Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymali i zaczęło się pitolenie oraz myślenie życzeniowe.

 

Niskie temperatury, niskie TDP, wysokie oc tak by to ładnie to spiąć wydajność na poziomie 2080ti poniżej 2000zł szczerbaty.gif

 

 

ostatnio - ktoś tam marudził podobnie

 

a co jest ?

 

mamy 2070S na poziomie 1080ti za 2200 :)? (ja swoją kupiłem tanieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio - ktoś tam marudził podobnie

 

a co jest ?

 

mamy 2070S na poziomie 1080ti za 2200 :)? (ja swoją kupiłem tanieje)

 

Różnica jest tylko taka że 2070S wyszła sporo później względem premiery i tak naprawdę to jest delikatnie przycięta 2080.

 

Ja jestem ciekawy jakie segmenty będą zaprezentowane w serii 3000, jeżeli znów dojdzie do takiej patologii w której pojawi się coś na wzór 3080S w cenie ~3500 zł, a 3080Ti szybsze o 15-20% będzie wymagać dopłaty do 5500-6000 zł to bez wątpienia wezmę tą pierwszą.

Szkoda że SLI leży i kwiczy, gdyby każda gra miała zaimplementowany tryb AFR działający tak dobrze jak w SOTTR to 2x 2070S skopało by dogłębnie 2080Ti za mniejszą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja zawsze kalkuluję zakup i nie robię go na premierę :)

 

Chodziło mi o aktualny stan rzeczy - mamy taką kartę za taką kasę - i to jest fakt :)

 

Z moich doświadczeń, od lat najsensowniejszym wyborem dla ludzi szanujących kasę były karty x70

 

do x80 trzeba było sporo dopłacić za nieproporcjonalnie wiele wydajności :)

 

zobaczcie:

770->780

970->980

1070->1080

2070->2080

 

przeleciało mi przez łapy sporo kart, miałem potwory pokroju 780ti, 980ti,1080ti, 290x jak i średniaki i lowy 780, 980, 1070, 1080, 770, 280x, 290, 970, 1060, 1050ti

 

optimum to jednak zawsze były te x70 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, 3070 nie ma prawa zbliżyć się do 2080 ti(bez kolejnych podwyżek cen), zobacz na cenę 2080 ti, 5550(mówimy o fe), NVIDIA wypuszczając kartę o takiej samej wydajności za cenę +-2500 zł strzeliłba sobie w kolano.

Dla porównania GTX 980ti +-3200 zł, wydajnościowo równy GTX 1070 +-2300zl

Różnica w cenie 900 zł.

 

Rtx 2080 ti +-5550zl

wydajnościowo równy 3070 cena +-2500zl

Różnica w cenie- 3050 zl

Więc sam widzisz raczej sensu to nie ma.

 

3070 może oczywiście dorównać 2080 ti, ale przy cenie 3,5k, sensowna by była wydajność 2080 super i cena w okolicach 2500.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lat najsensowniejszym wyborem dla ludzi szanujących kasę były karty x70

Coś w tym jest,dopłacanie często kilku stówek dla 10-15% większej wydajności mija się z celem.

Na takim GTX 970 idzie pograć nawet w najnowsze gierki,lecz trzeba pójść na kompromisy,tak samo na GTX 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, 3070 nie ma prawa zbliżyć się do 2080 ti(bez kolejnych podwyżek cen), zobacz na cenę 2080 ti, 5550(mówimy o fe), NVIDIA wypuszczając kartę o takiej samej wydajności za cenę +-2500 zł strzeliłba sobie w kolano.

Dla porównania GTX 980ti +-3200 zł, wydajnościowo równy GTX 1070 +-2300zl

Różnica w cenie 900 zł.

 

Rtx 2080 ti +-5550zl

wydajnościowo równy 3070 cena +-2500zl

Różnica w cenie- 3050 zl

Więc sam widzisz raczej sensu to nie ma.

 

3070 może oczywiście dorównać 2080 ti, ale przy cenie 3,5k, sensowna by była wydajność 2080 super i cena w okolicach 2500.

 

odnieś 3070 do 2080 super :)

+ nierefy 1070 startowały od 1899 :)

 

x10XX była tą serią gdzie uznano, że FE to wyrób PREMIUM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio - ktoś tam marudził podobnie

 

a co jest ?

 

mamy 2070S na poziomie 1080ti za 2200 :)? (ja swoją kupiłem tanieje)

2070s to odpowiedź na Navi, na premierę była 2070 i nie za 2200zł wink.gif

 

Czy AMD wyda w tym roku kartę na poziomie 2080ti w cenie 2000zł? Nie bardzo, a ty oczekujesz tego od NV.

 

Przypominam do NV należy ~80% rynku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070s to odpowiedź na Navi, na premierę była 2070 i nie za 2200zł wink.gif

Dokładnie. Również nie spodziewałbym się cudów. Bez odpowiedzi od strony czerwonych nie będzie rywalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd to będzie kosić na konsolach a pc olewka.

