Skocz do zawartości
Filip112

Ryzen 5 3600 vs i5-9400F

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię się wykłócać z fanbojami. W szczególności że nie masz argumentów (9400 jest na zamkniętej podstawce, jest dziurawy, nadaje się co najwyżej do gier a jest bardzo drogi). Powiem Ci tak kolego. Rynek mówi baj baj intelow.

 

 

raczej widać kto się zachowuje jak fanboy :P chcesz powiedzieć "baj baj intel" a potem płakać że ceny amd wzrosną kilkukrotnie ? chyba wiesz że amd teraz stara się mieć przystępnie cenowo procesory ale gdyby intel upadł to chyba wiesz co by się stało

dziwna jest ta wojna chcesz pokazać się że ty masz amd kto ma intela już koniec gier dla niego najlepiej niech przestanie istnieć ? powinniśmy być wdzięczni każdemu kto ma procesor jakiegoś rywala dzięki temu rośnie konkurencja mniejsze ceny procesorów większy postęp technologiczny co jak nowa seria intela okaże się mega ultra szybka wiecej fps w grach kupisz i będziesz pisał "ee amd nie ma sensu baj baj" nie wiem ile masz lat ale twoje zachowanie myślę ze jest trochę dziecinne coś w stylu "kolega ma inną zabawkę niż ja jego zabawka jest głupia moja jest najlepsza jego do niczego się nie nadaję"....

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No. Intel is not recommending that users disable Intel® Hyper-Threading Technology (Intel® HT Technology). It’s important to understand that doing so does not alone provide protection against MDS, and may impact workload performance or resource utilization that can vary depending on the workload.

I tyle w temacie z punktu widzenia użytkownika domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej widać kto się zachowuje jak fanboy :P chcesz powiedzieć "baj baj intel" a potem płakać że ceny amd wzrosną kilkukrotnie ? chyba wiesz że amd teraz stara się mieć przystępnie cenowo procesory ale gdyby intel upadł to chyba wiesz co by się stało

dziwna jest ta wojna chcesz pokazać się że ty masz amd kto ma intela już koniec gier dla niego najlepiej niech przestanie istnieć ? powinniśmy być wdzięczni każdemu kto ma procesor jakiegoś rywala dzięki temu rośnie konkurencja mniejsze ceny procesorów większy postęp technologiczny co jak nowa seria intela okaże się mega ultra szybka wiecej fps w grach kupisz i będziesz pisał "ee amd nie ma sensu baj baj" nie wiem ile masz lat ale twoje zachowanie myślę ze jest trochę dziecinne coś w stylu "kolega ma inną zabawkę niż ja jego zabawka jest głupia moja jest najlepsza jego do niczego się nie nadaję"....

Ja tylko mówię że dla kogoś kto chce kupić nowe to AM4 będzie często bardziej opłacalne niż intelowskie cepy. To pokazuje rynek. Ja nikomu nie nakazuję sprzedać intela. Miałem i5 8400 bo to był przez chwilę bardzo opłacalny procesor i jeszcze go sprzedałem 150zl wiecej niz kupiłem. Dzisiaj aytuacja jest inna. 9400f do moich zastosowan to gniot ktorego polozy ryzen 1600. Przede wszystkim nie gram. Bikomu nie biję do tego co ma. Rynek pokazuje że ludzie wybierają AMD. Ja znienawidziłem intela po tym jak po softwareowym załataniu bugow sprzetowychh w serwerach spadła wydajność o połowę. Sam kupiłem ryzena i ostatnie procesory które miałem to były same amdki. Nie tęaknię za intelem w ogóle. Można prawić swoje mądrości. Każda ze stron ma jakieś tam argumenty ale rynek mówi jedno. AMD jest najczęściwj wybieraną opcją na rynku CPU. Teraz niechch intel goni. Na pewno 9400f to nie jest procesor co zatamuje upływ klientów. Taki jeszcze nie nadszedł. A zapowiedzi są takie że kolejny gen intela na kolejnej niekompatybilnej podstawce i tak wyjdzie z dziurami sprzętowymi które klepia od czasu sandy bridge. Także 5%fps więcej w grach to nie jest najważniejsze dla ludzi co pokazuja statystyki.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię że dla kogoś kto chce kupić nowe to AM4 będzie często bardziej opłacalne niż intelowskie cepy

dalej nie czytałem trochę błędów jest może przeczytaj początek tematu gdzie jest mowa o grach :P i5 według intela nie nadaje się do programów lub zastosowań innych niż gry na chwilę obecną ryzen są bardziej przystępne cenowo ale jak ktoś kupi "intelowski cepy" to też pogra z tego co widzę sprzedaż jest podobna już niech cie nie ponosi że nagle amd jest najczęściej wybierany

