Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Gry dziś pod względem rozgrywki stoją w miejscu. AAA nawet cofają się w rozwoju. Jedynie grafika ciągle się rozwija. Tylko czy ktoś oprócz napalonych Januszy gamingu będzie się jarał samą grafiką z gry? Chyba nie. Oczywiście postęp jest ważny, ale twój argument nie pasuje do obecnych czasów.

Gry AAA stoją w miejscu, a czasem się nawet cofają pod względem rozgrywki przez trzy powody:

1. twórcy gier tak decydują, sprzedaje się to dobrze, więc po co robić inaczej

2. dzięki Internetowi można łatwo zarabiać na mikrotransakcjach, DLC i wydawać niedopracowane produkty (patrz No Man's Sky)

3. postęp sprzętu jest gorszy niż wcześniej, co też ma wpływ na innowacyjność

 

Jak dla mnie, zmieszczenie wszystkiego czego chcę na samych SSD nie jest opłacalne, bo mam za dużo danych, a SSD są wciąż zbyt drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA/NVME SSD na wymagające i podręczne rzeczy, reszta na HDD w NASie skitranym w szafie. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio wywaliłem HDD. Choć powiem że raid 0 z hdd wd blue 1 TB WD10EZEX jeszcze dawało radę w grach.

Też miałem jeszcze do grudnia trzy HDD w budzie. Co z tego że raid 0 dawał radę,jak hałas jak cholera. Zamieniłem HDD na SSD i cisza jak makiem zasiał. Dwa zutylizowałem,jednego sobie zostawiłem na kopie zdjęć i innych ważnych rzeczy. Kupiłem do niego taki konwerter i gitara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam już dość zabawy z suwakami graficznymi i oczekuję karty 3080/3080 Ti żeby mieć już spokój, ale cena prawdopodobnie mnie nie przekona. O to się właśnie martwię. Jeśli Pierwsze RTXy były wycenione tak wysoko za Top Tier to obawiam się jak będzie w serii 3000. Mam chrapkę na 3080/Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej kupisz wersję bez "Ti". Dużo też zależy o ile RTX 3080 będzie wydajniejszy od RTXa 2080Ti (droższy od 2080Ti na pewno nie będzie chyba, że Nvidia nie wypuści od razu RTXa 3080Ti jak było swego czasu z GTX 1080 oraz 1080Ti).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej kupisz wersję bez "Ti". Dużo też zależy o ile RTX 3080 będzie wydajniejszy od RTXa 2080Ti (droższy od 2080Ti na pewno nie będzie chyba, że Nvidia nie wypuści od razu RTXa 3080Ti jak było swego czasu z GTX 1080 oraz 1080Ti).

Myślę że 3080 będzie w cenie 3500-4000 zł brutto za dobre nie referencyjne modele, a wydajność na poziomie 20-40% większa od 2080Ti.

Sam pewnie będę celował w 3080 bez TI.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzał bym z tym 40% realnie to 10-20%

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzał bym z tym 40%.

Cóż rozrzut dałem spory. Jak będzie szybsza o 20% od 2080Ti za 3500zł będę zadowolony i kupię. Wszystko więcej to bonus dla mnie.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi kartę za 6000 zł, która będzie tylko 33% szybsza od XSX za 2300 zł? Tylko nierozsądni PCMR. W takich cenach Nvidia wiele nie sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi kartę za 6000 zł, która będzie tylko 33% szybsza od XSX za 2300 zł? Tylko nierozsądni PCMR. W takich cenach Nvidia wiele nie sprzeda.

A ty co minister finansów jesteś :lol2: :lol2:

Kto kupi ten kupi. Co nie którzy takie kwoty w weekend potrafią przebalować.

