Skocz do zawartości
Mazurkowy

Telefon do 1200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym roku :)

 

Przymierzam się do wymiany mojego telefonu Xiaomi Redmi 4A na nowy, w kwocie do 1200 zł (max 1500, jeżeli będzie warto dołożyć). Nie mam jakiś wysokich wymagań, zależy mi na:

- szybkości działania,

- płynności,

- dobrym audio,

- znośnym aparacie,

- NFC (akurat na tym zależy mi najmniej, ale kiedyś może się przydać)

 

Przejrzałem trochę Internetu i znalazłem:

- Xiaomi Redmi Note 8 PRO (6/64)

- ASUS Zenfone 5Z (6/64)

czyli nie za dużo...

 

Czy w cenie do 1200 zł są jeszcze jakieś ciekawe modele? Czy do 1500 znajdzie się coś, do czego warto dopłacić?

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów w 2020 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5z bdb opcja.

 

+1

 

Note 8 Pro ma gówniane audio.

 

Jak gdzieś dorwiesz jeszcze to Oppo Reno Z.

 

Gdzieś na boku możesz jeszcze zobaczyć Oppo A9 2020. Jak rozdzielczość nie przeszkadza to wszystkie punkty spełnia, prywatnie celowałbym w Reno Z lub Zenphone 5Z

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na boku możesz jeszcze zobaczyć Oppo A9 2020. Jak rozdzielczość nie przeszkadza to wszystkie punkty spełnia, prywatnie celowałbym w Reno Z lub Zenphone 5Z

 

Oppo A9 2020 odpada ze względu na rozdzielczość.

 

Jakieś inne propozycje, czy do 1200/1500 nie ma godnego uwagi telefonu?

 

Jeśli nie ma, to czy są jakieś duże różnice między Reno Z, a Zenphone 5Z (ASUS jest jednak trochę starszy - czy to też problem?)? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 8.1 w MM za 1100zl

 

Edit

@up

Te dostępne tylko w salonach to najczęściej pokazowki i po kilka szt na niektóre markety. Szukać jak najbardziej warto, p20 audio ma średnie, ale reszta bdb.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Nokia 8.1 z MM to towar z ekspozycji, wypalcowany przez pół miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że jak rozważasz 5Z to licz się z bardzo kiepską baterią. O ile na Oreo było jeszcze ok, to z aktualizacje na aktualizacje jest coraz gorzej, czasem jest problem aby zrobić 2h SoT. Oczywiście telefon ma inne bolączki (opóźnione powiadomienia, słabo zagospodarowany notch, beznadziejne audio z aplikacji niekorzystających z HD Audio, niedziałające w ogóle funkcje AI) ale w takiej cenie każdy telefon będzie miał worek wad i niedoróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

 

Nie było mnie tu parę dni, w Nowy Rok zamówiłem już Zenfona 5Z

 

Od siebie dodam tylko, że jak rozważasz 5Z to licz się z bardzo kiepską baterią. O ile na Oreo było jeszcze ok, to z aktualizacje na aktualizacje jest coraz gorzej, czasem jest problem aby zrobić 2h SoT. Oczywiście telefon ma inne bolączki (opóźnione powiadomienia, słabo zagospodarowany notch, beznadziejne audio z aplikacji niekorzystających z HD Audio, niedziałające w ogóle funkcje AI) ale w takiej cenie każdy telefon będzie miał worek wad i niedoróbek.

 

