Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra a teraz zapytam wasze szklane kulę zdołam kupić ampere do października 2020 czy e tam?

 

Myślę, że na 99% tak, ale tylko modele RTX 3070, 3080 oraz 3080Ti (choć w przypadku 3080Ti nie ma jeszcze pewności czy wyjdzie z pierwszą falą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oby boję się problemów z dostępnością. Nie ma nic gorszego jak problemy z dostępnością i ekstra januszowym doliczanym do juz i tak niemałej ceny.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S to coś ze 2350 zł, drogo jak na taką wydajność i 8 GB RAMu, ja bym poczekał na RDNA 2.0 lub Ampere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oby boję się problemów z dostępnością. Nie ma nic gorszego jak problemy z dostępnością i ekstra januszowym doliczanym do juz i tak niemałej ceny.

Problemy z dostępnością po premierze to rzecz normalna.

 

Jeżeli będzie tak duże zainteresowanie jak przy Pascalach to zejdzie około miesiąca zanim ceny się unormują. Zakładając, że swoich trzech groszy nie dorzuci wirus wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży już odłożona gotówka na 3080Ti Asus Rog Strix :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę by jakikolwiek Turing miał status EOL, a więc Nv tak szybko nie uśmierci Turinga.

Więc słabo widzę żeby następca 2080ti miał pojawić się od razu wink.gif Ale śmieszne też wyglądałby duży spadek cen 2080ti.

 

Obym nie śmiał się z cen jak przy premierze Turinga szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S to coś ze 2350 zł, drogo jak na taką wydajność i 8 GB RAMu, ja bym poczekał na RDNA 2.0 lub Ampere

Juz w dziale konsol napisalem co mysle o twoich porownaniach, teraz dalej trolujesz w dziale gpu ze 2070S za drogoo :E RDNA 2.0 oraz Ampere nie bedzie rozdawane za darmo. polska cebulandia nie przestaje mnie zaskakiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy konsol idźcie do tematu o konsolach i nie spinajcie się w dziale o kartach graficznych.

 

sideband jak zobaczyłem cenę 6 tysięcy to też prawie spadłem z krzesła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S to akurat jest dobrze wycenioną kartą jak na wydajność którą oferuje, tutaj akurat do niczego bym się nie czepiał, sam od jakiegoś czasu myślę o podmiancę ze swojej 2060 ale xtreem jakieś jaja ma od początku roku i wątpie że coś sprzedam kupionego tam jeżeli się nie ogarną :D:E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S to akurat jest dobrze wycenioną kartą jak na wydajność którą oferuje, tutaj akurat do niczego bym się nie czepiał, sam od jakiegoś czasu myślę o podmiancę ze swojej 2060 ale xtreem jakieś jaja ma od początku roku i wątpie że coś sprzedam kupionego tam jeżeli się nie ogarną :D:E

 

W 2018r ludzie w panice przed premierą RTX, sprzedawali 0,5-1 roczne GTX 1080Ti w cenie 2000-2400zł, jak zobaczyli takie cudo jak RTX2070 to ceny szybko poszybowały do góry. :lol2:

RTX 2070 Super dobrze wyceniony ? Po 3 latach w cenie mojego GTX 1080, karta pokroju GTX 1080Ti, no nie bardzo. :E

 

RTX 3070 w końcu powinien zaoferować sensowny wzrost wydajności, lecz wszystko zależy ile za nią zaśpiewają podczas premiery.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na premiere GTX 1080ti ok 3650zl, 2070S 2399zl a RTX 2600 o wydajnosci prawie GTX 1080 masz za 1600zl. To sa dwa najlepiej wycenione modele w tej genracji. No i trzeba pamietac ze doszly jednostki RT i Tensory, ktore tez kosztuja wiec ciezko porownac pascale do Turingow. Dopiero teraz zobaczymy jak wyklaruja sie wzrosty wydajnosci i ceny dostajac zblizone do siebie uklady pod wzgledem budowy. patrzac jak mocne gpu laduja do konsol AMD/Nvidia musza sie niezle postarac i przy nowej generacji.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

RTX 3070 w końcu powinien zaoferować sensowny wzrost wydajności, lecz wszystko zależy ile za nią zaśpiewają podczas premiery.

 

2700zł najtańszy chodź mam nadzieje ze wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie, co warto kupić do czasu Ampere obecnie? RTX 2070 Super za 1900zł czy 1080Ti za 1650zł z roczną gwarą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie, co warto kupić do czasu Ampere obecnie? RTX 2070 Super za 1900zł czy 1080Ti za 1650zł z roczną gwarą?

Pascale jak wyjdzie nowa gen zostana szybko ubite, takze nie ma sie co pchac w te karty juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że żadne kryptowaluty nie spowodują wykupywania kart do koparek. Najpopularniejsze są już opłacalne tylko na ASICach ale mogą potencjalnie jakieś nowe zepsuć rynek. Niektórzy chcą wskoczyć do kopania i kupowania, bo przegapili Bitcoiny gdy się opłacało, teraz cena wysoka i tylko ASICami się opłaca, więc próbują z nowymi krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascale jak wyjdzie nowa gen zostana szybko ubite, takze nie ma sie co pchac w te karty juz.

