Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Zrodlo?

 

Nvidia

 

Cenę też podadzą?

 

Czego cenę? Układów na rynek obliczeniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie sprzętu może będzie miało, tylko gdzie jest Nvidia a gdzie AMD jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję.

Na konsolach to może jakoś będzie działać, ale na PC sterowniki do RDNA są na etapie uzyskiwania stabilności działania i eliminowania czarnych ekranów, a to podobno dopiero pół-GCN pół-RDNA. :D

Jest tam gdzie NV :P

Ma swoje akceleratory - https://www.amd.com/en/products/professional-graphics/instinct-mi50

Takie przypomnienie int 4, int 8, obliczenia związane z RT da się wykonać na dzisiejszych karatach graficznych. Jednostki NV te obliczenia przyspieszają, a i nie zawszę są używane :E

 

https://arstechnica.com/gaming/2020/04/you-can-get-nvidias-rtx-voice-noise-filtering-without-a-pricey-rtx-card/

 

Masz przykład kolejnej technologii, która miała używać (i używa, marginalnie) Tensorów i tego nie robi w 100%, bo leci po CUDA :E

 

Spadek smarko-punktów na 1080 to ok ~~15%, a na 2080 to ~~9%

 

https://www.pcgamer.com/uk/nvidia-rtx-voice-performance/

 

Także, to że NV ma teraz akceleratory, których nie używa nic nie znaczy dla AMD, bo jak widać dobry model AI można opracować na... CUDA :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem 2lata temu, beda ogladal i teraz :cool:

 

Tylko czekac jak nowy Titan wjedzie pierwszy :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałby być Titan, który będzie bazował na GA100 wink.gif

 

Jeżeli zamierzają wypuścić kilka Titanów to wszystko jest możliwe. Dla zwykłych śmiertelników istotne jest, że karty dla graczy powinny pojawić się w Q4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja GPU dla graczy pewnie będzie zaprezentowane w sierpniu więc kupić pewnie będzie można pod koniec roku. Lipa straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja GPU dla graczy pewnie będzie zaprezentowane w sierpniu więc kupić pewnie będzie można pod koniec roku. Lipa straszna.

Masz worek pieniedzy a kart brakuje jak towaru w sklepach za komuny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam gdzie NV :P

Ma swoje akceleratory - https://www.amd.com/en/products/professional-graphics/instinct-mi50

Takie przypomnienie int 4, int 8, obliczenia związane z RT da się wykonać na dzisiejszych karatach graficznych. Jednostki NV te obliczenia przyspieszają, a i nie zawszę są używane :E

Wszystko to mógłbyś też obliczyć na zwykłym procesorze, no ale co z tego? :D Nvidia ma Tensory do tego typu obliczeń, AMD nie ma i nie zapowiada się, żeby mieli mieć w najbliższej przyszłości.

 

https://arstechnica.com/gaming/2020/04/you-can-get-nvidias-rtx-voice-noise-filtering-without-a-pricey-rtx-card/

Masz przykład kolejnej technologii, która miała używać (i używa, marginalnie) Tensorów i tego nie robi w 100%, bo leci po CUDA :E

Spadek smarko-punktów na 1080 to ok ~~15%, a na 2080 to ~~9%

https://www.pcgamer.com/uk/nvidia-rtx-voice-performance/

Także, to że NV ma teraz akceleratory, których nie używa nic nie znaczy dla AMD, bo jak widać dobry model AI można opracować na... CUDA :E

RTX Voice jest obecnie w fazie beta, więc nie powiedziałbym, że tak to zostanie, przypominam o DLSS.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak krytykowac nvidia ze cos wypuscila w wersji beta i wychwalac amd ktore nie zrobilo totalnie nic a sa na etapie ogarniania sterownikow 8msc od premiery gpu :lol2:

 

AMD pod wzgledem nowej technologi jest daleko w tyle, pisanie ze cos tam by moglo ale nie moze jest smieszne.

 

Przypuszam ze po GTC AMD dostanie solidnego pstryczka w nos a po premierze Amprere jeszcze wiekszego :E

 

Mnie jako klienta nie interesuje co ktos moze, interesuje mnie tu i teraz co ktos oferuje i komu zostawie moje pieniadze a pod tym wzgledem AMD nie ma do zaoferowania nic poza ubogimi kartami z wadliwymi sterownikami.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak krytykowac nvidia ze cos wypuscila w wersji beta i wychwalac amd ktore nie zrobilo totalnie nic a sa na etapie ogarniania sterownikow 8msc od premiery gpu :lol2:

 

AMD pod wzgledem nowej technologi jest daleko w tyle, pisanie ze cos tam by moglo ale nie moze jest smieszne.

