Skocz do zawartości
Crypt

Konwersja MKV do AVI

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

 

Otóż jak się sprawa ma - mam trochę materiału video w formacie mkv. Jest tego trochę, iż postanowiłem się pobawić w jego konwersję do innego formatu, tj. avi. Zależy mi głównie na zmniejszeniu rozmiaru każdego pliku, bez utraty jakości odtwarzanego materiału. OK - jest masa różnych programów, jedne za free, inne nie. Zależy mi na czymś sprawdzonym, stosunkowo prostym w obsłudze, czymś, co mogliście używać lub używacie, a co najlepiej nie jest płatne.

 

Nie zależy mi na jakichś rozbudowanych programach 'ala' "studio". Co chcę osiągnąć - zmniejszenie rozmiaru o minimum 30% lub więcej (najlepiej więcej), brak straty na jakości (lub bardzo minimalnie).

 

Nie chcę dokupywać kolejnego dysku itd.

 

Poradźcie coś bo miejsce się kończy :)

 

Pozdr

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny używa jeszcze tego przestarzałego kontenera jakim jest avi? Bez jakiś ugly hackow to ja nie wiem czy to w ogóle obsłuży h.265/hevc. Dwa. Encoder determinuje rozmiar ,a nie pojemnik gdzie zapisujemy strumień wideo. Trzy. Zapomnij o 30% mniejszym pliku i braku straty jakości. Albo rybka ,albo pipka.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więc polecasz w temacie? Zrobić konwersje z H264 na H265?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak się sprawa ma - mam trochę materiału video w formacie mkv. Jest tego trochę, iż postanowiłem się pobawić w jego konwersję do innego formatu, tj. avi. Zależy mi głównie na zmniejszeniu rozmiaru każdego pliku, bez utraty jakości odtwarzanego materiału.

Po zmianie kontenera z mkv na avi (bez rekompresji ścieżek) pliki Ci się powinny rozrosnąć (mkv jest z tego co pamiętam jak robiłem lata temu testy, bardziej oszczędny).

 

Co więc polecasz w temacie? Zrobić konwersje z H264 na H265?

Każda rekompresja stratna jest ... stratna (wprowadzi jakieś pogorszenie jakości). Polecam nie tykać. Dopiero gdybym miał np. pliki skompresowane w mpeg2, to bym raczej poświęcił trochę jakości, ale zaoszczędził kupę miejsca konwertując do HEVC. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli mam dwa wyjścia - zostawić tak jak jest, lub zrobić konwersje, kosztem jakości. Jeśli zdecyduje się na 2 opcje, to jakiej straty mogę się spodziewać (tak procentowo, bo może będzie do przyjęcia)?

 

Jest jeszcze jedna opcja - kupić dysk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny używa jeszcze tego przestarzałego kontenera jakim jest avi?.

Wszyscy go używają. Ty też bo to kontener w skład którego wchodzą różnego rodzaju kodeki:

MPEG-1 MPEG-2 MPEG-4 ASP H.264 (MPEG-4 AVC) H.265/HEVC MJPEG

ITU-T

H.120 H.261 H.262 H.263 H.264 H.265

SMPTE

VC-1 VC-2 VC-3 VC-5

Pozostałe

Apple Video AV1 AVS Bink Video Cinepak Daala Dirac DV DVI FFV1 HuffYUV Indeo Lagarith Pixlet ProRes QuickTime RealVideo RTVideo SheerVideo Smacker Theora Thor VP3 VP6 VP7 VP8 VP9 WMV XEB YULS

To z wiki.

 

@Crypt

Jeśli zdecyduje się na 2 opcje, to jakiej straty mogę się spodziewać

Wszystko zależy od jakości tego MKV. Osobiście nic bym z tym nie robił bo na 100% materiał został już przeliczony jednym z wymienionych kodeków z kontenera avi. Na 100% została użyta kompresja stratna i nie ma sensu jeszcze raz ją "pogarszać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to zostaje jak jest. Dzięki wszystkim za pomoc, będzie trzeba zakupić nowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy go używają. Ty też bo to kontener w skład którego wchodzą różnego rodzaju kodeki:

MPEG-1 MPEG-2 MPEG-4 ASP H.264 (MPEG-4 AVC) H.265/HEVC MJPEG

ITU-T

H.120 H.261 H.262 H.263 H.264 H.265

SMPTE

VC-1 VC-2 VC-3 VC-5

Pozostałe

Apple Video AV1 AVS Bink Video Cinepak Daala Dirac DV DVI FFV1 HuffYUV Indeo Lagarith Pixlet ProRes QuickTime RealVideo RTVideo SheerVideo Smacker Theora Thor VP3 VP6 VP7 VP8 VP9 WMV XEB YULS

To z wiki.

