Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko żeby teraz nie było takiej możliwości skoro 2080Ti jest już blisko komfortowej gry w 4k :E

 

Ah no tak, przecież to nie Ty narzekałeś na problemy w RDR2 ;)

 

Wymagania gier nie stoją w miejscu i już w tym roku się o tym przekonasz, gadanie o karcie idealnej do 4K zostało zapoczątkowane już po premierze GTX 780Ti i wszyscy wiedzą doskonale czym się to skończyło i jak bardzo czcze gadanie nie spełniało się wraz z następnymi generacjami. ;)

 

NV sama ze sobą konkuruje w średniej półce przez wydanie Super, jedna karta przestała być prawie całkowicie opłacalna. NV przez wydanie konsol jestem pewny że żadnych wzrostów cen nie zrobi, byłoby to samobójstwo, prędzej obniżą ceny ewentualnie zreorganizują ceny po premierze konsol w zależności od ceny konsoli/sprzedaży i jakieś obniżki zrobią w 2021. Konsole tegoroczne przeorganizują rynek również w średnim segmencie.

Ale to takie gdybanie, pewnie więcej głów w zarządach siedzi i wie lepiej jak to będzie wyglądało bo mają wewnętrzne info.

 

Według jakiejkolwiek logiki zamiast wydawać jakieś supery które w rzeczywistości są kastratami układów segmentu wyżej wystarczyło zrobić obniżki cen RTX'ów 2060/2070/2080, jedynie 2080S to jakaś powiedzmy "nowość".

W ten sposób NV wymigała się z obniżek cen w danym segmencie i przy okazji uwaliła rynek kart używanych sprawiając że klient poleci po nową kartę i nabije marzę. Nie ma się co oszukiwać NV jest twardym zawodnikiem pod kątem marketingu i bez większych problemów robią wodę z mózgu potencjalnego klienta.

 

Dla mnie jednak ciekawsza jest sytuacja z RTX 2080S, dzisiaj karta do zdobycia w okolicach 3100-3400 zł, czyli znacznie taniej od RTX 2080Ti, bo na modelu z dobrym chłodzeniem wyjdzie dobrze ponad 2000 zł, spadek wydajności? Patrząc pod kątem ceny nie jest jakiś znaczący, 2080S jest kartą znacznie lepszą pod kątem perf per price, jedynie 8GB trochę odrzuca, ale nie jest to sytuacja beznadziejna.

Jeżeli taki schemat utrzyma się w przyszłej generacji, to uznam że NV Titan jako maskotka już się znudził i to samo chcą zrobić z segmentem Ti, w takim wypadku trzeba będzie się skierować w stronę 3080/3080S i uznać że skrót Ti oznacza "Ty Idioto" :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah no tak, przecież to nie Ty narzekałeś na problemy w RDR2 ;)

 

 

Rdr2 to gniot jeśli chodzi o optymalizację.. Jakoś wszystkie inne gry praktycznie nie mają problemu aby ogarnąć te 4k i 50-60+fps na 2080 ti

 

RDR2 nawet w fullhd ma problemy a co dopiero 4k.. Ten szrot pewnie za dwie generację będzie ledwo grywalny w 4k/ultra a co dopiero teraz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdr2 to gniot jeśli chodzi o optymalizację.. Jakoś wszystkie inne gry praktycznie nie mają problemu aby ogarnąć te 4k i 50-60+fps na 2080 ti

 

RDR2 nawet w fullhd ma problemy a co dopiero 4k.. Ten szrot pewnie za dwie generację będzie ledwo grywalny w 4k/ultra a co dopiero teraz :E

 

Tylko zdajesz sobie sprawę z tego że takich gniotów jeszcze sporo wyjdzie, zwłaszcza że konsole nowej generacji już niebawem, a to spore poluzowanie potencjalnego kagańca dla twórców gier, wtedy może się okazać że co niektórych poniesie ułańska fantazja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdajesz sobie sprawę z tego że takich gniotów jeszcze sporo wyjdzie, zwłaszcza że konsole nowej generacji już niebawem, a to spore poluzowanie potencjalnego kagańca dla twórców gier, wtedy może się okazać że co niektórych poniesie ułańska fantazja :E

