Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu ten pazdzioch tyle teraz stoi? :E

Nie wiem czy ludziom się całkiem powaliło tyle wyceniać FX-83xx :E

Najlepsza jest aukcja z allegro na 999 zł za nowego 8350 w box - z 2 osób zrobili jelenie :E

Z tydzień czy dwa tygodnie był post na fejsie w grupie AMD Ryzen Polska dot.tej aukcji,aż sam walnąłem tam komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest aukcja z allegro na 999 zł za nowego 8350 w box - z 2 osób zrobili jelenie :E

Masakra.. ale nic nie przebije tego jak zrobili jeleni z tym info że ten cep ma 8 rdzeni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że jak teraz jest taka cena to nie znaczy, że ci ludzie kupili za tyle? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że RTX3080 będzie miał przynajmniej 12GB. Interesuje mnie granie tylko w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że przesiadka z GTX 1080, na RTX 3080, lub RTX 3080Ti to nie będzie duży skok ? :hmm:

Ale nie o tym była mowa wink.gif Tylko o skoku wydajności z generacji na generacje wink.gif

 

Tu już lecisz dwie generacje do przodu i jeszcze dorzucasz do porównania wyższy segment.

 

I jak zwykle nie ma mowy o stałych 60fps w 4k w nowych tytułach AAA, a jak ktoś lubi być oszukiwany przez DLSS to trochę mocy się uchowa w niektórych tytułach. Nadwyżka mocy zostanie szybko wykorzystana, a w RT natychmiastowo wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że przesiadka z GTX 1080, na RTX 3080, lub RTX 3080Ti to nie będzie duży skok ? :hmm:

 

przesiadka z vooodooo to byłby dopiero skok :E

 

Jemu chodziło o skok z na generacje.. a Ty dajesz przykład dwóch

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie Big Navi, tam napewno walna 16GB vram :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Pascala nie było tak naprawdę na co wymienić, Turing cena wysoka z powodu RT, a wydajność mizerna.

 

wydajnosc.png

 

Ci co kupili GTX 1080Ti po 2000-2200 zł, mieli bekę z tych co sprzedali GTX 1080Ti i czekali na RTX 2080/2080Ti.

 

wydajnosc.png

 

Dlatego czekam na Ampere i na pewno się nie zawiodę na wzroście wydajności. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niżej tabelka dla WQHD. Przy UWQHD jeszcze więcej vRamu by wciągneło.

 

Weź chociaż przejrzyj co wrzucasz :D Piszesz, że trza więcej vramu, a wrzucasz wykres, który jasno pokazuje, że żadna z gier (a jest ich całkiem sporo) nie potrzebuje więcej niż 6GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna procz czterech? Aha.

 

Pewnie patrzysz na wykresy z wersji 6gb, a wiesz, że każda z tych gier odpali na na gtx1060 3GB nie zabrała by więcej niż 3GB. Tak czytasz ten wykres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna procz czterech? Aha.

Wypadało by rozróżnić to ile vram jest faktycznie potrzebne, a ile jest alokowane. Skoro na karcie 6GB (6144MB) żadna z gier nie dobiła nawet do 6GB, a przy tym jest to "peak", a nie średnia ilość zajętego vram to znaczy to dokładnie to co napisałem, żadna z tych gier nie potrzebuje więcej jak 6GB. I ten test dokładnie to potwierdza jak i wnioski o tym mówią. I one dotyczą również 4k. Bo to tam też zostało przetestowane.

 

Odnośnie tych 4 tytułów:

So while the margins grew at 4K, they're nowhere near big enough to claim a VRAM issue for the RTX 2060.
In any case, the RTX 2060 was just as smooth as the 2070 at both resolutions.
Again, no memory capacity issues here. Frame time performance for the RTX 2060 is excellent
At 1440p the RTX 2060 was 11% slower for the average frame rate and 10% slower for the 0.1% low. Those margins change ever so slightly at 4K, but with no evidence of running out of VRAM.

 

Więc zwyczajnie pleciesz głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż titanowi rtx w 8k zabrakło więc warto dopłacić!!! :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by rozróżnić to ile vram jest faktycznie potrzebne, a ile jest alokowane. Skoro na karcie 6GB (6144MB) żadna z gier nie dobiła nawet do 6GB, a przy tym jest to "peak", a nie średnia ilość zajętego vram to znaczy to dokładnie to co napisałem, żadna z tych gier nie potrzebuje więcej jak 6GB. I ten test dokładnie to potwierdza jak i wnioski o tym mówią. I one dotyczą również 4k. Bo to tam też zostało przetestowane.

 

Więc zwyczajnie pleciesz głupoty.

 

Na pewno alokowane jest powietrze. I w nowszych tytułach będzie też powietrze? A lepszą grafikę i lepsze textury w kolejnych grach to nie wiem gdzie dalej mają developerzy upychać? I to jest wykres tylko dla 1440p.

