Skocz do zawartości
Cdew

Telewizor 55" do grania na PS4, ogladania Netflix'a

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

 

Potrzebuje porady w celu zakupu telewizora. Jak wyzej napisalem, TV glownie bedzie sluzyl do ogaldania Netflix'a czy zwyklej telewizji, grania na PS4 (w przyszlosci pewnie PS5). Ogladalem w sklepach kilka modeli tj. LG C9, Sony AG8, Philips 854 i kazdy z nich robi na mnie bardzo dobre wrazenie. Po przejrzeniu paru testow i tutejszego forum wychodzi mi na to, ze duzo osob poleca LG C9 (5400 PLN obecnie) ale jako ze budzet w toerii pozwala troche bardziej zaszalec to zastanawiam sie wlasnie czy nie lepiej dolozyc do takiego Philipsa 854 (7000 PLN) czy Sony AG8 (6800 PLN). Nie wiem tylko czy jako "standardowy" uzytkownik bede w stanie zauwazyc jakies znaczace roznice na korzysc drozszych modeli. Dodatkowo sporym udogodnieniem bylby sprawny SmartTV czy tam AndroidTV aby sprawnie korzystac z teleiwzora troche jak z komputera, zeby sprawdzic pogode, informacje, szybko odpalac YouTube'a itd. Obecnie uzywam jakiegos Samsunga 49" LCD (TV raczej z okolic 2010 roku - musze sprawdzic co to za model) i przesiadka na OLED'a bedzie duzym upgradem.

 

W jendym ze sklepow RTV 2ch Panow smialo polecali model TV LCD Sony XF9005 czy XG9505 zamiast "najtanszego" OLEDa twierdzac ze technologia LCD i "bebechy" sa tych LCD sa duze lepsze niz takiego LG C9. Co o tym sadzicie?

 

A moze jestescie w stanie polecic inne modele oprocz tych, ktore ja wymienilem?

 

Dzieki z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy polecają zazwyczaj to, co daje im największą prowizję, czyli resztki magazynowe i stare "sprawdzone" modele.

Ja mam tego Philipsa:

https://lowcygier.pl/sprzet-akcesoria/telewizor-philips-55oled854-12-xbox-one-s-all-digital-z-trzema-grami-za-549800-zl-w-mediamarkt/

Prędkość działania jest bardzo dobra, ambilight daje fajny efekt. Netflix, YT, HBO Go i inne tego typu aplikacje działają bez zarzutu. Jedynie Plex czasami sprawia, że filmy się zacinają, ale to może być wina samych filmów, ale dlatego, że serwer nie wyrabia czasami (mam na nim jeszcze 4-5 aktywnych wirtualek), chociaż jak miałem TV FullHD i Miboxa podłączonego przez WiFi (TV jest podpięty kablem), to nie przypominam sobie takich problemów.

Dodatkowym plusem jest też klawiatura QWERTY po drugiej stronie pilota, co mocno ułatwia wyszukiwanie czegokolwiek. Muszę sprawdzić, czy można ją wykorzystać przez CEC do wpisywania liter na konsolach, bo dopiero teraz na to wpadłem :)

No i tak. Przesiadka ze zwykłego LCD na OLED zrywa dupę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy polecają zazwyczaj to, co daje im największą prowizję, czyli resztki magazynowe i stare "sprawdzone" modele.

Ja mam tego Philipsa:

https://lowcygier.pl/sprzet-akcesoria/telewizor-philips-55oled854-12-xbox-one-s-all-digital-z-trzema-grami-za-549800-zl-w-mediamarkt/

Prędkość działania jest bardzo dobra, ambilight daje fajny efekt. Netflix, YT, HBO Go i inne tego typu aplikacje działają bez zarzutu. Jedynie Plex czasami sprawia, że filmy się zacinają, ale to może być wina samych filmów, ale dlatego, że serwer nie wyrabia czasami (mam na nim jeszcze 4-5 aktywnych wirtualek), chociaż jak miałem TV FullHD i Miboxa podłączonego przez WiFi (TV jest podpięty kablem), to nie przypominam sobie takich problemów.

Dodatkowym plusem jest też klawiatura QWERTY po drugiej stronie pilota, co mocno ułatwia wyszukiwanie czegokolwiek. Muszę sprawdzić, czy można ją wykorzystać przez CEC do wpisywania liter na konsolach, bo dopiero teraz na to wpadłem :)

No i tak. Przesiadka ze zwykłego LCD na OLED zrywa dupę :)

Najczęściej to co im daje największą prowizję łączy się z tym co jest po prostu dobrym modelem TV. A co jest nie tak z resztkami magazynowymi?

Zrywa czy nie, jeśli autor chce TV na dłużej niż 5 lat to zdecydowanie odradzałbym OLEDów.

 

Nie ma co przepłacać C9 na pewno Cię zadowoli.