 

Może tak być, ale bądźmy dobrej myśli :E

 

 

Jeśli nowa generacja kart nv będzie miała taki sam plan wydawniczy jak obecną to poważnie zastanowię się nad zakupem 3080Ti..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za ile tysięcy 3080 ti tym razem dadzą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tyle samo co przy obecnej generacji.. Choć jeśli faktycznie nowe konsole będą tak 'potężne' jak się mówi to liczę na jakieś obniżki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, ale bądźmy dobrej myśli :EJeśli nowa generacja kart nv będzie miała taki sam plan wydawniczy jak obecną to poważnie zastanowię się nad zakupem 3080Ti..

Ja już zbyt długo byłem dobrej myśli, jak na razie sprawdza się czarny scenariusz, owszem platforma PC ma się całkiem dobrze, ale nie też jest żadną tajemnicą, że dalsze wzrosty cen w takim tempie będą zmniejszać opłacalność zakupu PC'ta, jako maszyny do gier.

Jak na razie jedynie AMD ratuje sytuacje od strony CPU niemalże oferując nową jakość w stosunkowo zdrowych pieniądzach, ale na rynku GPU jest posucha, drobne kroki naprzód w postaci RX 5700 i 5700XT to zwyczajnie za mało aby podejmować próbę reperowania rozwalonego rynku.

 

Pewnie tyle samo co przy obecnej generacji.. Choć jeśli faktycznie nowe konsole będą tak 'potężne' jak się mówi to liczę na jakieś obniżki..

 

Jeżeli NV nie nabierze ogłady w kwestii cen GPU, to mam jakieś dziwne wrażenie że Sony i M$ będą mieli powody do otwarcia nie jednego szampana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AMD nadal będzie sobie radzić w GPU tak jak teraz, to ceny znów będą wyższe. Nie ma co liczyć na to, że Nvidia będzie konkurować sama z sobą. Ceny RTXów nie były duże z powodu nowych jednostek, tylko dlatego że AMD jest daleko w tyle, a Nvidia musiała jeszcze wyprzedać Pascale. Tu będzie powtórka z rozrywki - niestety. No chyba, że AMD czymś nas zaskoczy.

 

AMD radzi cobie dobrze wg mnie.

Nie ma może high-endu, ale wydająć 5700XT mocno namieszali na rynki.

 

Wg. mnie wersje Super nie były planowane :) Wyszły przez AMD.

 

 

Na miejscu NV, kolejną wersję wydałbym wydajniejszą i w niższej cenie , żeby zadać mocny cios AMD.

Poczekałbym i odbił sobie z nawiązką na generacji 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie zastanawiam czy w przyszlym roku beda jakies konkretne gry warte przykladowo zmiany gpu a jedno jest pewne ze PS5 zawita na polce, xbox nie ma co kupowac bo ogram te gry na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD radzi cobie dobrze wg mnie.

Nie ma może high-endu, ale wydająć 5700XT mocno namieszali na rynku.

Wg. mnie wersje Super nie były planowane :) Wyszły przez AMD.

W statystykach sprzedażowych Navi jest daleko za Polarisami i zapewniam Cię że nie chodzi tu wcale o termin wprowadzenia obu układów do sprzedaży. Zresztą gdybyśmy przyjrzeli się popularności RTX 2060 i 2070/S w kontekście rywalizacji z RX 5700/XT to ktoś mógłby się srogo zdziwić. Grupa Radeona ma jeszcze wiele pracy przed sobą, na razie Navi to dla konsumentów coś w stylu Ryzena z Zen/Zen+. Odbicie od dna w segmencie kart mainstreamowych. Oby wyszło z tego coś więcej.