 

Przypuszam ze po GTC AMD dostanie solidnego pstryczka w nos a po premierze Amprere jeszcze wiekszego :E

 

Mnie jako klienta nie interesuje co ktos moze, interesuje mnie tu i teraz co ktos oferuje i komu zostawie moje pieniadze a pod tym wzgledem AMD nie ma do zaoferowania nic poza ubogimi kartami z wadliwymi sterownikami.

 

Trza do tego przywyknąć :D Pamiętam jak było z Physx jak fani AMD pisali "na co mi Physx jak to obniża wydajność!!!!" i nie miało dla nich znaczenia że można to wyłączyć odznaczając jedną opcję w ustawieniach, a chyba warto mieć możliwość, niż jej nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak krytykowac nvidia ze cos wypuscila w wersji beta i wychwalac amd ktore nie zrobilo totalnie nic a sa na etapie ogarniania sterownikow 8msc od premiery gpu :lol2:

 

Klasyka :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak krytykowac nvidia ze cos wypuscila w wersji beta i wychwalac amd ktore nie zrobilo totalnie nic a sa na etapie ogarniania sterownikow 8msc od premiery gpu :lol2:

 

 

 

Dlatego moje ostatnie gpu od amd to RADEON 9200 :E

 

 

Prezentacja GPU dla graczy pewnie będzie zaprezentowane w sierpniu więc kupić pewnie będzie można pod koniec roku. Lipa straszna.

 

 

Może szybciej i przed premierą cp2077 wyjdzie 3080Ti..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenty prawie napewno pojawia sie przed CP2077.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenty prawie napewno pojawia sie przed CP2077.

 

Oby.. i tak w planach mam wziac wlasnie referenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie 3060 będzie miało wydajność 1080ti/2070 super? Czy nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie 3060 będzie miało wydajność 1080ti/2070 super? Czy nie da rady?

Wróżbita Maciej dzisiaj w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżbita Maciej dzisiaj w nocy :)

 

Ja wiem, że można tylko się domyślać i o to mi właśnie chodzi. Po prostu jakie jest wasze zdanie, ja nie liczę na jakiś test porównawczy bo wiem że go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie 3060 będzie miało wydajność 1080ti/2070 super? Czy nie da rady?

Aby było fajnie to marzy się przyrost wydajności 3060 na poziomie ~2080/2080super :D

 

A jak będzie to inna sprawa :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w przeszłośc skoro 1060 6gb była podobna do 980 póżniej 2060 do 1080 to może tak być ale nie musi :cool::E bardziej bym stawiał że będzie miała wydajność 2070S/2080

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie 3060 będzie miało wydajność 1080ti/2070 super? Czy nie da rady?

W zwyklej rasteryzacji mysle ze mozna przyjac za pewniek te 40% a moze i ciut weicej wzrostu patrzac na roznice w procesie, plotki glosza ze wydajnosc w RT ma byx 2 wieksza i byc moze tak bedzie to mozna sobie mniej wiecej wykalkulowac wydajnosc.

 

Patrząc w przeszłośc skoro 1060 6gb była podobna do 980 póżniej 2060 do 1080 to może tak być ale nie musi :cool::E bardziej bym stawiał że będzie miała wydajność 2070S/2080

Tez bym obsatawial 2070S/2080 :cool:

 

Osobiscie bede celowal w 3070 FE.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moje ostatnie gpu od amd to RADEON 9200

 

9500 9550 9600 9700 9800 to były GPU od AMD. 9200 to wyświetlacz pulpitu był XD

 

Do tego była to jedna z najbardziej udanych serii i zakładała FXami podłogę. Więc Twoje zdanie nie ma kompletnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 9550 9600 9700 9800 to były GPU od AMD. 9200 to wyświetlacz pulpitu był XD

 

Do tego była to jedna z najbardziej udanych serii i zakładała FXami podłogę. Więc Twoje zdanie nie ma kompletnie sensu.

 

No ale co ma to do tego jaka wydajność miała ta karta? Była średniakiem na którym szło pograć we wszystko o ile stery się nie sypaly a z tym było roznie, wiev to raczej twoja odp nie ma sensu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...