Skocz do zawartości
andrzej33113

Komputer się zawiesza, znika obraz.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ostatnio złożyłem sobie kompika do prostych gier i YouTube.

Po złożeniu nie chciał odpalać - cooler się odpalał i zaraz gasł. Przełożyłem ramy, zresetowałem bios i ruszyło.

Na nowym monitorze nie było obrazu na integrze - tak jakby wykrywało ale jednak nie - na starym monitorze po VGA ruszyło więc kupiłem GTX 1650 SUPER.

Wszystko okej - ale komputer w idle (youtube, pclab, wykop) poprostu łapie freezy, obraz zaczyna się zacinać, muzyka co 5 sekund jakby zwalnia i działą normalnie a po czasie obraz znika - monitor albo przechodzi w tryb uśpienia albo jest czarny i na kursorze jest kółeczko od ładowania...

Co zrobiłem?

- MemTest (po 6h 0 błędów)

- Na płycie głównej kondensatory w porządku, napięcia również.

- Po 1h w FurMark nic - tak samo dziś mialem sesje 6h w Apex Legends - żadnej zwiechy, tylko idle.

- 0 bad sectorów na ssd

Temperatury w porządku, jedynie co zauważyłem to dość mocno nagrzany mostek na płycie głównej - jutro spróbuje go jakoś ochłodzić..

Brakuje mi pomysłów, system 2x razy reinstalowany

Config

i5 3450

h61m-d2h-usb3

8Gb + 4Gb DDR3 1333Mhz od kingstone

spc deus m1 650w

crucial m550 128gb

gtx 1650 super

 

Stery aktualne, bios najnowszy - naprawde nie mam pomyslu... Co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj sterowniki od GPU całkowicie tak aby system działał na domyślnym sterowniku VGA. Zobacz czy jest jakaś zmiana. Jeśli problem znikł to znaczy że coś jest nie tak z GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w panelu NVidi maksymalną wydajność zamiast jakości - póki co jest okej, zauważyłem że podczas tych freezów użycie GPU (3D) skacze do 100%, a gdy spada komputer pracuje normalnie, w dzienniku zdarzeń mam informację Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...