Skocz do zawartości
Filip112

Ryzen 5 3600 vs i5-9400F

Rekomendowane odpowiedzi

bez sens totalny kupowac 3600X. Doplacac 200 zl zeby zyskac...chlodzenie i 200 mhz wiecej ktore da moze 1 fps. Lepiej kupic 3600 i fortisa 3. Korzystniej i taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przykład

 

 

I co niby na tym przykładzie udowadniasz? Że z szybkimi memami 9400 szybszy, a w relacji cena/wydajność się nie opłaca? Tym bardziej z droższą płytą główną?

 

I co na drugim przykładzie? Że to 3600 konkuruje z 9600 co sam napisałem?

 

Tak jest i koniec

 

Cost_2.png

 

Nieopłacalne. 6 wątków, brak ciekawej modernizacji i tylko jakaś tam mała przewaga w niektórych grach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kogo ty tutaj chcesz czarować i zakrzywiać rzeczywistość, odniosłeś sie do 2600 vs 9400, a malo tego 9400 jest w większości gier porównywalnie wydajny jak 3600 a do tego tańszy chyba wiec nawet mi ciebie nie szkoda bo tacy sami się wykolejają na własnych bzdurach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

a malo tego 9400 jest w większości gier porównywalnie wydajny jak 3600 a do tego tańszy chyba wiec nawet mi ciebie nie szkoda bo tacy sami się wykolejają na własnych bzdurach

 

Coo? :hmm: Jak może być i5 9400 wydajniejszy od Ryzena 5 3600 jak nawet AMD ma teraz wydajniejsze ipc od Intela? Chyba, że chodziło ci o Ryzena 5 2600 i się pomyliłeś.

 

A tak kończąc wasze wojenki. W zestawieniu tych dwóch procesorów Ryzen 5 3600 będzie dużo wydajniejszym i lepszym wyborem.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400 jest w większości gier porównywalnie wydajny jak 3600

9600k jest porównywalny do R5 3600 a nie 9400f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie znaczy ze 9400 dzieli jakaś przepaść do 3600 bo są tytuły gdzie jada równo a sa tez takie gdzie brakuje mu kilka procent co w skali powiedzmy 80 fps generuje sześc siedem FPS mniej, no i posiadacz intela nie musi się martwic ze jutro* jego cep stopnieje na cenie o 50% w sklepach, a z tego co przeglądałem to 9400 jest o jakiś dwie paczki tańszy od 3600, moim zdaniem doplata do 3600 i powiązane z tym problemy typu jaka płytę wybrać by nie było problemów z Biosami/VRM/czy nawet Boostem który najwidoczniej jest tez uwarunkowany od płyty głównej, krótko mówiąc ta cala historia AMD to jak grzebanie kijem w mrowisku :lol2:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problemy to były miesiące temu, żyjesz w epoce kamienia łupanego jeszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie znaczy ze 9400 dzieli jakaś przepaść do 3600 bo są tytuły gdzie jada równo a sa tez takie gdzie brakuje mu kilka procent co w skali powiedzmy 80 fps generuje sześc siedem FPS mniej

To samo można napisać o relacjach R5 2600 vs i5 9400f.

 

no i posiadacz intela nie musi się martwic ze jutro* jego cep stopnieje na cenie o 50%

Posiadacz Intela ma inne zmartwienie, "jutro" braknie mu wątków... już brakuje np. w mulit Battlefield 5, który zarzyna te 6 wątków ;)

 

moim zdaniem doplata do 3600 i powiązane z tym problemy typu jaka płytę wybrać by nie było problemów z Biosami/VRM/czy nawet Boostem który najwidoczniej jest tez uwarunkowany od płyty głównej, krótko mówiąc ta cala historia AMD to jak grzebanie kijem w mrowisku :lol2:

Ja od samego początku jadę na budżetowej konstrukcji B450M DS3H i nie miałem z tą płytą żadnych problemów. Wszystko działa stabilnie, bez przegrzewania, bez problemów, ram poszedł wysoko, boost w grach stabilny 4100-4200Mhz i to wszystko za całe 279zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz napinać tak tego wiatraka, na poprzedniej stronie wkleiłem kilka pixow z labowkiej produkcji i jakoś taki 2600 to gubi się gdzieś na końcu tabelek, a 9400 trzyma się blisko 3600 a jak już mnie cytujesz to znaczy ze nie dopuszczasz innej treści jak twoja, czyli czas może otworzyć oczy bo taki tani 9400 siedzi ci na plecach.... EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poprzedniej stronie wkleiłem kilka pixow z labowkiej produkcji i jakoś taki 2600 to gubi się gdzieś na końcu tabelek, a 9400 trzyma się blisko 3600

Wyciągasz wnioski na podstawie jednego testu? Przeanalizuj więcej materiałów niż tylko ten jeden.

