Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomniałem o tobie zainstaluje tego balasa to Ci pokaże ile łyka z pamięci lokalnej i poza lokalnej.

 

 

Co do chłodzenia mam nadzieje, że to fake lub quadro. Wygląda to tragicznie.

Już szarpneli się z opisem 3080 :/

 

Można się pocieszać że nie będzie niebieska bo to folia chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej folia. Ale wygląda jakby ktoś wydrukował to :E nie w moim guście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież dwa :D

W dodatku wielkosc i ksztalt lopatek sugeruje iz cisnienie statyczne bedzie sporo wieksze niz w poprzednich FE. Mi ten wyglad nie przeszkadza, byleby jakos wykonania byla nie gorsza niz poprzednie FE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bloki wezmą coś z tej wyrwy w pcb...

 

Tyle dobrze że jeden będze wydmuchiwał powietrze drugiemu :E

 

I ta perspektywa nieskończoności :E

 

Ten wentyl od strony pcb ma inny kształt.

 

Za dużo roboty na fake...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież dwa :D

A nie czytałem więcej widziałem tylko zdjęcie tej karty myslałem że jest 1 :D FE pierwszych rtx'ow były tak ładne że teraz każdy będzie brzydki :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku wielkosc i ksztalt lopatek sugeruje iz cisnienie statyczne bedzie sporo wieksze niz w poprzednich FE. Mi ten wyglad nie przeszkadza, byleby jakos wykonania byla nie gorsza niz poprzednie FE.

 

Nie no mi też nie przeszkadza.. byle wydajność była odpowiednia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar dla tego pana :lol2: uznanie dla autorów tej atrapy 3080 że pokazali nawet jak jest poskładany w całość :thumbup:

 

Nawet podkręcisz tego intela śrubokrętem :debile2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o tobie zainstaluje tego balasa to Ci pokaże ile łyka z pamięci lokalnej i poza lokalnej.

 

2160p wszystkie paski w prawo i nawet włączone MSAA - użycie pamięci lokalnej ~4.9GB i poza lokalnej ~150MB.

 

 

 

Co do chłodzenia mam nadzieje, że to fake lub quadro.  Wygląda to tragicznie.

 

Jak jeden screen z gry ci nie wystarczył, to łap drugi.

 

22e05569c9c1160b.png

 

Przy zapchaniu powyżej 8,2GB VRM gra się zawiesza, więc nie jestem wstanie zrobić screena z wyższych ustawień graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan RTX ma 24GB VRAM, więc dlaczego RTX2080Ti ma taką biedę że tylko 11GB, trzeba więcej szybkiej pamięci VRAM, GDDR6 i HBM2, 32 GB i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zapchaniu powyżej 8,2GB VRM gra się zawiesza, więc nie jestem wstanie zrobić screena z wyższych ustawień graficznych.

To ja nie wiem co masz z tą grą lub sterownikami wszystko na max jak pisałem nie wyszło poza 4.9GB jeżdżąc kilka minut po mieście. Gra trzyma praktycznie stałe użycie ze względu na streaming wink.gif

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... :hmm::rotfl:

Wentylatory po przeciwnych stronach na górze i na dole, oby tylko karta nie zaczęła się kręcić dookoła swojej osi bo upadnie aktualny precedens "paradoks kota z kromką posmarowaną masłem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć tych niby kart, to przypomniały mi się zapowiedzi wspominanego w którymś z wątków GPU gościa z kanału Moore's Law is Dead (taki drugi Adored), według którego NV miała zastosować chłodzenie z trzema wentylatorami. Ja tu trzech nie widzę. A teraz pod swoim najnowszym filmem gość pisze, że wszystko się sprawdziło z jego przeciekami, bo "chłodzenie jest duże" xD Tyle są warci youtube'owi prorocy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem co masz z tą grą lub sterownikami wszystko na max jak pisałem nie wyszło poza 4.9GB jeżdżąc kilka minut po mieście. Gra trzyma praktycznie stałe użycie ze względu na streaming wink.gif

 

Gra jest świeżo zainstalowana z EPIC, sterowniki 445.75.

 

 

4min 30s

https://www.youtube.com/watch?v=vMfU6IiYPeg

 

Skalowanie w GTA V na monitorze 4k można traktować jako ciekawostkę, Ampere i tak tego nie uciągnie.

 

 

 

Projekt tej tego chłodzenia jest ciekawy, a jeszcze bardziej jego wydajność.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko ok, na nagraniu jest MSAA OFF, skalowanie OFF, stąd mniejsze zapotrzebowanie na VRM.

 

Jakbyś chciał sprawdzić czy ta gra zapcha ci ponad 23GB VRM, to bez karty z 24GB VRM się zapewne nie obejdzie, na GTX 1080 nie jestem wstanie przekroczyć nawet 9GB VRM, bo pojawia się czarny ekran i gra się zawiesza.

Ze wszystkim na maxa łącznie skalowaniem 2.5x(bez sensu) jest ~10GB. Poza tym jak gra pokazuje 8GB to tyle nie łyka tylko ~7.4GB i działa bez zarzutu. GTA V tak samo  jak GTA IV nie potrafi korzystać z pamięci poza lokalnej dlatego gra nie puszcza jak się przekroczy limit karty.

 

mir.jpg

 

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz cosik nie tak wink.gif Na kartach z większą ilością pamięci większa alokacja pamięci to nic anormalnego wink.gif A ja Ci dodatkowo podałem realne użycie, a nie lokacje wink.gif

 

 

Ale skończmy to nie temat o GTA5 wink.gif

 

Mam wszystko ok, na nagraniu jest MSAA OFF, skalowanie OFF, stąd mniejsze zapotrzebowanie na VRM.

 

Jakbyś chciał sprawdzić czy ta gra zapcha ci ponad 23GB VRM, to bez karty z 24GB VRM się zapewne nie obejdzie, na GTX 1080 nie jestem wstanie przekroczyć nawet 9GB VRM, bo pojawia się czarny ekran i gra się zawiesza.

 

EOT

 

 

 

Jak tam obstawiacie VRM dla Ampere RTX 3070 dostanie 8GB, czy 11GB, a może 16GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3080 dostanie więcej niż 8 to będzie krok do przodu. Osobiście obstawiam że 3070 dostanie 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już się bawimy w obstawianie ;)

 

3060 8, 3070 10, 3080 12, 3080ti 14-16

 

Wrócę tu we wrześniu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie pozbylem dzis swojego RTXa, 200zl straty tylko od pierwotnego zakupu. Czekamy na Ampere :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak już się bawimy w obstawianie ;)

 

3060 8, 3070 10, 3080 12, 3080ti 14-16

 

Wrócę tu we wrześniu xD

 

Też powróżę, ale optymistyczne. xx60 - 8gb, xx70 12gb, xx80 16gb, 80ti +20gb :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie pozbylem dzis swojego RTXa, 200zl straty tylko od pierwotnego zakupu. Czekamy na Ampere :cool:

 

Ja z prowizjami mniej więcej tyle samo - jak na rok używania karty to spoko :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie pozbylem dzis swojego RTXa, 200zl straty tylko od pierwotnego zakupu. Czekamy na Ampere :cool:

Witaj w klubie, mój rtx 2080 poszedł w piątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...