Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Kynareth to ile ty teraz potrzebujesz do gier rdzeni? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki już potrafią być ograniczeniem w 1080p w niektórych grach. Wszystko zależy od stopnia użycia CPU. Gry działające na przyszłych konsolach w 30 fps będą mieć poważne trudności w osiąganiu 60 fps lub więcej na pecetach. Pecety nie mają dekompresorów do SSD jak konsole i będą musiały dekompresować na CPU. Oby AMD zwiększało ilość rdzeni w kolejnych Zenach.

 

Dobre dobre :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne.

Do gier tylko Threadripper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko jasne.

Do gier tylko Threadripper.

No albo konsola.

PC taki jak mój z 9900K(S) tylko do filmów i yewtuba ewentualnie :E :E :E

Oczywiście z grafiką której nie mam. ;)

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki już potrafią być ograniczeniem w 1080p w niektórych grach. Wszystko zależy od stopnia użycia CPU. Gry działające na przyszłych konsolach w 30 fps będą mieć poważne trudności w osiąganiu 60 fps lub więcej na pecetach. Pecety nie mają dekompresorów do SSD jak konsole i będą musiały dekompresować na CPU. Oby AMD zwiększało ilość rdzeni w kolejnych Zenach.

 

A to nie prognozują tak, ze ssd w PS4 będzie tak kosmicznie szybki, ze gry będą śmigać 4k 60 fps nawet bez cpu? XD

 

Takie rzeczy tez juz słyszałem - SSD ma niby odciążać gpu i cpu w konsoli. XD

 

Zen2 3.6 z smt będzie zjadał każdy układ pctowy, ojej :< To nic, ze konsole wg marketingowców maja byc 4k/60fps, PC nie dadzą rady bo za wolne ssd bez dekompresorów i za wolne cpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem parę stron wcześniej. Z konsolami proszę iść do innego działu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem parę stron wcześniej. Z konsolami proszę iść do innego działu...

 

Żeby ci żyłka nie pękła. Nie jesteś modem, żeby czegoś zakazywać :whip:

 

Nie widzę problemu, że ktoś wspomina o konsoli jeśli jest w niej przykładowo GPU RDNA2 od AMD czyli największy rywal Ampera. Przynajmniej jest o czym pisać, można porównać, oba GPU (NV/AMD) od TSMC i oba w 7nm. Oczywiście w odniesieniu do Ampera.

Konsola to tylko nazwa. Porównujemy bebechy, które są wszędzie takie same. Czyli w tym temacie nie będzie można pisnąć słowa o BIG NAVI w RDNA2 i porównać TOPów NV vs AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Żeby ci żyłka nie pękła. Nie jesteś modem, żeby czegoś zakazywać :whip:

 

Nie widzę problemu, że ktoś wspomina o konsoli jeśli jest w niej przykładowo GPU RDNA2 od AMD czyli największy rywal Ampera. Przynajmniej jest o czym pisać, można porównać, oba GPU (NV/AMD) od TSMC i oba w 7nm. Oczywiście w odniesieniu do Ampera.

Konsola to tylko nazwa. Porównujemy bebechy, które są wszędzie takie same. Czyli w tym temacie nie będzie można pisnąć słowa o BIG NAVI w RDNA2 i porównać TOPów NV vs AMD?

GPU w konsoli to nie to samo co dostanie rynek PC i kolega dobrze napsial, konsolowe pierdololo mozna sobie w dziale konsol uprawiac bo ten troll Kynareth to chodzi od dzialu konsol do dzialu gpu i jedynie co pisze to wymyslone glupoty a tam juz go Blind skwitowal to przyszedl teraz tu szerzyc dalej swoja nowine. Customowe RDNA 2.0 w konsoli to nie bedzie to samo co w PC wiec pisanie o konsoli nie ma zadnego sensu w dziale gpu. Bebechy nie beda wszedzie takie same ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU to GPU. Jeden pies. Jedno ma podobną wydajność do RTX 2080 a to już nam coś mówi. Więc co z tego, "to nie będzie to samo co w PC". Liczy się punkt odniesienia.