A jakżeby inaczej :E :E

A tak na serio,AMD szykuje ponoć RX 5900XT(Navi 21 ~505mm^2,TDP 300W),ale co i jak będzie,tego nie wiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz będą kotlety Navi z 3 lata pewnie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz będą kotlety Navi z 3 lata pewnie. :E

Ta,na architekturze RDNA :E

Podobnie było z GCN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dadzą radę ubić z połowę większego tego kotleta i dobrze go usmażyć to może być ciekawie :D

 

od 290x do 5700xt żadna karta czerwonych nie robiła jakiejś nawet średniej rewolucji

 

 

5700XT jest pierwszą alternatywą dla klienta, która już zmusiła zielonych do zdjęcia gaci ;p

dziwi mnie trochę sens wydawania superek zamiast obniżenia cen, ale pewnie tłumaczyć to można ilością kart na magazynach i sklepach :)

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie trochę sens wydawania superek zamiast obniżenia cen, ale pewnie tłumaczyć to można ilością kart na magazynach i sklepach :)

Ma sens marketingowy. Jakby nie patrzeć bardziej zauważalne jest danie nowego produktu z lepszym stosunkiem cena/wydajność, aniżeli obniżka starej karty. Dochodzą do tego testy i recenzje.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie było, rx 5700xt zdeklasował cenowo rtxa 2060 super i rtxa 2070, a nawet rtxa 2070 super bo w cenie rtxa 2060 super dostajemy wydajność niemal rtxa 2070 super (6% różnicy w 1440p ;]), a jak ktoś lubi się pobawić w OC i MorePowerTool to może nawet osiągnąć poziom rtxa 2080.

Oczywiście nie ma ray tracingu, ale obecnie wizualnie nie powala, a spadek fpsów jest zbyt duży (DLSS to jakiś żart 960p na 1080p)

 

Jeśli AMD się postara i wyda te rx 5800/5900 to wreszcie może zrobi nvidi konkurencję w high-endzie i wyrównają się ceny

Edytowane przez pan_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sens marketingowy. Jakby nie patrzeć bardziej zauważalne jest danie nowego produktu z lepszym stosunkiem cena/wydajność, aniżeli obniżka starej karty. Dochodzą do tego testy i recenzje.

Chodziło o to by utrzymać te same ceny.

 

Dodawane gry to ten sam myk by pobudzić sprzedaż bez obniżania cen.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Wszystkie chwyty dozwolone.

 

Cenowo rx 5700(xt) może i zdeklasował. Ale co się dzieje po zakupie navi? Ludzie z powodu sterowników dostają szału. Póki tego nie opanują nie można w pełni powiedzieć, że czerwoni tutaj dominują. Pewnie sporo jest zwrotów, a niektórzy sprzedają już rx 5700(xt), zapewne nie prędko kupią od nich kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupiłbym 5700XT,gdyby nie to,że mam FX-a cały czas i nie za bardzo chce mi się wymieniać platformę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała platforma, gpu i monitor to będzie dość spory wydatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co tam amd pokaże dziś na tym ces. Jeśli fatycznie mają 2x większy chip i zechcą i tu(w kwestiach kart graficznych) zaświecić robiąc znów coś w stylu vega/fury (to jest wolontariatu z hbm i chłodzenia aio) zchodząc z marży by tylko zaznaczyć swoją obecność, to nawet titan rtx z połową pamięci nie podskoczy pewnie. A to wymusi już na pewno prezentacje czegoś od nich na sigraph... Jeśli już cegoś nie szykują :E Podpieli ten koncert życzeń i jasnowidzów :lol2:

 

Tu ciekawe ile wydzielą w tym rdna na amd raytracking.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Wszystkie chwyty dozwolone.

 

Cenowo rx 5700(xt) może i zdeklasował. Ale co się dzieje po zakupie navi? Ludzie z powodu sterowników dostają szału. Póki tego nie opanują nie można w pełni powiedzieć, że czerwoni tutaj dominują. Pewnie sporo jest zwrotów, a niektórzy sprzedają już rx 5700(xt), zapewne nie prędko kupią od nich kartę.

 

Nie demonizowałbym aż tak tych sterowników.

Używam, gram i nie narzekam obecnie.

 

Nie mniej NV faktycznie jest bezobsługowa w tej kwestii.

 

Dlatego przy następnej karcie, z pewnością najpierw będę rozważał NV. Tak jak to było u mnie w latach 2011-2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta powinno się włożyć zainstalować sterowniki i wszystko. A u czerwonych bardzo często trzeba na dzień dobry UV a w przypadku navi sterowniki. Trudno się nie dziwić, że zieloni dominują na rynku mimo że czerwoni mają lepsze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta powinno się włożyć zainstalować sterowniki i wszystko. A u czerwonych bardzo często trzeba na dzień dobry UV a w przypadku navi sterowniki. Trudno się nie dziwić, że zieloni dominują na rynku mimo że czerwoni mają lepsze ceny.

 

 

Dokładnie.

Jak ma się martwić o poprawność działania sterów, kto np. siada 2x w miesiącu do gry i chce po prostu pograć - to sobie daruje AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz np. 2 ulubione tytuły i w nich nic ze sterownikiem się nie dzieje, to nie masz problemu aby usiąść i pograć czasem po pracy. O ile nie masz nawyku zmieniania sterowników co aktualizacja :P

 

Natomiast jak masz całe dyski zawalone grami, to się znajdą takie co sterownik AMD się sypie. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jak masz dwa ulubione sieciowe tytuły, w których AMD daje dupy, a o tym na Reddicie pisze sporo osób. Albo problemy z Destiny 2, albo problemy z Ghost Reconem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza ray tracing nvidia ma jeszcze inna przewage nad amd czyli nvenc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ciastolina35 Najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem
    • Ja ostatnio wrzuciłem 5xfluctusy do swojej budy. Przy niskim obciążeniu są przyjemnie niesłyszalne, ale na maks obciążenia już trochę dają. No i mają fan stop, piękna rzecz  
    • https://store.steampowered.com/news/app/292030/view/5848561962978383311 No to teraz fani będą już w stanie zrobić prawdziwe cuda z tą grą
    • Dostrzegam pewne podobieństwo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...