Skocz do zawartości
passat19tdi

R5 2600 vs R5 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do składania nowego PC na przestrzeni kilku następnych miesięcy i zastanawiam się nad tym czy do gier warto teraz dopłacać do 3600 skoro mam zamiar sparować procek najprawdopodobniej z gtx 1660 super, albo trochę wyżej z rtx 2060 lub rx 5700. Mocniejszy 1 wątek to zdecydowana zaleta nowszego ryzena no i możliwość dołożenia szybszej pamięci, ale nie wiem czy przy tych kartach będzie miało to duże znaczenie. Na intela nie chcę stawiać bo mam zamiar po roku-dwóch włożyć procek z większą ilością rdzeni, może 3900X lub coś co wyjdzie jako następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie R3600 jest 2x droższy i skoro myślisz o kolejnym przejściu na mocniejszy cpu to ja bym poczekał na premierę R4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5700 na pewno przez 2600 nie będzie wykorzystywany. Testowane u mnie.

 

1660S jest akurat.

 

Pamięci też niewiele się różnią. U mnie 2600 obsługiwał spokojnie Ballistiki 3600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 na przeczekanie i dobre ramy do OC - ja po podkręceniu swoich kiepskich Patriotów na 3266mhz (3000 stock) i zacieśnieniu timingów zyskałem prawie 10% więcej fps, szczególnie ważne , ze minimalny wzrósł

dla przykładu, testowane w wbudowanych benchmarkach w celu powtarzalności testu

 

cpu/ram stock vs @4050, 3266mhz cl16

 

AC Odyssey

94 vs 104

 

Far Cry New Down

95 vs 108

 

Wiedźmin 3 (novigrad)

(avg fps)

127 vs 145

 

Po tych zabawach zmieniam ramy na Crucial Balistic Sport LT 3000 cl15 i będę walczył o 3600 z jeszcze bardziej zacieśnionymi timingami :E na prawdę warto

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 na przeczekanie i dobre ramy do OC - ja po podkręceniu swoich kiepskich Patriotów na 3266mhz (3000 stock) i zacieśnieniu timingów zyskałem prawie 10% więcej fps, szczególnie ważne , ze minimalny wzrósł

dla przykładu, testowane w wbudowanych benchmarkach w celu powtarzalności testu

 

cpu/ram stock vs @4050, 3266mhz cl16

 

AC Odyssey

94 vs 104

 

Far Cry New Down

95 vs 108

 

Wiedźmin 3 (novigrad)

(avg fps)

127 vs 145

 

Po tych zabawach zmieniam ramy na Crucial Balistic Sport LT 3000 cl15 i będę walczył o 3600 z jeszcze bardziej zacieśnionymi timingami :E na prawdę warto

Pytanie czy trafiłeś taki proc że ogarnie te 3600mhz, chwile temu kręciłem 2600 na tych crucialach i poszły ciasno na 3466 14-18-14-32 1T ale 3533 i wyżej już kontroler nie pozwolił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak nie zrobią 3600 to przynajmniej timingi jeszcze pociaśnie i główne obniże, na tych patriotkach nawet na cl15 3000 nie wstaje :(

ale na 3400 te badziewia wstają przy 1,45v tyle ze błedami sypią, więc mysle ze z crucialami bedzie lepiej

 

pytanie, bez pociaśniania timingów też nie wstawały powyżej 3466? np na jakims cl15 czy nawet 16? może trfc za bardzo obniżyłeś, słyszałem że te balistiki do 3600 poniżej 510 już nie wstają, trzeba wyżej dać

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak nie zrobią 3600 to przynajmniej timingi jeszcze pociaśnie i główne obniże, na tych patriotkach nawet na cl15 3000 nie wstaje :(

ale na 3400 te badziewia wstają przy 1,45v tyle ze błedami sypią, więc mysle ze z crucialami bedzie lepiej

 

pytanie, bez pociaśniania timingów też nie wstawały powyżej 3466? np na jakims cl15 czy nawet 16? może trfc za bardzo obniżyłeś, słyszałem że te balistiki do 3600 poniżej 510 już nie wstają, trzeba wyżej dać

Wstawac to wstawały nawet na 3600 ale stabilności nie było nawet na cl18 przez to że kontroler w procu nie ogarnął samych megaherców na forum jest sporo osób z ramem 3600 na ryzenie 2600 więc może masz lepszą sztukę i też ci się uda :) Same pamiątki są kozackie + ta cena przy nowych ryzenach można i 3733/3800 na nich zrobić z cl16

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób na przełamanie kontrolera w 2600X ?

moje ramy nie chcą za nic ustabilizować się na 3400mhz (max 3333mhz)