 

Trzecią generację pod rząd bez wzrostu vramu chcecie serio kupować? GL. W sam raz pod RT.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu, nie masz racji i ja ci mogę to udowodnić. Jakiś czas temu napisałem sobie program, który zajmuje zdefiniowaną przeze mnie część pamięci VRAM karty graficznej. Za jego pomocą sprawdzałem między innymi SotTR i to, że normalnie ta gra zajmuje 6,5 GB pamięci nie znaczy wcale, że aż tyle wymaga. Nie pamiętam dokładnej wartości ale mogę to sprawdzić podaj tylko, którą lokację przetestować.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się podniecać w tym miesiącu i tak pewnie nie będzie żadnych nowych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodziło o skok z na generacje.. a Ty dajesz przykład dwóch

A ja właśnie o przeskok dwóch generacji.

Zastanawiam się w co będę musiał celować, by mieć efekt WOW po przesiadce z 1080ti (?)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w 3080, ale 3070 też nie powinien zawieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że RTX3080 będzie miał przynajmniej 12GB. Interesuje mnie granie tylko w 4K.

Ja czekam na 3080(Ti) i robię redukcję 4K -> 1440p. Ostatnie lata z monitorem 4K to pasmo nieszczęść i rozczarowań. W 2016 kupiłem PC ToTL z i7 + GTX1080 i monitor 4K. W takim Wiedźminie 3 ledwo 60FPS po obcięciu cieni, roślinności, itp. Później pojawiła się 1080Ti. Nacieszyłem się pół roku i znów wyszły gry, które zabiły GPU. Obraz żyleta, ale płynność denna. 2080Ti wyciąga ledwo 70FPS na max detalach w pięcioletnim Wieźminie. Szkoda nerwów. Ja po premierze daję szansę 1440p w 100+ FPS z G-Sync.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w 3080, ale 3070 też nie powinien zawieść.

 

3080 da niezłego kopa :)

 

Ja akurat zmieniam na 3080Ti no i przy okazji lepszy monitor 3440x1400 z wyższym odświeżaniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja po premierze daję szansę 1440p w 100+ FPS z G-Sync.

No ja zamierzam właśnie nie podnosić poprzeczki - pozostać na 1440p - i mieć ten margines bezpieczeństwa i szaleństwa (all prawo) i zawsze pow. 80 fps. Więcej mi nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zamierzam właśnie nie podnosić poprzeczki - pozostać na 1440p - i mieć ten margines bezpieczeństwa i szaleństwa (all prawo) i zawsze pow. 80 fps. Więcej mi nie trzeba.

 

A w innych tematach pisał szyderczo o niewolnikach ultra i przesuwaniy suwaczków na lewo :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w innych tematach pisał szyderczo o niewolnikach ultra i przesuwaniy suwaczków na lewo :E :E

Dokładnie. Bo nie jestem niewolnikiem ULTRA.

Jak mam mieć w grze 50 fps, to przesuwam 3 suwaki w lewo i mam 80 fps.

Zauważ, że nadchodzi (dla mnie) przeskok o 2 generacje (!), więc... ?

Czego mam oczekiwać od sprzętu po wymianie (a Ty ode mnie?).

Skok o 2 generacje i w zamian... zero zmian? :)

No chyba oczywiste, że wywalenie kasy i zmiana powinny mi "coś" dać - i tego oczekuję.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to jest wykres tylko dla 1440p.

 

Nom, na wykresie 1440p, a we wnioskach wyraźnie zaznaczano, że w 4k też pamięci nie brakło. 8GB do grania nie na ultra wystarczy jeszcze na bardzo długo, 12GB objedzie również ultra. To będzie i tak więcej niż będzie dostępne na konsolach, którymi próbujesz się sugerować, a co jest zwyczajnie błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na 3080(Ti) i robię redukcję 4K -> 1440p. Ostatnie lata z monitorem 4K to pasmo nieszczęść i rozczarowań. W 2016 kupiłem PC ToTL z i7 + GTX1080 i monitor 4K. W takim Wiedźminie 3 ledwo 60FPS po obcięciu cieni, roślinności, itp. Później pojawiła się 1080Ti. Nacieszyłem się pół roku i znów wyszły gry, które zabiły GPU. Obraz żyleta, ale płynność denna. 2080Ti wyciąga ledwo 70FPS na max detalach w pięcioletnim Wieźminie. Szkoda nerwów. Ja po premierze daję szansę 1440p w 100+ FPS z G-Sync.

 

Twój post i reszty daje do myślenia... a miałem kupować na dniach monitor 4K.

 

Ponowne głowienie się 1440p czy 4K :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mnie ciekawi jeden aspekt bardzo mocno. Wiadomo że topowy blackwell to zespawane dwa chipy. A 4090 była mocno ścięta względem pełnego AD102 (w porównaniu do 3090 vs GA102). Czy 5090 to będzie 1/2 (czyli jeden czip) blackwella a pełny czip będzie w jakimś wyczesanym TITAN RTX 5000 z odblokowanymi funkcjami pro jak pierwsze titany? Czy RTX w ogóle nie zobaczą pełnego czipa 1+1 i max co będzie to tylko jeden pełny rdzeń.
    • A żeby było ciekawiej już od soboty ocieplenie. W poniedziałek w tych regionach gdzie teraz nocami jest przy gruncie -10, ma być nawet +26 w dzień.
    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...