Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy sie uparli na wiecej vram tylko szkoda ze zadna gra tego nie wykorzysta :E

 

Jak gry beda wymagaly dolozenia vramu to pierwsi, ktorzy beda o tym wiedziec to producenci gpu i to nastapi.

 

Doplacac do czegos zeby tylko bylo?? Nie dzieki.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem to nie jest kwestia wyboru i marżę zapłacisz zawsze, jeszcze większą przy większej pamięci ;)

 

No ale jak 10% nie robi różnicy to właśnie dlatego marża będzie rosła :E

 

Nie robi, nie jedna osoba dokłada tutaj do tego samego modelu nawet 20% aby kupić przykładowo MSI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok wydajności musi być odpowiednio wyważony, żeby ludzie mieli motywacje do wymiany, najlepiej co generację.

W Pascalu skok wydajności był aż za duży. W Turingu z kolei za mały, dopiero Supery co nieco poprawiły, ale to już było za późno. Dlatego ludzie nadal w większości nadal siedzą na Pascalu, a Turinga olali.

Nie ma czegoś takiego jak za duży skok wydajności lol2.gif Zwłaszcza w NV nie myślą takimi kategoriami dlatego walą tak duże chipy. "16nm" przyniósł duży skok wydajności i dlatego Pascal zapewnił taki skok.

 

Problemem Turinga nie była wydajność tylko zbyt wysoka cena. Turing+ Amper zapewni skok wydajności na poziomie tego co zapewnił Pascal.To nie jest misterny plan Nv tylko możliwości techniczne w danym czasie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gry beda wymagaly dolozenia vramu to pierwsi, ktorzy beda o tym wiedziec to producenci gpu i to nastapi.

i w tym momencie na rynek nvidia wypuszcza gtxa 1060 3GB, który potrafi oberwać od 1050TI 4GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12-16GB Vram zutylizowane

a jak przyciśniemy to 20GB vramu znika i 24GB ramu - no ale GPU już wtedy wysiada totalnie. Może 3080TI nie kleknie tak, ale bez vramu się nie dowiemy ;)

 

- tutaj też vram znika w oczach, 13-16GB

 

Jakby ktoś chciał zacząć przygodę z 8K to tez 12GB można sobie wsadzić

 

A skoro mówimy o 3080TI, które ma niszczyć wydajnością, to 12GB jest zwyczajną biedą w takiej karcie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zacząć przygodę z 8K to tez 12GB można sobie wsadzić

8K to odległy pieśń przyszłości,obecnie jest problem spopularyzować 4K,karty poza 2080 Ti mają problem z uzyskaniem 60 fps na tej rozdzielczości na sensownych detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie masz 30-50FPS w zależności od gry w 8k. 3080TI jeżeli dobrze przyspieszy to 8K przybliży, ale nie bez vramu co pokazuje filmik. Konsole tez mają wspierać 8K. Czemu karty za słuszną kasę miałyby tego nie robić? :D Czemu miałaby wciąż oferowac tyle samo pamięci co pascale ?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałaby wciąż oferowac tyle samo pamięci co pascale ?

 

Karty oferują tyle ile potrzeba a przykłady które podałeś dobitnie to potwierdzają zważywszy na to co musiałeś wyszukać :lol2:

Czy 2060 potrzebuje więcej pamięci? A może 2070 więcej niż 8? Ano tak, przecież podasz przykład titanów RTX w 8k bo ludzie kupujący 2060/2070 potrzebują vramu do 8k i 5fps :thumbup:

 

Jak widać każda karta ma ilość dostosowaną do swojego segmentu a nie titanów rtx w 8k

 

Nie robi, nie jedna osoba dokłada tutaj do tego samego modelu nawet 20% aby kupić przykładowo MSI :D

 

Może np lubi MSI? Dla mnie też by to miało większą wartość niż niepotrzebne kostki pamięci. :D Tak samo nie pakuję 32GB niepotrzebnego mi ramu a wolę dopłacić do szybszego 16

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego 2060/2070 z 3080TI ?

 

Poza tym bez problemu pewnie znalazłyby się gry, gdzie te 6GB w 2060 to mało.

A to oznacza czochranie textur po lini pcie między kartą a pamięcią operacyjną lub co gorsza dyskami.

 

Niżej tabelka dla WQHD. Przy UWQHD jeszcze więcej vRamu by wciągneło.