Możesz ewentualnie dopłacić do gwarancji 5 lat.

Dopłacać do gwarancji która nie działa, a tym bardziej w przypadku OLEDów? Odin, znowu trzeba Ci proste rzeczy tłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheMr. Co To znaczy że gwarancja nie dziala? I czemu OLED to słabe rozwiązanie jeśli planowalbym użytkować TV dłużej niż 5 lat?

 

Sprzedawcy polecają zazwyczaj to, co daje im największą prowizję, czyli resztki magazynowe i stare "sprawdzone" modele.

Ja mam tego Philipsa:

https://lowcygier.pl/sprzet-akcesoria/telewizor-philips-55oled854-12-xbox-one-s-all-digital-z-trzema-grami-za-549800-zl-w-mediamarkt/

Prędkość działania jest bardzo dobra, ambilight daje fajny efekt. Netflix, YT, HBO Go i inne tego typu aplikacje działają bez zarzutu. Jedynie Plex czasami sprawia, że filmy się zacinają, ale to może być wina samych filmów, ale dlatego, że serwer nie wyrabia czasami (mam na nim jeszcze 4-5 aktywnych wirtualek), chociaż jak miałem TV FullHD i Miboxa podłączonego przez WiFi (TV jest podpięty kablem), to nie przypominam sobie takich problemów.

Dodatkowym plusem jest też klawiatura QWERTY po drugiej stronie pilota, co mocno ułatwia wyszukiwanie czegokolwiek. Muszę sprawdzić, czy można ją wykorzystać przez CEC do wpisywania liter na konsolach, bo dopiero teraz na to wpadłem :)

No i tak. Przesiadka ze zwykłego LCD na OLED zrywa dupę :)

Wlasnie tego Philipsa dzisiaj w jednym sklepie sprzedawca polecal. Nie do konca jara mnie ten caly system Ambilight, pewnie dopiero po jakims okresie uzytkowania moglbym nie wypowiedziec. Bardziej widze, ze irytuje mnie to niz pomaga w ogladaniu.

No i na pewno na OLEDzie wrazenia beda duzo lepsze niz na obecnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG nie wypowiedział się że czas żywotności takiej matrycy to 100 000 godzin pracy i dopiero po tym czasie poziom jasności może spaść o 50%? Czy to nie o to chodzi? Nie jestem osobą która ogląda TVN 24 pół dnia ;) oczywiście zostawienie gry na konsoli w menu pauzy czy netflixa na szukaniu zdarza mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG nie wypowiedział się że czas żywotności takiej matrycy to 100 000 godzin pracy i dopiero po tym czasie poziom jasności może spaść o 50%? Czy to nie o to chodzi? Nie jestem osobą która ogląda TVN 24 pół dnia ;) oczywiście zostawienie gry na konsoli w menu pauzy czy netflixa na szukaniu zdarza mi się.

Nie wiem jak inne, ale ten Phlilips ma bardzo agresywny wygaszacz ekranu. Po ok 30 sekundach jak wykryje, że nic się nie rusza wszystko gaśnie i po ekranie wędruje logo Philipsa, plus podobno jak jest "wyłączony" (tak naprawdę przechodzi w standby) przez ileś godzin puszcza jakiś program odświeżający matrycę.

 

TheMr.:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne, ale ten Phlilips ma bardzo agresywny wygaszacz ekranu. Po ok 30 sekundach jak wykryje, że nic się nie rusza wszystko gaśnie i po ekranie wędruje logo Philipsa, plus podobno jak jest "wyłączony" (tak naprawdę przechodzi w standby) przez ileś godzin puszcza jakiś program odświeżający matrycę.

 

TheMr.:

Oglądałem, połowę rzeczy o których "ekspert" gada można zdebunkować, nawet w pracy z niego się śmialiśmy :E

 

No wytłumacz bo lg jako jedyne wymienia te wypalone matryce.

Wymienia i nie wymienia w zależności od sprawy, wiele osób skarżyło się że im LG nie wymieniło. LG wie, że sprzedaje szajs w postaci OLEDów więc wymienia, ale kto powiedział że muszą tak robić do końca ich produkcji? Skończy im się płynność finansowa to przestaną wymieniać. Ale swoim komentarzem raczej miałeś na myśli dopłatę do gwarancji w sklepach która nie działa.

TheMr. Co To znaczy że gwarancja nie dziala? I czemu OLED to słabe rozwiązanie jeśli planowalbym użytkować TV dłużej niż 5 lat?