A RTXy dostaną boosta? Pascale już zamulili. RTXy w RT pewnie dostaną mega nerfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A RTXy dostaną boosta? Pascale już zamulili. RTXy w RT pewnie dostaną mega nerfa.

Pascale juz odstaja w niskopoziomowym API do ktorych nie sa stwozone jak Turinig a do tego maja sprzetowa obsluge VRS co przy portach z konsoli moze miec znaczenie bo nawet takie Navi tego nie ma wiec Turingi tak szybko starzec sie nie beda a raczej nie powinny. DLSS 2.0 przy RT daje ladnego boosta fps oraz znaczna poprawe jakosc wzgledem poprzednika o czym Pascal moze zapomniec. Takze jesli kwota 250zl ma decydowac, kotra karte kupic to oczywiscie ze 2070S.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascale juz odstaja w niskopoziomowym API do ktorych nie sa stwozone jak Turinig a do tego maja sprzetowa obsluge VRS co przy portach z konsoli moze miec znaczenie bo nawet takie Navi tego nie ma wiec Turingi tak szybko starzec sie nie beda a raczej nie powinny. DLSS 2.0 przy RT daje ladnego boosta fps oraz znaczna poprawe jakosc wzgledem poprzednika o czym Pascal moze zapomniec. Takze jesli kwota 250zl ma decydowac, kotra karte kupic to oczywiscie ze 2070S.

 

Kupując RTXa dostaje jeszcze 3 lata gwary VS 1 rok na GTXie no i ma nówke, za rok jak gwara się skończy to ten 1080ti straci drastycznie na wartości a RTX będzie miał nadal 2 lata gwary i wtedy ma więcej możliwości bo może go zostawić albo korzystniej sprzedać, jak zostawi na rok to sprzeda później z roczną gwarą - nie warto żałować tych 250zł bo wszystko przemawia bardziej na korzyść RTXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna myślałem że złożyłem peceta w najmniej opłacalnym okresie, ale jak tak patrzę na to co się teraz dzieje, to okazuje się że jednak dobrze zrobiłem. Pierwszą moją "dziwną" decyzją, a raczej zachcianką było wzięcie 2080 zamiast 1080Ti, gdzie kartę kupowałem niedługo po premierze za równe 4 tys. zł. I cieszę się że tak zrobiłem. 2080 pasuje mi do 4K na styk. Co prawda nie zawsze mam stałe 60fps, np. w KCD, ale wtedy wymuszam sobie FreeSync, który w końcu działa u mnie na monitorze bez migotania. 1080Ti raczej by już nie wystarczyła, a z czasem różnica między tymi GPU ciągle się powiększała. Minusem 2080 jest to, że ma tylko 8GB pamięci, ale póki co mi jej nie zabrakło. Początkowo i tak planowałem wziąć 2080Ti, ale cieszę się że tego nie zrobiłem (głównie z powodu bardzo słabej dostępności po premierze). W moim wypadku byłoby to 1500zł wywalone w błoto. Cena tej karty to już było mocne przegięcie. A obawiam się że w następnej serii wcale nie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na premiere GTX 1080ti ok 3650zl, 2070S 2399zl a RTX 2600 o wydajnosci prawie GTX 1080 masz za 1600zl. To sa dwa najlepiej wycenione modele w tej genracji. No i trzeba pamietac ze doszly jednostki RT i Tensory, ktore tez kosztuja wiec ciezko porownac pascale do Turingow. Dopiero teraz zobaczymy jak wyklaruja sie wzrosty wydajnosci i ceny dostajac zblizone do siebie uklady pod wzgledem budowy. patrzac jak mocne gpu laduja do konsol AMD/Nvidia musza sie niezle postarac i przy nowej generacji.

 

Zieloni się wycwanili i podwójnie zarobili, najpierw na RTX 2060/2070/2080, później na RTX 2060/2070/2080Super. Ludzie co kupili GTX 1080Ti przed premiera RTX zrobili najlepszy deal według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GDC przesunięty z 16-20 marca 2020 na okres letni(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadek cen :lol2: to następna grupa "tanio" tez się zdziwi. :lol2:

 

Z tą stałą grupą to akurat jak z zimą, która co roku zaskakuje kierowców ;)

 

Do niedawna myślałem że złożyłem peceta w najmniej opłacalnym okresie, ale jak tak patrzę na to co się teraz dzieje, to okazuje się że jednak dobrze zrobiłem.

 

Bo nie ma co się oszukiwać i to nie był opłacalny okres, a tym bardziej 2080 za 4k.. Jak ktoś wziął 1080Ti + 8700k to przeżył RTXy i kolejną generację cpu (a pewnie i dwie) przy topowej wydajności ;)

Z tym, że po czasie to teraz każdy mądry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze wraz z premiera Amprere kazdy bedzie zadowolony cena/wydajnosc. jesli tylko ceny nie pojda w gore to bedzie pogrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...