Skocz do zawartości
Petru23

Moto One Zoom vs Nokia 8.1 vs p20

Rekomendowane odpowiedzi

Coby nie zaśmiecać innym tematów zakładam swój. Są trzy fony. Cena załóżmy taka sama. Liczy się, powiedzmy że na równi

Aparat

Wydajnosc

Bateria

Audio (wyraźny i donośny dźwięk dzwonka, filmy/muzyka drugoplanowe).

 

Co mnie nie interesuje specjalnie - częstotliwość i ilość aktualizacji.

 

Zenfone 4 jako punkt wyjścia gdyż z niego teraz korzystam i lepiej się z nim czuje niż np z u12+ (rozmieszczenie przycisków mnie denerwuje, bo nie mogę do uchwytu w aucie wsadzić np). Także:

- aparat musi być lepszy (główny. Dodatkowe to... dodatek)

- bateria co najmniej tak samo dobra

- ma nie mulić i nie zacinac. Zenek na s630 daje rade, no ale to zenui i to na dodatek beta pie ;)

- audio czyli głównie dzwonki, gdzie używam klasyków rocka lub innych instrumentlnych utworów (teraz mam ki czort organka)

 

A że są tu mądre głowy to mi powiedzą co i jak ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestuj motke one zoom. Telefon wszędzie zachwalany, ale hejtowany za cenę. Za 1200zł świetny deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdążę :( muszą najpierw zwrócić za U.

A jak Nokia wypada w tym porównaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To parę groszy ode mnie . Na 100% jestem pewny że z tych 3 telefonów najwygodniejszy będzie Huawei P20 , jest najwęższy , najlżejszy , ma świetny czytnik z przodu , najszybszy procesor i będzie bardzo szybko wykonywał fotki . One zoom i nokia to już słabsze procki i większe klocki :P amoleda I tak nie lubisz więc lPS z HDR z P20 da radę . Bateria najlepsza w Moto ale Huawei nie wiele gorszy przy mniejszym gabarycie . Aparat najlepszy w P20. Ale audio najgorsze w Huawei, głośnik będzie najcichszy a na słuchawkach też nie ma szaleństw. Bardzo ciężko coś doradzić osobiście wolałbym pełnego Huawei P20 pro który ma mniej wad mniejszego modelu.

 

Może Oppo Reno Z ? Ma praktycznie wszystko poza konkurentem w postaci Mi 9T który ma znacznie lepszy procesor, więcej Ram i ciekawsze aparaty ...

 

Brałbym P20 jakby był za 1000zl a resztę kasy przeznaczył na ciekawsze rzeczy w życiu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie uważam, ale nie chce zamykać się tylko na swoje przekonania.

Oppo Reno Z powiadasz...

Aparat w porównaniu do Nokii i Motki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie uważam, ale nie chce zamykać się tylko na swoje przekonania.

Oppo Reno Z powiadasz...

Aparat w porównaniu do Nokii i Motki?

W dzień porównywalny w nocy bez OIS będzie gorzej myślę . Ale z Reno Z mam trochę mieszane uczucia bo ten mediatek nawet nie ma mocy snapdragona 710 więc nie wiem jak to będzie działać po kilku miesiącach ...dzisiaj był Pixel 2XL w xkom za 1600zl , rozeszły się błyskawicznie :D jest kiepski wybór na rynku pomimo pozoru że tyle telefonów... Za 1200zl kusi też zenfone 5Z , wydajność kosa , aparat na pewno troszkę lepszy od zenfone 4 ale bateria bez rewelacji , za to ma niezłe głośniki i fajny jack, fajne słuchawki w zestawie i znakomity IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień porównywalny w nocy bez OIS będzie gorzej myślę . Ale z Reno Z mam trochę mieszane uczucia bo ten mediatek nawet nie ma mocy snapdragona 710 więc nie wiem jak to będzie działać po kilku miesiącach .