 

Jakoś GPU mobilne porównuje się do stacjonarnych i nikt się nie burzy a to nie jest przecież to samo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilki i desktopowe to jedno i to samo bez jakichkolwiek zmian.

 

A GPU w konsolach potrafią się nieco różnic od tych, które są używane w kartach graficznych i przykładowo Polaris w PS4Pro nie jest tym samym, który siedzi w RX-ach. Do tego w konsolach dużo bardziej naciska się na wykorzystanie async compute i są większy zyski.

 

 

Większość świerzbią paluszki i tam będzie przez kolejne miesiące. Pitolenie o cenach i kto kiedy co kupi i ile on chce wydajności itd. Czekam jak geniusze z YT będą produkować fejkowe testy 3080ti lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość świerzbią paluszki i tam będzie przez kolejne miesiące. Pitolenie o cenach i kto kiedy co kupi i ile on chce wydajności itd. Czekam jak geniusze z YT będą produkować fejkowe testy 3080ti lol2.gif

 

To będzie dobre :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPYCHCIO to powiedz mi co ma CPU czy SSD z GPU? Możecie sobie porównywać GPU nawet z konsoli jeśli musicie, ale z resztą wyjazd. Nie chce mi się czytać parę stron jałowej dyskusji na temat konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dyskusja i tak jest jałowa od 54 stron gdybyś nie zauważył bo nie mamy żadnych konkretnych informacji od Nvidii. Więc jeden pies kto o czym tutaj pisze.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na temat GPU. Gdybyśmy tutaj gadali o każdym podzespole PC i konsoli to nie wiem czy byśmy się zmieścili w 200 stronach. To po co są działy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Max do polowy lipca bede sie pozbywal swojego gpu :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wrzesień, oby tak było ;)

No musi być we wrześniu 3080 na premierę z CP2077 innej opcji nie widzę. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że będą opóźnienia globalne ;) Ogólnie nastawiłem się że w tym roku może nie być nowych GPU, ale obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że będą opóźnienia globalne ;) Ogólnie nastawiłem się że w tym roku może nie być nowych GPU, ale obym się mylił.

Będą będą, jak będą opóźnienia to zamiast września będzie listopad ale będzie.

Ja i tak liczę na wrzesień. Kiedyś kupowałem gtx 970 z kodem na premierę wieśka 3. Teraz licze na 3080 na premierę CP2077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem gtx 970 z kodem na premierę wieśka 3.

 

Był wybór platformy czy kod tylko na GOG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był wybór platformy czy kod tylko na GOG?

GOG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupowałem karty zaraz po premierze. Jak to jest z dostępnością? Jeśli premiera będzie powiedzmy we wrześniu, to pierwsze niereferencyjne karty pojawia się w październiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nigdy nie kupowałem karty zaraz po premierze. Jak to jest z dostępnością? Jeśli premiera będzie powiedzmy we wrześniu, to pierwsze niereferencyjne karty pojawia się w październiku?

Przy premierze turingów na msi xtrio 2080ti czekałem 2 miesiące :E

Fakt że w miarę szybko miałem Aorusa

 

Teraz też bym chętnie Aorusa przytulił tylko niech poprawią troszkę chłodzenie bo do 2080TI było za słabe.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/gta-6-w-2023-roku-wskazuja-na-to-plany-finansowe-wydawcy

 

Z góry sorry za linka do konkurencji.

 

GTA VI prawdopodobnie w 2023/24 roku dopiero. W świecie komputerów to jest cała wieczność, no ale już teraz próbuje sobie wyobrazić jak w tej gierce będą spisywać się karty z rodziny Ampere, biorąc pod uwagę fakt, że do tego czasu na rynku pewnie będzie już jej następca - Hooper(?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...