VRAM1.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał zacząć przygodę z 8K to tez 12GB można sobie wsadzić

30-45fps w Metro Exodus mogę zrozumieć bo to graficzny majstersztyk ale 30-33fps w śmiesznym NFSie? :E

Użycie GPU-RAM, Metro około 16GB, NFS około 17,5GB, NFS verigud optymalizacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego 2060/2070 z 3080TI ?

 

 

Co ma wspólnego to napisałem 1 linię poniżej tamtego zdania ;) - rozmiar dostosowany do segmentu.

 

Niżej tabelka dla WQHD. Przy UWQHD jeszcze więcej vRamu by wciągneło.

 

A ten wykres to rozumiem, że potwierdzenie tego że 6GB jednak wystarczyło dla 2060? :E:E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to teraz niepotrzebne, ale i tak chciałbym mieć w kolejnym swoim gpu te 16gb vramu. I nie mówię o karcie klasy 80ti, bo takiej raczej nie zamierzam kupować. 8gb w życiu nie kupię gpu pod koniec 2020r. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do wielu labowiczów, nie wymieniam gpu co generację. Czas pokazał ze starymi kartami, ze lepiej mieć więcej jak nie mieć.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to teraz niepotrzebne, ale i tak chciałbym mieć w kolejnym swoim gpu te 16gb vramu. I nie mówię o karcie klasy 80ti, bo takiej raczej nie zamierzam kupować. 8gb w życiu nie kupię gpu pod koniec 2020r. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do wielu labowiczów, nie wymieniam gpu co generację. Czas pokazał ze starymi kartami, ze lepiej mieć więcej jak nie mieć.

 

 

Kupisz kartę segment wyżej i będziesz miał więcej vramu ;) Chcieć to dobry powód, ja też dużo rzeczy kupuję tylko dlatego że chcę albo mi się podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuakeChampions, Rise of Tomb Rider, Resident Evil 2, Shadow of Tomb Rider. Starczyło na co?

 

Przy UWQHD pewnie jeszcze kolejne tytuły wykroczyłyby poza te 6GB dostępnego, czyli żonglerka teksturami na liniach PCIE między GPU i Ramem lub co gorsza dyskiem.

 

 

12GB w 3080TI to nie jest rozmiar dostosowany do segmentu 2021 roku :D

 

30-45fps w Metro Exodus mogę zrozumieć bo to graficzny majstersztyk ale 30-33fps w śmiesznym NFSie? :E

Użycie GPU-RAM, Metro około 16GB, NFS około 17,5GB, NFS verigud optymalizacja ;)

 

Jak gierki utylizują więcej niż 4 wątki, to też każdy płacze że optymalizacja leży a nie wymagania rosną ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie widzisz pozostałych tytułów? Lista skończyła się po pierwszych czterech które ledwo ledwo wykraczają i pewnie wystarczy obciąć jeden detal?

 

Rzeczywiście tragedia dla najsłabszego RTXa i to na koniec życia turinga :D :D :D

 

A co do 3080Ti to nie wiem, zależy od wydajności ale z pewnością nvidia nie przestrzeli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd posiadając 2060 możesz wiedzieć ile czego obcinać aby grać. I pytanie czemu obcinać detale skoro rdzeń spokojnie je pociągnie?

 

Nie bez powodu pewnie 2060s dostało w bonusie dodatkowe 2GB?

 

Tniesz detale do momentu, aż w grze nie pokaże więcej jak 5GB w RTSS ? Osobiście mam lepsze zajęcia niż taką zabawę. I jeżeli RTX3000 ma opierać się na takiej zabawie, to wolę dopłacić 10% wartości do podwojonej pamięci.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gierki utylizują więcej niż 4 wątki, to też każdy płacze że optymalizacja leży a nie wymagania rosną ;)

Każdy? każdy płacze gdy gierka utylizuje więcej niż 4 wątki? mocno fantazjujesz :)

W polecanych od dawna miałeś i masz r1700/2700/3700, r1600/r2600/3600, na początku 6/12 AF kosztował poniżej 400zł i czekałem aż Biedronka zacznie go dodawać do czipsów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale zmieniam jak potrzebuję więcej fps, liczyć vram to akurat ty chciałeś ;)

 

2060 to słaba karta a nie bezkompromisowy wymiatacz za 1400zł i te wykresy doskonale pokazują, że dopłacanie za dodatkowe 2GB byłoby zbędnym wydatkiem a 2060 czas swojej generacji przetrwał bardzo dobrze.