A no tak, że dodatkowa gwarancja sprzedawana w Media Expert, Media Markt, i innych sklepach to pic na wodę. Opcjonalne RTV Euro ma dobrą gwarancję ale nie kosztuje to 10-20% ceny telewizora tylko połowę, więc w gruncie rzeczy się nie opłaca.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, połowę rzeczy o których "ekspert" gada można zdebunkować, nawet w pracy z niego się śmialiśmy :E

Na przykład? Nie chcę być złośliwy, po prostu zastanawiam się, co tam jest kłamstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przedłużona gwarancją czy ubezpieczeniem to zobaczę co zaproponują w sklepie ewentualnie. Jakieś inne modele są warte uwagi może oprócz tego LG C9 czy Philipsa 854? Z tego co się orientuję to są niższe modele Philipsa jak 804 ale nie mogłem się doszukać różnicy między nim a 854, oczywiście poza ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład? Nie chcę być złośliwy, po prostu zastanawiam się, co tam jest kłamstwem.

Oj, zbyt dużo wymieniać żeby robić tutaj off-top, powiem jedną rzecz chociaż mógłbym odbić piłeczkę na każdy jego zarzut - premiowanie produktów wyczytywanych z kodów, bzdura. Żaden sklep nie ma tego w kodach produktu, ani z zakończeniem liczby jako mnożnikiem czy inne tego typu bzdury. Serwis premii jest aktualizowany prawie codziennie, i robią roszady przynajmniej kilka razy w miesiącu, plus szef regionu może ustalić "focus" danego sklepu na obrót, a drugiego sklepu na leżaki magazynowe i wtedy w jednym sklepie będą polecać coś innego niż w drugim, albo jest akcja sprzedajemy produkty MPM bo MPM zapłacił grubą kasę. Z reguły większość sprzętu dobrego pokrywa się z bonusami sprzedawcy, ale one są małe, najwięcej zarabia się na dodatkach i gwarancjach+ więc w sumie nie ma znaczenia co Ci wciśnie, może to być najlepszy TV w swojej cenie.

Te informacje które dostał i bazował to pewnie od słabych pracowników co popracowali 2-3 miechy, bo większość zostaje, wiele osób tam wpada w drugi próg podatkowy a to coś już znaczy ;)

 

Ale co Ty gadasz,żaden pic. Mi Neonet normalnie dał nowy tv.

Przykład anegdotyczny, grubej większości nie działa, mówi Ci to osoba która przepracowała jako sprzedawca. To tylko działa kiedy masz wykutą na pamięć sekwencje zgłoszenia usterki i wiesz co mówić albo przeczytasz ile długaśny regulamin.

 

OLED jest tanim wyjściem żeby uzyskać super efekty ale żeby TV nie pochodził dłużej niż te 5 lat. Chcesz efekty OLEDa z zachowaniem trwałości? No to patrz się na najwyższą półkę która dorównuje OLEDowi pod względem czerni, a sam Koper z HDTV ma trudności w rozróżnieniu który to LED a który OLED, ale niestety, taki TV kosztuje 2-3x więcej niż OLED. Ale za trwałość się płaci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

TheMr.:

 

Większość rzeczy, o których mówi ten człowiek to bzdury, albo system premiowania który był stosowany 5-10 lat temu.

 

 

 

 

Proszę, nie siejcie też Wy bzdur, które tu się pojawiły odnośnie tego jak działają elektromarkety i co mają nacisk pracownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za tv?

 

Też jestem ciekaw. Jedyny lcd nad którym zastanawiałbym się by brać zamiast oleda, to sony zg9. Ale on nie kosztuje 2-3x więcej tylko 10x :E. Nawet on jak to każdy sprzęt, nie jest niezniszczalny i po 2 latach może go szlag trafić :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD9 65 był dostępny za 13k swego czasu, jako ostatnie sztuki, w HDR 2k nitow, w czerni prawie nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZD9 65 był dostępny za 13k swego czasu, jako ostatnie sztuki, w HDR 2k nitow, w czerni prawie nie widać różnicy.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

:lol2:

"Jak wynika z powyższych pomiarów, ZD9 jest telewizorem LCD o fenomenalnej, momentami niemalże OLED’owej czerni. W miejscach, gdzie ciemna powierzchnia jest duża, podświetlenie wyłącza się całkowicie i uzyskujemy czerń idealną. Duża ilość stref pozwala uzyskiwać podobne wyniki nawet, gdy z ciemnymi elementami sąsiadują jasne. Przykładem tego jest scena testowa numer 2, w której dobre wyniki notują wyłączenie najlepsze telewizory LCD.

Subiektywnie do rzeczy podchodząc, myślę, że każdy będzie zachwycony czernią jaką oferuje ZD9. Przy zgaszonym świetle głębia i plastyka obrazu jest po prostu niesamowita."

