Skocz do zawartości
PuchaczRolny

Intel i9-10900K

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa rdzenie i cztery wątki więcej, do tego ok 200MHz więcej na rdzeniu w trybie velocity boost.

Wystarczy aby przegonić 3900x w benchmarkach syntetycznych oraz uzyskać 5-10% więcej FPS w grach w porównaniu do 9900K.

Pytanie tylko jaka cena? Jeżeli 10900K wszedłby w cenę 9900K to będzie naprawdę super procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach to będzie miec wydajność o włos wyższą od 9900K czyli 2-4%

jeśli się nie okaże ze taki farcry dostanie zadyszki

 

w każdym innym zastosowaniu będzie przegrywać z 3900X

 

Intel powinien się teraz trzymać jednej podstawki bo inaczej mainstream nie będzie kupował nowych procesorów razem z płytami

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.eteknix.com/intel-i9-10900k-benchmarks-suggest-15-25-boost-on-i9-9900k

Intel i9-10900K Benchmarks Suggest 15-25% Boost On i9-9900K

 

Ale w 1-wątkowych może 2-4%

 

Co myślicie ?

Podobno Comet Lake S ma mieć dwa sockety- LGA1159 dla słabszych jednostek i LGA1200 dla najmocniejszych.

Myślę że Intel jest głęboko w du.ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w FC raczej długo 6/12 zadyszki nie dostanie a co dopiero 10/20, prawda ze boost już fajnie wygląda ale ciekawe jak będą się kręciły te proce?, x52 z pudelka to już wyczyn a tym bardziej ze wszystkie rdzenie muszą unieść x52 wiec całkiem możliwe ze jak cooler pozwoli to będzie x52 all core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa rdzenie i cztery wątki więcej, do tego ok 200MHz więcej na rdzeniu w trybie velocity boost.

Wystarczy aby przegonić 3900x w benchmarkach syntetycznych oraz uzyskać 5-10% więcej FPS w grach w porównaniu do 9900K.

Pytanie tylko jaka cena? Jeżeli 10900K wszedłby w cenę 9900K to będzie naprawdę super procek.

 

Nie wiem z czego Ty chcesz te 10% wykrzesać, gier które korzystają z 10 rdzeni praktycznie ma, a 200 MHz nie jest w stanie wygenerować takiej różnicy zwłaszcza że mowa o poziomie ~ 5 GHz.

 

Jak by ten procesor pasował do Z390 i LGA 1151 to jakiś sens by był, chociażby dla osób które nie chcą się dobrych platform pozbywać, ale w takiej sytuacji? Kotlet na nową podstawkę? Niech zdychają, bo nie mają nic do pokazania.

 

Podobno Comet Lake S ma mieć dwa sockety- LGA1159 dla słabszych jednostek i LGA1200 dla najmocniejszych.

Myślę że Intel jest głęboko w du.ie.

 

Śmietniki próbują cwanej zagrywki, jak kupisz tani CPU nie będziesz mógł włożyć nic lepszego bez wymiany płyty, w związku z czym próbują zmusić ludzi od razu to zakupu najdroższych jednostek.

 

To jest parodia, AMD ostro przejmuje kolejne połacie rynku mając znacznie lepsze rokowania i technologię gotową do wdrążenia na każdy segment, a Intel? W dupie to ma, wygląda to tak jak by problemu nie widzieli. :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przesadziłem z tym 10% ale biorąc pod uwagę wysoki mnożnik już po otwarciu to daje nadzieje na jakieś mocniejsze oc pod warunkiem dobrego chłodziwa. Z drugiej strony pojawia się wartość 250w w trybie boost na all core więc nie wiem czy jest sens. Ja sprzedaje to barachło 3700x i wracam na intela. Więc jeżeli cena będzie w miarę sensowna to się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ten procesor pasował do Z390 i LGA 1151 to jakiś sens by był, chociażby dla osób które nie chcą się dobrych platform pozbywać, ale w takiej sytuacji? Kotlet na nową podstawkę? Niech zdychają, bo nie mają nic do pokazania.