 

@Crypt

 

Wszystko zależy od jakości tego MKV. Osobiście nic bym z tym nie robił bo na 100% materiał został już przeliczony jednym z wymienionych kodeków z kontenera avi. Na 100% została użyta kompresja stratna i nie ma sensu jeszcze raz ją "pogarszać".

 

Weź mi tu się nie kompromituj z pseudowiedzą z wiki,OK? Jak jesteś taki obeznany to zmuksuj mi strumień HEVC do AVI. No czekam mistrzuniu! Kontener AVI bez jakiś ohydnych hacków nie umożliwia stosowania klatek typu Bidirectional. Odnoszę wrażenia że ty nawet nie wiesz co to są kontenery (mkv,mp4,ts itd). Te zdanie wyraźnie mi to pokazuje

 

Ty też bo to kontener w skład którego wchodzą różnego rodzaju kodeki:

Co za bzdura! Kontener AVI ma zero wspólnego z formatem kompresji! KAPISZI?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avi to kontener. Koniec i kropka. Hevc jest w kontenerze avi. Co tu rozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK - jest masa różnych programów, jedne za free, inne nie. Zależy mi na czymś sprawdzonym, stosunkowo prostym w obsłudze
Ja używam VirtualDub (+AviSynth), ale nie jest to proste, za to jakość dużo wyższa, bo robię to dwuprzebiegowo xvid 1000-1200. W przypadku automatów (jak AVC itp) jakość jest dziadowska (a nawet wirusy pazera), przy tym samym kodeku, bitrate i 2-przebiegowo, nawet ja widzę różnicę.

 

W twoim przypadku jest dużo gorzej, bo masz duże wymagania co do jakości, co wymaga przerabiania z bardzo wysokiego bitrate na bardzo wysokie. Każda konwersja jest stratna, jednak gdy np. przerobisz mp3 64 na 64 i dalej na 64 to to usłyszysz boleśnie, zaś 320 na 320 można przerabiać masę razy. Tu tak samo bitrate 1000 na 1000 to marny pomysł.

PS. Odpowiednia odległość od TV to podstawa, nie zaś z nosem przy ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam VirtualDub (+AviSynth), ale nie jest to proste, za to jakość dużo wyższa, bo robię to dwuprzebiegowo xvid 1000-1200.

Xvid(mpeg4) kiedyś kompresowałem i miał dużo gorszą jakość od AVC (X264). Obecnie mamy już HEVC (X265), a ponadto w codec nie rzadko jest 9 stopni jakości kompresji (poza bitrate) i różnica między np. 10 Mbit/s na jakości 1 a 10 Mbit/s na jakości 9 jest ogromna (ten sam materiał video). Dodatkowo z tego co widziałęm jak ktos kompresuje przy pomocy GPU to też jakość jest gorsza przy tym samym bitrate. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

 

Otóż jak się sprawa ma - mam trochę materiału video w formacie mkv. Jest tego trochę, iż postanowiłem się pobawić w jego konwersję do innego formatu, tj. avi. Zależy mi głównie na zmniejszeniu rozmiaru każdego pliku, bez utraty jakości odtwarzanego materiału. OK - jest masa różnych programów, jedne za free, inne nie. Zależy mi na czymś sprawdzonym, stosunkowo prostym w obsłudze, czymś, co mogliście używać lub używacie, a co najlepiej nie jest płatne.

 

Nie zależy mi na jakichś rozbudowanych programach 'ala' "studio". Co chcę osiągnąć - zmniejszenie rozmiaru o minimum 30% lub więcej (najlepiej więcej), brak straty na jakości (lub bardzo minimalnie).

 

Nie chcę dokupywać kolejnego dysku itd.

 

Poradźcie coś bo miejsce się kończy :)

 

Pozdr

 

Konwersja na AVI czyli jak się domyślam na XVID jest bez sensu. Poleci na łeb jakość a pliki będą większe. Nie wiem też jaki masz materiał źródłowy, stopień kompresji czy rozdzielczość. Czasem nie opłaca się już mocniej kompresować. Z darmowych programów polecam HANDBRAKE i pozostanie przy X264 lub X265.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xvid(mpeg4) kiedyś kompresowałem i miał dużo gorszą jakość od AVC (X264)
Dla mnie bez różnicy.

 

A najważniejsza jest KOMPATYBILNOŚĆ. Wybieram to co mogę obejrzeć na PS3 i tylko po to robię konwersję, mógłbym obejrzeć na samym TV, ale to strasznie niewygodne. A jeśli komuś nie pasuje xvid to ma kupę innych kodeków do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez różnicy.

 

A najważniejsza jest KOMPATYBILNOŚĆ. Wybieram to co mogę obejrzeć na PS3 i tylko po to robię konwersję, mógłbym obejrzeć na samym TV, ale to strasznie niewygodne. A jeśli komuś nie pasuje xvid to ma kupę innych kodeków do wyboru.

W takim razie cała zabawa z konwersją (xvid->xvid) jest pozbawiona całkowicie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...