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 1600 to potrafi dostać wciry od i3 9100F w najnowszych grach z końca 2019 chociażby Star Wars Jedi Fallen Order

jego przewagę widać w kilku grach z 2018 roku ...

https://www.youtube.com/watch?v=CLyg2oIBwdo

nie ma to jak wtopić 100 na procku :E

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle w temacie z punktu widzenia użytkownika domowego.

 

Ja mam nadzieję, że się z letargu i przestaną uprawiać sery.

 

Czerwoni też mają za uszami. I kilka niedoróbek.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

VSSa można poprosić o taki test, może by się dał namówić? Jak u niego nie pójdzie 244FPS to pewnie nigdzie nie pójdzie.

 

 

 

sztuczny limit na 3 paczki,i sporadycznie są obsuwy na 250, ale czy w każdym zakamarku???, trzeba by było polatać po mapie albo mapach bo wydaje mi sie ze jest ich kilka :hmm:

c2i4x9jf.jpg

 

nastepna rozgrywka i wyciag z Frapsa

2020-01-15 20:42:04 - R5Apex

Frames: 104804 - Time: 351953ms - Avg: 297.778 - Min: 230 - Max: 301

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy zwycięzcę do FHD 240Hz/FPS :D

 

Tylko sprzęt taki nie w kij dmuchaj :D

Nie ma gadania, tutaj intel jest lepszy a nie nędzne 3600 lub 8400 ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sprzęt nie do dmuchania kija :P

4k

2020-01-15 21:36:09 - R5Apex

Frames: 40906 - Time: 239719ms - Avg: 170.641 - Min: 110 - Max: 275

 

qgc6nauq.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4K można by już atakować w Apexie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grasz w Apexa na ultra? Textury można wrzucić na maxa a FPS i tak się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K ale detale chyba na najniższe, bo wygląda to jak kupa.

No fakt , teksturki to byś mógł wrzucić na maxa ;), chyba dużego spadku wydajności nie będzie ?

BTW Jeśli komuś w tej grze zależy na każdym FPS i ms opóźnienia to i5 9400F niestety wygrywa z 5 3600 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sprzęt nie do dmuchania kija :P

4k

2020-01-15 21:36:09 - R5Apex

Frames: 40906 - Time: 239719ms - Avg: 170.641 - Min: 110 - Max: 275

 

qgc6nauq.jpg

 

Na 4k szacun ogromny , taka ilość fps . Ja na symulacji 1440p i praktycznie minimalne ustawienia i mam dropy do około 100fps w pewnych miejscach, a tak to trzyma poniżej 200 przez większość gry . Wiec na 4k u mnie, mozna pomarzyć o 144fps . Na Full hd z ciekawości odblokuje fpsy i zobaczę jak to sie ułoży, ale średni fps mi wyliczy poniżej 250 :) . Jeszcze zależy, gdzie wyląduje. Jak w miastkach to chrupią fps poniżej 200 , na otwartych przestrzeniach pod 300 dobija. Ale i tak jak na kompa 2 półki niżej, nie mam tragedii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grasz w Apexa na ultra? Textury można wrzucić na maxa a FPS i tak się nie zmieni.

 

Tak gram na ultra, tyle że na 1440p (bo różnicy między tym a 4k nie widzę) i lepiej to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 55" nie ma różnicy między 4K a WQHD skalowalnym ?

 

W 4K to 1080ti w Apexie też kiepski setup.. AA też używasz na WQHD? Bo na ultra to jest standardzie, nie?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiony. Fps monitor co 3min robi nowe pomiary fps , stąd też zmienna w fps low .