Teraz widzę że wcisnela mi się dwojka zamiast jedynki, telefon :/ HDR na poziomie 1k.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku miechów mam 55" XG9505, wcześniej miałem XE9005. Nowszy model wpadł mi w ręce bo starszy się popsuł po ok 20 miesiącach i wymieniono mi na nowszy model(choć początkowo próbowano mi wcisnąć tańszy model), podświetlenie matrycy zaczęło migotać. Do nowego TV nie mam chyba żadnych zastrzeżeń, obraz bardzo ładny, menu w miarę responsywne i nie zamula. Nie mniej gdybym drugi raz wybierał TV nie wiem czy bym się na Sony zdecydował.

Gdyby ponownie miał kupić TV to chyba poszedł bym w OLEDa LG C9. Kasa praktycznie ta sama, obraz IMO ładniejszy niż w LCDkach, inputlag też bardzo niski i cena rozsądna jak na OLED. Przy większych rozmiarach niż 55" cena OLEDów zabija więc raczej pozostał bym przy LCD. Szybkością działania pewnie XG95 przewyższy C9 bo to jednak wyższa półka więc szybszy procesor a dzięki czemu tv jest bardziej responsywny ale jeśli chodzi o obraz to OLEDy jednak wygrywają niezależnie ile ulepszaczy będą miały LCDki a z menu aż tak dużo się nie korzysta więc trochę wolniejsze chyba jest do przeżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SeN81 dzięki za te opinie bo mi polecali właśnie tego LCD od Sony zamiast C9.

Dzięki Panowie za opinię i rady. Zdecyduje się na LG C9, mam nadzieję że egzemplarz będzie sprawny ;)

Edytowane przez Cdew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkością działania pewnie XG95 przewyższy C9 bo to jednak wyższa półka więc szybszy procesor a dzięki czemu tv jest bardziej responsywny ale jeśli chodzi o obraz to OLEDy jednak wygrywają niezależnie ile ulepszaczy będą miały LCDki a z menu aż tak dużo się nie korzysta więc trochę wolniejsze chyba jest do przeżycia.

 

Nie ma szybszego i sprawniej działającego systemu w TV od webOS z LG. Do tego komendy głosowe plus pilot z żyroskopem na bluetooth i poruszanie się po tym środowisku to pełna wygoda. Dodatkowo hdmi 2.1, GSync i to xg95 w tym przypadku jest tą niższą półką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez 55 calowke OLED, ale LG B8. Od paru miechów i polecam, jednak OLEDY to inny świat, zwłaszcza w ciemnych serialach itp. jak np ostatni Wiedźmin - kosmos wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szybszego i sprawniej działającego systemu w TV od webOS z LG. Do tego komendy głosowe plus pilot z żyroskopem na bluetooth i poruszanie się po tym środowisku to pełna wygoda. Dodatkowo hdmi 2.1, GSync i to xg95 w tym przypadku jest tą niższą półką.

 

Wiesz, ja mam Philipsa z Androidem, który uchodzi za zamulasty i tak naprawdę tak nie jest, ale nigdy nie wybierałbym telewizora pod kątem szybkości smartTV. Tym bardziej, że wiele pilotów od TV posiada dedykowany przycisk Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z modelem SONY 55" XG9505 ? Spotkałem się z różnymi opiniami - przeważające są takie, że obraz w tym LCD jest o wiele lepszy od OLEDów ( w cenie 5000 - 6000 PLN). Natomiast tutaj na forum czytam, że jednak polecane są modele OLED ? Mam w planie kupić jakiś TV , budżet tak do 5000 PLN. W związku z tym, że nie jestem przekonany do takich firm jak LG czy Samsung to poszukuje coś z Sony. Telewizor będzie wykorzystywany głównie do oglądania kablówki, ewentualnie przeglądanie internetu, jakiś film na DVD. Nie będzie służył jako "monitor". Interesuje mnie również, aby podczas oglądania sportu (piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, tenis ) obraz nie "smużył". piszę o tym, gdyż słyszałem opinie, że w tym Sony to właśnie może być z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Lcd lepsze od oledow? Hahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym śmiesznego? odbiór obrazu to indywidualna sprawa.

 

To raz, z dwa, że LCD mogą mieć lepszą jasność. Która w przypadku OLEDów praktycznie zatrzymała się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy lepszą wyższą jasność to w ogóle zaleta? LCDek musi mieć podświetlenie aby w ogóle cokolwiek na nim było widać, więc porównując LCDki między sobą może ma to i znaczenie, natomiast OLED świecą same z siebie więc czy potrzebna jest ima jakaś żarowa podbijająca jasność? . Można to porównywać do używania latarki w ciągu dnia. Z latarką będziesz miał więcej światła tylko czy w ciągu dnia jest ona ci potrzebna. IMO od jasności ważniejsze jest odwzorowanie kolorów i czerń a te parametry są zdecydowanie lepsze w OLEDach.A druga rzecz to jak często korzystasz z tej maksymalnej, bo to że LCDek może świecić jaśniej nie znaczy że robi to cały czas, jasności. Materiałów w HDR jest tyle co kot napłakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...