 

Miałeś kiedyś w ogóle smartfon z P90, że tak piszesz? Optymalizacja > cyferki

 

Co do zdjęć to Reno Z się broni trybem nocnym, który ma wsparcie EIS

 

Co do wyboru dalej stawiałbym na Motorole One Zoom. Potem Oppo Reno Z, na końcu P20. Jako telefony overall nie patrząc na pojedyncze aspekty

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo :hallucine:

Tylko najpierw dojdę swego bo widzę, że ctdi nie potwierdzilo występowania usterki, także raczej pewne jest, że na motke sie nie złapię :(

Jak bateria w tym oppo? Bo recenzje różnie podają. Zenfone 5 wobec zenfone 4 to nie jest duży jakiś przeskok. 5z wiadomo, proc ale ja mam przynajmniej używalny szeroki kąt :E i czytnik z przodu. Pozorny progres biorąc za punkt wyjścia u12. I xkom nie daje rękojmi b2b. A biorę na firmę i ma być.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Zooma. Hujwej to już staroć i ma problemy z google i cywilizowanym światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam korzystam z one zooma już prawie miesiąc, bateria nawet przy konkretnym użytkowaniu trzyma cały dzień bez problemu. aparat jest naprawdę spoko, w nocy też potrafi robić naprawdę przyzwoite zdjęcia.

nie odczułem też żeby telefon zacinał się, mimo słabszych bebechów naprawdę daje radę, ale to raczej kwestia optymalizacji od motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po one zoom. Wypada z zestawienia.

Czyli Reno z na pierwszym, chociaż Nokia też kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po one zoom. Wypada z zestawienia.

Czyli Reno z na pierwszym, chociaż Nokia też kusi.

Mam Oppo Reno Z 4/128 od miesiąca. Wcześniej miałem Cool 1 i w porównaniu z nim to petarda. Od razu zaznaczam że nie gram w żadne gry. Bardzo ładnie wygląda i dobrze leży w dłoni. Bateria starcza mi właściwie (pełna synchronizacja) na 2 dni pracy. Po sprzedaży Coola miałem krótko Moto Z3 Play i uważam że Oppo jest zdecydowanie lepszym telefonem. Działa bardzo płynnie, robi świetne fotki (nie jestem fotografem) i w zasadzie nie odczuwam zadyszek. Myślę, że działał równie dobrze jak OnePlus 3T. Z minusów to uważam że jasność minimalna w nocy jest zbyt wysoka oraz brak mi subiektywnie diody powiadomień. Zainstalowane oprogramowania są na tyle fajne, że zrezygnowałem z instalacji niektórych swoich. Dawaj pytania to postaram się odpowiedzieć....

Edytowane przez uno0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Bateria jak w porównaniu z cool? Bo cool mam i wiem jak działa. Mnie również na dwa dni wystarczal le, także jeśli jest tak jak piszesz... To możemy zamykać temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria jest co najmniej porównywalna ale moim zdaniem jest lepsza w Oppo. Kupiłem Oppo za 999 zł w Euro (notabene sam mnie na to nakierowałeś w innym temacie) i nie żałuje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla mnie sprawa jasna :)

Dzięki za opinie. Na forum jest troszkę pojazd po MT, ale opinia użytkownika, który może się odnieść do doskonale mi znanego telefonu jakim jest cool jest w pełni zadowalająca i wiarygodna. Na dodatek sam poleciłem oppo opiniotwórcy. :)

Mam wybrany telefon, dla mnie sprawa zamknięta. Kwestia tylko kiedy.

Oddając U12 na rękojmie ponownie reklamowałem ekran i aparat. Serwis odniósł się tylko do aparatu o ekranie nic nie wspominając. Także wada nie została usunięta a wręcz nie podjęto diagnozy. Jak tylko dostanę negatywną odpowiedź z play to uderzam do HTC. A później nawet sąd, to ponad 1000zl. A nie obawiam się dochodzenia roszczeń, nawet mnie to kręci ;) z u11 dałem radę, z odkurzaczem również. To i teraz się nie poddam.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to mają pecha ,oddawałem moto g6 do naprawy bo odpadł przycisk power,serwis zdiagnozował uszkodzenie płyty głównej i brak możliwości naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie obawiam się dochodzenia roszczeń, nawet mnie to kręci ;) z u11 dałem radę, z odkurzaczem również. To i teraz się nie poddam.

a dalej będziesz polecał HTC? :E

 