 

Śmietniki próbują cwanej zagrywki, jak kupisz tani CPU nie będziesz mógł włożyć nic lepszego bez wymiany płyty, w związku z czym próbują zmusić ludzi od razu to zakupu najdroższych jednostek.

 

To jest parodia, AMD ostro przejmuje kolejne połacie rynku mając znacznie lepsze rokowania i technologię gotową do wdrążenia na każdy segment, a Intel? W dupie to ma, wygląda to tak jak by problemu nie widzieli. :lol2:

Zacytuję komentarz z konkurencyjnego portalu:

 

"Jestem rozczarowany...

Liczyłem,że I3 dostanie swój socket,I5 swój,I7 i I9 również swoje

Człowiek czeka na 4 sockety, a dostaje 2:) "

 

:E

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś straszyli Cepami w formacie BGA :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w FC raczej długo 6/12 zadyszki nie dostanie a co dopiero 10/20, prawda ze boost już fajnie wygląda ale ciekawe jak będą się kręciły te proce?, x52 z pudelka to już wyczyn a tym bardziej ze wszystkie rdzenie muszą unieść x52 wiec całkiem możliwe ze jak cooler pozwoli to będzie x52 all core

ale już na 3970X dostaje ;)

https://pclab.pl/art82513-35.html

Jak by ten procesor pasował do Z390 i LGA 1151 to jakiś sens by był, chociażby dla osób które nie chcą się dobrych platform pozbywać, ale w takiej sytuacji? Kotlet na nową podstawkę? Niech zdychają, bo nie mają nic do pokazania.

właśnie dlatego lga1200 niema racji bytu na dzisiejszym rynku

 

To jest parodia, AMD ostro przejmuje kolejne połacie rynku mając znacznie lepsze rokowania i technologię gotową do wdrążenia na każdy segment, a Intel? W dupie to ma, wygląda to tak jak by problemu nie widzieli. :lol2:

mam być moze naiwna nadzieje ze w tej firmie pracują kompetentni ludzie i ktoś się puknie w głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Comet Lake S ma mieć dwa sockety- LGA1159 dla słabszych jednostek i LGA1200 dla najmocniejszych.

Myślę że Intel jest głęboko w du.ie.

Skad info o 2 socketach ?? Podrzucisz.

 

Ja to jestem ciekaw czym to bedzie trzeba chlodzic 10/20 jak to faktycznie 250W bedzie bralo.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad info o 2 socketach ?? Podrzucisz.

U "czystych":

1. Intel Comet Lake-S - mamy zdjęcia procesora. Pasuje do LGA1159?

2. Intel Core i9-10900K ma być do 30% szybszy od układu Core i9-9900K:

 

W ostatnich dniach pojawiło się sporo różnych informacji na temat 10 generacji desktopowych procesorów Intel Core z rodziny Comet Lake-S. Pojawiła się m.in. kompletna specyfikacja układów, a także poszlaki wskazujące na użycie dwóch socketów w obrębie jednej serii procesorów (LGA 1159 dla słabszych jednostek oraz LGA 1200 dla topowych konstrukcji wraz z chipsetem Intel Z490).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze dobrze wykręcony 8086k aka 8700K objeżdża każdego ryzena w grach, 9900k wykręcony na 5+ siedzi na podium w każdej grze, a taki KS to już nawet nie wspominam bo już na witrynach sklepowych wykręca lepsze FPSy :lol2:, a taki 10900k wykręcony na x54 to jak granat rzucony w mrowisko AMD :lol2: :lol2:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przesadziłem z tym 10% ale biorąc pod uwagę wysoki mnożnik już po otwarciu to daje nadzieje na jakieś mocniejsze oc pod warunkiem dobrego chłodziwa. Z drugiej strony pojawia się wartość 250w w trybie boost na all core więc nie wiem czy jest sens. Ja sprzedaje to barachło 3700x i wracam na intela. Więc jeżeli cena będzie w miarę sensowna to się skuszę.

No zdecydowanie przesadziłeś, to będą dokładnie te same procesory, jedyną nowością jest wprowadzenie SMT do wszystkich segmentów i dodatkowe dwa jajka dla i9. Po za tym wydajność pojedynczego jajka stoi w miejscu od 6700k, a wzrosty zegarów powyżej 5 GHz dają już ułamki w normalnym zastosowaniu.