 

Oczywiście że SUPER zostały wprowadzone przez wzgląd na premierę Navi, ale już sam fakt takiej a nie innej specyfikacji tych kart lub jakiejkolwiek obniżki cen starych pokazuje jak nvidie obchodzi Navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie zastanawiam czy w przyszlym roku beda jakies konkretne gry warte przykladowo zmiany gpu a jedno jest pewne ze PS5 zawita na polce, xbox nie ma co kupowac bo ogram te gry na PC.

 

Ja chciałbym zagrać na nowej generacji kart w Red Dead Redemption 2 i Metro Exodus z suwakami max. w prawo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zagrać na nowej generacji kart w Red Dead Redemption 2 i Metro Exodus z suwakami max. w prawo :D

 

a na tej się nie da :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na tej się nie da :D?

 

Według konkurencyjnego portalu w Metro Exodus w rozdzielczości WQHD z wszystkim na max. minimalna ilość klatek to 39 fps, W RDR2 w rodzielczości FullHD i jakości najwyższej jest to 47 fps.

 

Więc chyba się wstrzymam do nowej generacji. Jeśli plotki się potwierdzą i będzie powiedzmy 30% lepsza wydajność w ogólnej jakości, a w Ray Tracingu jeszcze większa, to by to oznaczało, że min. fps w max. rozdzielczości w WQHD przekroczy 50, a to już jest wartość do przyjęcia :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według konkurencyjnego portalu w Metro Exodus w rozdzielczości WQHD z wszystkim na max. minimalna ilość klatek to 39 fps, W RDR2 w rodzielczości FullHD i jakości najwyższej jest to 47 fps.

 

Więc chyba się wstrzymam do nowej generacji. Jeśli plotki się potwierdzą i będzie powiedzmy 30% lepsza wydajność w ogólnej jakości, a w Ray Tracingu jeszcze większa, to by to oznaczało, że min. fps w max. rozdzielczości w WQHD przekroczy 50, a to już jest wartość do przyjęcia :cool:

 

wg. spilera masz 2080ti - sprawdz a nie :)

 

bo ja grałem w RDR2 w 1440p na 2070S i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja grałem w RDR2 w 1440p na 2070S i było ok

 

Ale to niewolnik więc musi grać z dropami ale "na max" :D Karty jak karty, będą sporo wydajniejsze ale szczerze mówiąc na tym rynku bardziej martwią mnie marne gry a tytułu pokroju RDR2 nie zobaczymy pewnie długie lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny pewnie będą znowu z kosmosu a do ich obniżek być może przyczynią się nowe konsole, tylko te wyjdą dopiero pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według konkurencyjnego portalu w Metro Exodus w rozdzielczości WQHD z wszystkim na max. minimalna ilość klatek to 39 fps, W RDR2 w rodzielczości FullHD i jakości najwyższej jest to 47 fps.

 

 

 

 

Metro bez rt w 3440x1440 smiga aż miło.. dopiero z włączonym rt na ultra klatki lecą ostro w dół :)

 

Odnośnie tych 47 klatek w rdr2 to patrz na ten materiał od Gosu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Fxn40I9YNk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W statystykach sprzedażowych Navi jest daleko za Polarisami i zapewniam Cię że nie chodzi tu wcale o termin wprowadzenia obu układów do sprzedaży. Zresztą gdybyśmy przyjrzeli się popularności RTX 2060 i 2070/S w kontekście rywalizacji z RX 5700/XT to ktoś mógłby się srogo zdziwić. Grupa Radeona ma jeszcze wiele pracy przed sobą, na razie Navi to dla konsumentów coś w stylu Ryzena z Zen/Zen+. Odbicie od dna w segmencie kart mainstreamowych. Oby wyszło z tego coś więcej.

 

Oczywiście że SUPER zostały wprowadzone przez wzgląd na premierę Navi, ale już sam fakt takiej a nie innej specyfikacji tych kart lub jakiejkolwiek obniżki cen starych pokazuje jak nvidie obchodzi Navi.

