Skocz do zawartości
Baronik

Lodówka do 3k PLN na lata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie porady w kwestii lodówki - mój obecny Liebherr będzie obchodził w marcu 15 lat stania u nas i drzwi na dole zaczynają być nieszczelne (nie "zasysają" do końca lub nie trzymają zassania) i wymiana tej całej plastikowej uszczelki to ok. 300 zł. Można by się nie bawić w to i kupić nową na raty, ale może na razie nie ma to sensu, skoro z tamtą wszystko w porządku poza tą uszczelką? Wiem, że obecnie Liebherr nie robi już takich trwałych lodówek jak lata temu, wszędzie pełno samsungów, do których absolutnie nie mam zaufania po przygodach z telefonem i telewizorem. Znalazłem fajne gabarytowo Siemensa (KG49NXI30) i dwa Bosche (KGN49MI3B i KGE49KL4P), ale opinii na ich temat mało. Nie ukrywam, że chciałbym mieć spokój na co najmniej 10 lat, ale czy to realne przy obecnym postarzaniu sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańsze spełniające wymagania. Dzisiaj sprzęty maja skrócony cykl życia.

Ja mam Siemensa KG36NXI35/02 i sobie chwalę. Do tego mam wneke w zabudowie dla lodówki, i potrzebowałem relatywnie płytkie, czyli taka która mogę dosunąć plecami do ściany oraz nie wymaga przestrzeni po bokach. No i lepiej wykonany niż odpowiednik boscha.

Uchwyty uktywe w boku drzwi. Wyświetlacz dotykowy a nie przyciski ukryte pod folią czy też kawałkiem plastiku.

Poza tym czytam teraz opinie, i negatywne dotyczą głośności. Ja mam 20m2 salon z kuchnią, gdzie często się spi i jakoś nie zauważyłem, aby była głośna. :hmm:

 

Osobiście jeśli naprawa to 300zl a nie mamy żadnych problemów z lodówka to bym naprawił. Ja zmieniłem lodówkę, gdyż naprawa mojej to połowa ceny nowej a i był to tani polar, bez nofrost itp.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli odpowiednik Bosha? To są jakieś 'siostrzane' firmy jeśli chodzi o lodówki? W kwestii wymiarów nie ma ograniczeń w żadnym z kierunków - czy to wysokość, głębokość czy szerokość. Na coś zwrócić uwagę przy wyborze? Bo teraz wszystkie są pełne no-frost i na dobrą sprawę różnią się duperelami pokroju sterowania smartfonem, które jest totalnie zbędne.

 

Osobiście jeśli naprawa to 300zl a nie mamy żadnych problemów z lodówka to bym naprawił. Ja zmieniłem lodówkę, gdyż naprawa mojej to połowa ceny nowej a i był to tani polar, bez nofrost itp.

No właśnie - ten Liebherr co mam działa dobrze, jest no-frost (na pewno nie tak nowoczesny jak te nowe, bo w końcu 15 lat ma) i wymiana tej plastikowej uszczelki dookoła drzwi w zasadzie załatwiłaby sprawę na jakiś czas.

Edytowane przez Baronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Bosch Siemens to jedno i to samo. Nie pamiętam który model boscha jest odpowiednikiem mojego, ale różnice dotyczyły rodzaju i położenia wyświetlacza oraz uchwytów, a reszta czyli wymiary, wnętrze itp identyczne, tak samo jak milion innych parametrów.

 

Edit

Co do kwestii na co zwrócić uwagę, to przejrzyj to

https://forum.pclab.pl/topic/1113324-Jaka-lod%C3%B3wka/

 

Edit

Mam mój odpowiednik u boscha

Bosch KGN36XL35

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Liebherra, mam od 10 lat i 0 problemów. Za 300 PLN kup uszczelkę i na kolejne parę lat będziesz miał spokój.

Edytowane przez Soplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...