Jakich timingow bym nie wbił, jakiego napięcia nie dojeb... na SOC

przy 3400 po czasie sypnie Bledem

 

Ramy z potencjałem na 3600 14/14/14

Samsung b-die 2 x 16gb

 

chyba, ze to kwestia mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób na przełamanie kontrolera w 2600X ?

moje ramy nie chcą za nic ustabilizować się na 3400mhz (max 3333mhz)

Jakich timingow bym nie wbił, jakiego napięcia nie dojeb... na SOC

przy 3400 po czasie sypnie Bledem

 

Ramy z potencjałem na 3600 14/14/14

Samsung b-die 2 x 16gb

 

chyba, ze to kwestia mobo ?

albo kwestia innych ustawień a nie tylko timingów? sprawdzałeś nastawy kalkukatorem do ryzena? trzeba ustawić opory odpowiednie , cad_busy itp i wtedy da się wyjść poza granicę na której było się 99% pewnym że się nie da :P

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis tutorial jak podkręcić ramy :D ? Ustawiłem tylko profil XMP z automatu na 3200 MHz ale nie ukrywam że chciałbym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podkręcałem wg tego mini poradnika od kolegi @novi https://forum.pclab.pl/topic/1286471-Crucial-na-micron-Edie-poradnik-test-4x8gb-oc-z-ryzenem-1xxx-i-3xxx/ i inni koledzy mi pomagali na priv, te vipery co masz stabilnie mi poszły na cl15 3266 z zacieśnionymi ostro sub-timingami, fps ok 10-15% skoczył, zależnie od gry

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam moje Cruciale na 3600 CL16-20-16-16-36-56, CR 1T, Gear Down Mode enabled, Power Down Mode disabled, BGS disabled, BGS alt enabled, DRAM 1.35V, SoC 1.025V. Reszta auto, chodzą jak marzenie ;)

Natomiast jeśli będę aktualizował procesor do R4xxx to się zejdzie w dół z timingami i może wyciśnie więcej Mhz.

Edytowane przez JaCube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział, że 1600 AF. O ile różnica w wydajności między nimi jest, choć po OC 1600 (3600 się już bardzo słabo kręci) się zmniejsza. A różnica w cenie jest naprawdę duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam moje Cruciale na 3600 CL16-20-16-16-36-56, CR 1T, Gear Down Mode enabled, Power Down Mode disabled, BGS disabled, BGS alt enabled, DRAM 1.35V, SoC 1.025V. Reszta auto, chodzą jak marzenie ;)

Natomiast jeśli będę aktualizował procesor do R4xxx to się zejdzie w dół z timingami i może wyciśnie więcej Mhz.

Te pamięci mogą osiągnąć znacznie lepsze timingi przy 3600mhz, chyba że celowo tak aby to chodzilo na 1.35v :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci mogą osiągnąć znacznie lepsze timingi przy 3600mhz, chyba że celowo tak aby to chodzilo na 1.35v :Up_to_s:

 

Dokładnie tak, na razie ich nie chcę męczyć przed ewentualną zmianą na R4xxx ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, na razie ich nie chcę męczyć przed ewentualną zmianą na R4xxx ;)

to jeszcze sobie trochę poczekasz, na konferencji w poniedziałek nawet nie wspomnieli o desktopowych r 4000, jedynie o mobilakach, więc pewnie dopiero w czerwcu info i może gwiazdka/początek 2021 premiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze sobie trochę poczekasz, na konferencji w poniedziałek nawet nie wspomnieli o desktopowych r 4000, jedynie o mobilakach, więc pewnie dopiero w czerwcu info i może gwiazdka/początek 2021 premiera

Zgadza się, ale spokojnie, nie spieszy się- 2600 długo da radę. Ty za to o ile się nie mylę miałeś również 2600 i przesiadłeś się na 3600? Kupiłeś po taniości?

Edytowane przez JaCube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale spokojnie, nie spieszy się- 2600 długo da radę. Ty za to o ile się nie mylę miałeś również 2600 i przesiadłeś się na 3600? Kupiłeś po taniości?

jep, dokładnie za 740, tylko że bez pudła i tego badziewnego chłodzenia, taki oem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jep, dokładnie za 740, tylko że bez pudła i tego badziewnego chłodzenia, taki oem :E

To 2600 aż tak niedomagał w czymś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej był ok, ale ja gram ostro w bf-a a tutaj minimalny fps miedzy tymi procesorami jest dość spory, na podziemiu nawet do 80 potrafiło spadać, musiałem grać na lock 75 - teraz gram na lock 120 i jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze obecnie na cas oczekiwania serii 4000 najlepiej kupić R1600 AF za 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...