Ja sie nie dziwie ze Navi jest daleko za Polarisami skoro Navi to karty w przedziale 1600-2200zl a Polarisy to karty ponizej 1000zl. Byc moze wydanie slabszych modeli zmieni sytuacje a co najwazniejsze wieksza popularyzacja kart przyczyni sie do wypuszczania lepszych sterownikow. Ja to sie zastanawiam jak oni maja wydac karty RDNA2 z obsluga Raytracingu to jak oni to ogarna programowo jak nie radza sobie obecnie z podstawowymi bledami w sterownikach.

 

Według konkurencyjnego portalu w Metro Exodus w rozdzielczości WQHD z wszystkim na max. minimalna ilość klatek to 39 fps, W RDR2 w rodzielczości FullHD i jakości najwyższej jest to 47 fps.

 

Więc chyba się wstrzymam do nowej generacji. Jeśli plotki się potwierdzą i będzie powiedzmy 30% lepsza wydajność w ogólnej jakości, a w Ray Tracingu jeszcze większa, to by to oznaczało, że min. fps w max. rozdzielczości w WQHD przekroczy 50, a to już jest wartość do przyjęcia :cool:

Ja gram w RDR2 w 4k i nie spada ponizej 50fps a srednio jest wiecej takze jak ktos jest niewolnikiem detali, ktore malo co zmieniaja albo wcale w grafice to moze czekac i ze 2gen gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie dziwie ze Navi jest daleko za Polarisami skoro Navi to karty w przedziale 1600-2200zl a Polarisy to karty ponizej 1000zl. Byc moze wydanie slabszych modeli zmieni sytuacje a co najwazniejsze wieksza popularyzacja kart przyczyni sie do wypuszczania lepszych sterownikow. Ja to sie zastanawiam jak oni maja wydac karty RDNA2 z obsluga Raytracingu to jak oni to ogarna programowo jak nie radza sobie obecnie z podstawowymi bledami w sterownikach.

 

 

Ja gram w RDR2 w 4k i nie spada ponizej 50fps a srednio jest wiecej takze jak ktos jest niewolnikiem detali, ktore malo co zmieniaja albo wcale w grafice to moze czekac i ze 2gen gpu.

 

 

a i tak zawsze się trafi tytuł ktyóry przy wszystkim na maxa (bezsensownie) będzie dławił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro bez rt w 3440x1440 smiga aż miło.. dopiero z włączonym rt na ultra klatki lecą ostro w dół :)

 

Odnośnie tych 47 klatek w rdr2 to patrz na ten materiał od Gosu:

 

To tylko potwierdza to co zawsze powtarzam. Bezmyślne parcie na ultra to jest jakaś paranoja. Pod ultra może się kryć cokolwiek, nawet optymalizacyjne potworki jak tutaj woda w RDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżę mocne OC i niskie temperatury. Nowe generacje za rogiem, skok musi być - szykuje się więc sporo wydatków w tym roku szczerbaty.gif

.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżę mocne OC i niskie temperatury. Nowe generacje za rogiem, skok musi być - szykuje się więc sporo wydatków w tym roku szczerbaty.gif

.

 

To jakiś oksymoron? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś oksymoron? :E

 

czyt. jako skok myślowy szczerbaty.gif Karty będą chłodne, więc podatne na spore OC, a wtedy to zależy czym je schłodzimy szczerbaty.gif

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżę mocne OC i niskie temperatury.

Niskie temperatury mogą mieć,pobór prądu też raczej będzie na akceptowalnym poziomie,ale co do potencjału OC to się lepiej wstrzymać(GPU mają mieć ograniczone Vcore do 1V),zanim to zostanie potwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymali i zaczęło się pitolenie oraz myślenie życzeniowe.

 

Niskie temperatury, niskie TDP, wysokie oc tak by to ładnie to spiąć wydajność na poziomie 2080ti poniżej 2000zł szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...