Wrzucam z różnych lokacji :

 

9558874e3b198bac.jpg

 

7493cb5a58c33f87.jpg

 

27d9de0cc35372e3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K ale detale chyba na najniższe, bo wygląda to jak kupa.

nikogo raczej nie beda obchodzic twoje wywody, test mial byc na Low i taki jest, a jak chcesz na ultra to za stowke zrobie ci na ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ultra pewnie by się coś znalazło w 4K do Apexa na sieci. Mnie najbardziej interesuje LOW w 4k bo to jest punkt wyjścia do stabilnego 120FPS w Grze Multiplayer First Person Shooter. Roślinność na zero. Cienie na zero. Teren na zero. Efekty śmietników na zero. Inaczej jesteś trup zanim wyladujesz. To nie wiedźmin :D

 

Nadmiar mocy można oddać ewentualnie na rozmaz AA jak ktoś lubi, ale to utrudnia walkę i lokalizację celów na dystans.

 

Textury i ich filtrowanie ma praktycznie zerowy impakt na wydajność.

 

 

 

48" OLED plus karta 2080ti lub następca identycznej wydajności ( tylko z HDMI 2.1 lub Integra z HDMI 2.1 jako wyjście sygnalu a render z dedyka ). To moja wizja. Mój plan. I widzę, że jest realnie do spełnienia. Dla mnie bomba, której na próżno szukać w internetach, bo każdy psychol wali ULTRA ustawienia które nic mi nie mówią o realnej potrzebie jaka posiadam.

 

Dzięki VSS. Dobra robota.

 

Ps. 240Hz jak widać w FHD też spokojnie do ogarnięcia (tylko nie na procach tytułu tematu), ale ja i tak idę inną drogą.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja gram tylko z 3 rzeczami na wyżej niż niskie , reszta to minimum , mam ustawione smaa, 4gb vram i jeszcze jedna opcja na srednie detale , bardzo fajnie mi się tak gra . Lock na 220fps przewaznie mam , nieraz blokuje na 180 , zależnie od dnia . Po pracy zobacze na procku 4.35ghz i mniej więcej przejdę podobną trasą jak w tym pomiarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma roznicy gdzie, wystarczy puscic frapsa i cisnac przez 3/4 mapy w kierunku cektrum przy tym na pewno beda szybkie akcje pojedynkowania i to juz daje obraz na co mozna liczyc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się pobawić tym frapsem . W cs go grywasz ? Pewnie taki nastaw piękną robotę robi, i w fullhd pod 500fps można liczyć stałych na mm :P .

U mnie tak cs go wygląda na fullhd + niskie, tylko filtrowania na x2 mam ustawione, aa off

 

 

3b8310b62982e35f.jpg

 

 

Jeszcze przydało by się wyczyścić system z zbędnych apek , bo po formacie nic nie robiłem, a ogólnie mam około 140 procesów aktywnych w tle , wcześniej miałem procka padline , to system był posprzątany, a teraz to w sumie trafił się dobry silikon i jakoś brak chęci do zabawy w optymalizacje :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja gram tylko z 3 rzeczami na wyżej niż niskie , reszta to minimum , mam ustawione smaa, 4gb vram i jeszcze jedna opcja na srednie detale , bardzo fajnie mi się tak gra . Lock na 220fps przewaznie mam , nieraz blokuje na 180 , zależnie od dnia . Po pracy zobacze na procku 4.35ghz i mniej więcej przejdę podobną trasą jak w tym pomiarze

Dlaczego tylko 4GB? Przecież to jest tylko bufor na tekstury i nie wpływa na wydajność. Ile masz zajętrgo vramu podczas grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo raczej nie beda obchodzic twoje wywody, test mial byc na Low i taki jest, a jak chcesz na ultra to za stowke zrobie ci na ultra

 

Nie no dla testu ok, ale serio gracie tak na karcie za 5k? Przecież to wygląda jak gierka na telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież VSS w to nawet nie gra :D

A czemu tak a nie inaczej już było 2 razy napisane. Sprawdź i nie zadawajcie tych durnych pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...