A kto kupi jakąś dobrą łychę za parę stówek skoro efekt ten sam uzyska jakąś spolicą za 30zł :E

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak niektórzy maja ból tyłka o nie swoja kieszeń :E:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy to naprawde maja proste myslenie, wlasnie wypilem kawe z Tchibo za 10zl a przeciez w domu mialbym za to 500g sypanki :lol2:

 

Target konsol to nie rynek PCMR wiec slabe porownanie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy to naprawde maja proste myslenie, wlasnie wypilem kawe z Tchibo za 10zl a przeciez w domu mialbym za to 500g sypanki :lol2:

 

 

 

Jakbyś poczekał jeszcze z rok-dwa to może nawet i 1kg na jakieś promocji :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi kartę za 6000 zł, która będzie tylko 33% szybsza od XSX za 2300 zł? Tylko nierozsądni PCMR. W takich cenach Nvidia wiele nie sprzeda.

Znasz juz cene konsoli :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto kupi jakąś dobrą łychę za parę stówek skoro efekt ten sam uzyska jakąś spolicą za 30zł :E

Nie uzyska. Whisky piję się bardziej dla smaku. Do tego jeszcze trochę wąchasz i dopiero na samym końcu rozluźnia poprzez %. Wódkę pijesz, żeby się upić. Ciekawe kto by wódką się delektował, a nie wspomnę o wąchaniu. Bardzo kiepski przykład. Już o wiele lepiej wypada porównanie kawy z odchodów specjalnego zwierzęcia(bardzo droga i oczywiście nie z każdego zwierzaka ;)) a nescafe z saszetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyska. Whisky piję się bardziej dla smaku. Do tego jeszcze trochę wąchasz i dopiero na samym końcu rozluźnia poprzez %. Wódkę pijesz, żeby się upić. Ciekawe kto by wódką się delektował, a nie wspomnę o wąchaniu. Bardzo kiepski przykład. Już o wiele lepiej wypada porównanie kawy z odchodów specjalnego zwierzęcia(bardzo droga i oczywiście nie z każdego zwierzaka ;)) a nescafe z saszetki.

Wodki tez masz smakowe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupi kartę za 6000 zł, która będzie tylko 33% szybsza od XSX za 2300 zł? Tylko nierozsądni PCMR. W takich cenach Nvidia wiele nie sprzeda.

Chętnych na RTX 3080Ti nawet za 8-9k zł nie zabraknie ;)

Na Zachodzie czy w USA jest inny poziom zarobków i cen w porównaniu do Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Xbox jest najsilniejszy w usa?

Tak samo można się zapytać: Dlaczego PlayStation jest najsilniejszy w Japonii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Xbox jest najsilniejszy w usa?

Może bo firma amerykańska. Ale obecnie Sony Interactive też jest kalifornijskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,może nie rozmawiajmy tutaj o wódkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.com/amp/s/wccftech.com/igors-lab-no-nvidias-ampere-gpus-are-not-launching-in-march/amp/

 

IgorsLab mówi, że Ampere najwcześniej dopiero w wakacje. Mi ten scenariusz wydaje się bardziej prawdopodobny, bo jeszcze muszą z obecnej generacji jak najwięcej wycisnąc jak najwięcej ze sprzedaży, bo konkurencji brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu chyba nikt się premiery nie spodziewał, raczej okolice czerwca-lipca i we wrześniu karty w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest taki już raczej pewny termin a pytanie czy nvidia ma czym innym zaskoczyć. Z ceną jest tak że pytanie co się za to dostaje i czy ma się jakąś alternatywe. Jeszcze inna sprawa że człowiek czeka na jakieś ciekawe tytuły i kilka starych które się pomineło może wpadnie do koszyka co najwyżej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnych na RTX 3080Ti nawet za 8-9k zł nie zabraknie ;)

Na Zachodzie czy w USA jest inny poziom zarobków i cen w porównaniu do Polski

Panie jakbym mógł kupić tak jak w usa kartę na przeliczniku 1usd:4pln to długo bym się nie zastanawiał... ale nie mogę.

 

Dobra a teraz zapytam wasze szklane kulę zdołam kupić ampere do października 2020 czy e tam? Bo 2070s pojawiają się już w takiej cenie, że można sobie kupić nawet na farta, a jednak dooma eternal chętnie bym ograł w 4k na wysokich i 60 fps, a obawiam się, że na 1070ti to bardziej będzie jak średnie 4k i to na maksymalnym oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...