No to fajnie. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle (chyba będzie lepszy od Redmi 4A, co nie?).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to niebo a ziemia, względem 4A. Jedynie bateria to istotny (w tej cenie) minus tego telefonu, ale może Tobie będzie wystarczać. Ja miałem dość baterii znikającej w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociesze ze miałem przez pewien czas na testy Zenfone 5 ale tego zwykłego i nie było aż tak źle jak pisze kolega wyżej . Co prawda on ma słabszy procek ale chyba pobór energii podobny . Trzymał spokojnie 1 dzień z hakiem. Na noc miałem skonfigurowane oszczędzanie baterii od 23:00 do 6:00 żeby brał jak najmniej. Audio akurat mnie pasowało zarówno z głośnika jak z słuchawek a nawet słuchawki w zestawie były całkiem fajne. aparat był nie równy ale całkiem dobry w swojej cenie ,bardzo duzo pomaga wgranie aplikacji gcam wtedy fotki były na poziomie Huawei P20. Szeroki kat natomiast bardzo słaby , szkoda się męczyć , tryb portretowy tez kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie straci jakis fajnych funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co fajne miał dostac to było przy premierze. Osobiście uważam że problemy po update z bateria to mogą być jednostkowe przypadki i może nie będzie tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja bym uderzał w Samsung A40 i A50 - obydwa maja moi domownicy i bardzo sobie chwalą. Sam miałem prawie pół roku A50 i oddałem go siostrze. Świetne cacko. A50 mozna wyrwać za 1190zl w media expert.. Nie wiem jak teraz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat A40 testowałem i to straszny syfek. Poza ładnym ekranem i kompaktowościa to nie ma raczej za wiele więcej plusów . Jest przede wszystkim wolny , nawet laik zauwazy że zamula czy bateria bez szału . Aparaty tez mocno średnie, szeroki kat słabiutki. A50 jest już zdecydowanie lepszy ale osobiście chyba bym go nie kupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Osobiscie A40 bawiłem sie z 20min.. Wiec za dużo nie moge powiedziec. Ale siostra go bardzo chwali. Mówi, że w koncu wszystko działa lepiej i płynniej niż na jej poprzedniku Redmi Note 5. A robi sporo rzeczy bo prowadzi swoje blogi, strony itp pierdółki na Instagramacha i innych portalach.. No sporo przy nim przesiaduje.. Nawet wiecej niż przed laptopem :).

 

Natomiast A50 działa niesamowicie płynnie. Dla mnie to najlepszy telefon do 1.300zł. Moze aparat nie jest idealny ale ja jestem amatorem w tych sprawach i mi nie zależy na lepszym. Sam system działa super. Zero reklam jak w Xiaomi.. Ogólnie jestem i byłem oczarowany tym smartfonikiem.

 

--

Do ubiegłego roku tzn a dokładnie do 2018r. Bardzo dużo testowałem różnych androidowych urządzeń. Huawei, Xiaomi, Motorole itp. Żaden z nich nie spełnił moje oczekiwania jak urządzenia z iOS - nawet te starsze.. iphone 6s+ nawet do dziś daje rade i działa płynniej niż jakikolwiek dwuletni androidowy sprzet.

 

Przed sylwestrem odwiedził mnie kumpel i on ma 2 samsungi S8, S9? Juz terazn ie pamietam tego drugiego modelu.. Wiem jedno ze sa one starsze bo jeden nawet ma 3 lata a drugi na pewno dłużej niż rok produkcji. I obydwa działają gorzej niż ajfon 6S+..

 

Może w ostatnim czasie juz te tańsze smartfony są godne polecenia i szybsze.. No ale już się przestałem nimi interesowac ;). Bo tyle ich wychodzi, że idzie sie pogubić.. :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze bardzo dziwna opinia, wszyscy posiadajacy samsunga a40 mowia ze nie jest to demon wydajnosci, a pare z tych osob siedzi na forum

A50 moge sie zgodzic ze fajny itd. ale to jest taka patelnia ze szkoda gadac, mi by pasowala ale s9 obojetnie ktory wolniejszy od starego iphone'a to juz inna kwestia w ktora nie uwierze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem demon wydajności. Według mnie to bardziej pasuje do droższych urządzeń pokroju Ajfon 8, X, Oneplusy 6, Samsungi S10 czy tam ejszcze inne kosztujące ponad 2.000zł .. No ale z drugiej strony A40 kosztuje max 800zł i w tej cenie to świetne urządzenie. Czy najlepsze do tysiąca złotych? Tego nie wiem bo tyle wychodzi fonów że nie idzie to łatwo ogarnąć ;).

 

W polsce i w europie A40 i A50 sprzedają się wyśmienicie.

 

A50 patelnia? Są dużo większe telefony :). Moja mama ma małe ręce i jej bardzo pasuje A50. Jest wniebowzięta po przejściu z Xiaomi Redmi Note 5. Nie mylisz przypadkiem telefonów? Moze masz na mysli A70 lub A80.. To sa dopiero patelnie :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce i w europie A40 i A50 sprzedają się wyśmienicie.

 

 

hm.. Ciekawe czemu.

