Skocz do zawartości
debiec90

Ryzen 3600 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Po 45 min testach w grach między innymi PUBG CSGO, WIEDŹMIN 3 temperatura procesora to 56-58 stopni są delikatne skoki do 68stopni po czym wraca do 56-58 czyli może być? Pacjent ma się dobrze i będzie żył? :D

jest ok, ja mam skoki na tym samym chłodzeniu a mam pastę grizzly kryonaut dodatkowo do 72c ale mam na pamięciach 1.5v i proc żre 15W więcej niż u ciebie zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ok, ja mam skoki na tym samym chłodzeniu a mam pastę grizzly kryonaut dodatkowo do 72c ale mam na pamięciach 1.5v i proc żre 15W więcej niż u ciebie zapewne

 

 

a zmniejszając jeszcze napięcie jak pisałeś wcześniej trzeba go długo testować czy wystarczy cinebench ? jak przejdzie to będzie git czy jeszcze męczyć go OCCT? i od jakiej niższej wartości niż 1.35 zacząć

Edytowane przez debiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmniejszając jeszcze napięcie jak pisałeś wcześniej trzeba go długo testować czy wystarczy cinebench ? jak przejdzie to będzie git czy jeszcze męczyć go OCCT? i od jakiej niższej wartości niż 1.35 zacząć

"Oczko niżej" w biosie po prostu tyle ile masz w biosie skok obniżaj stopniowo, jak przejdzie 3minuty OCCT z takim duzym poborem bez błędów to w grach ci się nigdzie nie wywali, cinebenchowi nie ufaj ja używam od 5 miesięcy tych ustawień a gram sporo w BF5 gdzie obciążony jest srogo i jest ok a ta gra jest mega czuła na oc proca i ramu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczko niżej" w biosie po prostu tyle ile masz w biosie skok obniżaj stopniowo, jak przejdzie 3minuty OCCT z takim duzym poborem bez błędów to w grach ci się nigdzie nie wywali, cinebenchowi nie ufaj ja używam od 5 miesięcy tych ustawień a gram sporo w BF5 gdzie obciążony jest srogo i jest ok a ta gra jest mega czuła na oc proca i ramu.

 

 

czyli jak mam teraz 1.35 to ustawiać np 1.34, 1.33 aż do tego aż się wysypie na którymś?

 

Ustawiłem 1.34 i bios przemienił mi to na 1,3375 przeszło test 4 min w OCCT

ustawiłem 1.33 i bios przemienił mi to na 1,3250 przeszło test 4 min w OCCT Ale cpuz pokazuje core voltage 1.328v przy obciążeniu jest skok maxymalny do 1.344v ? czy tak to ma wyglądac?

Edytowane przez debiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za słabą płytę główną. Temat wałkowany na forach AMD. Zależnie od jakości płyty głównej te procesory kręcą się w granicach 4.0-4.7Ghz.

Tutaj jest to fajnie wyjaśnione.

Edytowane przez mswsquad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobrze robię przy ustawieniu w biosie na 1.31v bios zmienia na 1.3000 w CpuZ pokazuje w spoczynku 1.304 pod occt pokazuje 1.312v i w occt przechodzi testy schodzić jeszcze niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry CPU ok. 1.300 [V] robi 4.2 [GHz] ... Płyta waha te napięcia do max + 0.02 ...1.300 [V] w bios, a w odczytach 1.28 - 1.32 ... np. w HWinfo .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nie możliwe,albo ja coś źle robię napięcie w bios ustawione 1.2750 a on nie wysypuje błędów w occt wciąż idzie na takim napięciu na 4.2 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nie możliwe,albo ja coś źle robię napięcie w bios ustawione 1.2750 a on nie wysypuje błędów w occt wciąż idzie na takim napięciu na 4.2 GHz

To jest możliwe, może wcale nie masz slabej sztuki tylko boost działa fatalnie u ciebie, nowsze partie potrafią zrobić 4.2 poniżej 1.3v i bylo to pokazywane już na forum, co do odchyłek napięć i wartości to jest normalne u mnie też nie ma 1.34 i 1.35v tylko jest 1.337 a następnie 1.35 bo mam skok co 0.125

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe, może wcale nie masz slabej sztuki tylko zarządzanie boostem jest fatalne, nowsze partie potrafią zrobić 4.2 poniżej 1.3v i bylo to pokazywane już na forum, co do odchyłek napięć i wartości to jest normalne u mnie też nie ma 1.34 i 1.35v tylko jest 1.337 a następnie 1.35 bo mam skok co 0.125

 

 

to obniżać jeszcze czy zostawić na 1.275v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to obniżać jeszcze czy zostawić na 1.275v?

