Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Refa legalnie możesz rozkręcić i najszybciej wychodzą bloki na referencyjne pcb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dawidoxx napisał:

 na pewno msi odpada.. 

Dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, lukadd napisał:

Refa legalnie możesz rozkręcić i najszybciej wychodzą bloki na referencyjne pcb. 

Myślałem, że nie przyjmują rozkręcanych. No to budująca wiadomość. Miał ktoś styczność z taką sytuacją?

 

163658_B3DC88C2-8985-4BC9-A236-E2FBE841A

 

 

------

32 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Nigdy się tym nie interesowałem, bo paniczne boje się "wody" w kompie, ale... napiszcie 3 słowa dla lamy w temacie wody.
Referenta bierze się dlatego, że są tańsze (?) przez wzgląd na system chłodzenia bez petardy (?) więc się nie przepłaca za firmowe ficzery / fejerwerki (a do tego czas na testy i analizę skuteczności tych ficzerów, kultura pracy, efektywność, itd.). A jak ktoś zamierza i tak zawodować GPU, to sobie bierze refa (nie dosyć że szybciej premierowo) i stawia go na wodzie, nie buląc za przerośnięte wiatraki. Tak to działa?

Niereferaty mogą mieć inne PCB, przez co typowy blok nie będzie na nie pasował.

Edytowane przez hugas
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Passt napisał:

Dlaczego??

Miałem ich 3 RTXy 2080Ti  + 1.. 2080 trio i z żadnego nie byłem zadowolony..  problemy z wentylatorami, kiepski serwis :)

 

  

Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Nigdy się tym nie interesowałem, bo paniczne boje się "wody" w kompie, ale... napiszcie 3 słowa dla lamy w temacie wody.
Referenta bierze się dlatego, że są tańsze (?) przez wzgląd na system chłodzenia bez petardy (?) więc się nie przepłaca za firmowe ficzery / fejerwerki (a do tego czas na testy i analizę skuteczności tych ficzerów, kultura pracy, efektywność, itd.). A jak ktoś zamierza i tak zawodować GPU, to sobie bierze refa (nie dosyć że szybciej premierowo) i stawia go na wodzie, nie buląc za przerośnięte wiatraki. Tak to działa?

Są tańsze niż takie nie referenty od msi/asusa - tym bardziej jesli chodzi o sam początek premiery.. a jak ktoś bierze typowo pod wode to po co ma przepłacać za chłodzenie z którego nie bedzie korzystał + jakieś gówno ledy..
No i z tego co mi wiadomo nv nie robi jakiś większych problemów jesli chodzi o rozkręcanie kart - tutaj na forum nawet @gosu miał 2x 2080Ti które wodował i padły po miesiacu.. nv wymieniła karty bez żadnego problemu :-) 

 

 

 

  

57 minut temu, hugas napisał:

Myślałem, że nie przyjmują rozkręcanych. No to budująca wiadomość. Miał ktoś styczność z taką sytuacją?

 

 

 

 

------

Niereferaty mogą mieć inne PCB, przez co typowy blok nie będzie na nie pasował.

 

Do referentów masz zawsze najszybciej bloki.. na taki blok do 2080ti trio od msi było trzeba trochę czekać z tego co pamietam :)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dawidoxx napisał:

Miałem ich 3 RTXy 2080Ti  + 1.. 2080 trio i z żadnego nie byłem zadowolony..  problemy z wentylatorami, kiepski serwis

Nad EVGA się zastanawiasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Passt napisał:

Nad EVGA się zastanawiasz??

Nie.. biorę bezposrednio od NV i leci z nim nad wodę.:E 

Mam już plan co i jak.. no chyba ze asus wypuści takiego 3080Ti w wersji poseidon to się zastanowie :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele Poseidon Platinum to naprawdę zacne karty. Nie pamiętam ile trzeba było dopłacić w porównaniu do zwykłych kart. Kilkaset PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dawidoxx napisał:

(...) tutaj na forum nawet @gosu miał 2x 2080Ti które wodował i padły po miesiacu (...)

BTW. A gdzie @gosu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tam gdzie wcześniej, czyli na perm banie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Modele Poseidon Platinum to naprawdę zacne karty. Nie pamiętam ile trzeba było dopłacić w porównaniu do zwykłych kart. Kilkaset PLN?

Jak brałem 1080Ti msi trio to wiem ze dopłata w proline do posejdona to jakieś 700-900zł.. za trio zapłaciłem 3500 pln.. 

1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

BTW. A gdzie @gosu ?

 

Ma chyba tutaj bana, albo sie obraził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

BTW. A gdzie @gosu ?

 

Nie znam typa.

1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Jak brałem 1080Ti msi trio to wiem ze dopłata w proline do posejdona to jakieś 700-900zł.. za trio zapłaciłem 3500 pln..