 

Może dlatego, że wymogi użytkowników to "ZA ZŁOTÓWKĘ I NA ABONAMENT" i to, jakie bzdury w punktach sprzedających ten chłam wciskają ludzie. Często odwiedzam punkty operatorskie i takie bzdury co opowiadają na temat samsungów z serii A to bajkopisarze po dobrym ziele nie potrafią opowiedzieć.

Dodatkowo dodają je w gratisach praktycznie do każdej oferty (orange ostatnio miał A50 + A10, sklepy przy kupnie S10 w gratisie A10), zawyżona cena unormowana cashbackami i inne. Samsuung pakuje kosmiczne pieniądze w ich marketing żeby o nich było wszędzie głośno. Stąd nastała moda na ludzi, którzy kupują "SAMSUNGA" a nie smartfona a wyniki pną w górę. Identycznie z Applem czy moda na Xiaomi. Ostatnio na jakiejś grupie dziewczyna chciała kupić "SAMSUNGA" do 3000zł - napisałem, żeby poszła do szklepu i kupiła najdroższego, bo przecież chce samsunga a nie smartfona i dostałem bana XD

 

A40 i A50 to zasrany żart, w rodzinie ostatnio bawiłem się dwoma A50. Aparat to kpina, w pomieszczeniu w automacie włącza wydłużone naświetlanie, przez co nie idzie zrobić ostrego zdjęcia - jak i zapomnij zrobić czemuś, co się rusza. Gdy się zrobi ciemno to połowe tańszy p smart 2019 robi dwa razy lepsze zdjęcia. Dodatkowo obydwa smartfony miały problem z automatyczną konfiguracją VPN dla virgin mobile.

Nowa nakładka samsunga przedłużyła animacje prawie trzykrotnie dzięki czemu wydaje się, że telefon jest płynny a tak naprawdę działa tak samo do dupy jak poprzednia. Rozpoznawanie twarzy w całej serii "A" jest kilkukrotnie wolniejsze od konkurencji, czytnik linii papilarnych działa swoim życiem, mają do dupy głośniki i w dodatku są plastikowe, a do A40 dorzucamy procesor na poziomie smartfona za 600zł (exynos o wydajności 630). Jedynie do w A50 jest ok to wyświetlacz, przyzwoita bateria i OK działanie. Cała reszta na poziomie smartfonów poniżej 1k. Ostatnio nawet mobzilla recenzował A50 i mówił, że to szrot warty max 1000zł

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A40 i A50 to zasrany żart, w rodzinie ostatnio bawiłem się dwoma A50.

 

Od pewnego już czasu zauważyłem, że na każdym kroku na forum krytykujesz Samsungi. Rozumiem nie podobaja ci się, ale musisz wiedziec ze jednak są to modele udane i to nie tylko dlatego ze trafiły do abonamentów.

 

Może i są lepsze w tej cenie ale na pewno nie mozna ich tak krytykowac jak ty to robisz. I proszę cię nie wymyslaj głupot bo mój szwagier ma Huawei P Smart 2019 i to jest bardzo przeciętny telefon swoja droga. Gdzie zdjęcia nie są wcale lepsze od A50 - bawiliśmy sie akurat w wigilie jak były święta. Więc według mnie ostro przesadzasz pisząc, że Smart 2019 robi dwukrotnie lepsze zdjęcia od A50 ;).

 

Czytnik linii papilarnych dziala juz idealnie. Przeciez wydali po 2 miesiacach od premiery odpowiednia łatkę i u mnie sprawowało się juz niemal idealnie. Chociaz moze jest nadal dalekie od ideału czyli to co oferuje technologia w ajfonach.

 

Stąd nastała moda na ludzi, którzy kupują "SAMSUNGA" a nie smartfona a wyniki pną w górę. Identycznie z Applem czy moda na Xiaomi.

 

Wnioskuje po twojej wypowiedzi, że również jestes przekonany ze urządzenia od Apple sprzedają się tylko marketingowi firmy? Cóż. Jesli tak jest jak mówisz to nie mamy o czym dyskutować, bowiem ajfony zaliczają się do czołówki topowych telefonów dostępnych na rynku i to nie tylko pod kątem wydajnosci ale i jakości itd..

