Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam GTX 1080Ti i niestety przy 74 stopniach karta się wiesza lub pokazuje artefakty. Gdy obniżę power limit na 85% to karta działa godzinami. Niestety pech chciał, że gwarancja skończyła w marcu:(

No nie załamujcie mnie.

Mam gdzieś po szufladach, jakieś karty, co pykały 5, 7, 10 lat i żyją.

To kupuje się topówkę i to padnie po 3 latach?

Myślałem, że jedyne co grozi takiej karcie to wymiana wentyli, co 5 lat ;).

 

No to lipa, bo zostać na starej = prawdopodobieństwo padu.

Sprzedać - jeszcze większa lipa - bo padnie komuś.

Czyli kolejne generacje /co drugą / chyba z automatu trzeba już zakładać w budżetach. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiajajć to co działo się z RTXami na początku, to z reguły karty wysokiej półki żyją krócej niż te z niskiej. Jak taka 1050Ti może być chłodzona nawet pasywnie, to z wentylem ma jak w raju. Podczas gdy 1080TI troche się musi napocić. Sporo amper płynie po krzemie. Kości pamięci też są wyżej taktowane jak się nie mylę.

 

Albo taka 750Ti.

 

Ale jak ktoś ma 1080TI po UV i nie skręcił wentyli na maxa tak aby ciągle był przewiew na kościach i vrm to raczej będzie ją używał długo i szczęśliwie. Za to po OC z napięciami powyżej 1V karta ma zawsze cięższe życie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiajajć to co działo się z RTXami na początku, to z reguły karty wysokiej półki żyją krócej niż te z niskiej. Jak taka 1050Ti może być chłodzona nawet pasywnie, to z wentylem ma jak w raju. Podczas gdy 1080TI troche się musi napocić. Sporo amper płynie po krzemie. Kości pamięci też są wyżej taktowane jak się nie mylę.

 

Albo taka 750Ti.

 

Ale jak ktoś ma 1080TI po UV i nie skręcił wentyli na maxa tak aby ciągle był przewiew na kościach i vrm to raczej będzie ją używał długo i szczęśliwie. Za to po OC z napięciami powyżej 1V karta ma zawsze cięższe życie.

No tak. To wszystko jest logiczne.

U mnie idzie na default'cie, ale sam fakt, że to v. Palit JS SUPER, to już jest chyba pogoniona przez kitajców.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co to trzymać tyle lat jak (bez konkurencji) top w trakcie swojej generacji traci symbolicznie a później leci w dół?

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to moja 1080Ti lata ciągle z power limitem przesuniętym na max prawo w afterburnerze i ani razu nie mialem artefaktów, zwiech ani innych problemów. Jak chodziła tak chodzi. Wersja od aorusa.

A sam w przypadku ampere będę celował gdzieś w 3080 albo nawet 3080Ti, jeszcze zobaczę co amd pokaże.

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile vram będzie mieć 3060? I w jaki przedziale pieniężnym się zmieści? Bo pewnie jego wezmę jak będę wymieniać bebechy mojego pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile vram będzie mieć 3060? I w jaki przedziale pieniężnym się zmieści? Bo pewnie jego wezmę jak będę wymieniać bebechy mojego pc.

Myślę,ze 8GB przynajmniej ;)

Co do przedziału pieniężnego,to typuję widełki 1600-2000 zł

 

Narazie nic nie wiadomo konkretnie,to tylko szacunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic oficjalnie nie wiadomo i do sierpnia nic prócz domysłów i plotek nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jeszcze kiedyś zobaczymy skok wydajności jak miał miejsce przy 8800 gtx względem 7900 :hmm:.

To były piękne czasy, nawet mi pudełko z niej zostało :E Ale pamiętam jaki miałem ból tyłka, jak za rok wyszedł 8800GT, który po podkręceniu dorównywał 8800GTX i kosztował chyba niecały tysiąc złotych, a 8800GTX ponad dwa tysiące ;)

 

fuqpoTU.jpg

 

Też o tym myślę.

Tylko ile wołać Panie, ile wołać? ;)

Ja się własnie też zastanawiam, czy nie sprzedać swojej 2070S, która ma niecałe pól roku, wsiąść za nią jeszcze rozsądne pieniądze i dołożyć później do 3070/3080 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czy chce mi się tyle siedzieć na GT 710, albo GTX 275 :E Tylko to mi zostało, do tego na początku problemy z dostępnością dobrych nierefetentów, i realnie kartę pewnie będę miał na jesień. Z drugiej strony mało gram ostatnio, jakieś wypalenie mnie dopadło i dawkuje sobie po troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile vram będzie mieć 3060? I w jaki przedziale pieniężnym się zmieści? Bo pewnie jego wezmę jak będę wymieniać bebechy mojego pc.

 

 

2060S ma 8, więc na pewno mniej nie będzie. Z tym, że 3060 to pewnie 2021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak do Mafii nie ma w co grać.

