lezala na stoliku. do tego się przymocuje jeszcze 2 radiatory z wentylatorami, wymieni paste, dokupi radiatory metalowe na pamięci i mysle ze wtedy to będzie ultrachlode. wszystko to robie na nowym sprzęcie, kupiony miesiąc temu wiec gwarancja się poszla walic ale lepiej zadbac od nowisci i mieć przez caly okres użytkowania konsole maksymalnie wydajna niż z gwarancja ale z problemami.

 

jeszcze musze dodac ze zasilacz jest otwarty. dolnej klapy się pozbyłem wiec cala elektronika na wierzchu. strasznie ciężko się go otwiera, myslalem ze polame. trzeba uwazac bo tak dużo sily przylozylem ze jak puscila obudowa to cala plytka z elektronika wystrzelila. na szczecie na lozko. jak cos to nie otwierajcie stojąc na podłodze.

Edytowane przez dbdb424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz wyglada wsadzanie plyty do napedu u ciebie?

Zastanawiam sie nad tym bo u mnie i u mojego znajomego konsola brudzi plyty robiac takie kreski (zalozylem w tym dziale temat o tej sprawie).

Bo tak patrze na te twoje zdjecia i sie zastanawiam co tam te kreski moze odbijac.

 

Inna sprawa, da sie w ogole do takiego napedu bez obudowy wsadzic plyte? I trzecie, bezpieczne bedzie uzytkowanie napedu z w zasadzie odslonietym laserem? Nie zakkurzy sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz wyglada wsadzanie plyty do napedu u ciebie?

Zastanawiam sie nad tym bo u mnie i u mojego znajomego konsola brudzi plyty robiac takie kreski (zalozylem w tym dziale temat o tej sprawie).

Bo tak patrze na te twoje zdjecia i sie zastanawiam co tam te kreski moze odbijac.

 

Inna sprawa, da sie w ogole do takiego napedu bez obudowy wsadzic plyte? I trzecie, bezpieczne bedzie uzytkowanie napedu z w zasadzie odslonietym laserem? Nie zakkurzy sie?

naped bez obudowy działa mi normalnie, plytki się wsadza tak jak wcześniej a może nawet latwiej, plytki się nie rysowaly i teraz tez nie rysuja. raczej miałeś wadliwy naped, możliwe ze był zle odlany plastkik w napedzie albo w obudowie przed napedem i plytka zachaczala o to. o tym kurzeniu tez myslalem i dzisiaj sobie dalem na niego oslone z folii aluminiowej. jeszcze go musze przymocować bo nim troche rzuca na boki w czasie odczytu. za niedługo zalatwiam wntylatory, radiatory i robie dodatkowe chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...