Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko raz miałem ogromne ciśnienie na GPU i przepłaciłem, a tak ogólnie to wydajność/cena zawsze ulegnie poprawie z czasem inaczej już dawno płacilibyśmy w milionach.

Kiedy kupić żeby na pewno nie stracić? Czy warto w ogóle czekać? Czy może znowu krypto strzeli? Wiele pytań bez jednoznacznej odpowiedzi. Ryzyko zawsze jest obecne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaniu rtxa ciężko było wysiedzieć na integrze to kupiłem nowke 5700xt  na promocji za 1500 PLN.. na razie mogę czekać spokojnie nawet do października na 3080Ti :E

OGeVd6o.jpg

Moja pierwsza karta amd od radeona 9200 :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie za tak dobre pieniazki zakupiles nowke tego radka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalnie w jednym z norweskich sklepów :-) w pl widzę że jest trochę drożej..

Całe szczęście że trafiłem na te nowsze partie i nie ma problemu z chłodzeniem.. Mysle że teraz bez problemu przeczekam do premiery nowych RTx'ow. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi z forum kupił 5700XT za 1350zl bodajże w proshopie no ale dla mnie chyba go przebiłeś bo król strix :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie siedzę na 1060 3gb i jest znośnie. Sprzedałem niedawno 2080 ti za 5k, kupione za 3,7 więc myślę, że będę celował w ampere za około 6k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Send1N napisał:

Novi z forum kupił 5700XT za 1350zl bodajże w proshopie no ale dla mnie chyba go przebiłeś bo król strix :D

Może uda mi się ją sprzedać z minimalna strata zaraz po premierze nowych rtxow ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, hugas napisał:

Ja na razie siedzę na 1060 3gb i jest znośnie. Sprzedałem niedawno 2080 ti za 5k, kupione za 3,7 więc myślę, że będę celował w ampere za około 6k.

Jak ci się udało kupić 2080ti za 3700zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proshop, produkt demo. Okazała się w super stanie, no i całkiem fajna wersja, bo z fabrycznym blokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Flight Simulator 2020 wychodzi 18 Sierpnia. Wszystko gotowe a tu dalej nie wiadomo co z 3090, kiedy beda, gdzie mozna zamowic itp. :/

 

Niestety dla mnie 3080 odpada z racji VRAM (poza biurem moj komp do grania to i komp do pracy, a ze server dev jaki kupilem ma 8x 1080 po 8GB to ciezko niejeden model uruchomic, musze normalnie RDP sie do servera, czego nie jestem fanem), wydaje sie wiec ze 3090 z 24GB bedzie idealna karta do pracy i do grania :)

 

 

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o karcie ktora nie wyjdzie :rotfl: Jesli sie pojawi jakis model z 24GB to bedzie to Titan ale napewno nie gamingowa karta dla mainstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Send1N napisał:

Novi z forum kupił 5700XT za 1350zl bodajże w proshopie no ale dla mnie chyba go przebiłeś bo król strix :D

1450zl i za 100zl odsprzedałem gry na pniu :E . Wiec w ogólnym rozrachunku wyszla 1350zl, zarejestrowana na 4 lata gwarancji :). Kupilem w ten sam dzień co kolega tą 2080ti, dobre ceny rzucili na karty i było ponad 30 różnych modeli, było w czym przebierać :). Niestety karta z ryzenem dzialala cycuś, a z Intelem jej hot spot byl 3 liczbowy. Wymieniłem paste i zbilem temperatury, ale i tak karta musi pojechac na gwarancje :). Następna karta to chyba będzie nvidia, zobaczymy co cenowo i wydajnościowo pokaże ampere. Na chwilę obecną rt jest mi potrzebne jak drugie kolo zapasowe w samochodzie ... Wiec liczy się u mnie zysk ogólnej wydajnosci a nie rt. Ewentualnie wejdzie rtx2x00 s jakis, jeśli zyski wydajnosci nie będą jakieś super, a cena będzie podbita przez lepsza wydajnosc w rt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wg amd hs 110c to normalka :E:E:E 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Mowisz o karcie ktora nie wyjdzie :rotfl: Jesli sie pojawi jakis model z 24GB to bedzie to Titan ale napewno nie gamingowa karta dla mainstream.

gejmingowa, tylko z ceną nieco wyższą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

gejmingowa, tylko z ceną nieco wyższą 

Za którą zaśpiewają ponad 10k zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

Zabawa z przejściówkami będzie czy może od razu nowy zasilacz?

To pierwsze

Nie ma standardu ATX,który w swoim opracowaniu przewiduje zasilanie grafiki złączem 12-pin.

Chyba że równolegle opracowują,ale wątpię(musi to wszystko być znane i przetestowane szybciej(a nie ~2 miesiące przed premierą),żeby weszło do masowej produkcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12+4pin ?

Czemu nie 2x8 pin ?

 

Trzeba być nie lada mózgiem aby wymyślić taką klode. Mogli zrobić 4x8pin, to zasilacze z SLI miałyby jeszcze tyle wtyczek ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

12+4pin ?

W 3080/3080Ti może mieć coś takiego miejsce(bardziej 12+6)

Samo 12-pin złącze ma doprowadzić 300W zasilania,z tego wyczytuję

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo to widze, czyzby Samsungowe 8nm bylo prawda?? Nie wyobrazam sobie wiekszego TDP w nowych kartach w tych samych segmentach. Wieksza wydajnosc przy wiekszym TDP :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże, że ampere mojego seasonica 550 wciągnie nosem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również 2x8pin jest bardziej prawdopodobny. Chyba że te 4pin będą zasilać oddzielnie RT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi 21 które według plot ma byc do 50% szybsze od 2080TI czego bym sobie bardzo życzył ale nie wierzę.  Też TDP300W.

Szykuję się wojna wydajnościowa między zielonymi a czerwonymi.  Czyżby liczyła się tylko wydajność bez względu na "koszta". Ktoś tam na jakimś kanale mówił, że AMD zrobi wszystko by mieć najwydajniejszą kartę i wersje z TDP po ~400W ? wcale nie są niemożliwe.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-6900-xt.c3481

Jak by nie patrzeć zapowiada się mega ciekawa jesień. Wysyp sprzętów gajmingowych no i CP2077 :E

Najwyżej się grzejnik w zimie przykręci podczas grania w CP2077 ?

 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadi82 napisał:

Navi 21 które według plot ma byc do 50% szybsze od 2080TI czego bym sobie bardzo życzył ale nie wierzę.  Też TDP300W.

Szykuję się wojna wydajnościowa między zielonymi a czerwonymi.  Czyżby liczyła się tylko wydajność bez względu na "koszta". Ktoś tam na jakimś kanale mówił, że AMD zrobi wszystko by mieć najwydajniejszą kartę i wersje z TDP po ~400W ? wcale nie są niemożliwe.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-6900-xt.c3481

Jak by nie patrzeć zapowiada się mega ciekawa jesień. Wysyp sprzętów gajmingowych no i CP2077 :E

Najwyżej się grzejnik w zimie przykręci podczas grania w CP2077 ?

 

Trzeba kupić klimatyzacje do pokoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...