Tak jak myślałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Nie znam typa.

Tak jak myślałem?

Z tym że pózniej te karty z racji trudnej dostępności wystrzeliły z cenami ostro w górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 11:16, Spl97 napisał:

Chyba kilka miesięcy trzeba było czekać.

Na 1080 odpali;)

Nie wiemy,na jakich detalach.

To,że odpali to wiem;) - nie wiadomo tylko czy nie będzie zgrzytania zębami, a mam monitor 144hz :-D

12 godzin temu, Spl97 napisał:

Oczywiście,a rejestrować kartę u Zotac może tylko pierwszy właściciel i w terminie 30 dni od dnia zakupu.

Właśnie swoją 1080 mam od zotaca i zarejestrowałem ją gdzieś 7 dni po zakupie, jeszcze pisząc maila do supportu o potwierdzenia - Jeśli będę sprzedawać to też uprzedzę kupującego,że to ja mam zgłosić usterkę jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Znowu GDDR6X :E

Na to w ogole nie patrze :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

raczej do 2080.. 

 

Z reszta jak na razie wszystko to zwykłe ploty :)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lipa lipa i pewnie po roku się okaże, że multiplatformy tworzone pod nowe konsole potrzebują 7999mb a za dokładnie 2 lata 10GB dla UHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W jakich kartach braklo ost vram?? Bo o ile mnie pamiec nie myli to moze gtx 1060 3GB moze miec dzis problem a wy sie martwicie na zapas. Jak zajdzie potrzeba to nvidia powiekszy vram a najwidoczniej nie ma takiej potrzeby, sztuczne jaranie sie cyferkami.

28 minut temu, parcu napisał:

Łeee, 8gb tylko, ale kupa xd

Jeśli rzeczywiście 3070 będzie miało wydajność zbliżoną do 2080ti to słabo strasznie z tą pamięcią

Zobaczymy co na to konkurencja :D

W RT moze byc zblizona wydajnosc, w zwyklej rasteryzacji marzenia.

28 minut temu, parcu napisał:

Łeee, 8gb tylko, ale kupa xd

Jeśli rzeczywiście 3070 będzie miało wydajność zbliżoną do 2080ti to słabo strasznie z tą pamięcią

Zobaczymy co na to konkurencja :D

W RT moze byc zblizona wydajnosc, w zwyklej rasteryzacji marzenia.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

W jakich kartach braklo ost vram?? Bo o ile mnie pamiec nie myli to moze gtx 1060 3GB moze miec dzis problem a wy sie martwicie na zapas. Jak zajdzie potrzeba to nvidia powiekszy vram a najwidoczniej nie ma takiej potrzeby, sztuczne jaranie sie cyferkami.

Na teraz to może i nie ma,ale co potem ? - tego nie wie nikt;)

 

Dla mnie sprawa jest prosta - Jeśli te "przecieki" się potwierdzą to będę wybierać między 3080/TI - nie chce kolejnej karty z 8GB jeśli mógłbym mieć więcej - Po prostu tak mam -  nie mówię tu o tym czy to rozsądne, czy nie  

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB dla kogoś kto chce grać powyżej FHD to jest taka ilość "na dziś". Doom Eternal potrafi ładnie wypompować pamięć. Liczyłem że 3070 będzie miała wydajność pomiedzy 2080s a 2080ti, a tu wygląda na to że jeśli będzie to wydajność 2080s to będzie dobrze. Coś mi sie wydaje, że dużo krzemu poszło w RT :D 

RDNA2 może okazać sie smacznym kąskiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, T0TEK napisał:

RDNA2 może okazać sie smacznym kąskiem :D

Wspolczuje nowych problemow ze sterownikami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co do sterowników, NV do dziś nie potrafi ogarnąć sterowników do konfiguracji  multi monitorowych, pal licho jeśli monitory są identyczne, jazdy zaczynają sie w przypadku różnych ekranów. Pod symulator specjalnie musiałem kupić radeona, toż to wstyd, na skórzana kurtke stać ale ogarnać stery to juz nie...  Czy zieloni czy czerwoni, oba obozy mają problemy. 

 

Co do nowych kart zdecyduje współczynnik cena/jakosc, na chwile obecną plan jest taki by kupić cos o mocy 2x gtx1070 czyli półka 2080ti, liczyłem na wydajność 3070 a tu nie zapowiada sie na nic sensownego, znowu cena za 3080 (który spełni oczekiwania) będzie zapewne oderwana od rzeczywistości. Czekać obserwować :D 

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wszystko ploty. Ja tylko mam nadzieję, że premiera tych kart będzie we wrześniu (super byłoby, gdyby była wcześniej).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...