Skocz do zawartości
retjaF

Konfiguracja biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bede składał w tym tygodniu taki zestaw: ryzen 5 3600 + rx 5700 + 2x8gb crucial balistix 3000 cl15+ fera 3. Wiem że z intelem nie ma problemów i wszystko chodzi dobrze na auto. Czy powinienem ustawiać ryzena na sztywno itp. Czy na auto nie będzie żadnych problemów?

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Włączyć profil XMP, by pamięci pracowały w swojej nominalnej prędkości.

 

2. Jak będzie za głośno to pobawić się ustawieniami, które odpowiadają za prace wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szczegolnie te modele dobrze sie kreca wiec niepowinno byc problemu zeby podniesc taktowanie do 4.5 ghz na stockowym chlodzeniu

 

Co? 4.5Ghz na Ryzenie 3600 bez problemu na stock, dobrze rozumiem? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC procka praktycznie nic nie daje, AMD wycisnął praktycznie wszystko. Co do RAMu to minimum trzeba wybrać profil XMP. Co więcej - Ballistixy mają ogromny potencjał jeśli chodzi o podkręcanie, w internecie jest masa poradników jak to zrobić. 3600CL16 powinieneś wycisnąć, "przyciaśnianie" subtimingów też pomaga, Ryzeny to lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź w sprawie ramu. A procek jak, dobrze będzie chodził na auto? Bo czytałem że kilka miesięcy temu było z tym różnie?

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek bedzie chodzil na auto zgodznie z deklarowanymi predkosciami producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek bedzie chodzil na auto zgodznie z deklarowanymi predkosciami producenta.

 

 

Nie był bym taki pewien mój chodził na auto max do 3.9 ghz a deklarowane 4.2 ni chu chu, dopiero ustawienie go na sztywno na 4.2 działa bez problemu, chodził na 4.3 z 1.35v ale po 15 min walił błędami

 

więc finalnie został na 4.2 z napięciem 1.275v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie był bym taki pewien mój chodził na auto max do 3.9 ghz a deklarowane 4.2 ni chu chu, dopiero ustawienie go na sztywno na 4.2 działa bez problemu, chodził na 4.3 z 1.35v ale po 15 min walił błędami

 

więc finalnie został na 4.2 z napięciem 1.275v

 

Kolejny, który nie rozumie, że 4.2 to tylko dla pojedynczego wątku. Po obciążeniu każdego mogło spaść poniżej 4Ghz, tym bardziej jak słabe chłodzenie i słaba płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare tygodni temu poskladałem taki zestaw na msi b450 gaming plus max i jestem mega zadowolony, xfx 5700 plus crucial sport 32gb ddr4 3000mhz.

Profil xmp ustawia mi ram na 3000mhz wiec tego nie ruszalem , ponizej ustawilem na 3200mhz i smiga aż miło. Ryzen 3600 nic nie ruszane, chodzi w grach nawet na wszystkich rdzeniach na 4.2ghz, w niektórych grach spadaja taktowania ale mniej niz 4.1ghz czy 4.075ghz nie widziałem.

Myśle ze bedziesz zadowolony , gry chodza mega. Gears 5 w 4k na ultra z hdr wyglada mega , oczywiscie trzeba ustawic docelowe 60fps wtedy chyba obniza rozdziałke by utrzymać 60fps, i daje rade utrzymac 60fps+.

Na 1080 tv ustawiam rozdzalke 140% i fps od 75 -120fps. Assassin nowy rowniez na maxa 60-90fps. Wcześniej byl intel i nvidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...