Masz mnóstwo porównań tych procesorów i sytuacja jest analogiczna do tego co wcześniej opisałeś. R5 2600 jest blisko i5 9400f, potrafi z nim przegrać, uzyskać podobną wydajność a czasem nawet wygrać. Na pewno sytuacja R5 2600 na tle i5 9400f jest dużo lepsza z perspektywy większej ilości wątków, które zaczynają się przydawać.

 

a 9400 trzyma się blisko 3600 a jak już mnie cytujesz to znaczy ze nie dopuszczasz innej treści jak twoja, czyli czas może otworzyć oczy bo taki tani 9400 siedzi ci na plecach.... EOT

Tak się składa, że mam i5 9600k w drugim pc i wiem jak wypada zestawienie z R5 3600. To jest ta sama wydajność +/- w zależności od testowanej produkcji. Można wybrać gry, starsze wydajnościowo uzależnione od pojedynczego wątku bez optymalizacji dla architektury Ryzen i tam i5 9600k wygrywa ale można również zestawić produkcje mocno siedzące na wielowątkowości i sytuacja się zmienia. Dla porównania w takim Battlefield 5 multi, które dużo ogrywam na mapie Operacja Podziemie CQ 64osoby i5 9600K@4.7Ghz nie jest w stanie utrzymać wydajności na poziomie 120kl/s a R5 3600@ 4.2Ghz trzyma sztywne 144kl/s. 9600k ma wszystkie wątki w 100% obciążone i notuje spadki a R5 3600 ma obciążenie w granicach 75-85%.

 

Zobacz sobie jak wygląda obciążenie i5 9600k na mapie o której wspomniałem. W momencie gdy dobija do 100% następuje spadek wydajności a przy na prawdę sporej zadymie jest mocne szarpnięcie.

https://www.youtube.com/watch?v=w3NG0Shqwak

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraz sie ale 2600 to odpad a nie procesor i naprawdę nie musisz sie spinać bo 9400 go objeżdża jak chce kiedy chce na jednym pinie czy nawet leżąc obok socketu i patrz jak blisko jest za 3600, z punktu widzenia redakcji Pclab i ich testów wychodzi na to ze jesteś w błędzie, w sumie to nie obchodzi mnie czy twój cep jest lepszy czy gorszy zaintrygował mnie tylko twój wpis który jak się okazuje to taki Troll był bo fakty przemawiają same za siebie, nie jest mi na rękę sprzeczać się o Fakt dokonany a jeżeli masz wątpliwości to zwróć się do Labowskiego Testera niech zrobi tabelki tak by tobie pasowały, a zapomniałeś juz jak i5 8th i kebaby objeżdżały ryzeny 1xxx i 2xxx :lol2: no chyba zapomniałeś, a ze z biegiem czasu wszystkie cepy przestają się podkręcać w tabelkach to tez już wiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Chłopie ja swoje zdanie opieram nie na jednym teście tylko na kilkunastu.

Jeżeli w 12 testach wychodzi że są to porównywalne procesory z lekkim wskazaniem dla i5 9400f a na pclabie jest pogrom to mam się sugerować tym jednym testem?

Nie mam nic do testu na Pclabie więc daruj swoje denne wywody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu chłop to twój sąsiad i nie musisz mi przytaczać gdzie mam szukać tabelek, po prostu 2600 to cienias, 3600 daje rade ale 9400 nie można lekceważyć bo nie jest daleko od 3600 jak ty tego nie rozumiesz to chyba pomyliłeś pojęcia, albo może zmień przeglądarkę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy PCLaba, gdzie dwa niemal takie same proce (np. R5 2600/2600X) potrafi dzielić po OC ~2% na zegarze, a jeden okazuje się 10% szybszy od drugiego, gdzie notorycznie testuje się na limicie GPU, gdzie w BFV jednym kartom się włącza FFR a innym nie, co ma na bardzo duże znaczenie dla wydajności, jako dowód na cokolwiek? Dobre sobie :lol2: Ryzen 5 3600 spokojnie potrafi dołożyć Core i5-9400F mniej więcej 15-20% w grach, które lubią dużo wątków, jak Asasyny czy Watch Dogs 2, i to jest fakt. A to, że w testach PCLaba tego nie zobaczysz bo limit GPU, niczego nie zmienia ;) Patrząc na tutejsze testy, to wychodzi, że kręcony Core i9-9900K jest w Assassin's Creed: Origins ledwie 9% szybszy od Core i5-9400F. I w tej sytuacji co, Core i9-9900K kupują tylko idioci? No nie bardzo :E Wracając do Core i5-9400F vs Ryzen 5 3600, jak najbardziej rację ma DjXbeat, że samą selekcją gier można bardzo mocno zmienić obraz tego pojedynku, ale w mojej opinii dopłata do proca AMD to dobra inwestycja. Co do Ryzena 5 2600, to nierówny i niezbyt dobry do grania model i na pewno bym go nie polecił zamiast Intela. Tym bardziej, że cenowo nie ma dużej różnicy i ja tam u siebie jakoś nie widziałem żadnego stutteru przy 6 wątkach 8:E