Jak potrzebujesz dodatkowych 2GB to masz przecież niewiele wydajniejszą 2070 (teraz 2060S), przecież jest wybór i po co na siłę wciskać ludziom coś czego nie potrzebują? GTX1650 też powinien dostać 11GB bo znalazły się 3 gry? ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy? każdy płacze gdy gierka utylizuje więcej niż 4 wątki? mocno fantazjujesz :)

W polecanych od dawna miałeś i masz r1700/2700/3700, r1600/r2600/3600, na początku 6/12 AF kosztował poniżej 400zł i czekałem aż Biedronka zacznie go dodawać do czipsów ;)

 

DObra już nie aktualne. Teraz płacze się powyżej 6 wątków? Szczególnie jak w kompie siedzi i5 8600k/9600k ? Niedługo będzie płacz przy 8 wątkach ( posiadacze 4c/8w i 9700K ). Optymalizacja zła a nie wymagania rosną :)

 

GTX1650 też powinien dostać 11GB bo znalazły się 3 gry? ;)

 

Nie, ja bym dał wszędzie 3GB tak jak miał już GTX660 ;) I tylko marżę windował dziadując na vRAMie.

 

Co dalej z RTX2060 6GB? Do śmieci w przyszłym roku bo przecież godnie przetrwała swój czas tak jak gtxy 1060 3GB? Ktoś to jeszcze kupuje z olejem w głowie?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku 6/12 AF kosztował poniżej 400zł i czekałem aż Biedronka zacznie go dodawać do czipsów ;)

nierealne

Ja nabyłem w zeszłym roku w okazyjnej cenie 280 zł FX-8350 nówkę pachnącą fabryką w boxie,a teraz za używkę w boxie 450 zł:E (oczywiście pójdzie poszukać trochę taniej,ale trafić poniżej 350-400 zł to już sztuka :D )

https://www.olx.pl/oferta/amd-fx-8350-procesor-CID99-IDFagqn.html#2cebb0c760

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dalej z RTX2060 6GB? Do śmieci w przyszłym roku bo przecież godnie przetrwała swój czas tak jak gtxy 1060 3GB? Ktoś to jeszcze kupuje z olejem w głowie?

 

Do śmieci to się wyrzucało ryzeny 1 i 2 gen bo ludzie się nabierali na liczenie wątków a później się okazało, że jednak lepiej wziąć r3600 ;)

 

A jeśli o mnie chodzi i 2060 to nie jestem dobrym reprezentantem bo nie gram w gry z twojej listy ale pewnie wymienię na ampere bez żadnego racjonalnego powodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to jeszcze kupuje z olejem w głowie?

Tylko nieświadomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży to był za czasu Pascala lol2.gif

 

Uważasz, że przesiadka z GTX 1080, na RTX 3080, lub RTX 3080Ti to nie będzie duży skok ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierealne

Ja nabyłem w zeszłym roku w okazyjnej cenie 280 zł FX-8350 nówkę pachnącą fabryką w boxie,a teraz za używkę w boxie 450 zł:E (oczywiście pójdzie poszukać trochę taniej,ale trafić poniżej 350-400 zł to już sztuka :D )

https://www.olx.pl/oferta/amd-fx-8350-procesor-CID99-IDFagqn.html#2cebb0c760

Jezu ten pazdzioch tyle teraz stoi? :E ja wczoraj sprzedałem R5 3600 za 620zł :cool:

 

Uważasz, że przesiadka z GTX 1080, na RTX 3080, lub RTX 3080Ti to nie będzie duży skok ? :hmm:

Oby był taki jak przesiadka z serii GF7000 na 8800 tam był taki boost że łysy czuł wiatr we włosach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja zła a nie wymagania rosną :)

Ja nie mam nic przeciwko wzrostowi wymagań, ale gdy optymalizacja leży to leży. Przykład np: Generation Zero, gdzie gra na premierze miała duże problemy z optymalizacją dla CPU.

Co do GPU to też jest sporo opisów doznań graczy (można poczytać chociażby na gry-online pod tytułem/recenzją danej gry) którzy np: w jakieś grze która wygląda jakby była z "poprzedniej epoki" mają czkawkę 40-60fps 1080p/1440p na GTX1070/1080, słaba optymalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...