Intel aktualnie nie ma nic co by mogło zainteresować szerszą grupę odbiorców, posiadacze AMD bawią się swoimi Ryzenami 3000 za sporo mniejszą kasę, a Ci co siedzą na 8-9 Gen nie mają powodów do zmiany, bo nie zyskają praktycznie nic.

 

 

Zacytuję komentarz z konkurencyjnego portalu:"Jestem rozczarowany...Liczyłem,że I3 dostanie swój socket,I5 swój,I7 i I9 również swojeCzłowiek czeka na 4 sockety, a dostaje 2:) ":E

Spokojnie, dwie podstawki to tylko test, jak się przyjmie pomyślą o dalszym rozwoju, w końcu gdzieś cyfry muszą iść :E

 

już kiedyś straszyli Cepami w formacie BGA :lol2:

Teraz jak by poszli tą drogą to zrównali by się z ziemią raz, a dobrze stracili by ostatnich sympatyków w postaci entuzjastów którzy przecież nie lubią dziwnych ograniczeń :lol2:

 

mam być moze naiwna nadzieje ze w tej firmie pracują kompetentni ludzie i ktoś się puknie w głowę

Tam nie jeden zapewne się puka w czoło, ale póki firmą rządzi marketing i księgowość to takie decyzje są normą, chociaż gdybym ja miał coś takiego pokazywać, to nie pokazywał bym wcale, ostatnie działania Intela są tak nietrafione że nawet najwięksi ich fani i zarazen przeciwnicy AMD zaczynają spoglądać na drugą stronę barykady.

 

Skad info o 2 socketach ?? Podrzucisz.

 

Ja to jestem ciekaw czym to bedzie trzeba chlodzic 10/20 jak to faktycznie 250W bedzie bralo.

A czym chłodziłeś 8700k? Po mocnym OC przy instrukcjach AVX ten dobijał spokojnie do 220-230W, 9900k potrafił 300W przebić, także te 250 to dość skromna wartość porównując do całkowicie poluzowanego PL :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moj 8700k mial delida i Custom IHS nikiel/miedz. Odprowadzanie ciepla to byla bajka. 9900K widac jak odprowadza cieplo i bez wydajnego LC mozna pomarzyc o max OC a tutaj dochodza jeszcze 2rdzenie. Gdyby proce mialy gluta to bylaby piekna opcja na delida i Custom IHS. Takze jestem ciekaw czy poprawia cos tego Luta.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moj 8700k mial delida i Custom IHS nikiel/miedz. Odprowadzanie ciepla to byla bajka. 9900K widac jak odprowadza cieplo i bez wydajnego LC mozna pomarzyc o max OC a tutaj dochodza jeszcze 2rdzenie. Gdyby proce mialy gluta to bylaby piekna opcja na delida i Custom IHS. Takze jestem ciekaw czy poprawia cos tego Luta.

 

Jak na 9900k zeszlifujesz jajo i dobrze nałożysz metal to też będzie przyzwoicie oddawał ciepło, nie ma się co jednak oszukiwać przyjdą czasy że nawet LC nic nie da, bo wąskim gardłem będzie sam chip. Gęstość upakowania rośnie w tak zastraszającym tempie że nawet modułowy R9-3900X potrafi się zagotować pod ciężkim butem entuzjasty.

 

Metalu nie poprawia bo ten jest wystarczający, ciepło się zaczyna kumulować w samym chipie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, ze Intel nie ma z czego szyć. Jednak zapowiedzi 10gen i tak wyglądają ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przesadziłem z tym 10% ale biorąc pod uwagę wysoki mnożnik już po otwarciu to daje nadzieje na jakieś mocniejsze oc pod warunkiem dobrego chłodziwa. Z drugiej strony pojawia się wartość 250w w trybie boost na all core więc nie wiem czy jest sens. Ja sprzedaje to barachło 3700x i wracam na intela. Więc jeżeli cena będzie w miarę sensowna to się skuszę.