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadacz Intela ma inne zmartwienie, "jutro" braknie mu wątków... już brakuje np. w mulit Battlefield 5, który zarzyna te 6 wątków ;)

 

 

Ma jeszcze jedno zmartwienie,"jutro" może usłyszeć że jego procek to jednak ementaler a nie gouda :E

 

Nie no Panowie, żartowałem, na serowarstwie to ja się nie znam.. nie róbmy kolorowych wojen znów :D

tomcug wszystko ładnie spiął klamrą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraz sie ale 2600 to odpad a nie procesor i naprawdę nie musisz sie spinać bo 9400 go objeżdża jak chce kiedy chce na jednym pinie czy nawet leżąc obok socketu i patrz jak blisko jest za 3600, z punktu widzenia redakcji Pclab i ich testów wychodzi na to ze jesteś w błędzie, w sumie to nie obchodzi mnie czy twój cep jest lepszy czy gorszy zaintrygował mnie tylko twój wpis który jak się okazuje to taki Troll był bo fakty przemawiają same za siebie, nie jest mi na rękę sprzeczać się o Fakt dokonany a jeżeli masz wątpliwości to zwróć się do Labowskiego Testera niech zrobi tabelki tak by tobie pasowały, a zapomniałeś juz jak i5 8th i kebaby objeżdżały ryzeny 1xxx i 2xxx :lol2: no chyba zapomniałeś, a ze z biegiem czasu wszystkie cepy przestają się podkręcać w tabelkach to tez już wiemy

na kiepskich ramach i słabym OC proca, znajdź mi proszę test i5 9400f objeżdżający ten wynik (jak chce i kiedy chce) test zrobiony nie przypadkowo na niższej rozdzielczości, żeby wykluczyć hamowanie przez gpu

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo :lol2:

tak bylo na Premiere i oczywiscie zeby byly Bonusy to krecili tez RAM co by podkreslic wydajnosc

nv_aco.png

 

a tak było już na Premierę ryza serii 3, czyli nie było sensu kręcić 9400 bo 3600 słabo by wyglądał prawda, i jak możecie się z moja opinia nie zgodzić jak macie czarno na białym, tam gdzie jest Promo widać to az za dobrze

 

nv_aco.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ty mi jakieś słupki pokazujesz? znajdź mi na yt test z tej gry na i5 9400f, (wbudowany bench, żeby było w takich samych warunkach robione), możesz i w 800x600, co prawda w 1366x768 mam 110 i to już u mnie max, ale mi wystarczy jak mi pokażesz, jak w tym teście i5 9400f objeżdża r5 2600 :lol2:

i chodzi mi o test procesora przy minimalnych ustawieniach graficznych, a nie jakieś fanaberie na ultra wysokich robione

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak było już na Premierę ryza serii 3, czyli nie było sensu kręcić 9400 bo 3600 słabo by wyglądał prawda, i jak możecie się z moja opinia nie zgodzić jak macie czarno na białym, tam gdzie jest Promo widać to az za dobrze

Jakby dorzucili wynik przy podkręconych ramach, to nie tylko 3600 by słabo wyglądał, ale Core i7-8700K oraz i7-9700K również. Ale Ty oczywiście widzisz tylko jedną stronę tematu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo :lol2:

No nie bardzo bo to są wyniki z Origins a nie Odyssey ;)

Swoją drogą Tomcug dokładnie opisał relacje i5 9400f do R5 3600 jak i samego R5 2600.

Co do twojej wypowiedzi dodam tylko tyle, że ułamek procenta osób pakuje się w i5 9400f z płytą do możliwości oc pamięci ram. 99% osób wybierających i5 9400f buduje platformę na płytach z chipsetem H310/B360/H370 czyli z góry są skazani na brak jakiegokolwiek oc. Jakiś miesiąc temu składałem zestaw dla klienta - i5 9400f + MSI Z390 Gaming Plus + Patriot Viper Steel 4400Mhz cl19 i trochę zaskoczyło mnie takie zestawienie. Na pytanie czemu taka konfiguracja dostałem odpowiedź, że docelowo trafi i7 9700k jak stanieje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie znaczy ze 9400 dzieli jakaś przepaść do 3600 bo są tytuły gdzie jada równo a sa tez takie gdzie brakuje mu kilka procent co w skali powiedzmy 80 fps generuje sześc siedem FPS mniej, no i posiadacz intela nie musi się martwic ze jutro* jego cep stopnieje na cenie o 50% w sklepach, a z tego co przeglądałem to 9400 jest o jakiś dwie paczki tańszy od 3600, moim zdaniem doplata do 3600 i powiązane z tym problemy typu jaka płytę wybrać by nie było problemów z Biosami/VRM/czy nawet Boostem który najwidoczniej jest tez uwarunkowany od płyty głównej, krótko mówiąc ta cala historia AMD to jak grzebanie kijem w mrowisku :lol2:

