Skocz do zawartości
wilku22434

problem z grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś podczas przeglądania internetu w pewnym momencie komputer mi się zawiesił, ekran się tak jakby rozjechał, no i musiałem zrestartować komputer, komputer normalnie się włączał, do momentu gdy był napis wczytywanie (czy cos takiego) i na tym napisie miałem takie czerwone kropki, no ale ok, ekran zaraz zgasł, i komputer chodził dalej ale monitor jakbym kabel odłączył, dodam, że mam dwa monitory, oba są sprawne bo sprawdzałem, i odkąd komputer się zawiesił oba monitora jednocześnie już działać nie chcą, albo jeden, albo drugi. Gdy komp się nie włączył zdjąłem obudowe i delikatnie suchym papierem przeczyściłem kartę i przedmuchałem, tym razem komputer się włączył ale z dziwnym tzw. artefaktami, czerwonymi kropkami, przeczyściłem go więc jeszcze raz, kropki znowu były, zrestartowałem, kropki znikły, ale dalej na czarnym kolorze widać takie pasy, więc problem dalej istnieje, drugi monitor wciąż nie chce działać, no i widzę że karta działa tak jakby słabiej, zainstalowałem najnowsze sterowniki, nic to nie zmieniło.

Sprzęt to:

 

Procesor Intel® Core™ i7-4771 CPU At 3.50GHz, 3501 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 8

Produkt płyty głównej Z97-G43 (MS-7816)

Windows 10, 8 gb ramu

Karta graficzna to nvidia geforce gtx 770 2gb - tu co dziwne, gdy probowałem znaleźć dokładny model karty to mi go nie pokazało, a w dxdiag pisze że mam 0 Vram

Zasilacz ssilentiumpc deus m1 550

Więc na chwile obecną - jakoś działa, ale zamula, drugi monitor nie działa, i ogólnie coś jest ewidentnie nie tak, pytanie brzmi czy to wina karty? Nie chce kupować nowej żeby się dowiedzieć że będzie to samo, a nie mam skąd wziąść drugiej, żeby zobaczyć.

Właściwie to jestem gotowy już dziś zamówić nową kartę, tylko na pewno chce wiedzieć czy to wina karty, czy czegoś innego,bo komputer ma około 6 lat już i nic nie było zmieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez możliwości sprawdzenia karty na innym PC, jedyne co mozesz jeszcze zrobić to ściągnąć DDU i za jego pomocą, w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki. Po odinstalowaniu, program poinformuje o restarcie komputera i uruchomi się już w trybie normalnym, zainstaluj wtedy sterowniki do swojej karty ściągnięte ze strony NV.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez możliwości sprawdzenia karty na innym PC, jedyne co mozesz jeszcze zrobić to ściągnąć DDU i za jego pomocą, w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki. Po odinstalowaniu, program poinformuje o restarcie komputera i uruchomi się już w trybie normalnym, zainstaluj wtedy sterowniki do swojej karty ściągnięte ze strony NV.

No nic, przypomnialem sobie ze mam stary komputer na strychu, moja karta do niego nie wejdzie, ale karta z niego weszła do mojego pc i wszystko działało normalnie, czyli karta pada, już zamówilem nową, dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...