 

Ciekawy jestem jak będzie działał twój smartfon z androidem po dwóch - trzech latach od użytkowania.. np Weźmy pod uwagę wielbiony przez ciebie OPPO Reno Z, czy jakikolwiek inny fon w cenie do 2k.. Jestem w 99% że każdy z nich będzie działał wolniej i słabiej niż dużo starszy iphone wyprodukowany przez Apple. Już nie wspominam o wsparciu producenta.. Bo połowa fonów mniej znanych marek wspiera swoje fony max rok czy dwa lata.. A później koniec..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego już czasu zauważyłem, że na każdym kroku na forum krytykujesz Samsungi. Rozumiem nie podobaja ci się, ale musisz wiedziec ze jednak są to modele udane i to nie tylko dlatego ze trafiły do abonamentów.

 

Może i są lepsze w tej cenie ale na pewno nie mozna ich tak krytykowac jak ty to robisz. I proszę cię nie wymyslaj głupot bo mój szwagier ma Huawei P Smart 2019 i to jest bardzo przeciętny telefon swoja droga. Gdzie zdjęcia nie są wcale lepsze od A50 - bawiliśmy sie akurat w wigilie jak były święta. Więc według mnie ostro przesadzasz pisząc, że Smart 2019 robi dwukrotnie lepsze zdjęcia od A50 ;).

 

Czytnik linii papilarnych dziala juz idealnie. Przeciez wydali po 2 miesiacach od premiery odpowiednia łatkę i u mnie sprawowało się juz niemal idealnie. Chociaz moze jest nadal dalekie od ideału czyli to co oferuje technologia w ajfonach.

 

A ty od dawna zachwalasz samsungi jako bóstwo i modele, których nie powinno się omijać - gdzie praktycznie każdy to miał ten chłam w ręku narzekał na wszystko co z nim związane pomijając to, że internet działa i da się rozmawiać. Ja przynajmniej daje informacje z doświadczenia bo kilkadziesiąt smartfonów w ręcę miałem i potrafię rozróżnić co sie opłaca kupić w danym segmencie cenowym a co nie. Co się spotykam z ludźmi posiadającymi samsungi z serii "A" słysze nic tylko narzekania, a aparat w gorszych warunkach sobie nie daje rady - KAŻDY Z KIM ROZMAWIAŁEM TAK MÓWIŁ. Już nawet z tańszych xiaomi są ludzie bardziej zadowoleni niż z tych samsungów. Może i Ci się uda zrobić dobre zdjęcie Samsungiem, ale tyle zachodu co przy tym musisz zrobić to ja podziękuję

 

Odnośnie serii "A" można przeczytać tysiące komentarzy i opinii ludzi jaki to jest słaby wybór i dlaczego jest overprice.

 

Czytnik pierszej generacji działa wyśmienicie? Nie da się fizyki przeskoczyć i każdy smartfon który używa tej technologii jest w plecy. Jeśli sam w sobie samsung S10+ czasami ma problemy z poprawnie szybkim odblokowaniem to co dopiero A50 XD

 

Jeszcze powiesz, że porównywaliście zdjęciach na ekranach smartfonu - kolejno amoled i ips?

 

 

Ciekawy jestem jak będzie działał twój smartfon z androidem po dwóch - trzech latach od użytkowania.. np Weźmy pod uwagę wielbiony przez ciebie OPPO Reno Z, czy jakikolwiek inny fon w cenie do 2k.. Jestem w 99% że każdy z nich będzie działał wolniej i słabiej niż dużo starszy iphone wyprodukowany przez Apple. Już nie wspominam o wsparciu producenta.. Bo połowa fonów mniej znanych marek wspiera swoje fony max rok czy dwa lata.. A później koniec..

 

Przykro mi, ale nie doświadczę tego zjawiska bo wymieniam sprzęt co półtorej roku bo chce z wyboru mieć to, co najnowsze i najciekawsze w danym roku i nie szkoda mi pieniędzy na smartfon, który jest urządzniem z którym się nie rozstajemy na co dzień. Na dzień dzisiejszy jakbym miał używać iphone 7/8 to by mnie prędzej szlag jasny trafił niż miałbym na tej zabawce pracować. I każdy kto siedzi w branży powtórzy moje słowa. Smartfon jest na dwa lata i się go wymienia. Niezależnie czy to ajfon, oneplus czy saqmsung.

 

 

Dużo osób też zapomina, że forum jest od doradzania w taki sposób, żeby wydać jak najlepiej swoje pieniądze. Smartfony "OK" i "przeciętne" można wybrać iść i kupić w ciemno w każdej sieciówce, także tego

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...