 

Wać Pan takie banialuki wypisujesz, normalnie ręce opadają ... Zobaczymy jak ceny "starych" Inteli polecą na pysk po "premierze" i10xxx . Ale to chyba dobrze... :Up_to_s:

Z tych dwóch brałbym R3600 fakt, trochę droższy ale "wystarczy na dłużej" :E 6/12 vs 6/6

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo bo to są wyniki z Origins a nie Odyssey ;)

Swoją drogą Tomcug dokładnie opisał relacje i5 9400f do R5 3600 jak i samego R5 2600.

Co do twojej wypowiedzi dodam tylko tyle, że ułamek procenta osób pakuje się w i5 9400f z płytą do możliwości oc pamięci ram. 99% osób wybierających i5 9400f buduje platformę na płytach z chipsetem H310/B360/H370 czyli z góry są skazani na brak jakiegokolwiek oc. Jakiś miesiąc temu składałem zestaw dla klienta - i5 9400f + MSI Z390 Gaming Plus + Patriot Viper Steel 4400Mhz cl19 i trochę zaskoczyło mnie takie zestawienie. Na pytanie czemu taka konfiguracja dostałem odpowiedź, że docelowo trafi i7 9700k jak stanieje :E

nv_aco2.png

powiem ci ze opinia tomcug to tak jak byś zaczerpną opinie z portalu Krzak "powiedział to co zobaczył ale nie wie dla czego" , po tych wszystkich bojach przez lata i odpychanie się od coraz to dziwniejszych treści z każdej strony " bo u mnie działa to lepiej" bo na moich testach jest więcej FPS" , "boja zrobiłem poprawne testy itd" po prostu lepsze zło to przytoczyć testy z Laba a wedle tych testów mimo iż tez nie są idealne to taki 9400 na szybkim ramie to objeżdża 2600 jak chce i trzyma się blisko 3600 i takie są Fakty a to czy jakiś Nie-ogar będzie podważał autorytet PcLab czy tez nie mało mnie obchodzi, Pclab opublikował swoje wyniki a jak komuś to nie na rękę to niech dochodzi swoich praw na własną rękę a nie na Forum,

 

możecie sie tu pocić do woli i dopiero jak Lab zmieni wykresy na wasza korzyść to nie będę miał problemu by napisać ze 2600 jest szybki [ale nie jest szybszy od i5 bo swego czasu ostro testowaliśmy właśnie CFG ryza vs Intel i Ryz kosztował mniej ale i tez mniej oferował i taki był stan i od tamtej pory nie śledziłem tego tematu ale myślę i widząc wykresy nic się nie zmieniło.

 

i widzę ze znowu wyjazdy dziwnej treści robicie typu "opłacalność" zakupu,

kij mnie to obchodzi czy cepy będą opłacalne czy tez nie, ważne ze jest tańszy i wydajniejszy w grach, to ze ktoś zamierza dziś okroić budżet na maxa nawet z FPSow malo mnie interesuje tak jak wcale mnie nie interesują dalsze plany zainteresowanych stron, a tak jak w przypadku Intela tak tez u AMD tanie płyty maja swoje niedogodności, na tych jeszcze gorszych płytach AMD funkcje BIOSU pocięte nożyczkami a i tak nie wszystko się zmieściło :lol2:, u Intel wszystko poniżej Z to tak naprawdę słaba płyta,

 

już to skomentowałem tak:

9400 nie można lekceważyć bo nie jest daleko od 3600

 

i nigdzie nie napisałem ze lepiej kupić 9400 bo widać ze tu często są mylone pojęcia i wystarczy tylko zwrot Intel a rebelia alokuje to jako Do Ataku !!! :lol2:

 

 

9400F to konkuruje z 2600 z dobrym RAM, a nie z 3600.

no i jak wedle tabeli pogodzić Fakt X z nieogarem Y :lol2:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nv_aco2.png

 

I niby co ten test udowadnia, jak po primo

 

- 9400 dostał MEM 3600Mhz, a 2600 tylko 3200 i wuj wie jakie timingi obu?

- do 9400 + MEM 3600Mhz + płyta Z = wychodzi drożej i się nie opłaca?

 

WTF?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumuje te wypociny VSS na temat takiej super wyższości i5 9400f nad r5 2600 w ten sposób

AC Odyssey 9400f

AC Odyssey r5 2600

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...