Ja mam cały czas w co grać, z roku na rok mam po kilka zaległości i dzięki temu zawsze mam jakieś hity do nadrobienia, tylko coś ostatnio mi się grać nie chce :E Aktualnie gram dopiero w Divinity Original Sin 2, nie grałem jeszcze w RDR2 na PC, RE 3 Remake, dodatki do Metro Exodus i mogę tak jeszcze wymieniać, bo mam zrobiona listę w notatniku i odhaczam ;) Problem w tym, że od kilku miesięcy, więcej siedzę na forum, lub oglądam filmy niż gram, chyba się starzeje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem 8800GT, ale jaka była wartość dolara,złotówki, usług logistycznych, paliwa to nieporównanie co jest dziś. Wtedy płaca minimalna w Polsce była 936 zł brutto (675 zł netto). teraz jest 2600 brutto. Także w obecnych czasach 8800gt nie kosztowałby ok 1000zł tylko przynajmniej z 1500zł a to już mienia postać rzeczy;)

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mi znajomi pukali po głowie jak w tamtych latach dałem za kartę 2200zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mi znajomi pukali po głowie jak w tamtych latach dałem za kartę 2200zł :E

 

za 2200zł to może teraz dostaniesz dobrego niereferenta 3060 :D a gdzie 3070, 3080, 3080Ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie załamuj.

Ja bidny jestem, a nerka już mi w pojedynczym egzemplarzu pozostała. szczerbaty.gif

 

 

Kiedy chcesz sprzedać swoją 1080Ti??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czy chce mi się tyle siedzieć na GT 710, albo GTX 275 :E Tylko to mi zostało, do tego na początku problemy z dostępnością dobrych nierefetentów, i realnie kartę pewnie będę miał na jesień. Z drugiej strony mało gram ostatnio, jakieś wypalenie mnie dopadło i dawkuje sobie po troszkę.

Ja się nie zastanawiam jeszcze zbyt dokładnie. Realnie to nie wiadomo kiedy premiera i ile trzeba będzie jeszcze czekać na niereferenty 2-3 miesiące? Ja chyba 2070 nie sprzedaję, jak kupię nowe gpu to stare dam dzieciakowi do kompa.

 

Ja mam cały czas w co grać, z roku na rok mam po kilka zaległości i dzięki temu zawsze mam jakieś hity do nadrobienia, tylko coś ostatnio mi się grać nie chce :E Aktualnie gram dopiero w Divinity Original Sin 2, nie grałem jeszcze w RDR2 na PC, RE 3 Remake, dodatki do Metro Exodus i mogę tak jeszcze wymieniać, bo mam zrobiona listę w notatniku i odhaczam ;) Problem w tym, że od kilku miesięcy, więcej siedzę na forum, lub oglądam filmy niż gram, chyba się starzeje :E

Podobnie jeśli chodzi o granie to mam w co grać cały czas. Bez w miarę wydajnego gpu w kompie nie usiedzę dłużej niż 2-3 tygodnie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentów od żony się nie sprzedaje :naughty:

Ale żonę można! ;)

 

Kiedy chcesz sprzedać swoją 1080Ti??

A dlaczego pytasz?

(już się podnieciłem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaką wartość przedstawiała złotówka. 2200 zł to mniej więcej 4400 zł na dzisiejsze potrzeby. Na pewno pamiętasz za ile kupowałeś pączka, czekoladę, bułkę czy chleb. Nawet na głupią tacę w kościele dawało się 50 gr i było dobrze, a jak dałeś przed konowirusem 1 zł to popatrzyli by na Ciebie krzywym wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentów od żony się nie sprzedaje :naughty:

I tak gdyby szło na sell to ja co najwyżej zrobiłbym fotki :E, a żona by aukcje i ogłoszenia robiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaką wartość przedstawiała złotówka. 2200 zł to mniej więcej 4400 zł na dzisiejsze potrzeby. Na pewno pamiętasz za ile kupowałeś pączka, czekoladę, bułkę czy chleb. Nawet na głupią tacę w kościele dawało się 50 gr i było dobrze, a jak dałeś przed konowirusem 1 zł to popatrzyli by na Ciebie krzywym wzrokiem.

Czyli sumując, tamtejsze 2200 vs dzisiejsze 4400... i tak nie daje kwoty na TOP GPU (3080ti).

Za to nie kupi dziś nawet top'a poprzedniej generacji 2080ti po 2 latach bytności na rynku. :(

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

 

zastanawiam się kiedy będzie najlepszy okres na sprzedaż poprzedniej generacji z jak najmniejszą utratą wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy by się dowiedziała ile to na prawdę kosztuje :E

Przecież ona sama to(2070) kupowała :E. Mojej nie da się zwieść, zaraz sama sprawdzi na necie ile co kosztuję

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080 super kupisz za 4400 zł. 2080 ti to anomalia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...