Co daje? :E Przecież od razu widać że to jest max co Intel wykrzesał z 14nm, więc OC będzie praktycznie zerowe. i9-9990XE też miał ustalone TDP na wartość 250W, pobiera 550W :E :E Ta i9-10900K to będzie okolice 350-400W pobierała pewnie.

Tylko nie rozumiem czemu Intel dalej wmawia ludziom i sprzedaje procesory "K" które niby można podkręcać a wiadomo że podkręcanie kończy się na 100 Mhz :E

 

10900K jest DOA, prawdopodobnie i3/i5 10 gen wymuszą zmiany w cenach używek 7 gen, i po części 8 gen ale w dalszym ciągu to nie zmieni faktu w jakiej dupie jest Intel, bo AMD wyjdzie w tym roku z kolejnym IPC boostem na przynajmniej poziomie 5% (plotki mówią o 15%) i dodatkowymi 200 Mhz dzięki 7nm+, wtedy już nie będzie czego zbierać z Intela.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9-10900K to może być ciekawy procek dla streamerów (jeśli wyjdzie w cenie i9-9900K) przynajmniej do wyjścia Zen 3 natomiast do zastosowań profesjonalnych to chyba nadal lepszy będzie Ryzen 3900X.

 

Mnie natomiast bardzo będzie ciekawiło porównanie wydajności i9-9900KS vs i7-10700K. To najlepiej pokaże ile wydajności z pojedynczego rdzenia udało się Intelowi jeszcze wycisnąć względem kawy. Zakładam, że będzie to bardzo nieznaczny wzrost - 1%, może 2%.

 

No i jeszcze jedna ciekawa kwestia - kiedy AMD wyprzedzi Intela w wydajności pojedynczego rdzenia (ostatni bastion niebieskich) bo wygląda na to, że i do tego dojdzie (pytanie czy już w tym roku dokona tego Zen 3)?

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9-10900K to może być ciekawy procek dla streamerów (jeśli wyjdzie w cenie i9-9900K) przynajmniej do wyjścia Zen 3 natomiast do zastosowań profesjonalnych to chyba nadal lepszy będzie Ryzen 3900X.

 

Mnie natomiast bardzo będzie ciekawiło porównanie wydajności i9-9900KS vs i7-10700K. To najlepiej pokaże ile wydajności z pojedynczego rdzenia udało się Intelowi jeszcze wycisnąć względem kawy. Zakładam, że będzie to bardzo nieznaczny wzrost - 1%, może 2%.

 

No i jeszcze jedna ciekawa kwestia - kiedy AMD wyprzedzi Intela w wydajności pojedynczego rdzenia (ostatni bastion niebieskich) bo wygląda na to, że i do tego dojdzie (pytanie czy już w tym roku dokona tego Zen 3)?

Pojedynczy rdzeń już jest silniejszy u AMD, ostatni bastion Intela to zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni bastion Intela to zegar.

Który nie tak szybko upadnie, bo AMD nie będzie w stanie osiągnąć 5GHz+ nawet na 5nm, ale jesli IPC w ZEN3 jeszcze skoczy wyżej to i zegar Intelowi już nic nie da.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który nie tak szybko upadnie, bo AMD nie będzie w stanie osiągnąć 5GHz+ nawet na 5nm, ale jesli IPC w ZEN3 jeszcze skoczy wyżej to i zegar Intelowi już nic nie da.

Już upadł, w 10nm Intel ma problemy z uzyskaniem 4.0 Ghz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheMr@ dlatego ich 10nm nigdzie nie wyszło po za laptopy i to tylko niektóre. Dlatego 10nm nie biorę pod uwagę, bo to proces trup.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 10nm Intel nie dogoni w IPC AMD, więc musisz brać pod uwagę ten proces i jego problemy z zegarem. Sam napisałeś że szybko nie upadnie, a wychodzi na to że upadnie bo 7nm Intela też będzie miał problem żeby kręcić się tak dobrze jak obecnie 14nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc będą dalej klepać 10++++++ a potem stwierdza że będą robić to samo z 7nm ich polityka schodzi na psy szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...