Obniżaj ile się da albo sprawdz 4.3 ghz na jakim pójdzie bo może masz fajna sztuke i zrobi na 1.35 lub poniżej jak np u noviego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżaj ile się da albo sprawdz 4.3 ghz na jakim pójdzie bo może masz fajna sztuke i zrobi na 1.35 lub poniżej jak np u noviego

 

4.3 ghz 1.35v napięcie OCCT 5 min system stoi temperatura Procka 71-77 stopni ? zostawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.3 ghz 1.35v napięcie OCCT 5 min system stoi temperatura Procka 71-77 stopni ? zostawiać ?

Heh kiedy i gdzie kupiłeś ten procesor? szkoda że nie zrobiłeś fotki za nim założyłeś chłodzenie jaki jest sut, zależy od ciebie czy zostawiać teraz możesz na 4.3 jechać w dół z napięciem lub walczyć o 4.35 :E bo zakładam że 4.4 już nie pójdzie poniżej 1.4v

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek był zamówiony 27.12.2019 na xkom

No czyli jest świeżutki stąd te dobre wyniki zapewne, mój powyżej 4.2ghz nawet na 4.225 nie będzie stabilny, chyba że na 4250 przy 1.45v to wtedy jest :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli jest świeżutki stąd te dobre wyniki zapewne, mój powyżej 4.2ghz nawet na 4.225 nie będzie stabilny, chyba że na 4250 przy 1.45v to wtedy jest :E

 

to zmniejszać napięcie na 4.3 ? czy próbować 4.4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmniejszać napięcie na 4.3 ? czy próbować 4.4 :D

To ty powinieneś wiedzieć co chcesz ;) nie wychodz poza 1.35 i to wszystko sprawdz prędzej 4.35 czy do tych 1.35v jeszcze będzie stabilne bo na 99% 4.4 nie będzie, trzeba osiągnąć kompromis między napięciem a taktowaniem. Ja bym sprawdził 4.35 jak na 1.337 + LLC2 tak jak masz nie będzie ok to zostawił 4.3 i sprawdził jeszcze niżej czy da się coś zejść.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę go męczył na 4.3 bo temperatury wariują zostawie na 4.2 i będę schodził z napięciami zobaczymy ile zejdzie, do gier w takie jak gram 4.2 w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę go męczył na 4.3 bo temperatury wariują zostawie na 4.2 i będę schodził z napięciami zobaczymy ile zejdzie, do gier w takie jak gram 4.2 w zupełności wystarczy.

Tez mam fortisa 3 i przy 1.35v w zupełności sobie daje radę a od megaherców temperatura nie skacze tylko od napięcia, co ci tam wariuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam fortisa 3 i przy 1.35v w zupełności sobie daje radę a od megaherców temperatura nie skacze tylko od napięcia, co ci tam wariuje ?

 

a jak odczytać błędy z OCCT bo przy 4.3 ghz napięcie 1.34 wywaliło mi 1 błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest jeden błąd , to znaczy że procek nie jest w pełni stabilny. Po jakim czasie się pokazał błąd ? A już myślałem, że masz lepszą sztukę od mojego :D.

Ja puszczałem 20min occt avx2, i potem używałem komputera , do gier , blendery cinebench r20 itp , wszystko jest git po dziś dzień. Procek zrzuciłem dziś na auto , ponieważ piszczy mi sekcja zasilania przy sztywnym nastawie. Planuję zakup 3700x na dniach, a już mam jednego chętnego na mój egzemplarz :). Fajnie jakby ta sztuka została tu na forum :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest jeden błąd , to znaczy że procek nie jest w pełni stabilny. Po jakim czasie się pokazał błąd ? A już myślałem, że masz lepszą sztukę od mojego :D.

Ja puszczałem 20min occt avx2, i potem używałem komputera , do gier , blendery cinebench r20 itp , wszystko jest git po dziś dzień. Procek zrzuciłem dziś na auto , ponieważ piszczy mi sekcja zasilania przy sztywnym nastawie. Planuję zakup 3700x na dniach, a już mam jednego chętnego na mój egzemplarz :). Fajnie jakby ta sztuka została tu na forum :thumbup:

 

 

6 min testu OCCT wywala 1 błąd

 

czyli wracamy do 4.2 i schodzę z napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 min testu OCCT wywala 1 błąd

 

czyli wracamy do 4.2 i schodzę z napięciem.

Sprawdz jeszcze 4.250/4275 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze 4.250/4275 :E

 

Marzenia ściętej głowy, 4.3 1.35v wywala błędy po 15 minutach testu, do 10min jest bez błędów później wywala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzenia ściętej głowy, 4.3 1.35v wywala błędy po 15 minutach testu, do 10min jest bez błędów później wywala :/

Mimo ze tak sie dzieje to skoro do 10 min idzie bez błędów to ci sie w żadnej grze nie wywali, chcesz to możesz zostawić 4.3 i sam zobaczysz OCCT zapodaje taki pobór i temperatury gdzie normalnie tego nie doświadczysz stawiam flaszkę że to 4.3 1.35 będzie na co dzień stabilne w takim wypadku

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...