Skocz do zawartości
pawel15987

XIAOMI do 900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegoś budżetowego telefonu z marek Xiaomi Mi lub Redmi z 2019 roku. Półka do 800/900 zł. Wymagań za dużych nie mam, najważniejsze to wytrzymała bateria minimum 4000 mAh i RAM 4GB. Dużo siedzę na internecie i youtube, sporo smsuje. W oko wpadły mi dwa modele Mi A3, Redmi Note 8. Jakie możecie jeszcze polecić? Spodobał mi się czarny motyw w Xiaomi i wyczytałem że tylko ekrany AMOLED dostały tą funkcję i dlatego wybrałbym Mi A3 - a jaka jest wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 900zł to kupisz używanego mi 9t z gwarancją. Mi a3 ma kiepski ekran, taka rozdziałka to jak dla mnie nie porozumienie dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyć włączysz jak jest dostępny ale na ips to nie będzie taki efekt. Jak chcesz coś z potężną bateria to możesz popatrzeć na Mi Max 3, jeśli chodzi o baterie to jest hardcor :lol2: Tyle że to już duży sprzęt.

 

U mnie jest ciemny motyw.

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Redmi Note 8T za 723 zł, jak na razie jestem zadowolony.

 

PS

Jest tryb Ciemny, Bateria 4000 mAh i RAM 4/64 lub 4/128GB

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tryb ciemny jest na Redmi 8 to Mi raczej bym odrzucił. Nowego Redmi note 8/8t mam za 750zł

Macie jeszcze jakieś propozycje, może z uzywek? Za Mi 9 muszę z moich okolic dać 1100

Edytowane przez pawel15987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 900zł to kupisz używanego mi 9t z gwarancją. Mi a3 ma kiepski ekran, taka rozdziałka to jak dla mnie nie porozumienie dziś.

 

 

ale wiesz, że to amoled i wygląda lepiej niż większość IPS do 2kzł? :lol2: :lol2:

 

i tak masz rację, nieporozumienie którego gołym okiem nie widać na amoledzie. :lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pobawić się Mi a3 i Note 8. Powiem że ekran amoled robi robotę, ale za to psuje efekt czysty android bo o wiele lepiej wygląda nakładka MIUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pobawić się Mi a3 i Note 8. Powiem że ekran amoled robi robotę, ale za to psuje efekt czysty android bo o wiele lepiej wygląda nakładka MIUI.

Kilka dni temu dostałem do 8T aktualizację do MIUI 11 telefon jak za te pieniądze naprawdę daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczenie dark mode na redmi to po prostu srebrna czern, najlepiej wziac mi a3 do reki i sprawdzic czy brakuje tej rozdzialki, bo pokona takiego redmi note 8t przy takiej baterii i procku z SOTem, najwiekszy mankament to rozdzialka mi a3 i dlatego mowie ze trzeba na wlasne oczy zobaczyc bo sa tutaj specjalisci co widza roznice na ekranie 6 calowym miedzy fhd a 2k/4k, a nawet w fhd widza piksele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oderwać się na chwilę od tematu i przejść przykładowo na inne marki telefonów. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczenie dark mode na redmi to po prostu srebrna czern, najlepiej wziac mi a3 do reki i sprawdzic czy brakuje tej rozdzialki, bo pokona takiego redmi note 8t przy takiej baterii i procku z SOTem, najwiekszy mankament to rozdzialka mi a3 i dlatego mowie ze trzeba na wlasne oczy zobaczyc bo sa tutaj specjalisci co widza roznice na ekranie 6 calowym miedzy fhd a 2k/4k, a nawet w fhd widza piksele

 

Ale tu nikt nie chce walczyć z twoim telefonem ;) Po prostu wymieniane są jakieś opcje i propozycje. Wiadomo ze ze dark mode nie działa na ips tak jak na amoledzie. w IPS jest to tylko w zasadzie opcja kolorystyczna, gdzie na amoledzie ( z tego co rozumiem) zapalają się tylko wybrane pixele i jet to o wiele lepsze rozwiązanie. Amoled to jednak nie wszystko, każdy telefon posiada swoje wady i zalety, oraz funkcje, które mają znaczenie mniejsze, lub większe, dla każdego użytkownika indywidualnie i to indywidualna sprawa co komu bardziej potrzebne a nie walka o tytuł króla telefonu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam mi a3 ale uwazam go za ciekawy telefon ale sprawa rozdzielczosci wplynela na jego odbior co widac po cenie poczatkowej i teraz i tutaj nadchodzi puenta mojego posta - trzeba sie przekonac na wlasne oczy czy sposob korzystania nie wyklucza nizszej rozdzialki

a mowie tak bo mialem w rekach spory czas redmi5 ktory ma podobna rozdzielczosc ale inna technologie ekranu i osobiscie nie widzialem tych pikseli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oderwać się na chwilę od tematu i przejść przykładowo na inne marki telefonów. Jakieś propozycje?

 

Nic lepszego w tej cenie nie kupisz.

 

https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-smartfon-moto-z3-play-black-ak-motorola.bhtml?gclid=CjwKCAiAuqHwBRAQEiwAD-zr3dvY5B5-XNYYazfF4VJx7XciJ0p0n73myV1RQcnN8O0q1GivI3P-HxoCDqMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez wincek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pomyśleć jeszcze o asusach max pro. Bateria 5k mah, odpowiednia wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi a3 odstrasza tą małą rozdziałką jak na 2019 rok. Po za tym jak nałożę szkło ochronne na AMOLED to już nie będzie w 100% efektu.

Pozostanę chyba przy Redmi Note 8 lub 8t - jaka różnica między nimi oprócz wielkością? albo dołozyc do pro? sam już nie wiem.

Edytowane przez pawel15987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi a3 odstrasza tą małą rozdziałką jak na 2019 rok. Po za tym jak nałożę szkło ochronne na AMOLED to już nie będzie w 100% efektu.

Pozostanę chyba przy Redmi Note 8 lub 8t - jaka różnica między nimi oprócz wielkością? albo dołozyc do pro? sam już nie wiem.

 

przypomnisz sobie o tej "odstraszającej rozdziałce" jak będziesz chciał coś zrobić na zewnątrz przy słońcu na IPS :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnisz sobie o tej "odstraszającej rozdziałce" jak będziesz chciał coś zrobić na zewnątrz przy słońcu na IPS :lol2:

 

W tym rzecz, że ten amoled w mi3 oprócz niskiej rozdzielczości jest ciemny i także są problemy w słońcu. Więc te "śmieszki" to sobie zachowaj na podsumowanie dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pozostanę chyba przy Redmi Note 8 lub 8t - jaka różnica między nimi oprócz wielkością? albo dołozyc do pro? sam już nie wiem.

8T ma NFC, 8 nie ma, to wiem na pewno. (i chyba na tym się kończą różnice, mi NFC się przydaje)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...