 

sam mam taki dylemat jak Ty i chyba na Nokię się zdecyduję.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pewien zapomniany smartfon który dzisiaj będę miał okazje testować ale już jestem pewien że warty polecenia a mianowicie Huawei Nova 3. mysle że za 1000zł do kupienia , procesor niedawno flagowy , bardzo dobry ekran , bardzo dobra bateria (czyt. 2 dni daje rade) , bardzo dobre audio (podobno gra lepiej jak stereo w P20 pro) , całkiem dobre aparaty , jack 3.5 , nfc , telefon praktycznie kompletny . Nawet wykrywanie twarzy ma z podczerwienią a nie tylko kamerką i jest dioda powiadomień. Do Twoich wymagań Petru to nawet lepszy jak P20 ale względem niego stracił tryb nocny i stabilizacje video ale zobacze jak sie pobawie czy tego nie poprawili w kolejnych update bo testy sa z przed ponad roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja. Dzięki ;)

Idę powalczyć z play, nie stwierdizi usterek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestowałem chwile nove 3 ale tylko w biurze . Aparat głowny i selfieJest gorszy od mi 9 se co mnie troszkę zdziwiło w przypadku selfie , xiaomi robi ostrzejsze zdjęcia z lepszym światłem i kolorami oraz ciekawszy tryb portretowy pomimo tego ze Nova 3 ma na froncie specjalnie do tego aparat + aparat do głębi. Głowny aparat w nova 3 jest zdecydowanie gorszy od huawei P20 , dziwnie czasami dobiera barwy , traci ostrość szczególnie na kątach kadru , nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia. Tryb nocny tez jest jakiś okrojony i schowany daleko. Pod względem foto dalej u mnie znacznie lepszy Huawei P20. Nap lus jednak równie szybkie robienie fotek jak w P20 , w tym przypadku xioami znacznie dłużej je przetwarza ale finalnie cyka ładniejsze foto . Bateria zdaje sie byc ok , lepsza jak w P20 ale minimalnie albo porównywalnie. Głośnik bardzo dobry , zdecydowanie lepszy jak w P20 i lepiej gra na słuchawkach od P20 , ale nie od Xiaomi ;) Wydajnośc na duzy plus. ekran całkiem ok. Całkiem poręczna jak na gabaryt i nie jest cięzka. Za 1000zł warty uwagi i a ni grosza więcej chociaż w tej cenie mi 9 lite chyba jednak jest już lepszy. Wniosek P20 za 1000-1100zł jak ktoś nie potrzebuje dobrego audio to świetny fon a dopłata do mi 9 SE czy mi 9T jest warta gdyż dostajemy kilka przydatnych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dziś trochę bawiłem się tą nova 3 i nie... aparat mnie nie zadowala niestety, tak samo kilka innych kwestii. Obawiam się, że podobnie może być z P20, bo po prostu nakładka mi nie leży. Się zobaczy, na razie ruszyłem temat w play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dziś trochę bawiłem się tą nova 3 i nie... aparat mnie nie zadowala niestety, tak samo kilka innych kwestii. Obawiam się, że podobnie może być z P20, bo po prostu nakładka mi nie leży. Się zobaczy, na razie ruszyłem temat w play.

 

nie dziwie sie . Dzisiaj jeszcze troche sie nim bawiłem i niestety ten aparat nie ma szans z Mi 9 SE. nie jest zły ale to poziom telefonów poniżej 1000zł . Tak samo zachwalane selfie , Mi A3 czy Mi 9 Se go zjadają. Seria Mi 9 z gcam robi taką robotę że ciężko przebić czymś poniżej 2k. Jedynie to wolne przetwarzanie wkurza no ale w sumie jak klei to z 48mpx do 12 to pewnie potrzebuje mocy. Fotki z mi 9 Se w 12mpx mają znacznie więcej szczegółow jak z Nova 3 przy 16 mpx, wiem że rodzielczość to nie wszystko ale myślałem że jednak nova lepiej sobie poradzi. pod tym względem zdecydowanie lepszy Huawei P20 itp z dedykowanym aparatem Leica.

 

 

EDIT : Troche musze cofnac to co napisałem . Nova 3 jednak nie jest taka zła w foto względem Mi 9 SE , czesto zrobi ciekawsze foto szczególnie noca jest spora różnica na korzyść Nova. Mi 9 Se jest nierówny trochę . Ciezko powiedzieć co lepsze ale generalnie Nova 3 jednak pozytywnie mnie zaskoczyła na dłuższą mete ;) 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa potoczyla się inaczej. Zamiast zwrotu pieniędzy dostanę nowy egz U12+.

 

Mam mieszane uczucia co do takiego rozwiązania, wolałbym chyba jednak coś innego ;) ale cóż. Będzie nowy transparentny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...